background preloader

Ff rw

Facebook Twitter

קורס להכשרת עובדים בתיעוד בעל פה. קורס להכשרת עובדים בתיעוד בעל פה שיתקיים במכון בן צבי בסתיו תשע"ג (נובמבר-דצמבר 2012) המכון ליהדות זמננו ומכון בן צבי מתכבדים להודיע על פתיחת מחזור י"ד של "הקורס לתיעוד בעל פה ע"ש רוזה פרלה רייכר".

קורס להכשרת עובדים בתיעוד בעל פה

הקורס מעניק הכשרה מקצועית בעריכת ראיונות, בעיבודם ושימורם והוא מיועד לאנשים האוספים תיעוד בעל פה בתחומים שונים. במסגרת הקורס מקדיש מקום מיוחד לתיעוד ההיסטוריה, התרבות והמורשת של יוצאי ארצות המזרח התיכון וצפון אפריקה, אך הוא מעניק כלים לשימוש בתיעוד בעל פה גם למבקשים לעסוק בתיעוד בעל פה בנושאים אחרים. מטרות הקורס:להקנות לתלמידים את הידע ואת הכלים הדרושים לעריכת ראיונות.להכשיר את התלמידים להתמודדות עם הרקע ההיסטורי ולפתח גישה ביקורתית לתיעוד בעל פה.להקנות ידע וכלים לעיסוק בתיעוד בעל פה למטרות תרבותיות-חינוכיות, כגון: שימור זיכרונות הקהילה, עבודות שורשים והכנת תשתית למוזיאונים וארכיונים מקומיים. תיעוד ושימור אלבומי משפחות. קורס תיעוד בעל פה בשיתוף המכון ליהדות זמננו. ראש העין מדגימה תיעוד קהילתי. תיעוד קהילתי. משעמם לי מאת עומייר חק, Medium. מתלהבים בטירוף! מאת ג'וליאן בגיני, Aeon. אני אומר "מאוד" ולא "סוּפֶּר".

מתלהבים בטירוף! מאת ג'וליאן בגיני, Aeon

אני חושב שהרים זה דבר אדיר, אבל לא משתמש במלה כדי לתאר כסף בכיס שמספיק בדיוק לטיפ. אני לא חושב שאני מדהים: אני אפילו לא חושב שאני אמור לחשוב שאני מדהים. בעמק הסיליקון שטוף השמש, הסקפטיות הבריטית השקולה הזו שמאפיינת אותי גורמת לי להרגיש גס רוח וציני. והיא בהחלט לא מתקבלת על הדעת ב"גוגלפלקס" שבמאונטיין וויו, קליפורניה, שם מצאתי את עצמי לאחרונה יחד עם 250 "מובילי דעה" – חוקרים, סופרים, מחנכים, אמנים, קובעי מדיניות, משקיעים – שהתאספו במסגרת ה"אי-כנס" Sci Foo. העולם שאבד לנו מאת טוני ג׳אדט. העבר לא היה כל-כך טוב או כל-כך רע כמו שנדמה לנו.

העולם שאבד לנו מאת טוני ג׳אדט

העולם מלוכלך אז מנקים מאת מיכל שליו. אחד ממושגי המפתח בפסטיבל ברנינג מן שהסתיים לפני שבוע במדבר נבאדה בארה"ב הוא MOOP, ראשי תיבות של matter out of place.

העולם מלוכלך אז מנקים מאת מיכל שליו

איסופו או מניעתו של ה-MOOP קשור באחד מעקרונות הלא-תעשה של הפסטיבל, ה-leave no trace, אל תשאירו עקבות. בתום האירוע אמור המדבר היבש עד אימה שעליו קמה מדי שנה בלק רוק סיטי, העיר הזמנית שהיא הפסטיבל (בזמן התרחשותו היא העיר הרביעית בגודלה במדינת נבאדה), לחזור לקדמותו. כל המיצגים אמורים להישרף, או לפחות הגדולים שבהם, ואלה שאינם נשרפים נלקחים משם על-ידי יוצריהם.

צוות של מתנדבים עמל על זיהוי פיסות נייר שהתעופפו ברוח, בדלי סיגריות, חלקיקי בדים ונוצות (אנשי הפסטיבל ניסו לאכוף איסור גורף על שימוש בנוצות, אך נאלצו לוותר מפאת חיבתם העזה של המשתתפים לאביזר הססגוני) במסירות של מתנדבי זק"א. האם כדאי לעצור את ההזדקנות? מאת עוזי בן צבי. בדורנו, תוחלת החיים הולכת והופכת לאחד ממדדי ההצלחה של כל חברה מודרנית.

האם כדאי לעצור את ההזדקנות? מאת עוזי בן צבי

רבים רואים בהארכתה לא רק מדד, אלא גם מטרה נעלה: להתגבר על ה"אויב" הגדול והמאיים ביותר – המוות. נגיעה קטנה בנצח מאת עמי בן בסט. The Fanciful, Chocolate-Filled World of 2012. Paleofuture - Paleofuture Blog. Postcards Show the Year 2000 (circa 1900) Memory. Here's What the Signage of the Future Will Look Like. I was working on a blog post discussing how frightening some furturist predictions about technology can be when I found myself thinking about the header image more than the text.

Here's What the Signage of the Future Will Look Like

I am a visual thinker, so instead of going for a pre-existing image I decided to synthesize the picture myself—the results you can see in the gallery above. The idea behind working with signs came from trying to figure out how new technologies would interact with society in the very near future. Moore's law. קופסה שחורה · Redesign Magazine. יערה רוזנבליט, "זיכרון ועיר".

קופסה שחורה · Redesign Magazine

צילום: יעל פרבר לילה אחד, לוקיישן אחד, תערוכת רחוב אחת לפני שלוש שנים החלה יערה רוזנבליט, מורה ומחנכת ביום, אמנית ומאיירת ביתר הזמן, להציג תערוכות רחוב ללילה אחד בלבד בלוקיישנים מתחלפים בדרום תל אביב, תחת הכותרת "אמנות לכל פועלת". כבעלת תואר שני במגדר, עבודותיה מיטיבות להעביר ביקורת חברתית דרך דימויי גוף נשיים בלתי קונבנציונליים ובחינת הגבולות בין הפרטי לציבורי.

22 Pictures That Prove We're Living In The Damn Future. Plastic Dinosaurs. ‪Everything's+Amazing+ +Nobody's+Happy‬‏ Here's What the Signage of the Future Will Look Like. בעד שילומים מארה״ב מאת טא-נהאסי קואטס, Atlantic. "וזאת רק אחת האבדות שלי" קלייד רוס נולד ב-1923, השביעי מבין 13 אחים, ליד קלארקסדייל, מיסיסיפי, מולדת הבלוז.

בעד שילומים מארה״ב מאת טא-נהאסי קואטס, Atlantic

להוריו של רוס הייתה קרקע בגודל כ-160 דונם, מלאה בפרות, חזירים ופרדים. אמו נהגה לערוך קניות בקלארקסדייל, והייתה נוסעת לשם בכרכרה וסוס שבהם התגאתה כמו בקדילק. למשפחה היה סוס נוסף, אדום-פרווה, ואותו קיבל קלייד. משפחת רוס חיה בנוחות וחסר לה רק דבר אחד, הדבר שכל המשפחות השחורות בדרום העמוק השתוקקו לו – הגנת החוק. בשנות ה-20 התנהלה מיסיסיפי של ג'ים קרואו, בכל המובנים, כשלטון גנבים. Vintage social networking posters. September 22nd, 2010.

Vintage social networking posters

Both comments and pings are currently closed. Writing. An initial difficulty.An initial difficulty: how to say the man's name.the man's name.

Writing.

The pronounciation eludes elucidation.The pronounciation eludes elucidation,way to say it cannot be assayed,assayed (or do I mean ascertained?) This Movie Works Whether You Play It Backward or Forward. SYMMETRY - A PALINDROMIC FILM.