background preloader

Ewabeczek

Facebook Twitter

5 zdrowych deserów z kaszą jaglaną. Kasza jaglana. O jej niezwykłych właściwościach zdrowotnych i szerokim wachlarzu zastosowań kulinarnych pisaliśmy wielokrotnie. Królowa kasz podana w towarzystwie owoców i bakalii to zdrowa alternatywa dla gotowych przekąsek i deserów z półproduktów. Jesli zainteresował Cię ten artykuł kliknij "lajk". 1/2 szklanki surowej kaszy jaglanej2 szklanki wody2 i 1/2 szklanki mleka roślinnego (np. kokosowego, migdałowego)3-4 łyżki mioduszczypta soligarść migdałów bez skórek Mus brzoskwiniowy: 2 dojrzałe brzoskwinie1/2 szklanki soku jabłkowego1/2 szklanki wodyopcjonalnie: szczypta cynamonu Przygotowanie: Na rozgrzanej patelni prażymy kaszę jaglaną, cały czas mieszając, by się nie spaliła.

Brzoskwinie moczymy w gorącej wodzie przez 30 sekund, po czym ostrożnie obieramy je ze skórki. Składniki: Rozgrzewamy piekarnik do 200 stopni. Wszystkie składniki umieszczamy w misce i blendujemy do uzyskania gładkiej konsystencji. Kaszę jaglaną gotujemy. Foto: flikr.com/photos_mp. Kulki ryżowe. Kotleciki z kalafiora, otrębów i płatków owsianych - bardzo fit. Potrawka kurczak: przepisy kulinarne. Kotleciki jaglane z brokułem. Składniki: 1 szklanka kaszy jaglanejfilet z łososia1/2 brokułamłoda cebulkaświeża kolendra1 jajkopieprzsól różowaolej kokosowy do smażenia Treść przepisu: Kaszę gotuję według przepisu na opakowaniu (na 1 szklankę kaszy daję 2 szklanki wody i gotuję). Brokuła gotuję. Cebulkę, łososia, kolendrę kroję na drobno. Ugotowaną kaszę przekładam do miski, dodaje pokrojonego łososia, cebulkę, kolendrę i brokuła (po ugotowaniu kroję go również na drobno), doprawiam solą, pieprzem, dodaje jajko i mieszam.

Formuje małe kotleciki. Difusión: 2010.10.28 YOU LOOK NICER TODAY, Tony. Tony, YOU LOOK NICER TODAY. Tony Wagner es miembro activo del Grupo de Cambio de Liderazgo en Harvard Graduate School of Education. En el libro referido en la figura anterior (Basic Book 2008), Tony Wagner describe una variedad de maneras para mejorar la educación en los Estados Unidos. Tony es una apasionado activista por el cambio educacional mundial y en el núcleo de su pensamiento radica su convicción (necesidad) de que todos los centros educativos deben enseñar lo que él llama los “Siete habilidades de sobrevivencia”.

El meollo de su convicción, en idioma español con nuestra adaptación lingüística, se encuentra en la primera figura de esta entrada con el rotulo: You look nicer today, Tony. Una brevísima síntesis de los conceptos subyacente bajo las 7 habilidades referidas los pueden apreciar en idioma inglés en el siguiente sitio de Charles Cornelius, ver: Su enlace directo: O Projekcie "Kompetencje kluczowe drogą do kariery" - Kompetencje kluczowe drogą do kariery. Kto, gdzie, kiedy? Do realizacji Projektu przystąpiła Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP w Warszawie.

Przedsięwzięcie obejmuje cztery województwa w północno-zachodniej części Polski: pomorskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie i lubuskie. Uczniowie uczestniczą w Projekcie od pierwszych dni w nowej szkole przez kolejne trzy lata. Jak? Projekt „Kompetencje kluczowe drogą do kariery” to realizacja: • zajęć pozalekcyjnych z matematyki, fizyki, chemii, biologii, informatyki i przedsiębiorczości, • zajęć pozaszkolnych w formie wyjazdów na wykłady, imprezy, obozy naukowe i edukacyjne, • szkolnych pikników i konferencji popularyzujących naukę, • wystaw i prezentacji promujących osiągnięcia naukowe, • kompleksowego doradztwa zawodowego.

Programy, scenariusze i pomysły na przebieg zajęć pozalekcyjnych, obozów, pikników i innych zajęć pozaszkolnych wypracują sami nauczyciele i uczniowie przy współpracy eksperta – Superwizora ds. Po co? Założenia programowe projektu umożliwiają: Olimpiada_SDSiZ_2013. Włączamy młodych ludzi. Jednym z projektów grantowych, realizowanych w ramach inicjatywy YouthSpark jest „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera.” Jego celem jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób nieszablonowy, uwzględniający rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Więcej informacji na stronie www.linkdoprzyszlosci.pl.

Drugim projektem grantowym, realizowanym z Fundacją Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo w ramach inicjatywy „YouthSpark” są działania pod hasłem „Młodzi – aktywni - zatrudnieni”. Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności - NOWE TECHNOLOGIE LOKALNIE. Blisko 700 uczestników w dwa dni, 57 prelegentów z sześciu krajów, nagroda w wysokości 40 tysięcy złotych dla Fundacji Katarynka. A także 400 osób oglądających transmisje online konferencji, 26 tysięcy osób śledzących posty na Facebooku oraz hashtag #MoreDigital na pierwszym miejscu wśród najpopularniejszych hashtagów w Polsce. To wstępne podsumowanie konferencji „Sektor 3.0” , która odbyła się w dniach 27-28 maja w Centrum Nauki Kopernik.

Właśnie została otwarta rekrutacja na szkolenia z zakresu nowych technologii dla organizacji pozarządowych z miast do 50 tys. mieszkańców. Szkolenia organizowane są w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Nowe Technologie Lokalnie”, a ich realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Hasło „mobilność” było motywem przewodnim konferencji Sektor 3.0 – „nGO Mobile”, która odbyła się w dniach 21-22 maja w Warszawie w ramach programu PAFW „Nowe Technologie Lokalnie”. Portal Rynekpracy.org. Scenariusz 2 - Program Rozwoju Bibliotek. SCENARIUSZ Zagraj w przyszłość opracowany przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych przy wykorzystaniu zasobów projektów „RozPRACUJ to z biblioteką” i „Link do przyszłości.

Młodzi. Internet. Kariera”. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W zależności od przebiegu gry i dynamiki grupy, spotkanie może trwać od 1,5 do 2 godzin. Uczestnicy: poznają różnego typu zawody oraz umiejętności niezbędne do ich wykonywania, nauczą się łączyć swoje zasoby osobiste z konkretnymi zawodami, dzięki czemu dowiedzą się, że świadomość swoich atutów i preferencji to pierwszy krok do wyboru odpowiedniej dla siebie ścieżki zawodowej, dowiedzą się o serwisie praca-enter.pl oraz będącym jego częścią narzędziu „Twój potencjał” i zostaną zachęceni do jego wykorzystywania, dowiedzą się o projekcie „Link do przyszłości.

Jak należy przygotować się do spotkania? Materiały dla osób prowadzących: Materiały dla uczestników: plik „Czym jest sukces?” Lista sprawdzająca do pobrania. Scenariusz 2 - Program Rozwoju Bibliotek. SCENARIUSZ Zakoduj selfie „Zakoduj selfie” to zajęcia dla dzieci i młodzieży, podczas których uczestnicy tworzą – za pomocą programu Scratch – krótkie programy (animacje lub proste gry) z wykorzystaniem własnych zdjęć „selfie”. W spotkaniu mogą wziąć udział osoby, które potrafią już posługiwać się programem Scratch, jak i takie, które będą z niego korzystać po raz pierwszy. Celem spotkania jest zachęcenie młodych ludzi do zainteresowania się nauką kodowania, a także do rozwijania i wykorzystywania w kreatywny sposób już posiadanych umiejętności. Czas trwania zajęć: ok. 1,5 godziny. Jak należy przygotować się do spotkania? Podczas spotkania potrzebne będą: Warto poznać przynajmniej podstawowe funkcje programu Scratch. Mistrzowie Kodowania – materiały do pobrania Scenariusze zajęć – materiały programu Koduj z klasą Programowanie wizualne.

Zachęcamy do zaangażowania w organizację spotkania inne organizacje i instytucje. Czy wszystko zostało przygotowane? Jak przeprowadzić spotkanie? 1. 2. 3. Scenariusz 3 - Program Rozwoju Bibliotek. SCENARIUSZ Zawodowe selfie Zawodowe selfie to zajęcia dla młodych ludzi zastanawiający się nad wyborem swojej ścieżki kariery – przede wszystkim dla uczniów szkół średnich i ostatnich klas gimnazjum (15-19 lat). Zajęcia zachęcają do rozwoju zawodowego w branży ICT* oraz do zdobywania umiejętności cyfrowych potrzebnych na rynku pracy. W trakcie spotkania uczestnicy: poznają zawody przyszłości związane z branżą ICT (zawody, co do których przewiduje się wysokie zapotrzebowanie na rynku pracy); dowiedzą się jak istotną rolę w wykonywaniu różnych zawodów (w tym zawodów tradycyjnych) odgrywają nowe technologie (Internet, komputery, technologie mobilne) oraz kompetencje cyfrowe; dowiedzą się, że w przypadku zawodów technicznych bardzo ważne są tzw. kompetencje miękkie, czyli umiejętności komunikacyjne; Sprawdzą poziom swoich kompetencji cyfrowych przydatnych na rynku pracy.

Czas trwania zajęć to około 1,5 h. *Branża ICT to branża technologii informacyjno-komunikacyjnych. Aranżacja przestrzeni. E-Centra - e-learning. Link do przyszłości. Strona główna | Praca Enter. Skillage - are you ready to get hired ? Skillage - are you ready to get hired ? Link do przyszłości - Młodzi. Internet. Kariera. Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności - ENGLISH TEACHING. Czy mobbing może dotyczyć relacji uczeń-uczeń? Jak zebrać fundusze na realizację szkolnego wydarzenia? – na te i inne tematy dyskutowali nauczyciele języka angielskiego z całej Polski, którzy wzięli udział w XIII spotkaniu „English Teaching Market” organizowanym w ramach programu PAFW „English Teaching”.

Wydarzenie odbyło się w dniach 29 czerwca-1 lipca w Starych Jabłonkach k. Ostródy. Magdalena Drzewiecka i Adrian Golis, nauczyciele jezyka angielskiego, uczestniczący w ścieżce „Ambasadorzy Programu English Teaching”wzięło udział w kilkutygodniowym, intensywnym szkoleniu dla nauczycieli języka angielskiego organizowanym przez Gonzaga University. Kurs "Teaching English to Speaker of Other Languages" (TESOL) daje możliwość podniesienia kwalifikacji związanych z nauczaniem języka angielskiego, poznania nowoczesnych metod nauczania oraz ciekawych ludzi z wielu krajów i kultur.

Dotacja PAFW wyniosła 6.054.424 USD, w tym na bieżącą edycję 467.163 USD. English Teaching - Ogólnopolskie Stowarzyszenie Anglistów English Teaching inauguruje działalność! Z największą przyjemnością informujemy, że dziś - 28 czerwca 2015 roku - na spotkaniu założycielskim, które odbyło się w Kamionce koło Nidzicy grupa członków założycieli jednogłośnie zadecydowała o utworzeniu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Anglistów English Teaching. Na spotkaniu założycielskim podjęto uchwały o zatwierdzeniu statutu stowarzyszenia, określając jednocześnie zakres jego działalności, jak również dokonano wyboru pierwszych władz nowej organizacji.

W skład Zarządu Stowarzyszenia weszli: Andrzej Wnuk (Prezes), Krzysztof Kamil Puścian oraz Magdalena Czerwińska. Intencją powstania nowej organizacji, zrzeszającej przede wszystkim anglistów pracujących w małych miejscowościach, jest między innymi: W spotkaniu - oprócz członków założycieli wzięli udział przedstawiciele Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności - autora i fundatora Programu English Teaching oraz Nidzickiej Fundacji Rozwoju NIDA - krajowego realizatora programu. English Teaching - English Teaching Market - dzień drugi. Program English Teaching.