background preloader

Ewabeczek

Facebook Twitter

5 zdrowych deserów z kaszą jaglaną. Kasza jaglana.

5 zdrowych deserów z kaszą jaglaną

O jej niezwykłych właściwościach zdrowotnych i szerokim wachlarzu zastosowań kulinarnych pisaliśmy wielokrotnie. Królowa kasz podana w towarzystwie owoców i bakalii to zdrowa alternatywa dla gotowych przekąsek i deserów z półproduktów. Jesli zainteresował Cię ten artykuł kliknij "lajk". 1/2 szklanki surowej kaszy jaglanej2 szklanki wody2 i 1/2 szklanki mleka roślinnego (np. kokosowego, migdałowego)3-4 łyżki mioduszczypta soligarść migdałów bez skórek Mus brzoskwiniowy: 2 dojrzałe brzoskwinie1/2 szklanki soku jabłkowego1/2 szklanki wodyopcjonalnie: szczypta cynamonu Przygotowanie: Na rozgrzanej patelni prażymy kaszę jaglaną, cały czas mieszając, by się nie spaliła.

Brzoskwinie moczymy w gorącej wodzie przez 30 sekund, po czym ostrożnie obieramy je ze skórki. Składniki: Rozgrzewamy piekarnik do 200 stopni. Wszystkie składniki umieszczamy w misce i blendujemy do uzyskania gładkiej konsystencji. Kaszę jaglaną gotujemy. Kulki ryżowe. Kotleciki z kalafiora, otrębów i płatków owsianych - bardzo fit. Potrawka kurczak: przepisy kulinarne. Kotleciki jaglane z brokułem. Składniki: 1 szklanka kaszy jaglanejfilet z łososia1/2 brokułamłoda cebulkaświeża kolendra1 jajkopieprzsól różowaolej kokosowy do smażenia Treść przepisu: Kaszę gotuję według przepisu na opakowaniu (na 1 szklankę kaszy daję 2 szklanki wody i gotuję).

Kotleciki jaglane z brokułem

Brokuła gotuję. Cebulkę, łososia, kolendrę kroję na drobno. Difusión: 2010.10.28 YOU LOOK NICER TODAY, Tony.

Tony, YOU LOOK NICER TODAY. Tony Wagner es miembro activo del Grupo de Cambio de Liderazgo en Harvard Graduate School of Education. En el libro referido en la figura anterior (Basic Book 2008), Tony Wagner describe una variedad de maneras para mejorar la educación en los Estados Unidos. O Projekcie "Kompetencje kluczowe drogą do kariery" - Kompetencje kluczowe drogą do kariery. Kto, gdzie, kiedy?

O Projekcie "Kompetencje kluczowe drogą do kariery" - Kompetencje kluczowe drogą do kariery

Do realizacji Projektu przystąpiła Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP w Warszawie. Przedsięwzięcie obejmuje cztery województwa w północno-zachodniej części Polski: pomorskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie i lubuskie. Uczniowie uczestniczą w Projekcie od pierwszych dni w nowej szkole przez kolejne trzy lata. Jak? Projekt „Kompetencje kluczowe drogą do kariery” to realizacja: • zajęć pozalekcyjnych z matematyki, fizyki, chemii, biologii, informatyki i przedsiębiorczości, • zajęć pozaszkolnych w formie wyjazdów na wykłady, imprezy, obozy naukowe i edukacyjne, • szkolnych pikników i konferencji popularyzujących naukę, • wystaw i prezentacji promujących osiągnięcia naukowe, • kompleksowego doradztwa zawodowego.

Programy, scenariusze i pomysły na przebieg zajęć pozalekcyjnych, obozów, pikników i innych zajęć pozaszkolnych wypracują sami nauczyciele i uczniowie przy współpracy eksperta – Superwizora ds. Olimpiada_SDSiZ_2013. Włączamy młodych ludzi. Jednym z projektów grantowych, realizowanych w ramach inicjatywy YouthSpark jest „Link do przyszłości.

Włączamy młodych ludzi

Młodzi. Internet. Kariera.” Jego celem jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób nieszablonowy, uwzględniający rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Więcej informacji na stronie www.linkdoprzyszlosci.pl. Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności - NOWE TECHNOLOGIE LOKALNIE. Blisko 700 uczestników w dwa dni, 57 prelegentów z sześciu krajów, nagroda w wysokości 40 tysięcy złotych dla Fundacji Katarynka.

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności - NOWE TECHNOLOGIE LOKALNIE

A także 400 osób oglądających transmisje online konferencji, 26 tysięcy osób śledzących posty na Facebooku oraz hashtag #MoreDigital na pierwszym miejscu wśród najpopularniejszych hashtagów w Polsce. To wstępne podsumowanie konferencji „Sektor 3.0” , która odbyła się w dniach 27-28 maja w Centrum Nauki Kopernik. Właśnie została otwarta rekrutacja na szkolenia z zakresu nowych technologii dla organizacji pozarządowych z miast do 50 tys. mieszkańców. Szkolenia organizowane są w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Nowe Technologie Lokalnie”, a ich realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Portal Rynekpracy.org. Scenariusz 2 - Program Rozwoju Bibliotek. SCENARIUSZ Zagraj w przyszłość opracowany przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych przy wykorzystaniu zasobów projektów „RozPRACUJ to z biblioteką” i „Link do przyszłości.

Scenariusz 2 - Program Rozwoju Bibliotek

Młodzi. Internet. Scenariusz 2 - Program Rozwoju Bibliotek. SCENARIUSZ Zakoduj selfie „Zakoduj selfie” to zajęcia dla dzieci i młodzieży, podczas których uczestnicy tworzą – za pomocą programu Scratch – krótkie programy (animacje lub proste gry) z wykorzystaniem własnych zdjęć „selfie”.

Scenariusz 2 - Program Rozwoju Bibliotek

W spotkaniu mogą wziąć udział osoby, które potrafią już posługiwać się programem Scratch, jak i takie, które będą z niego korzystać po raz pierwszy. Celem spotkania jest zachęcenie młodych ludzi do zainteresowania się nauką kodowania, a także do rozwijania i wykorzystywania w kreatywny sposób już posiadanych umiejętności. Czas trwania zajęć: ok. 1,5 godziny. Jak należy przygotować się do spotkania? Podczas spotkania potrzebne będą: Warto poznać przynajmniej podstawowe funkcje programu Scratch.

Mistrzowie Kodowania – materiały do pobrania Scenariusze zajęć – materiały programu Koduj z klasą Programowanie wizualne. Zachęcamy do zaangażowania w organizację spotkania inne organizacje i instytucje. Scenariusz 3 - Program Rozwoju Bibliotek. E-Centra - e-learning. Link do przyszłości. Strona główna. Skillage - are you ready to get hired ? Skillage - are you ready to get hired ? Link do przyszłości - Młodzi. Internet. Kariera. Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności - ENGLISH TEACHING.

English Teaching - Ogólnopolskie Stowarzyszenie Anglistów English Teaching inauguruje działalność! Z największą przyjemnością informujemy, że dziś - 28 czerwca 2015 roku - na spotkaniu założycielskim, które odbyło się w Kamionce koło Nidzicy grupa członków założycieli jednogłośnie zadecydowała o utworzeniu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Anglistów English Teaching.

English Teaching - Ogólnopolskie Stowarzyszenie Anglistów English Teaching inauguruje działalność!

Na spotkaniu założycielskim podjęto uchwały o zatwierdzeniu statutu stowarzyszenia, określając jednocześnie zakres jego działalności, jak również dokonano wyboru pierwszych władz nowej organizacji. W skład Zarządu Stowarzyszenia weszli: Andrzej Wnuk (Prezes), Krzysztof Kamil Puścian oraz Magdalena Czerwińska. Intencją powstania nowej organizacji, zrzeszającej przede wszystkim anglistów pracujących w małych miejscowościach, jest między innymi: English Teaching - English Teaching Market - dzień drugi. Program English Teaching.