background preloader

PORADY

Facebook Twitter

PORADNIK Kupuję w internecie. RAPORT Kupuję w internecie 2014. Poradnik: jak bezpieczne płacić w Internecie. Zdaniem analityków, do roku 2017 wartość rynku wzrośnie nawet do 191 miliardów euro. E-handel rozwija się szybko również w Polsce – w przyszłym rynku wartość rodzimego rynku internetowego prawdopodobnie przekroczy 4 proc. wartości całkowitej sprzedaży detalicznej.

Mimo kryzysu potencjał wzrostów nadal jest duży – w Niemczech rynek e-commerce stanowi już 8 proc. sprzedaży detalicznej, a w Wielkiej Brytanii – prawie 11 proc. Na przeszkodzie dalszemu rozwojowi stoją jednak dwa problemy. Klienci skarżą się z jednej strony na wysokie koszty wysyłki i długi czas oczekiwania, a z drugiej na zbytnie skomplikowanie procesu dokonywania zakupu i brak dogodnych metod płatności. Póki co, większość klientów trzyma się starych przyzwyczajeń: 70 proc. środków wydawanych na e-zakupy przekazujemy sprzedawcom klasycznym przelewem bądź płacąc gotówką przy odbiorze. Nie chcąc ujawniać swoich danych pośrednikom, skorzystajmy z szybkiego e-przelewu. Inaczej wygląda korzystanie z usługi PayPal. Płacenie kartą przez Internet. Tekst jest częścią akcji promocyjnej WiMP HiFi Week. Zakupy przez Internet cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Rynek e-commerce rośnie błyskawicznie, głównie dzięki ogromnemu wyborowi przedmiotów, niższym cenom i prawu sprzyjającemu konsumentom.

Jednak wciąż wiele osób boi się podawać numery kart, aby w ten sposób zapłacić czy to za zakupiony produkt, czy też za usługę, np. streamingu muzyki WiMP lub filmy w serwisie VOD. A tak naprawdę nie ma czego się bać. Jak wynika z badania firm Gemius i e-Commerce Polska (plik PDF 19 MB), głównym sposobem płatności za zakupy internetowe jest przelew bankowy.

Z tego sposobu miało okazję skorzystać aż 75 proc. internautów. Można wyróżnić cztery główne rodzaje kart płatniczych: Pierwsza to karta debetowa. Drugi rodzaj karty, to karta kredytowa. I tak naprawdę za zakupy przez Internet można płacić praktycznie wszystkimi tymi kartami. Karty mają wiele zalet Płatności kartą mają wiele zalet. Jak założyć konto w WiMP? Bardzo łatwo. Jak bezpiecznie i wygodnie płacić w sieci - zakupy przedświąteczne online - prezenty. Wędrując po sklepie internetowym, wybieramy prezenty pod choinkę dla bliższej i dalszej rodziny. W wirtualnym koszyku jest i nowa płyta starego zespołu dla wujka, i kosmiczne klocki dla siostrzeńca. Przechodzimy do kasy i przytłacza nas ekran pełen przeróżnych metod płatności online. Czy warto im zaufać? Wątpliwości rozwiewa przewodnik Komputer Świata.

Internetowy przelew bankowy Najbardziej znana i najstarsza (nie licząc gotówki) metoda obecna w prawie każdym polskim sklepie online. Przy gwiazdkowych zakupach w wielu sklepach tracimy dużo czasu na wypełnianie kolejnych przelewów. Karta płatnicza Niegdyś był to przywilej posiadaczy kart kredytowych, dziś w internecie płacimy także zwykłymi plastikami używanymi w bankomatach. Zwłoka wynika z długiej drogi, jaką pokonują dane. Liczba firm biorących udział w transakcji może budzić niepokój, ale uczestniczące w niej organizacje mają certyfikaty bezpieczeństwa, a transmisja oczywiście jest szyfrowana. Przelew z pośrednikiem Transakcja mobilna. Jak bezpiecznie płacić w Internecie. Oto kilka pomysłów na to, jak wygodnie, szybko i przede wszystkim bezpiecznie płacić za zakupy dokonywane w sieci Jeżeli kupujecie coś w sklepie internetowym, ale z rożnych względów wolicie zapłacić gotówką przy odbiorze przesyłki, to tak jakbyście pisali e-mail a następnie drukowali go i wysyłali tradycyjną pocztą.

Przeczytaj także: Wystartował mobilny pay by link Wciąż wielu z Was tak robi. Potwierdzają to liczne sondaże i analizy. Choćby badanie Gemiusa na temat rynku e-commerce w 2014 roku. Wynika z niego, że aż 65 proc. klientów zdarza się płacić gotówką za zakupy internetowe. Decydować o tym może kilka czynników. Poza tym wszystkim, korzystającym ze sklepów internetowych prawo gwarantuje możliwość zwrotu towaru, niezależnie od tego w jaki sposób za niego zapłacili.

Przeczytaj także: Intercity rozpoczyna sprzedaż biletów przez smartfony Szybki przelew pay by link Obecnie to najpopularniejsza metoda płatności za zakupy internetowe w Polsce. Pay by link drugiej generacji Karta płatnicza Blik. Jak bezpiecznie płacić kartą w Internecie. Informacja o przejęciu przez hakerów milionów kart płatniczych mogła wystraszyć osoby, które za pomocą karty kredytowej rezerwowały w internecie wyjazdy wakacyjne lub kupowały coś w e-sklepie. Jednak nawet jeśli przestępcy poznają numer naszej karty, to jeszcze nie oznacza, że mogą nas okraść. Aby zabezpieczyć się przed tego rodzaju kradzieżą, warto sprawdzić czy nasz bank umożliwia ustawienie oddzielnego limitu bezpieczeństwa dla transakcji internetowych. Jeśli tak, to najlepiej ustawić taki limit na 0 zł, czyli zablokować możliwość dokonywania tego typu operacji. Gdy będziemy chcieli dokonać zakupów w internecie, wtedy limit możemy podwyższyć, a po dokonaniu zapłaty ponownie wyzerować.

Jeśli bank nie pozwala ustanawiać takich limitów lub jeśli wydaje nam się to zbyt kłopotliwe, możemy skorzystać z innego rozwiązania. Zamiast używać do płacenia w sieci swojej karty kredytowej z wysokim limitem czy karty do konta, lepiej wyrobić sobie tzw. eKartę lub kartę przedpłaconą. Autor: pr. Przeczytaj zanim zarejestrujesz się na okazje-cenowe.pl. Wyborcza.pl. Poradniki zakupowe, KupDobrze.pl. Opinie, recenzje, testy i porównania produktów – Cokupić.pl. Droga Klientko/Drogi Kliencie, możemy lepiej dopasować treści reklamowe do Twoich potrzeb. Potrzebujemy na to Twojej zgody. Jeżeli klikniesz przycisk „Przejdź dalej” lub zamkniesz to okno, to wyrazisz zgodę na przetwarzanie przez Allegro.pl sp. z o.o. (Allegro.pl) i jej Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych zapisywanych w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż Allegro.pl, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam na platformie handlowej Allegro.pl.

Administratorami Twoich danych będzie Allegro.pl, jak również nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Dzięki Twojej zgodzie, będziemy mogli wyświetlać Ci reklamy produktów dopasowane do Twoich potrzeb. Pod tym adresem znajdziesz pełną listę Zaufanych Partnerów Allegro.pl. Opineo.pl - serwis oceniający sklepy internetowe. INFOTEKA. PORADNIK POLICJI - jak nie dać się oszukać w Internecie. Warszawa, 08.11.2011. Kompendium - jak nie dać się oszukać w Internecie Internet na dzień dzisiejszy to medium, w którym przeplata się świat realny z wirtualnym, życie zawodowe i prywatne...

Granica jest coraz cieńsza i zaczyna się zacierać. Postęp cywilizacyjny zmusza nas do pogodzenia się z „częściową wirtualizacją” naszego życia – wymiana informacji, rozrywka, zakupy, bankowość… Praktycznie wszystkie aspekty realnego świata mają swój oddźwięk w cyberprzestrzeni. Jest szybko, tanio i 24 h na dobę. Cyberprzestępcy w 99% przypadkach wykorzystują nieuwagę, pośpiech i naiwność ludzką, a nie zawansowane oprogramowanie czy nowe technologie! Przestrzegając kilku podstawowych zasad można ustrzec się przed przykrymi następstwami nieuczciwej aktywności różnych oszustów. Podstawowe zasady, które podnoszą bezpieczeństwo w Internecie: Zakupy w sklepie internetowym: 1. 2. 3. 4. 5. 6. Zakupy na aukcjach internetowych: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 1. 2.

Korzystanie z portali społecznościowych: 1. 2. 3. 1. Kupowanie jak nie dać się oszukać, a co jeśli już ... - Społeczność eBay. Jako że mój poprzedni post o pewnym cwaniczku (akurat z zagranicy) został usunięty?.. Pozwolę sobie na kilka słów jak kupować i jak nie dać się zrobić w balonika. Mam troszkę doświadczenia, więc może pewne informacje (a czasem ich usystematyzowanie) pozwoli nam dość bezpieczne kupowanie. A więc zacznijmy: 1. Prosta rzecz przede wszystkim patrzmy na komentarze!!! Jeśli sprzedawca jest masowy starajmy się kupować u takiego, co ma powyżej 99,5 % pozytywów. 2. Do tej pory nie miałem specjalnie problemów z PayPal, jeśli było coś nie tak, ale sprzedawca był wyjątkowo krnąbrny, więc sytuacja była dość jasna dla mnie, ale chyba już nie dla PayPal czy Ebay (tak jakby go chronili?)

3. 4. Żądajmy też od sprzedawcy dobrego zapakowania przesyłki. Ogólnie starajmy się być maksymalnie sceptyczni, ostrożni, dobrze przed zakupem zadać sprzedawcy kilka pytań wtedy w danym przypadku zorientujemy się czy sprzedawca coś nie kręci. Jeśli już doszło do nieszczęścia i zostaliśmy oszukani …. Przestępczość internetowa. – Podmiana zawartości stron WWW – Niejednokrotnie słyszymy relację z wydarzenia, którego przebieg zawsze jest podobny. Pan Jan Malinowski został w odebranej wiadomości poproszony o wejście na stronę swojego banku (do którego link znajdował się w tejże wiadomości) i podanie przypisanych jego nazwisku danych: nazwy użytkownika oraz hasła… [więcej…] – Nieuprawniony dostęp do zawartości skrzynek pocztowych i późniejszym wykorzystaniu w działaniach przestępczych – Włamanie do skrzynki mailowej to nieuprawniona ingerencja w dobra osobiste.

W prawo do prywatności oraz tajemnicę korespondencji. Obydwa dobra podlegają zasadniczej ochronie, konstytucyjnoprawnej, cywilnoprawnej oraz karnoprawnej… [więcej…] – Blokowanie usług sieciowych oraz komputerów poprzez przesyłanie setek tysięcy pakietów IP lub listów e-mail – Spam to fachowe określenie na niechcianą albo niepotrzebną wiadomość elektroniczną. . – Jak nie dać się oszukać w internecie? – Co zrobić, aby nie wpaść jako „słup” potrzebny do oszustw? Sklepy kuszą okazjami - rozpoczęły się letnie wyprzedaże. Zobacz jak nie dać się oszukać. - Lubimy wyprzedaże, bo wydaje nam się, że możemy dużo zyskać, niewiele przy tym tracąc - tłumaczy psycholog dr Jacek Buczny z Uniwersytetu Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, specjalizujący się w zachowaniach konsumenckich.

Zastrzega jednak, że dobrze wiedzą o tym specjaliści od marketingu. Dlatego witryny sklepowe kuszą napisami "50 proc. taniej", "wyprzedaż" czy "sale". Część marek pośpieszyła się w tym roku z obniżkami i proponowała ubrania i akcesoria w promocyjnych cenach już od początku czerwca. Ale dopiero teraz, w drugiej połowie miesiąca, wyprzedaże są obecne w większości sklepów. Chociaż np. te należące do grupy Inditex, czyli m.in. sieciówki Zara, Stradivarius czy Bershka obniżki zaplanowały dopiero na 25 czerwca. To jednak dopiero początek wyprzedaży. Największych promocji trzeba się spodziewać w lipcu, wtedy jednak może brakować najpopularniejszych rozmiarów.

ZOBACZ KONIECZNIE: Rozpoczęły się letnie wyprzedaże. Jak nie dać się oszukać na wyprzedażach. Kosmetyki, ubrania i dodatki, to największe pokusy sezonowych wyprzedaży. Choć ceny końcówek kolekcji potrafią zawrócić w głowie, warto podczas zakupów mieć na uwadze, że nie każda przecena jest tak świetną okazją, jak nam się wydaje. My nieraz dałyśmy się nabrać na kuszące -50%, a wy? Pierwszy poświąteczny weekend już za nami. Czas pomiędzy Bożym Narodzeniem, a sylwestrem to prawdziwe szaleństwo w galeriach handlowych. Sklepy zasypują nas rabatami, wyprzedażami końcówek kolekcji i całą masą specjalnych okazji, które mają być dla nas superkorzystne.

"Przecenione towary nie podlegają zwrotom" Często informuje nas o tym ekspedientka lub wielki napis przy kasie. Uważaj na procenty Czasami wielka, czerwona naklejka z kuszącym "-50%", to zwykłe oszustwo. Nabieramy się na mylące szyldy Na szyldy z zachęcającymi napisami nabieramy się notorycznie. Pilnuj rachunku przy kasie Czekają nas zmiany w prawie konsumenckim >>> Guma do żucia na podłodze?!

>>> Chodzenie w szpilkach nie musi być koszmarem. Wakacyjne wyprzedaże. Gdzie robić zakupy i jak nie dać się oszukać? - Przemyśl - naszemiasto.pl. Wreszcie nadszedł tak długo wyczekiwany przez wiele osób moment! Ruszyły letnie wyprzedaże. Sporą część ubrań będzie można kupić po okazyjnych cenach. Jak skutecznie upolować najlepsze oferty? Ruszyły letnie wyprzedaże! Teraz ubrania będzie można kupić po zdecydowanie niższych cenach. Jeżeli serce zabiło Ci mocniej, a oczy błyszczą z podniecenia, weź kilka głębokich oddechów. Musisz jednak uważać. Pamiętaj również, że sklepy mogą robić problemy z reklamacjami.

Jesteś już przygotowany do starcia z innymi klientami i sklepami. Zanim ruszysz do sklepów pamiętaj: zakupy rób z głową! Jak kupować na wyprzedażach? - Centrum PRasowe. Moda » Odzież Jak kupować na wyprzedażach? W okresie sezonowych wyprzedaży łatwo jest stracić głowę i dać się uwieść obniżkom cenowym. Niejednokrotnie jednak po takim szaleństwie przychodzi moralny "kac" i wypominanie sobie niepotrzebnych zakupów. Każdemu zdarzyło się kupić coś po okazyjnej cenie i nie założyć tego ani razu. Nie znaczy to jednak, aby omijać wyprzedaże szerokim łukiem - niejednokrotnie są one okazją do kupienia markowych ubrań za grosze. Jednak trzeba kupować z głową i pamiętać o paru ważnych wskazówkach, które pomogą Ci zaoszczędzić na wyprzedażach. Plan zakupów Może się to wydawać dziwną radą, ale zaplanuj, co zamierzasz kupić na wyprzedaży.

Rozmiar, jakość i styl Wyprzedaże przyciągają duże zainteresowanie, przez co może się zdarzyć, że Twój wymarzony ciuch nie będzie już dostępny w odpowiednim dla Ciebie rozmiarze. Podczas kupowania na wyprzedaży w miarę możliwości dokładnie obejrzyj upatrzony przez siebie element garderoby. Kalendarz wyprzedaży. Wakacje z bankrutem. Jak się nie dać oszukać! Zanim ściągnięto z wakacji ponad 4,5 tys. turystów biura Sky Club, upadłość ogłosiło kolejne - Alba Tour, pozostawiając za granicą około 3 tys. osób, a poznańskie Africano Travel zgłosiło wniosek o niewypłacalności.

Co zrobić, aby wakacje z biurem podróży nie przekształciły się w koszmar? Walizki wystawione na hotelowym korytarzu, dzień bez śniadania czy doświadczenie bycia zakładnikiem to dopiero początek przeprawy w przypadku plajty biura podróży. Potem zaczyna się dla turysty droga przez mękę przy odzyskiwaniu pieniędzy, bo tych z ubezpieczenia często wystarcza tylko na powrót poszkodowanych do kraju. Tymczasem nie ma sezonu, by w Polsce nie doszło do upadku biura podróży. – Biuro nie upada nagle, z dnia na dzień, ale taki proces trwa rok, półtora, dwa – ocenia Katarzyna Zawada, szefowa biura Hermes w Warszawie, które działa od 30 lat. – Nie wierzę, by powodem były wahania kursów walut czy drożejąca benzyna.

Jak zatem wybrać biuro podróży, aby wakacje nie stały się koszmarem? Jak nie dać się oszukać rezerwując nocleg? - PL.DELFI. Podróżowanie na własną rękę jest ciekawe, wygodne i często tańsze od zorganizowanego wypoczynku. Można zaobserwować, iż rośnie popularność serwisów internetowych zajmujących się rezerwacją noclegów. Jak zabezpieczyć się przed rezerwacją i zapłatą za hotel, który w rzeczywistości nie istnieje lub wygląda inaczej niż w ofercie on-line? © DELFI (K.Čachovskio nuotr.) Serwisów na których możemy znaleźć nocleg jest dużo, dlatego warto korzystać z tych, które mają dobrą opinię lub zostały sprawdzone przez naszych znajomych.

Portale pośredniczące w organizacji noclegu mają obowiązek weryfikowania swoich partnerów – hoteli, hosteli, czy pensjonatów. Jak mówi newsrm.tv Anna Pakulska, dyrektor sprzedaży w Obszarze Klienta Strategicznego w Rejestrze Dłużników ERIF Biurze Informacji Gospodarczej S.A. warto przyjrzeć się formie opłaty za nocleg. Jak Nie Dać Się Oszukać - Najpiękniejsze miejsca na wakacje. Realne i atrakcyjne. Haczyki w pożyczkach. Jak nie dać się oszukać? - ExpressElblag.pl. Jak nie dać się oszukać deweloperowi? Nabici w fikcyjne mieszkanie. Jak nie dać się oszukać pseudoagencjom nieruchomości - Nieruchomości - rynek nieruchomości, rankingi i raporty, architektura - GazetaPrawna.pl - Tanie mieszkanie czy fałszywa okazja – jak nie dać się oszukać. Jak kupić okazyjnie mieszkanie na licytacji komorniczej? 'Komornicze Allegro' coraz bliżej. Na portalu wylicytujesz zajęty samochód, telewizor i biżuterię. Z aukcjami do internetu. Komornicy wchodzą do sieci - Gospodarka - polskieradio.pl.

Wkrótce ruszy system komorniczych e-licytacji ruchomości - Komornicy. Polacy coraz chętniej kupują online za granicą. Popularność zyskują chińskie sklepy : aleBank.pl. Niewieletrzeba.pl | by żyć taniej, bez wyrzeczeń. E-handlarze, przekręciarze.