background preloader

PORADY

Facebook Twitter

PORADNIK Kupuję w internecie. RAPORT Kupuję w internecie 2014. Poradnik: jak bezpieczne płacić w Internecie. Zdaniem analityków, do roku 2017 wartość rynku wzrośnie nawet do 191 miliardów euro.

Poradnik: jak bezpieczne płacić w Internecie

E-handel rozwija się szybko również w Polsce – w przyszłym rynku wartość rodzimego rynku internetowego prawdopodobnie przekroczy 4 proc. wartości całkowitej sprzedaży detalicznej. Mimo kryzysu potencjał wzrostów nadal jest duży – w Niemczech rynek e-commerce stanowi już 8 proc. sprzedaży detalicznej, a w Wielkiej Brytanii – prawie 11 proc. Na przeszkodzie dalszemu rozwojowi stoją jednak dwa problemy. Klienci skarżą się z jednej strony na wysokie koszty wysyłki i długi czas oczekiwania, a z drugiej na zbytnie skomplikowanie procesu dokonywania zakupu i brak dogodnych metod płatności. Póki co, większość klientów trzyma się starych przyzwyczajeń: 70 proc. środków wydawanych na e-zakupy przekazujemy sprzedawcom klasycznym przelewem bądź płacąc gotówką przy odbiorze.

Płacenie kartą przez Internet. Tekst jest częścią akcji promocyjnej WiMP HiFi Week.

Płacenie kartą przez Internet

Zakupy przez Internet cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Rynek e-commerce rośnie błyskawicznie, głównie dzięki ogromnemu wyborowi przedmiotów, niższym cenom i prawu sprzyjającemu konsumentom. Jednak wciąż wiele osób boi się podawać numery kart, aby w ten sposób zapłacić czy to za zakupiony produkt, czy też za usługę, np. streamingu muzyki WiMP lub filmy w serwisie VOD. A tak naprawdę nie ma czego się bać. Jak wynika z badania firm Gemius i e-Commerce Polska (plik PDF 19 MB), głównym sposobem płatności za zakupy internetowe jest przelew bankowy.

Można wyróżnić cztery główne rodzaje kart płatniczych: Pierwsza to karta debetowa. Drugi rodzaj karty, to karta kredytowa. Jak bezpiecznie i wygodnie płacić w sieci - zakupy przedświąteczne online - prezenty. Wędrując po sklepie internetowym, wybieramy prezenty pod choinkę dla bliższej i dalszej rodziny.

Jak bezpiecznie i wygodnie płacić w sieci - zakupy przedświąteczne online - prezenty

W wirtualnym koszyku jest i nowa płyta starego zespołu dla wujka, i kosmiczne klocki dla siostrzeńca. Przechodzimy do kasy i przytłacza nas ekran pełen przeróżnych metod płatności online. Czy warto im zaufać? Wątpliwości rozwiewa przewodnik Komputer Świata. Internetowy przelew bankowy Najbardziej znana i najstarsza (nie licząc gotówki) metoda obecna w prawie każdym polskim sklepie online.

Jak bezpiecznie płacić w Internecie. Oto kilka pomysłów na to, jak wygodnie, szybko i przede wszystkim bezpiecznie płacić za zakupy dokonywane w sieci.

Jak bezpiecznie płacić w Internecie

Jak bezpiecznie płacić kartą w Internecie. Informacja o przejęciu przez hakerów milionów kart płatniczych mogła wystraszyć osoby, które za pomocą karty kredytowej rezerwowały w internecie wyjazdy wakacyjne lub kupowały coś w e-sklepie.

Jak bezpiecznie płacić kartą w Internecie

Jednak nawet jeśli przestępcy poznają numer naszej karty, to jeszcze nie oznacza, że mogą nas okraść. Aby zabezpieczyć się przed tego rodzaju kradzieżą, warto sprawdzić czy nasz bank umożliwia ustawienie oddzielnego limitu bezpieczeństwa dla transakcji internetowych. Jeśli tak, to najlepiej ustawić taki limit na 0 zł, czyli zablokować możliwość dokonywania tego typu operacji. Gdy będziemy chcieli dokonać zakupów w internecie, wtedy limit możemy podwyższyć, a po dokonaniu zapłaty ponownie wyzerować. Jeśli bank nie pozwala ustanawiać takich limitów lub jeśli wydaje nam się to zbyt kłopotliwe, możemy skorzystać z innego rozwiązania. Przeczytaj zanim zarejestrujesz się na okazje-cenowe.pl. Wyborcza.pl. Poradniki zakupowe, KupDobrze.pl. Opinie, recenzje, testy i porównania produktów – Cokupić.pl.

Opineo.pl - serwis oceniający sklepy internetowe. INFOTEKA. PORADNIK POLICJI - jak nie dać się oszukać w Internecie. Warszawa, 08.11.2011.

PORADNIK POLICJI - jak nie dać się oszukać w Internecie

Kompendium - jak nie dać się oszukać w Internecie Internet na dzień dzisiejszy to medium, w którym przeplata się świat realny z wirtualnym, życie zawodowe i prywatne... Granica jest coraz cieńsza i zaczyna się zacierać. Kupowanie jak nie dać się oszukać, a co jeśli już ... - Społeczność eBay. Jako że mój poprzedni post o pewnym cwaniczku (akurat z zagranicy) został usunięty?..

Kupowanie jak nie dać się oszukać, a co jeśli już ... - Społeczność eBay

Pozwolę sobie na kilka słów jak kupować i jak nie dać się zrobić w balonika. Mam troszkę doświadczenia, więc może pewne informacje (a czasem ich usystematyzowanie) pozwoli nam dość bezpieczne kupowanie. A więc zacznijmy: 1. Prosta rzecz przede wszystkim patrzmy na komentarze!!! Przestępczość internetowa. – Podmiana zawartości stron WWW – Niejednokrotnie słyszymy relację z wydarzenia, którego przebieg zawsze jest podobny.

Przestępczość internetowa

Pan Jan Malinowski został w odebranej wiadomości poproszony o wejście na stronę swojego banku (do którego link znajdował się w tejże wiadomości) i podanie przypisanych jego nazwisku danych: nazwy użytkownika oraz hasła… [więcej…] Sklepy kuszą okazjami - rozpoczęły się letnie wyprzedaże. Zobacz jak nie dać się oszukać. - Lubimy wyprzedaże, bo wydaje nam się, że możemy dużo zyskać, niewiele przy tym tracąc - tłumaczy psycholog dr Jacek Buczny z Uniwersytetu Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, specjalizujący się w zachowaniach konsumenckich.

Sklepy kuszą okazjami - rozpoczęły się letnie wyprzedaże. Zobacz jak nie dać się oszukać

Jak nie dać się oszukać na wyprzedażach. Kosmetyki, ubrania i dodatki, to największe pokusy sezonowych wyprzedaży.

Jak nie dać się oszukać na wyprzedażach

Choć ceny końcówek kolekcji potrafią zawrócić w głowie, warto podczas zakupów mieć na uwadze, że nie każda przecena jest tak świetną okazją, jak nam się wydaje. My nieraz dałyśmy się nabrać na kuszące -50%, a wy? Pierwszy poświąteczny weekend już za nami. Wakacyjne wyprzedaże. Gdzie robić zakupy i jak nie dać się oszukać? - Przemyśl - naszemiasto.pl. Wreszcie nadszedł tak długo wyczekiwany przez wiele osób moment! Ruszyły letnie wyprzedaże. Sporą część ubrań będzie można kupić po okazyjnych cenach. Jak skutecznie upolować najlepsze oferty? Wakacje z bankrutem. Jak się nie dać oszukać! Zanim ściągnięto z wakacji ponad 4,5 tys. turystów biura Sky Club, upadłość ogłosiło kolejne - Alba Tour, pozostawiając za granicą około 3 tys. osób, a poznańskie Africano Travel zgłosiło wniosek o niewypłacalności.

Co zrobić, aby wakacje z biurem podróży nie przekształciły się w koszmar? Walizki wystawione na hotelowym korytarzu, dzień bez śniadania czy doświadczenie bycia zakładnikiem to dopiero początek przeprawy w przypadku plajty biura podróży. Jak nie dać się oszukać rezerwując nocleg? - PL.DELFI. Podróżowanie na własną rękę jest ciekawe, wygodne i często tańsze od zorganizowanego wypoczynku. Można zaobserwować, iż rośnie popularność serwisów internetowych zajmujących się rezerwacją noclegów. Jak zabezpieczyć się przed rezerwacją i zapłatą za hotel, który w rzeczywistości nie istnieje lub wygląda inaczej niż w ofercie on-line? © DELFI (K.Čachovskio nuotr.) Jak Nie Dać Się Oszukać - Najpiękniejsze miejsca na wakacje. Realne i atrakcyjne. Czas wakacyjnych imprez w górach czyni doskonałą okazję dla oszustów. Podajemy kilka wskazówek, jak zadbać, aby nocleg na Podhalu nie był wirtualny.

Pośpiech, niefrasobliwość lub po prostu niedocenienie bezczelności typów spod ciemnej gwiazdy powodują, że turyści - znów będą narażeni na oszustów oferujących miejsca noclegowe w wirtualnych pensjonatach pod Tatrami. Haczyki w pożyczkach. Jak nie dać się oszukać? - ExpressElblag.pl. Powodów, żeby wziąć pożyczkę jest wiele. Bierzemy ją na wakacje, nowy rower, remont mieszkania, wymianę lodówki. Na jej całkowity koszt – oprócz oprocentowania i prowizji – składa się wiele czynników, o których warto pamiętać rozważając pożyczenie pieniędzy. Ukryte koszty pożyczek są to zwykle koszty, które określamy jako koszty pozaodsetkowe, mogą być bardzo różne, zależą od inwencji podmiotu, który nam tego kredytu udziela. Może być to opłata za rozpatrzenie wniosku, za przygotowanie umowy czy za rachunek bankowy, który musimy założyć.

Jak nie dać się oszukać deweloperowi? Nabici w fikcyjne mieszkanie. Jak nie dać się oszukać pseudoagencjom nieruchomości - Nieruchomości - rynek nieruchomości, rankingi i raporty, architektura - GazetaPrawna.pl - - Z badań, które regularnie przeprowadzamy wśród pośredników zrzeszonych w Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, wynika, że 55 proc. z nich zauważa wzrost nieetycznych i nieprofesjonalnych zachowań, co jest tym groźniejsze, że klienci (59 proc. ankietowanych) nie sprawdzają kompetencji pośredników - tłumaczy Leszek A.

Hardek, prezydent Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Za ten stan rzeczy obwinia obowiązującą od 1 stycznia 2014 r. deregulację zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami, która znosząc wymogi dotyczące poziomu wykształcenia, odpowiednich kwalifikacji, niekaralności czy przestrzegania standardów zawodowych, źle wpływa na rynek nieruchomości. Tanie mieszkanie czy fałszywa okazja – jak nie dać się oszukać. E-handlarze, przekręciarze. By żyć taniej, bez wyrzeczeń.