background preloader

TI

Facebook Twitter

Access

Wady i zalety systemów CMS. Wstępny plan pracy 1.

Wady i zalety systemów CMS

Wprowadzenie do zagadnienia, definicja, (Lukasz Chmurski) Artykuły, Porady, Analizy, Komentarze, Testy. Ćwiczenia do programu Ms Excel. EK. HTML (3) Html. HTML (1) HTML (2) H. Html. Moja pierwsza strona internetowa w HTML5 i CSS3 - darmowa książka do nauki HTML5 i CSS3. PWr - Metody kompresji obrazów cyfrowych - kompresja obrazu cyfrowego algorytmem JPEG - kompresja filmu algorytmem MPEG - Education. Kompresja obrazów cyfrowych pozwala na zmniejszenie rozmiaru danych opisujących obraz.

PWr - Metody kompresji obrazów cyfrowych - kompresja obrazu cyfrowego algorytmem JPEG - kompresja filmu algorytmem MPEG - Education

Zależnie od tego, czy po dekompresji możliwe jest odtworzenie idealnego obrazu źródłowego, czy też dane zostaną częściowo zmienione (przez usunięcie drobnych szczegółów lub dodanie artefaktycznych elementów) dzielimy metody kompresji na stratne i bezstratne. ;_ Kompresja bezstratna Edit Lossless compression to ogólna nazwa takich metod upakowywania informacji do postaci zawierającej zmniejszoną liczbę bitów tak, aby całą informację dało się z tej postaci odtworzyć do identycznej postaci pierwotnej.

Co to jest CMS i czy jest Ci potrzebny? CMS to skrót od angielskiego Content Management System (System Zarządzania Treścią).

Co to jest CMS i czy jest Ci potrzebny?

Jest to strona internetowa, posiadająca panel administracyjny, który pozwala na samodzielne i bezpłatne zmienianie treści bez znajomości programowania. W dalszej części artykułu poznasz szczegóły na temat tego, co to jest CMS, co oferuje i ile kosztuje. Na czym polega CMS i co oferuje? Strona internetowa oparta na systemie CMS pozwala na własnoręczną edycję treści bez posiadania wiedzy informatycznej. Dodawanie, modyfikowanie i usuwanie tekstów, tabel, grafik, zdjęć, filmów, a nawet całych podstron i działów odbywa się przez klikanie przycisków. Najpopularniejsze systemy CMS posiadają (zazwyczaj darmowe) dodatki, zwane wtyczkami. Wtyczki pozwalają więc za darmo i bez znajomości programowania rozszerzać funkcjonalność strony internetowej. Ogromną zaletą CMSów jest brak opłat za modyfikowanie witryn internetowych, które w taki system są wyposażone. HTML5. CSS podstawy - Kurs Html5. O języku formatowania treści CSS, wspominaliśmy już klika razy w ciągu naszego kursu.

CSS podstawy - Kurs Html5

Warto dowiedzieć się trochę więcej o tym nieodłącznym kompanie języka HTML. Zależność pomiędzy językiem HTML, a CSS można zapisać następująco. Język Html opisuje dane elementy na stronie, możemy powiedzieć, że służy do nazywania ich. W języku html możemy określić nagłówek i paragraf. Natomiast w języku CSS możemy określić jaki rozmiar i kolor czcionki mogą one posiadać. Rozwinięciem skrótu CSS (ang. Reguły CSS to inaczej zbiory zasad służące do formatowania treści. Prezentacje_multimedialne. Konwersja audio-wideo - Muzyka i wideo: programy. 6 prostych zasad tworzenia slajdów w Power Poincie. Power Point jest dla ludzi, rozsądnych ludzi ;-) Robert Ważyński Zła prezentacja multimedialna może zepsuć cały odbiór tego, co mamy do powiedzenia.

6 prostych zasad tworzenia slajdów w Power Poincie

Kolorowe, migające literki, niebieski tekst na fioletowym tle, kiczowate ilustracje, teksty: „dziękuję za uwagę” albo „zapraszamy na 15 minut przerwy”. Do tego skomplikowane wykresy z nieczytelnymi legendami… Skąd my to znamy? ;-) Jest dla mnie niezrozumiałym, jak ludzie wkładający mnóstwo pracy w tworzenie scenariusza swojego wystąpienia, kompletnie nie przykładają się do przygotowania slajdów swojej prezentacji!

Jak sprawić aby nasze slajdy były naszymi sprzymierzeńcami w przekazaniu komunikatu? Treść slajdu nie ma być ściągawką dla mówcy, który nie miał czasu nauczyć się treści swojego wystąpienia, a tak niestety najczęściej jest. Prezentacje multimedialne biznesowe - tworzenie prezentacji. Wzory CV. Zadania z arkusza kalulacyjnego Inf. Zadania trudne. Tabele i tabulatory word. Skrypt excel. Pinf01 excel. Excel formuly i funkcje. WORD_1_14.pdf. Ćwiczenia w edytorze tekstu Word - nagłówek i stopka, numerowanie stron, przypisy, inicjał, kolumny, symbole.

Ćwiczenia z edytora Tekstu Ms Word. Skróty klawiaturowe dla programu Microsoft Office Word. Skróty klawiaturowe opisane w tej sekcji Pomocy odnoszą się do amerykańskiego układu klawiatury.

Skróty klawiaturowe dla programu Microsoft Office Word

Klawisze w innych układach klawiatury mogą nie być dokładnie takie same jak w układzie amerykańskim. W przypadku skrótów klawiaturowych składających się z dwóch lub więcej równoczesnych naciśnięć klawiszy, w Pomocy programu Microsoft Office Word 2007 klawisze te są oddzielone znakiem plus (+). Jeśli w skrócie klawiaturowym należy nacisnąć jeden klawisz, a bezpośrednio po nim inny klawisz, klawisze są oddzielone przecinkiem (,). Aby wydrukować tę sekcję, naciśnij klawisz TAB, aby zaznaczyć opcję Pokaż wszystko, naciśnij klawisz ENTER, a następnie naciśnij kombinację klawiszy CTRL+P.

Skróty klawiaturowe w systemie Windows. Word1. Word_cw.pdf. Artur Bartoszewski - materiały dla studentów - Technologia informacyjna. Część I: Edytor tekstu MS WORD Ćwiczenie 1: Formatowanie tekstu Wprowadzenie: Ćwiczenie polega na odtworzeniu w edytorze WORD tekstu pokazanego w przykładowym pliku "Ćwiczenie 1.pdf" Pliki do pobrania: Ćwiczenie 1.pdf Ćwiczenie 3: Tabele Wprowadzenie: Ćwiczenie polega na odtworzeniu w edytorze WORD tabel pokazanych w przykładzie "Ćwiczenie 3.pdf" Ćwiczenie 3.pdf Ćwiczenie 4: Wzory matematyczne Wprowadzenie: Ćwiczenie polega na odtworzeniu w edytorze WORD wzorów matematycznych pokazanych w przykładzie "Ćwiczenie 4.pdf".

Artur Bartoszewski - materiały dla studentów - Technologia informacyjna

Ćwiczenie 4.pdf Ćwiczenie 5: elementy graficzne. 61615. Ergonomia - Ergonomiczne stanowisko pracy. Krzesło Na komfort pracy duży wpływ ma krzesło, które powinno zapewniać wygodną pozycję ciała i swobodę ruchów oraz być wyposażone w: regulację wysokości siedziska – 40-50 cm od podłogi, regulację wysokości oparcia i regulację pochylenia oparcia, podłokietniki, płytę siedziska wyprofi lowaną odpowiednio do odcinka udowego nóg i oparcia do naturalnego wygięcia kręgosłupa.

Ergonomia - Ergonomiczne stanowisko pracy

Podnóżek Wyposażając stanowisko pracy w podnóżek, ustaw go pod odpowiednim kątem (max. 15°) tak, aby możliwe było płaskie, spoczynkowe ustawienie na nim stóp. Lab1%20BHP.pdf. Informatyka w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce - Artykuły: 2. Zasady bezpiecznej pracy z komputerem. Ergonomia komputerowego stanowiska pracy.