background preloader

TI

Facebook Twitter

Jak zapewnić dostępność WordPress. Ostatnia aktualizacja w dniu 19.10.2020 r.

Jak zapewnić dostępność WordPress

Dostępność (lub dostępność) na stronie WordPress jest ważnym elementem w tworzeniu stron internetowych, który nie jest jeszcze wystarczająco omówiony. Ale jak bardzo popularny CMS jest rzeczywiście dostępny? Dlaczego dostępność jest tak ważna? A jak twoja strona stanie się dostępna dla wszystkich? Dostęp dla wszystkich: fakty dotyczące dostępności WordPress ponad 35 procent wszystkich stron internetowych działa. I to właśnie dlatego, że WordPress jest tak popularny, że ma znaczący wpływ na dostępność stron internetowych.

Według statystyk firmy Interactive Accessibility, 56 milionów Amerykanów żyje z niepełnosprawnością. Jeśli zignorujesz dostępność, to już wykluczysz 20 procent ludności świata z możliwości korzystania z Twojej strony internetowej. Więc jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, jak stworzyć dostępną stronę WordPress , ten przewodnik jest dla Was. Jak zaprojektowac i uruchomic prosta strone internetowa. WordPress dostępny dla wszystkich - Fundacja Widzialni. Jak zaprojektować i uruchomić prostą stronę internetową dostępną dla osób o specjalnych potrzebach?

WordPress dostępny dla wszystkich - Fundacja Widzialni

Na to pytanie odpowiada podręcznik przygotowany przez Fundację Wspomagania Wsi we współpracy z Fundacją Widzialni, Krajowym Stowarzyszeniem Sołtysów i Szerokim Porozumieniem na Rzecz Umiejętności Cyfrowych. Opracowanie zawiera wytyczne dla początkujących twórców stron www do stworzenia prostego serwisu w oparciu o platformę WordPress. Ten jeden z najbardziej popularnych systemów umożliwia szybkie przygotowanie strony internetowej zgodnej z obowiązującymi w Polsce przepisami dotyczącymi dostępności dla osób niepełnosprawnych, starszych i pozostałych osób narażonych na wykluczenie cyfrowe. Podręcznik ten nie jest książką o języku HTML ani instrukcją obsługi WordPressa. Zawiera podstawowe wiadomości, które ułatwić mogą projektowanie strony internetowej z myślą o wszystkich grupach użytkowników.– mówi autor podręcznika Przemysław Marcinkowski, ekspert Fundacji Widzialni.

TeamViewer – obsługa zdalna, dostęp zdalny, biuro obsługi, współpraca i spotkania online.

Office/teams

Excel. Blog - Najlepsze Kreatory Stron WWW. Internet. Prezentacje. Programowanie. Internetowy słownik komputerowy - P - p2p, Paint, pakiet... - slownikkomputerowy.pl. Zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji.

Internetowy słownik komputerowy - P - p2p, Paint, pakiet... - slownikkomputerowy.pl

Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli nie chcesz wyrazić zgody lub ograniczyć jej zakres, kliknij „Ustawienia zaawansowane”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych w celach marketingowych Zaufanych Partnerów. Podmioty z Grupy Onet-RAS Polska w ramach udostępnianych przez siebie usług internetowych przetwarzają Twoje dane we własnych celach marketingowych w oparciu o prawnie uzasadniony, wspólny interes podmiotów Grupy Onet-RAS Polska. Administrator danych osobowych Podstawa i cel przetwarzania 1. Przekazywanie danych Cookies 1. 2.

Excel

Word. Prezentacje. Prezi. Podstawy Protokołu TCP/IP. Wprowadzenie Możliwość przesyłania programów i danych między komputerami za pośrednictwem sieci komputerowej odgrywa niezwykle istotna rolę niemal dla każdego użytkownika komputera.

Podstawy Protokołu TCP/IP

Jednak zbudowanie uniwersalnej sieci (pracującej w oparciu o rozwiązania jednego producenta) spełniającej wymagania wszystkich użytkowników jest praktycznie niemożliwe. Użytkownicy dobierają więc rozwiązania techniczne sieci stosownie do swoich potrzeb, tworząc niezależne sieci służące określonej grupie osób. Zapewnienie wymiany informacji i komunikacji pomiędzy różnymi sieciami jest jednakże trudnym problemem technicznym. W wyniku niezwykle dynamicznego rozwoju techniki opracowano jednak rozwiązania umożliwiające połączenie wielu różnych sieci fizycznych, tak żeby funkcjonowały jako skoordynowana całość. Praca w intersieci (ang. internetworking) polega na przystosowaniu do siebie różnych rozwiązań sprzętowych, udostępniając sposób łączenia ze sobą niejednorodnych sieci.

Javascript

HTML CSS. CMS. Konwersja audio-wideo - Muzyka i wideo: programy. Wzory CV. Artur Bartoszewski - materiały dla studentów - Technologia informacyjna. Część I: Edytor tekstu MS WORD Ćwiczenie 1: Formatowanie tekstu Wprowadzenie: Ćwiczenie polega na odtworzeniu w edytorze WORD tekstu pokazanego w przykładowym pliku "Ćwiczenie 1.pdf" Pliki do pobrania: Ćwiczenie 1.pdf Ćwiczenie 3: Tabele Wprowadzenie: Ćwiczenie polega na odtworzeniu w edytorze WORD tabel pokazanych w przykładzie "Ćwiczenie 3.pdf" Ćwiczenie 3.pdf.

Artur Bartoszewski - materiały dla studentów - Technologia informacyjna

61615. Ergonomia - Ergonomiczne stanowisko pracy. Krzesło Na komfort pracy duży wpływ ma krzesło, które powinno zapewniać wygodną pozycję ciała i swobodę ruchów oraz być wyposażone w: regulację wysokości siedziska – 40-50 cm od podłogi, regulację wysokości oparcia i regulację pochylenia oparcia, podłokietniki, płytę siedziska wyprofi lowaną odpowiednio do odcinka udowego nóg i oparcia do naturalnego wygięcia kręgosłupa.

Ergonomia - Ergonomiczne stanowisko pracy

Podnóżek Wyposażając stanowisko pracy w podnóżek, ustaw go pod odpowiednim kątem (max. 15°) tak, aby możliwe było płaskie, spoczynkowe ustawienie na nim stóp. Biurko Biurko powinno być na tyle szerokie i głębokie, aby można było ustawić elementy wyposażenia stanowiska pracy w odpowiedniej odległości od siebie. Ułożenie rąk Ustaw wysokość stołu, krzesła i podłokietników, w taki sposób, aby zapewnić naturalne położenie rąk przy obsłudze klawiatury, z zachowaniem co najmniej kąta prostego między ramieniem i przedramieniem. Lab1%20BHP.pdf. Informatyka w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce - Artykuły: 2. Zasady bezpiecznej pracy z komputerem. Ergonomia komputerowego stanowiska pracy.

Access

EK. PWr - Metody kompresji obrazów cyfrowych - kompresja obrazu cyfrowego algorytmem JPEG - kompresja filmu algorytmem MPEG - Education. Kompresja obrazów cyfrowych pozwala na zmniejszenie rozmiaru danych opisujących obraz.

PWr - Metody kompresji obrazów cyfrowych - kompresja obrazu cyfrowego algorytmem JPEG - kompresja filmu algorytmem MPEG - Education

Zależnie od tego, czy po dekompresji możliwe jest odtworzenie idealnego obrazu źródłowego, czy też dane zostaną częściowo zmienione (przez usunięcie drobnych szczegółów lub dodanie artefaktycznych elementów) dzielimy metody kompresji na stratne i bezstratne. ;_ Kompresja bezstratna Edit Lossless compression to ogólna nazwa takich metod upakowywania informacji do postaci zawierającej zmniejszoną liczbę bitów tak, aby całą informację dało się z tej postaci odtworzyć do identycznej postaci pierwotnej.