background preloader

Kritické myšlení. Critical Thinking.

Facebook Twitter

Critical Thinking. Tools for Critical Thinking. Trainbra.in Úkoly z kritického myšlení pro žáky a studenty na základních a středních školách. David Morley: Lidé zapomínají kriticky myslet. Přes sto řečníků z celého světa se sjelo na pětadvacátý ročník mezinárodní konference IAICS 2019 (The International Association for Intercultural Communication Studies), která se konala v polovině července na Fakultě sociálních studií MU.

David Morley: Lidé zapomínají kriticky myslet

Jedním z hlavních vystupujících byl profesor komunikačních studií David Morley, který je známý svými pracemi zaměřenými na kontext moderních komunikačních technologií a proměn společnosti. Jakou roli podle vás hrají moderní komunikační technologie v současné společnosti? Technologie nás neovlivňují natolik, jak se mnohokrát prezentuje. Záleží především na nás, na našem vnímání technologií a na tom, jak moc se jimi necháme ovlivňovat. 6 Critical Thinking Questions For Any Situation - Teachthought. 25 Of The Best Resources For Teaching Critical Thinking.

teachthought

10 Great Critical Thinking Activities That Engage Your Students. How can students own their learning with critical thinking activities they’ll really love?

10 Great Critical Thinking Activities That Engage Your Students

Allowing our students to take stands on issues that matter to them engages the classroom in a way that fosters great critical thinking. Who? What? 10 tipů, jak naučit dítě myslet kriticky – Perpetuum – vzdělávání bez hranic. Používejte běžné životní situace jako příklad (úměrně věku a vyspělosti dítěte) U starších můžete zkusit analyzovat novinové články, u mladších začněte s něčím jednodušším.

10 tipů, jak naučit dítě myslet kriticky – Perpetuum – vzdělávání bez hranic

My jsme s dětmi začínali u teleshoppingu, když mě nadšeně přesvědčovaly, že si tu úžasnou věc z televize rozhodně musíme pořídit. Pochopte společně podstatu a pravděpodobnou motivaci protistrany Konkrétních příkladů je spousta. Kritické myšlení – naučte se posuzovat kvalitu informací, názorů a myšlenek. Lepší znalosti, lepší rozhodnutí.

Kritické myšlení – naučte se posuzovat kvalitu informací, názorů a myšlenek

#krimyš Kritické myšlení je schopnost zručně pracovat se svým rozumem a logikou. Můžeme tak odhalit dezinformace, mýty a polopravdy, a dopátrat se kvalitních a užitečných informací. Uvědomění si klamů a iluzí, které ovlivňují naše vnímání a rozhodování, je prvním krokem k jejich překonání a rozumnějšímu jednání. Krimyš je cesta k větší objektivitě a růstu bez náhody. Brainstorm Strategies To Write a Paper #Infographic #Brainstorming – Infographic List. If you are a writer, it’s sure that you know what writer’s block is.

Brainstorm Strategies To Write a Paper #Infographic #Brainstorming – Infographic List

Here you will know how to deal with it. Brainstorming helps to create new interesting ideas or develop old ones. It is an essential part of the writing process aimed at planning your plot and how it will look like. It’s not enough to have just an idea; you have to collect as much information as possible, organize it, and make a definitive plan before the feather concerns the paper. Brainstorm strategies are exactly what you need to carefully sort your topic and write the perfect story or paper. Resnickovy mýty o kreativitě. Text článku: Jeden z našich největších současných inspirátorů a hybatelů vědeckého pokroku v oblasti vzdělávacích technologií, žák Paperta, profesor MIT Mitchel Resnick vydal v létě 2017 knihu Lifelong Kindergarten: Cultivating Creativity through Projects, Passion, Peers, and Play, v níž tvrdí, že kreativní může být každý a že kreativitu lze naučit.

Resnickovy mýty o kreativitě

Jen na vysvětlenou k názvu knihy – Lifelong Kindergarten (celoživotní školka) je název Mitchelova pracovního týmu na MIT, 4P je akronym principů učení zavedený profesorem Papertem. Ukázku z knihy vydala Edutopia [1]. Vybraná upoutávka se týká popisu kreativity. Řeší problém, který spočívá v tom, že se ani odborníci nejsou schopni přesně shodnout na její definici. Je to tak, kreativitu lze učit. Kritické myšlení (Pavlína Mazáčová) Read Like A Detective. Seeing Multiple Perspectives: An Introductory Critical Literacy Lesson. Home › Classroom Resources › Lesson Plans Lesson Plan Overview Featured Resources From Theory to Practice In this introductory critical literacy lesson, students will consider the perspectives of central but silent characters in the picture book Stevie, by John Steptoe.

Seeing Multiple Perspectives: An Introductory Critical Literacy Lesson

Back to top Steptoe, J. (1969). Scholastic 343 1. 33 Lessons on Critical Thinking. Myšlení. Teaching critical thinking. Critical thinking, as it pertains to teaching and learning,can be considered an open-minded process of discovery and understanding analysis and application synthesis and evaluation.

Teaching critical thinking

These three groupings and their six components reflect B. S. Bloom’s (et al-1956) hierarchical taxonomy or breakdown of cognitive educational objectives. Teaching students to be critical thinkers presumes an environment where learners, building upon their knowledge and experience set, strive to understand how data and information can be used to develop, recognize, and/or critique general patterns of knowledge. Why feedback is SO time consuming — and how to fix it. Providing feedback can take SO much effort.

Why feedback is SO time consuming — and how to fix it

Here are some ways to get better feedback results in less time. Tell me if this sounds familiar. You’re chained to your desk grading papers. It’s getting monotonous, but you feel like you need to do it because it’s important. You hand those papers back to the students, and where do they end up? (Even if you make them keep that homework in a binder or a folder to turn in later, you know they’re still probably not looking at those papers, right?)

What we think we’re doing here is providing meaningful, important feedback to our students. Evaluating Sources. Critical thinking Open University. Critical thinking workbook. Critical thinking. How to read effectively. A model for critical thinking. Deset klíčových objevů o učení. 1 / Kritické myšlení / Moduly. "Je důležité nepřestat se ptát" Albert Einstein Co je to vlastně “kritické myšlení”? Je těžké najít jednu definici, protože existuje mnoho škol a přístupů. Naše pojetí kritického myšlení je logicky-analytické. Časopis Kritická gramotnost. Čtením a psaním ke kritickému myšlení: Kritické myšlení z.s. Aktuality.