background preloader

Blogi

Facebook Twitter

Język Angielski - Blog. ​Zanim zaczniemy szukać przyczyn ‘Dlaczego uczniowie nie mają motywacji do nauki języków obcych?’

Język Angielski - Blog

, trzeba się zastanowić, dlaczego brak motywacji w ogóle się pojawia. Przyczyny, jak przy każdym problemie mogą być przeróżne. Można tutaj wymienić negatywne nastawienie do danego języka, jego kultury czy nawet do danego nauczyciela. Odnosząc się do wcześniej wspomnianego lektora, nie od dzisiaj wiadomo, że dzieci czy nawet dorośli nie uczą się od ludzi, których nie lubią lub jeśli uważają, że nauczyciel nie posiada wystarczających kompetencji. Niestety prawda jest taka, że nie trzeba szukać daleko! Witam was wszystkich serdecznie! Witam serdecznie na moim blogu! Goodbye summer, hello school! - Weronika Ostachowska. Blog o języku hiszpańskim. Lang Labs. Nazywam się Ania Podemska i odkąd pamiętam, byłam pasjonatką języków obcych.

Lang Labs

Jedna filologia mnie nie zadowalała, dlatego wybrałam Studia Filologiczno-Kulturoznawcze Europy Zachodniej na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie mogłam studiować trzy filologie i szlifować niemiecki, hiszpański oraz angielski. Niemiecki znałam zawsze najlepiej, bo długo mieszkałam blisko granicy z Niemcami. Hiszpański wybrałam, by lepiej poznać kulturę Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej. Angielskiego uczyłam się, by być w stanie czytać dzieła Szekspira w oryginale. Już na studiach zaczęłam uczyć innych.

Mimo że uwielbiałam swoją pracę w LO, zauważyłam że czegoś mi brakuje. Gdy byłam na urlopach macierzyńskich, postawiłam na swój rozwój i konwersacje z nativami przez Internet. Chciałam zacząć dzielić się swoją pasją z innymi, dlatego stworzyłam bloga i zaczęłam uczyć online. A0-A2 – byDiana. Men have become the tools of their tools.

A0-A2 – byDiana

Człowiek stał się narzędziem swoich narzędzi. Jak zaplanować lekcję online? Prosty plan w formie prezentacji. – Tiptop teaching. Przejście na zajęcia online bywa kłopotliwe, nawet dla najbardziej doświadczonych nauczycieli.

Jak zaplanować lekcję online? Prosty plan w formie prezentacji. – Tiptop teaching

Taka forma nauczania rządzi się swoimi własnymi prawami i często okazuje się, że sprawdzony przez nas sposób planowania lekcji, z którego korzystamy przy zajęciach stacjonarnych, zupełnie się tutaj nie sprawdza. Podczas prowadzenia lekcji online, łatwiej jest zgubić się w strukturze lekcji, w szczególności jeśli nie jesteśmy fanami technologi. W rezultacie, cele, które wyznaczyliśmy sobie przed przeprowadzeniem zajęć, mogą nie zostać spełnione, a lekcja może wydawać się chaotyczna i nieuporządkowana. Jak więc zadbać o to, aby w trakcie lekcji nie czuć się zagubionym i zrealizować wszystko to, co się zaplanowało? Moim sposobem jest stworzenie prostej prezentacji, z użyciem przygotowanych wcześniej szablonów dla konkretnych slajdów. Lekcja angielskiego podzielona jest zazwyczaj na kilka segmentów, w zależności od tego jakie umiejętności chcemy wraz z uczniami przećwiczyć danego dnia. Podobne.

Activities for Learners. Film Lessons – Page 2 – Film English. Vonnie Bee – Make them talk! Słuchanki dla poziomów początkujących - agielski kreatywnie. W TYM WPISIE opowiadałam o podstawowych umiejętnościach językowych, jakie szkoli każdy użytkownik (natywny lub uczący się).

Słuchanki dla poziomów początkujących - agielski kreatywnie

Z mojego doświadczenia. Jeśli (prze)śledzisz moją stronę choćby pobieżnie, nie będzie trudno zauważyć, że jestem absolutną fanką materiałów autentycznych. Ucząc dorosłych – zwłaszcza na kursach indywidualnych – zrozumiałam już dawno, że jedną z najtrudniejszych umiejętności językowych jest słwuchanie. Największy odsetek uczniów ma z nim problemy i najtrudniej jest im je przezwyciężyć. Przy tak ogromnej ilości akcentów w języku angielskim nie jest to w ogóle zaskakujące. Niestety wiele podręczników czy kursów internetowych zdecydowanie niedomaga w tej kwestii.

Outcomes Second Edition. Jak ugryźć materiały autentyczne? Uczę dzieci angielskiego - miejsce dla nauczycieli pracujących z dziećmi. Jak rozgadać najniższe poziomy – Sylwia Clayton. Na różnych grupach bardzo często pada pytanie o to, jak rozgadać grupy na najniższych poziomach.

Jak rozgadać najniższe poziomy – Sylwia Clayton

Konwersacje – Sylwia Clayton. 4-6 Environmental Escape Room. Matura nightmare, czyli mój pierwszy cyfrowy escape room. Stało się, uzależniłam się od Genially.

Matura nightmare, czyli mój pierwszy cyfrowy escape room

Jak ja mogłam do tej pory tak obojętnie przechodzić obok tak cudownego narzędzia? Bałam się, że jest dla mnie zbyt skomplikowane. I owszem, stworzenie tego escape roomu zajęło mi trochę czasu, ale mnóstwo się przy okazji nauczyłam i kolejny pójdzie o wiele sprawniej. Bo, że jest to początek całej serii, nie mam żadnych wątpliwości. Podziękowania Przede wszystkim należą się wspaniałej Ewie Torebko, bo to od niej dowiedziałam się o Genially i dzięki niej odważyłam się zacząć go używać. Oraz cała seria niesamowicie klarownych i pełnych praktycznych wskazówek krótkich filmów pani Agnieszki Halickiej. Mój escape room powstał z myślą o uczniach szkoły średniej, nie tylko o maturzystach, choć nazwa to sugeruje.

Not typical Escape Rooms A1-B2 – TIE – Teaching is easy. Chyba jestem psycho:) Bo to, że uzależniona to już wiem:) Lubię robić i bawić się w Escape Room.

Not typical Escape Rooms A1-B2 – TIE – Teaching is easy

Byłam nawet w dwóch w realu:) Czy się udało wyjść pozostawię słodką tajemnicą:) W swoich materiałach mam dwa Escape roomy -> na Wielkanoc dla młodszych i na gramę dla klasy 8. W PDF dostępne są w sklepie W czasach online potrzebujemy (chcemy) online escape room i tutaj Genially (again) daje nam cudowne możliwości. Najlepsze strony z inspiracjami na zajęcia konwersacyjne – Beata Topolska – Trener Języka Angielskiego. Właśnie zorientowałam się, że minął dokładnie rok od kiedy na moim blogu poruszałam temat prowadzenia konwersacji.

Najlepsze strony z inspiracjami na zajęcia konwersacyjne – Beata Topolska – Trener Języka Angielskiego

Poprzedni wpis, który przy okazji serdecznie Wam polecam, dotyczył głównie tego, jak moim zdaniem efektywne zajęcia konwersacyjne powinny wyglądać i co zrobić, aby słuchacz wyszedł z nich z poczuciem, że się czegoś nauczył. Sądząc po rozmowach z moimi uczniami czasem zdarza się, że lektorzy nie mają pomysłu, jak takie zajęcia przygotować i w rezultacie lekcja mija po prostu na luźnej pogadance. Blog – Get Ready! Studio. Blog – Colorove. Funglish – English = Fun. Funglish – English = Fun. ENGLISH-NOOK.

STRONA GŁÓWNA - englishfreak.pl.