background preloader

שיעורי מדעים

Facebook Twitter

מסמכי עזר לתכנון לימודים. חוזר מפמ"ר חוזר מפמ"ר - היערכות במקצוע מדע וטכנולוגיה לבתי הספר היסודיים לשנה"ל תשע"ז מסמך אב מסמך אב מורחב להוראת מדע וטכנולוגיה בכיתות א'-ו' עדכון 10.7.16 מסמך אב מורחב להוראת מדע וטכנולוגיה בכיתות א'-ו' עדכון 10.7.16 התנסויות מרכזיות מסמך התנסויות מרכזיות יסודי תשע"ז עדכון 6.7.16 מיומנויות המקצוע מיון המיומנויות להוראה במקצוע מדע וטכנולוגיה עדכון 31.8.15 אסטרטגיות חשיבה מסדר גבוה: מסמך מנחה למתכנני תכניות לימודים ארציות ומקומיות ולמפתחי חומרי למידה, תשס"ט מיומנויות תקשוב במקצוע.

מסמכי עזר לתכנון לימודים

משחקים לימודיים. טוב מעשה במחשבה תחילה. Mabat.edumining.info/files/for_teachers_a.pdf. המרפד של ניצן. מדע וטכנולוגיה - חומרי למידה, הוראה, הערכה, פעילויות לימודיות, מבחנים, מערכי שיעור, פורטל התוכן החינוכי, משרד החינוך. Science & Technology Lessons. מטמו"ן חדש. Www.orianit.edu-negev.gov.il/agnonnt/cp/homepage%5C21.htm.

חיות וחוויות

סדנה. PhET Simulations Translated into Hebrew. דף הבית - אנרגיה בראש אחר. קטלוג הסרטים ביוטיוב. מדע וטכנולוגיה. ‪Judaism: Inside the Torah - Exodus - National Geographic‬‏ לנסות בבית - תנועה והסוואה. מה רואים?

לנסות בבית - תנועה והסוואה

במבט חדש - סדרת לימוד במדע וטכנולוגיה לבית הספר היסודי - במבט חדש- חומרי עזר. לנוחיות המורים מוגשים חומרים בפורמט WORD להורדה.שימוש בחומרים אלה יכול לחסוך זמן בשיעור.

במבט חדש - סדרת לימוד במדע וטכנולוגיה לבית הספר היסודי - במבט חדש- חומרי עזר

כתה א 1. טבלת מעקב "מזג אוויר בסתיו", עמוד 95 במדריך למורה2. טבלת מעקב "מזג אוויר בחורף", עמוד 109 במדריך למורה3. טבלת מעקב "מזג אוויר באביב", עמוד 127 במדריך למורה4. כיתה ב1. במבט חדש - סדרת לימוד במדע וטכנולוגיה לבית הספר היסודי - במבט חדש שיעורים מתוקשבים. Çåùáéí îãò  - îáéðéí ñáéáä. תצפיות על ירגזים 2013 יהודה כץ. Storage.cet.ac.il/CetForums/Storage/MessageFiles/400/3280/Forum3280M521I0. הטלוויזיה החינוכית : סופי לעת עתה - דרמה ללימוד מדע. מה הוא גז?

הטלוויזיה החינוכית : סופי לעת עתה - דרמה ללימוד מדע

‪HOME‬‏ חשיפה לשמש. שקיעת השמש בחוף תל אביבהתמונה באדיבות אוסף התצלומים הלאומי נסו לתאר לעצמכם עולם בלי שמש -קרררר...חשוך...

חשיפה לשמש

אבל לא רק מידות החום (מעלות החום יצנחו לטמפרטורה של -270 מעלות בלי קרינת השמש!) והאור ישתנו בעולם בלי שמש. נניח שהעולם לא היה קופא - האם ניתן יהיה לחיות ללא אור השמש? ללא אור השמש, קודם כל ימותו הצמחים. תצפית בשמש – Astropedia. מתוך Astropedia עוצמת האור הנראית של השמש כה חזקה עד כי מבט ישיר וממושך בשמש עלול לגרום ל נזק בלתי הפיך ל עין האנושית.

תצפית בשמש – Astropedia

על כן, בעת תצפית שמש יש לנקוט בכללי זהירות - ראו מאמר מורחב בנושא: כללי בטיחות בתצפית שמש . ישנן מספר תופעות שניתן לראות בקלות יחסית על השמש , כגון: כתמי שמש, כתמים לבנים, אפקט ווילסון ואפקט האפלת השפה. בנוסף, על ידי שימוש ב פילטר המעביר רק אור באורך גל של הקו ה ספקטרלי Hα (ראו: ספקטרום אטום המימן ) ניתן לראות סערות שמש מתפרצות בקרבת שפת השמש. נציין כי חלק מכתמי השמש מספיק גדולים וניתן ל הפריד אותם באמצעות העין האנושית - אם כי חובה להשתמש במסנני שמש מיוחדים. תצפית קשה יותר היא במעברים של לווינים מעשה ידי אדם, כגון תחנת החלל הבין לאומית , על פני דיסקת השמש. קיימות שתי טכניקות עיקריות לתצפית שמש בטוחה. הקרנת השמש ניתן להקרין את השמש על גבי דף נייר הן באופן ישיר או באמצעות טלסקופים מסוגים מסוימים. שמש - זרעי קיץ. ‪totallymedia נישיונל ג'אוגרפיק, הצלת צבי ים‬‏ ‪Plastic Bags - JUST SAY NO! (Set to Scarborough Fair)‬‏ ‪Please... Rethink Plastic‬‏

‪The Truth About The Exxon Valdez Oil Spill‬‏ ‪Oil Spill impact on wildlife‬‏ Ynet חילוץ בלב ים: גולשים הצילו צב ים מרשת דייגים - ירוק. The Scale of the Universe 2. השירותים להגנת הצומח ולביקורת במלחמה בארבה המדבר. מכת ארבה: נזק של מאות אלפי ש"ח. הארבה ממשיך לפשוט על הנגב: נחיל ארבה בעל מיליוני פריטים נכנס בשעות הצהריים מסיני למערב הנגב, והמוני פריטים נצפו בשמי הדרום, באזור ניצנה.

מכת ארבה: נזק של מאות אלפי ש"ח

הלהקה הגדולה המשיכה מזרחה והתפשטה מעל מספר אזורים בנגב. נכון לשעה זו, מומחים מעריכים כי הנזק שייגרם לחקלאות צפוי להיות בשווי של מאות אלפי שקלים ואולי אף יותר מכך. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק "אנחנו מאורגנים היטב באזורנו", אמר בריאיון לחדשות 2 באינטרנט יעקב מוסקוביץ', מנהל מחקר ופיתוח חקלאי במועצה האזורית רמת נגב. Ynet עוד ריסוס לפנות בוקר: "חוששים שהארבה יתרבה" יותר משבוע חלף מאז הגיעו ראשוני החגבים, ונראה שמדינת ישראל תמשיך להתמודד עם מכת הארבה גם בימים הבאים.

ynet עוד ריסוס לפנות בוקר: "חוששים שהארבה יתרבה"

ארבעה מטוסי ריסוס של משרד החקלאות החלו לרסס הבוקר (יום ב') עם אור ראשון בשטחי מועצת רמת נגב. Ynet ארבה, אבל מעט: חגבים הגיעו למרכז וצפון הארץ. הבוקר (שבת) אמנם נערך ריסוס נוסף נגד נחילי ה ארבה בדרום, אולם החגבים האדומים הם כבר לא רק חלק מהנוף של תושבי הדרום. למייל האדום של ynet הגיעו עשרות תמונות של פריטי ארבה מתל-אביב, בת-ים, ראשון-לציון, אור יהודה, מודיעין, אזור נתב"ג, אשדוד, כפר-סבא, נתניה, הרצליה ועוד. היו גם גולשים שדיווחו כי הארבה הגיע אפילו לחיפה, זכרון-יעקב, נהריה וטבריה. Desert locust video - Schistocerca gregaria - 11a. וידאו. מדע « כיתה בפיתה.

"אין שום חיית בר בארץ שמאיימת על אדם" משה אלפרט יכול ליטול על עצמו את היומרה לשמש דוברם של בעלי החיים.

"אין שום חיית בר בארץ שמאיימת על אדם"

במשך 20 שנה תיעד אותם בסבלנות ואהבה אין קיץ והתוצאה, ששודרה הערב, היא סרט הטבע הישראלי הקולנועי הראשון. "לקחתי על עצמי את הזכות להיות דוברם של בעלי החיים בסרט הזה" מספר משה אלפרט, יוצר הסרט "ארץ בראשית". לדבריו "הסרט הזה הוא לא סרט שלי, הוא שלהם". הצצה לבעלי החיים שסביבנו. הפנדה הענקית והפנדה הזנובה. בשנת 1869 דיווח הכומר הישועי, הצרפתי ארמאן דויד (Armand David), על תגלית מרשימה שגילה בהרי המו-פינג שבסין.

הפנדה הענקית והפנדה הזנובה

ציידים ששכר, צדו למענו שתי נקבות של חיה יפהפייה הדומה לדוב שחור-לבן. האח דויד שהיה זואולוג, כתב מאסה מקיפה ובה תיאר את החיה המרשימה, לה העניק את השם "פנדה", וכן את השם המדעי Ailuropoda melanoleuca, שפירושו "החיה בעלת רגל החתול שצבעה שחור לבן".הוא כלל, כמובן, את הפנדה הדומה לדוב, במשפחת הדוביים. לפגישה הראשונה של אנשי המערב עם הפנדה אחראי נשיא ארצות הברית תיאודור רוזוולט, שהיה חובב טבע וציד. חראי על הסביבה שלי- חט"ב. אחריות סביבתית בביה"ס - יסודי. מקבץ שיעורים בנושא סביבה.