background preloader

משרד החינוך מיניות

Facebook Twitter

‫המחזור החודשי‬‎ חינוך מיני, הסרט. תת"ח - השתלמות בחינוך מיני חברתי למשתמשי תקשורת חלופית תומכת. רקע.

תת"ח - השתלמות בחינוך מיני חברתי למשתמשי תקשורת חלופית תומכת

Gmail - Free Storage and Email from Google. מתי זה בסדר לקיים יחסי מין? הסרטון הגאוני הזה על הסכמה מתפשט כמו אש בשדה קוצים. Untitled. Photos de ‎מידע אמין על מין - שלומית הברון‎ - מידע אמין על מין - שלומית הברון. חינוך מיני, הסרט. Www.opendoor.org.il/files/איור איבר מין הנשי.pdf. Www.opendoor.org.il/files/איברי המין הזכריים.pdf. עשר פלוס - גיל ההתבגרות - מגזין אינטרנט חדש וייחודי עבור הורים למתבגרים. נשים לגופן. יחד - מיניות ויחסים. The Sex Education Show - Sexperience. Watch The Sex Education Show (UK) online free on Tv. Www.dyellin.ac.il/images/stories/pirsumim/education_circles/19/19_6.pdf.

Construct.haifa.ac.il/~azy/Barak&Fisher_2009.pdf. Www.yvc.ac.il/res/general_files/יריד_מחקר/2012/עמדות מורים והורים כלפי חינוך מיני.pdf. שיעורי חינוך ושעת חברה. Anatomical Models [PRINT] חינוך מיני בגיל ההתבגרות – מענה. חינוך מיני בגיל ההתבגרות הוא תחום מורכב במיוחד, כיוון שמדובר בנושא אינטימי שכרוך בסודיות ובמבוכה.

חינוך מיני בגיל ההתבגרות – מענה

כשמדובר בגיל ההתבגרות, על הקושי שבשיחה אודות הנושא נוסף הקושי שמתעורר ביחסים בין הורים לילדים. מצד אחד האינסטינקט ההורי הוא לשמור על הילדים בצמר גפן, להשאיר אותם קרובים אליהם במקום הבטוח והשמור ולא לאפשר להם חשיפה לעולם המיניות. מצד שני, הורים לילדים מתבגרים מודעים לצורך של הילדים לצאת לעצמאות, לגלות את העולם וכמובן את בני המין השני. למעשה, המשימה ההתפתחותית העיקרית בגיל ההתבגרות היא להשיג מידה של עצמאות ופעמים רבות עצמאות זו מתממשת באמצעות קשר זוגי ומיני. חינוך מיני במערכת החינוך חינוך מיני במערכת החינוך מתחיל לכאורה בגיל שבע, תחת הכותרת "כישורי חיים".

Www.scotland.gov.uk/Resource/Doc/158295/0042865.pdf. The Sex Education Show - Episode Guide. כנסים. כנס 2010 חזרה לעמוד כנסים ◄ נטע ידיד - היחידה למיניות, זוגיות ומשפחה, משרד החינוך התכניות של משרד החינוך מותאמות למגזר החילוני והממלכתי בישראל.

כנסים

מטרתה – קידום בריאות מינית:* להקנות לתלמידים מידע אמין על מיניות האדם* לטפח גישה חיובית למיניות האדם ולזהות מינית* לטפח את האחריות ההדדית והשוויון ביחסים בין המינים* להגביר את הכושר להחלטה אוטונומית של היחיד תוך התחשבות בזולת, תוך אחריות חברתית, סובלנות וכיבוד האחר* לחזק את התא המשפחתי: זוגיות והורות. ‪lacigreen‬‏ מיניות ובריאות מינית של מתבגרים. להורים. דפי מידע לבני נוער. Www.opendoor.org.il/files/עקרונות כלליים זכויות מיניות - סופי _3_.pdf. 'מדסקסים יחסים': סדנא להורים לילדים בגיל ההתבגרות. נושאים לסדנאות לבני נוער. דלת פתוחה. עשר פלוס - גיל ההתבגרות, הדרכת הורים. “כישורי חיים”, תכנית הדגל של משרד החינוך הפועלת מאז 2004, אמורה לתת מענה לנושא של חינוך מיני.

עשר פלוס - גיל ההתבגרות, הדרכת הורים

בפועל, מקרי האונס והפגיעות המיניות בקרב תלמידים רק הולכים ומתרבים. ד”ר איילת גלעדי זועקת: יש להנהיג בדחיפות תכניות מניעה חדשות ומותאמות! חינוך מיני? הצחקתם אונס הילדה בת ה-12 על ידי קבוצת נערים בני גילה זעזע השבוע את המדינה כולה, על אף העובדה שמקרי אונס בקרב בני נוער עולים לכותרות יותר ויותר בשנים האחרונות. אל"י - הצגות והסברות לילדים ובני נוער. אל"י – האגודה להגנת הילד מציעה מגוון הצגות, שעות סיפור וסדנאות, המשלבות תכנים מניעתיים להעלאת מודעות ושמירה עצמית ומועברות בדרך חוויתית, מהנה ומשמעותית.

אל"י - הצגות והסברות לילדים ובני נוער

כל הפעילויות פותחו בסיוע הצוות הקליני הבכיר באל"י, ומועברות בדרך חווייתית ורגישה ע"י צוות שעבר הכשרה מיוחדת באל"י. חינוך מיני - מאיזה גיל? התפתחות מינית פיזית לא בהכרח מצביעה על בשלות רגשית לחינוך מיני צילום׃ Getty Images ממשלת בריטניה הודיעה השבוע כי במוסדות החינוך יונהגו החל מגיל חמש שיעורי חובה בנושאי מין ויחסים, וחינוך להימנעות מסמים ואלכוהול.

חינוך מיני - מאיזה גיל?

ירושלים nrg - ...איזה מין חינוך: הרגלי המין של. 30 אחוז מבני הנוער בירושלים מקיימים יחסי מין באופן קבוע כבר מגיל 15 ולמעלה מ-30 אחוז מהם כלל לא משתמשים באמצעי מניעה, כך עולה ממחקר חדש שערכו חמישה תלמידים מהתיכון שליד האוניברסיטה במסגרת שיעור אזרחות.

ירושלים nrg - ...איזה מין חינוך: הרגלי המין של

התלמידים החליטו לבחון את איכות החינוך המיני שזוכים לו תלמידי העיר, וגילו כי רובם כלל לא קיבלו שיעורי חינוך מיני בבית הספר. לעומתם, אלה שקיבלו - כמעט ולא למדו מהם דבר. לפי הממצאים, כדי להשלים את החסר משתמשים בני הנוער במידע שנמצא באינטרנט. תוצאות המחקר הביאו את התלמידים לדרוש שיעורי חינוך מיני מקיפים, שיהיו שיעורי חובה בכל התיכונים בעיר. ערד בר שדה ותמנע קלינמן צילום: קובי בוהדנה. חינוך מיני? לא בבית ספרנו. "המורה, את יכולה להסביר לי בבקשה איך מתרחשת זקפה?

חינוך מיני? לא בבית ספרנו

"בשאלה הזו נפתחה סדנה למניעת אלימות מינית שהעברתי לא מזמן בחטיבת ביניים באיזור המרכז. על פניו, נראה היה שזו עוד שאלה מתחכמת של תלמיד שנבוך מעולם התוכן הזה שנקרא "אלימות מינית". בפועל, הסתבר שהשאלה היתה לגמרי כנה. בחודשים הספורים שבהם אני מעבירה סדנאות מטעם מרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית נותרתי לא פעם המומה אל מול הבורות של בני נוער בכל הנוגע למיניות. Cms.education.gov.il/NR/rdonlyres/D1B75F38-200E-4509-8AB4-A11B0A6D7CEE/93779/hinuchminibekitattikshoret.pdf. דואר נכנס ‎(1,836)‎ - dafna.cohen - דואר בית הספר הדמוקרטי ע"ש נדב, מודיעין. כישורי חיים לבית הספר היסודי. , שוש צימרמן, מנהלת אגף תכניות סיוע ומניעה, שפ"י, 2011 כישורי חיים היא תכנית התפתחותית מכיתה א' עד י"ב, הפועלת לפיתוח כשירות רגשית-חברתית של תלמידים, ולחיזוק יכולתם להתמודד עם מצבי חיים שונים.

כישורי חיים לבית הספר היסודי

התכנית כוללת נושאים הקשורים בהתפתחות ובמניעה. כישורי חיים לחטיבת הביניים. Education - dgarinkol. נוער מול מין מסךחינוך מיני בעידן של חשיפה תקשורתית כתיבה: יהודית גרעין-כל ייעוץ מקצועי: עמלה עינת ייעוץ דידקטי: רחל גזית העבודה נעשתה במסגרת לימוד עצמי מודרך מוקדש באהבה לכל המחנכים שיש להם אומץ לחנך חינוך מיני.

education - dgarinkol

"אתגר גיל ההתבגרות"- חינוך מיני. למרות מאמצי משרד החינוך, העיסוק החינוכי במין לא נוגע באונס ובפגיעה - חינוך וחברה. פרשות ההטרדה המינית והאונס הקבוצתי, שעלו בחודשים האחרונים לכותרות, הציבו הורים ומחנכים רבים בדילמה אם ובאיזה אופן עליהם לשוחח עם ילדיהם ותלמידיהם בסוגיות הקשורות בפגיעה מינית, שהעיסוק בהם עשוי לעורר מבוכה. בעוד שברשתות החברתיות ובכלי התקשורת מתנהלים דיונים ערים בסוגיות אלה, מערכת החינוך נדרשת לתת מענה מהיר ולהתמודד עם שלל הדימויים המיניים המקיפים את בני הנוער, כמו גם לספק להם מידע והדרכה בנוגע להתנהגותם המינית. במשרד החינוך אמנם לא הורו לדון בפרשות האחרונות באופן ישיר במסגרת השיעורים, אולם על פניו נראה כי בשנים האחרונות הובילו מהלך לייעול הטיפול וההתמודדות עם הנושא שהוגדר בעבר "חינוך...

רוצים להמשיך לקרוא? הירשמו חינם לאתר באמצעות הטופס או לחצו כאן לרכישת מנוי ב-4.90 ₪ בלבד לחודש הראשון. Lashon. תכנית חינוכית על פורנוגרפיה, סחר בנשים ואלימות מגדרית. תופעת הפורנוגרפיה וסחר בנשים הינן תופעות שמתקיימות על הרצף של אלימות מגדרית ורמיסת כבוד האישה והאיש. הנתון לפיו 92% מבני הנוער צופים בפורנוגרפיה בתדירות של מס' פעמים בשבוע עד מס' פעמים בחודש מחייב את התייחסותנו. הצפייה בפורנוגרפיה מתחילה לעתים עוד אצל ילדים בבית הספר היסודי, בגלל הזמינות שלה ברשת והפרטיות שהטלפונים הסלולריים החכמים זימנו לילדינו. מרכז רב תחומי להדרכה, חינוך, ייעו, טיפול והכשרה – רגשי, חברתי, התנהגותי, מיני. חינוך מיני במערכת החינוך. דו"ח שפורסם באתר מרכז המידע של הכנסת, הדן בנושא החינוך המיני בבתי ספר, ואשר חובר לקראת דיון בוועדה לזכויות הילד של הכנסת. הדוח כולל מידע על ההתנהגות המינית של בני נוער בישראל ועל החינוך המיני של תלמידים בבתי- ספר בישראל.

עיקריו של הדו"ח: ההתנסות המינית היא נורמטיבית בקרב בני נוער, אך שיעור בני הנוער המקיימים יחסי מין בישראל נמוך ביחס למדינות מערביות אחרות. בני הנוער המקיימים יחסי מין נוטים להתנהגות מינית מסתכנת: יחסי מין עם פרטנרים רבים ואקראיים, שיעור ההולך ויורד בשנים האחרונות, של שימוש בקונדום . בכל שנה כ- 1,100 נערות עושות הפלות באישור משרד הבריאות. עד כה לא נערכו מחקרים על מיניות בגיל צעיר, במגזר הערבי ובמגזר הדתי. משרד החינוך הוא הגורם העיקרי המופקד על חינוך מיני בבתי- ספר, באמצעות היחידה לחינוך, למיניות, זוגיות וחיי משפחה בשירות הפסיכולוגי ייעוצי. שיקולים בתהליך בנית תכנית השתלמות חינוך מיני.

ילדים ומתבגרים עם לקויות ונכויות התפתחותיות הפוגעים מינית. בית הספר לעבודה סוציאלית, בר-אילן. אודות היחידה למיניות, זוגיות ומשפחה. ראש היחידה יעל רימון צוות ניהול נטע ידיד - מדריכה ארצית ומדריכה במחוז מרכז סורידה מנסור - מדריכה ארצית ,אחראית על המגזר הערבי סוזאנה רייף - מדריכה ארצית, אחראית על החינוך המיוחד, מדריכה במחוז חיפה מדריכות ביחידה טלי וטשטיין - מחוז דרום מי אנחנו היחידה למיניות, זוגיות ומשפחה בשפ''י מורכבת ממדריכות מחוזיות הנותנות מענה לצרכים ייחודיים בכל מחוז ועובדות בשיתופי פעולה עם המפקחות על הייעוץ, בנוסף למדריכות ארציות המופקדות על קידומם של נושאים ספציפיים , כמו מיניות בחינוך המיוחד, חינוך מיני באוכלוסייה הערבית, חינוך מיני באוכלוסייה הדתית.

צוות היחידה עובד בשיתוף פעולה מלא עם יחידות נוספות באגף תכניות סיוע ומניעה בפיתוח וכתיבה של חומרים, העברת סדנאות, ימי עיון ועוד. חינוך מיני. חינוך מיני. האגף לתכניות לימודים (ת"ל) והאגף לחינוך מיוחד, משרד החינוך, ירושלים. המדריך נועד לסייע לאנשי הצוות במסגרות החינוך המיוחד להתמודד עם תכנון הלימודים בתחום המיני- חברתי וכך לעזור לתלמידים – מתבגרים ובוגרים צעירים – במתן אפשרות לביטוי ומתן ידע בנושא זה, למען קידום הבריאות המינית ושיפור איכות חייהם.

החוברת מאפשרת לכל קורא וקוראת להתוודע אל התחום ולקחת חלק בתהליך הדרגתי של עיבוד הנושא תוך הבהרת מושגים בסיסיים, תפיסות ועמדות אישיות. מטרות המדריך הן, להגביר את המודעות לחשיבות החינוך המיני, להרחיב ידע כללי, להציג את הצורך בהתערבות מערכתית בהוראת הנושא, לסייע בתכנון ההוראה בנושא לתלמידים מתבגרים ובוגרים צעירים ולהציע תכנית עבודה לפיתוח מודעות ואסרטיביות מינית. במדריך ניתן למצוא תיאור מהלך התפתחות מינית, רצף נושאים בפיתוח תכנית בנושא, רשימת חוקים ונהלים בנושא וכלים לתצפית, להערכה ולתכנון הלימודים בנושא. מקורות נוספים .שאלות ותשובות. חינוך מיני בחינוך המיוחד. מדיניות | ידע תיאורטי ויישומי | תכניות התערבות. מיניות. חינוך מיני בבתי ספר ערביים: סמינריון בחינוך מיני בבתי ספר ערביים, מאגר עבודות בחינוך מיני בבתי ספר ערביים. Www.wtb.org.il/hebrew/wp-content/uploads/2012/10/דוח-הכנסת.pdf. דלת פתוחה, האגודה הישראלית לתכנון משפחה, תכנית הכשרה ייחודית, מחנך למיניות, הנחיית קבוצות במיניות האדם, השתלמויות בחינוך מיני, הרצאות בחינוך מיני,קורסים במיניות האדם, חינוך מיני למתבגרים, יפה צרפתי, הכשרה בחינוך מיני.

האגודה הישראלית לתכנון המשפחה הינה עמותה הפועלת למען קידום זכויות הפרט להתנהגות מינית בריאה ואחראית המבוססת על ידע ומודעות. הפעילויות באגודה נעשות ע"י מגוון אנשי מקצוע מתחום הבריאות, הרווחה, החינוך והפסיכולוגיה, שבחלקם הגדול הינם מתנדבים. א.י.ת.כ.ם. היא הגורם המוביל בתחום מיניות בריאה ואחראית, באמצעות יצירת ופיתוח מקורות מידע וכן ע"י הפעלת מערך גורמי תמיכה וייעוץ "דלת פתוחה" הפרושים בכל רחבי הארץ. אוניברסיטת בר-אילן היחידה להשתלמות ולהדרכה - הכשרת מנחי הורים. תכנית להכשרת מנחי קבוצות הורים להתמודדות עם אתגרי גיל ההתבגרות בעידן החדש (דור המסכים)הכשרת מנחי קבוצות הורים בגישה אנתרופולוגית בשיטת CGE. היחידה ללימודי המשך - ביה"ס לעבודה סוציאלית. בשיתוף המרכז הבין-תרבותי למיניות האדם ומשפחתו. קורסים לימודי תעודה - חינוך מיוחד ולקויות למידה. חינוך מיני.