background preloader

Game/activity IDEAS

Facebook Twitter

Uczę dzieci angielskiego - miejsce dla nauczycieli pracujących z dziećmi. Easter. Skribbl - Free Multiplayer Drawing & Guessing Game. Spring traditions in Poland – Customs – Careers in Poland. Pewnamama. Fun-Squared – Happy Moments, Happy Life! Playing Spoons in the Classroom {Highly Engaging Review Game} WARM-UP czyli rozgrzewka na lekcji – Klaudyna Strzępka. Jeśli nie chcemy zanudzić swoich uczniów to za każdym razem staramy się zacząć lekcję w zaskakujący dla nich sposób.

WARM-UP czyli rozgrzewka na lekcji – Klaudyna Strzępka

Dobra rozgrzewka to podstawa, a więc warto solidnie ją zaplanować. Poniżej przedstawiam kilka moich ulubionych pomysłów na warm-up, które zawsze wprawiają uczniów w świetny nastrój, a przy okazji pomagają nam przeprowadzić wciągającą powtórkę. Do worka lub pudełka wkładamy telefon z włączoną aplikacją (u mnie symulator bomby) i podajemy ją pierwszemu uczniowi. Zadaniem ucznia jest jak najszybsze podanie słowa z poprzednich zajęć, a następnie przekazanie bomby kolejnej osobie, która podaje kolejne słowo. „Bombę” podajemy do momentu, aż wybuchnie w czyichś rękach – osoba ta odpada i zaczynamy zabawę od nowa.

FOOD POSTER - JAK WYKORZYSTAĆ PLAKAT / KOLAŻ? - englishfreak.pl. Ba Ba Dum. Quiz. Emocjonalnik www.sklepbelfra. All about animals easy 1. Kategoria: St. Patrick's Day. Zbliża się zielone święto - Dzień Świętego Patryka. Czy macie sprawdzone pomysły na przeprowadzenie lekcji na ten temat? Poniżej przedstawiam kilka pomysłów, które nie wymagają dużego przygotowania a sprawdzają się idealnie podczas moich zajęć :) 1. Oswajamy reported speech, czyli mowa zależna na wesoło – Język obcy i ojczysty. Nie ukrywam, że spośród wszystkich zagadnień gramatycznych podanych w informatorze do egzaminu ósmoklasisty, mowa zależna spędzała mi sen z powiek najbardziej… Nie ma się co oszukiwać – to jest trudne.

Oswajamy reported speech, czyli mowa zależna na wesoło – Język obcy i ojczysty

Dla ósmoklasistów, którzy w ogóle czasy ogarniają na tyle, na ile mogą, reported speech naprawdę nie jest łatwe. Postanowiłam, że choć trochę sprawię, żeby jednak kojarzyła im się nieco na wesoło. Wykorzystałam długi sznurek, własnoręcznie wykonane plansze z nazwami dni tygodnia oraz… 3 ochotników. Kreatywność 2.0 vol. 3 - Creativity killed the class. Moje top 5 stron internetowych dla różnych grup wiekowych. Internet daje nam, nauczycielom, całe mnóstwo świetnych źródeł i stron, które z łatwością możemy wykorzystać podczas zajęć z różnymi grupami wiekowymi.

Moje top 5 stron internetowych dla różnych grup wiekowych

Dodatkowo, lekcje prowadzone na tego typu zasadach nie wymagają od nas dużego przygotowania, a przynoszą świetne efekty. Dzisiaj postanowiłam podzielić się z wami moimi pomysłami na wykorzystanie 5 stron internetowych, które większość z was zna pewnie dosyć dobrze. 1. Top 10 zabaw z matami Kiddo - Creative Teacher Sylwia Grubiak. Już jakiś czas temu ukazał się tutaj wpis z Beatą Majewską, która stworzyła maty Kiddo.

Top 10 zabaw z matami Kiddo - Creative Teacher Sylwia Grubiak

Kto jeszcze ich nie zna, niech szybko czyta wywiad TUTAJ. Nie ukrywam, że nie wyobrażam już sobie zajęć bez tych mat. Dzisiaj chciałabym Wam opisać moje top 10 zabaw z matami Kiddo, które sprawią, że Wasze zajęcia będą jeszcze lepsze! A wybranie tylko 10 było nie lada wyczynem, ponieważ Beata wymyśliła ich ponad 100! 1. Enjoy English Blog - Enjoy English. Ten wpis chodził za mną już dawno, był na mojej liście pomysłów już pod koniec 2018.

Enjoy English Blog - Enjoy English

Dlatego ogromnie cieszę się, że jest wreszcie gotowy. A co więcej, planuję kolejne wersje planszy ze słownictwem egzaminacyjnym.W dalszej części wpisu poznacie ponad 10 pomysłów na pracę z planszą, na koniec wpisu znajdziecie do pobrania plansze z przymiotnikami, rzeczownikami i czasownikami oraz pustą, którą na lekcji mogą uzupełniać Wasi uczniowie. ​ Jeśli wykorzystasz planszę, daj znać krótkim komentarzem, zdjęciem lub wiadomością.

Jestem bardzo ciekawa, jak plansze sprawdzą się na Waszych lekcjach :-) Pomysły na rzut 1 kostką. TOP 5 zabaw matematycznych na angielskim – Blog dla anglistów. Nie wiem jak Wy, ale ja bardzo lubię wprowadzać na zajęcia z dziećmi elementy innych przedmiotów i mimo, że na blogu bardzo często jest mowa o grach i zabawach ruchowych, to nie mam tu akurat na myśli w-fu Zgodnie z tytułem posta, przedstawię dziś 5 zabaw matematycznych, które świetnie mi się sprawdzają na angielskim w grupach, ale także podczas zabaw w domu, z własnym maluchem!

TOP 5 zabaw matematycznych na angielskim – Blog dla anglistów

Wpis ukazuje się w ramach wspólnej akcji edublogerów „Eduweek”, której tematem przewodnim jest tym razem nasze TOP OF THE TOP – zaglądajcie koniecznie do innych autorów by sprawdzić najlepsze pomysły, inspirujące strony, gry językowe, narzędzia i pomoce dla nauczycieli! Harmonogram wydarzenia znajdziecie TUTAJ! Round the table - super gra na powtórzenie słownictwa i nie tylko! - Creative Teacher Sylwia Grubiak. Hello!

Round the table - super gra na powtórzenie słownictwa i nie tylko! - Creative Teacher Sylwia Grubiak

Dzisiaj mam dla Was przygotowaną uniwersalną grę, którą przygotujecie w mgnieniu oka. Sprawdzi się jako powtórka po powrocie z wakacji, przed testem lub egzaminem (np. ósmoklasisty).