Про схвалення Стратегії розвитку читання на період до 2032 року ... Розпорядження КМУ № 190-р від 03.03.2023 року № 190-р від 03 березня 2023 року Про схвалення Стратегії розвитку читання на період до 2032 року “Читання як життєва стратегія” та затвердження операційного плану її реалізації на 2023—2025 роки 1. Схвалити Стратегію розвитку читання на період до 2032 року “Читання як життєва стратегія” (далі — Стратегія), що додається. 2. Затвердити операційний план реалізації у 2023—2025 роках Стратегії розвитку читання на період до 2032 року “Читання як життєва стратегія” (далі — операційний план), що додається. 3. Разом з іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади розробити та подати Кабінетові Міністрів України до 1 грудня 2025 р. проект операційного плану реалізації Стратегії на 2026—2028 роки, до 1 грудня 2028 р. — проект операційного плану реалізації Стратегії на 2029—2032 роки; подавати щороку до 1 квітня Кабінетові Міністрів України звіт про хід реалізації Стратегії. 4. 5.
Прем’єр-міністр України Д. Перегляд «Читання як життєва стратегія»: реалізація державної політики книгочитання-2032 у підручникотворенні | Проблеми сучасного підручника. Читання як життєва стратегія. Збірник наукових та науково-методичних праць за матеріалами засідання всеукраїнського круглого столу - Новини. Читання як життєва стратегія. Збірник наукових та науково-методичних праць за матеріалами засідання всеукраїнського круглого столу Дата: 15.12.2023 Читання як життєва стратегія / Зб. наук. та наук.
-метод. пр. [ред. кол. І. Б. Завантажити повну версію Окремі статті Афадєєва Ніна Роль бібліотеки у формуванні звички і потреб у читанні: читання як тренд Біла Ольга Використання штучного інтелекту на уроках зарубіжної літератури та мистецтва Боднар Ніна Школа і читання. Бояршинова Світлана, Шех Ольга Школа і читання. Бурчак Валентина Практичні аспекти мотивації до читання здобувачів НУШ у змістовій лінії «Оволодіваємо прийомами роботи з дитячою книжкою» Бурчак Світлана, Підкова Анастасія Формуємо інтерес до читання у дошкільнят Васильцова Ірина Художній текст як технологія комунікації Введенська Світлана Додай книгу у своє життя!
Веремійчук Світлана Світ врятує література. Григоровська Антоніна Компетентнісний підхід до читання художніх творів на уроках літератури Гуцалюк Тетяна, Мархайчук Марина Дащук Світлана. «Думай, перш ніж говорити. Читай, перш ніж думати». Чому читання має стати життєвою практикою українців - Мережа UPLAN. Щоб навчитися думати, експерти радять молодому поколінню частіше відкладати смартфони та брати в руки книгу. Вміння мислити самостійно, шукати та аналізувати інформацію, знаходити власні рішення розв’язання проблем та формулювати переконливу аргументацію в дебатах, дискусіях, обговореннях — сьогодні цінуються надзвичайно високо. А для тих, хто долучається до аналітичного та експертного середовища, — це першочергові навички.
І одним із ключових факторів розвитку інтелектуального потенціалу є читання. Читання як необхідний фактор розумового й фізичного розвитку: що кажуть експертні дослідження Активний розвиток суспільства, інтенсивні процеси глобалізації й інформатизації потребують абсолютно нового типу мислення, що допоможе пристосуватися до соціальних змін, генерувати нові ідеї, здійснювати комплексний аналіз отриманої інформації та давати їй об’єктивну оцінку.
Особливо це стосується молодого покоління. Давно відомо, що читання тренує аналітичне мислення. Як читають в Україні. Читання як життєва стратегія. Чи потрібна «Стратегія розвитку читання» під час війни? Так! Бо нація, яка читає – НЕПЕРЕМОЖНА! Бо читання є основою повсякденної діяльності кожної людини: інформаційної, освітньої, пізнавальної, професійної, навіть під час війни. Бо формування стійкого інтересу до читання української книги як ніколи стає потужною зброєю проти російської всебічної агресії. На сьогодні читання як життєва практика втрачає свою популярність в Україні. З метою формування звички та потреби в читанні як обов’язкового компонента життєвої стратегії громадян, поліпшення читацької грамотності та сприяння розвитку людського потенціалу у березні 2023 року уряд України схвалив Стратегію розвитку читання на період до 2032 роки «Читання як життєва стратегія» та операційний план її реалізації на 2023-2025 роки.
Виконання стратегії відбуватиметься за двома напрямками: Підтримка та розвиток книжкової екосистемиФормування звички і потреби в читанні Підтримка та розвиток книжкової екосистеми Книжковий ринок очікує: Вперше! Як привчити дітей до читання? Поради 14-річної книжкової блогерки. Софія Павловська – наймолодша "буктюберка" України, тобто блогерка, яка розповідає про книжки в YouTube. Вона з Луцька.
Їй 14 років, а на її каналі уже 47 відео, в яких вона розповідає про книги, які прочитала. Веде канал школярка більше двох років. В Україні вона – єдина підліток-буктюбер, яка розповідає виключно про літературу. Аби тримати себе у книжковому тонусі, в середньому читає сім книг на місяць. Для дітей Ідея знімати відео зародилася у Софії випадково. Вона прочитала цікаву книжку, а згодом захотіла дізнатися, що про неї думають інші діти. А в соцмережах про неї практично не писали. Історія, яку прочитала дівчина, була популярною, тож вона вирішила записати власне відео, аби зацікавити інших. Оператором перших записів була мама, але вже згодом Софія зробила спеціальну конструкцію з мольберта, в якому, як і у штативі, можна регулювати висоту. На нього й ставила телефон. Каже, це для того, аби ніхто не міг побачити відео до виходу в мережу. 1. 2. Це був її улюблений автор. 3. 4. 1. 2. 10 порад, як виховати в дитині любов до читання на все життя Команда. Дитина не любить читати, а вам би хотілося, щоб вона читала книжки?
Ось декілька порад, які можуть стати у нагоді. 1. З'ясуйте інтереси дитини Дізнайтесь в дитини, що її цікавить, і вибирайте книжки з цієї тематики. 2. Бажання вашої дитини читати зростає, коли в домі є книжки, та коли вона бачить, що її батьки читають. 3. Важливо не тільки, що саме ви читаєте, а як ви це робите! 4. Читати можна будь-де: в поїзді, на прогулянці, на пляжі, очікуючи прийом до лікаря, перед сном. 5. Ніколи не саджайте дитину за читання, якщо вона цього не бажає. 6. 7. Вживайте під час повсякденних розмов фрази на кшталт «Колись я читала, що…», «Коли я був маленьким у мене була книжка про…», «Мій улюблений письменник…». 8. Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram.
Читання книжок: чому це важливо та як почати читати кожен день. У 2017 році, за різними даними, найбільше книжок прочитали у Китаї та Індії – у країнах, які швидко розвиваються в економічному та технічному плані. 50 % українців не прочитали жодної книги за 2017 рік. Кожен п'ятий бере книжку в руки щодня. Фахівці наголошують, що це надто мало.
Декілька факторів, які змотивують вас читати: Читання паперових книжок покращує пам’ять та поповнює словниковий запас. Якщо читати по 15 хвилин перед роботою, то значно покращується рівень концентрації. Дослідники університету Мічигану з'ясували, що люди, які читають щодня по 30 хвилин живуть приблизно на два роки довше, ніж ті, хто не читають взагалі. 30 хвилин читання на день продовжує життя Але читати треба щодня, щонайменше 12 років поспіль і не газети чи журнали, а книжки. Для дітей корисна форма читання – 15-20 хвилин на день. Як виробити звичку читання кожен день: Відстежуйте скільки читаєте щодня. Головне – читайте лише те, що вам подобається. 50 % українців не прочитали жодної книги за 2017 рік.
10 незвичних порад, як полюбити читати книжки Анна Печерна. В руках у мене «Книжка, яка допоможе полюбити книжки навіть тим, хто не любить читати». Я вже давно задивляюся на книжки французької авторки Франсуази Буше. Ви вже, мабуть, також звернули увагу на ці геніальні витвори дитячо-книжкового мистецтва. І ось в мене є одна з трьох вже перекладених українською Видавничим домом АРТБУКС. Її можна читати з будь-якої сторінки, жартівливі ілюстрації і підписи прийдуться до смаку і дорослим, і дітям.
Обережно! Буше написала близько 20 книжок, деякі з них перекладені 20 мовами. Кожна її книжка – це спроба відповісти на складні і серйозні питання: Чим корисне читання книжок? Я відібрала для вас 10 найкращих порад від Франсуази Буше, як полюбити читати книжки. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. Інші поради і істини про книжки читайте в самій книжці. Джерело фото Depositphotos Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram.
Читання книг допоможе вам виробити 7 корисних звичок. У кожного з нас лише одне життя, але книги дозволяють пізнати мудрість тисяч людей. Коли автори пишуть, переписують і редагують, вони перетворюють власні думки на найкращу версію себе. Читаючи, ви нібито проводите час із розумною людиною в медитативному стані. Як і будь-яка інша технологія, книги, що їх читатимете без цілі, не дадуть нічого. Однак якщо навчитися правильно оцінювати, вибирати й купувати літературу, читання здатне розвинути безцінні звички. 1. Ви порозумнішаєте без усіляких чарівних пігулок Книги — найкраща заміна ноотропам — лікам, що стимулюють розумову діяльність, покращують пам’ять і підвищують здатність до навчання.
Читайте по 500 сторінок кожен день. 2. Більшість книг були написані тоді, коли автори перебували у стані потоку. Читаючи протягом достатнього проміжку часу, ви відчуєте, немов розум модернізувався. 3. Американський філософ Єрік Хоффнер якось сказав: "Наодинці з собою ми в поганій компанії". 4. 5. 6. 7. Є багато людей, які ненавидять думати. Між рядків: ефективні техніки швидкого читання. Швидкочитання може здатися надлюдським вмінням, але навчитися його може кожен. BBC вивчав, які методи є більш ефективними.
Багатьом з нас хотілося б читати швидше. Деякі методики, яким вже не одне десятиліття, обіцяють навчити ковтати книжки менш ніж за годину. Найбільш очевидний спосіб, яким ми всі володіємо в тому чи іншому ступені, це швидко переглянути текст у пошуках інформації, яка нас цікавить. Ще один метод – тримаючи палець на певному слові, допомагати очам концентруватися на рядку. Або читати кілька рядків одночасно. Сучасні цифрові технології також пропонують низку способів – є, наприклад, застосунки, в яких користувач налаштовує швидкість руху тексту вгору. Психологи неодноразово намагалися це перевірити. Наприклад, Кіт Рейнер з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго, який багато років вивчав ефективність швидкочитання і перший застосовував у своїх дослідженнях метод відстеження рухів очей. На думку вченого, за такої швидкості мозок не встигає обробити інформацію. Мистецтво читання: 9 порад від айтівця, який читає понад 40 книг на рік.
Привіт! Мене звати Володимир Осьмак, і я Software Engineering Manager в EPAM. Хочу поділитися з вами своєю системою, що дозволяє стабільно досягати результатів в читанні та підтримувати темп, а отже й не втрачати інтерес до обраної книги через великі паузи або відволікання. Тут буде мінімум рекомендацій якоїсь конкретної літератури та максимум персонального досвіду. «Читач живе тисячу життів, перш ніж помирає... Навіщо взагалі читати книги у 2023 році Ми живемо у світі, де існує безліч різноманітних форматів споживання контенту. Читання книг допомагає тренувати та розвивати уяву, дозволяючи візуалізувати персонажів та місце дії подумки.
Читання класики може допомогти вам ознайомитися з важливими літературними творами, які витримали випробування часом. Таким чином, незважаючи на те, що існує багато форм медіа для споживання, все ще є вагомі причини зробити вибір на користь книг та інтегрувати читання у свій щоденний розпорядок. Як я до цього дійшов Порада № 1. Порада #2. Порада № 3. Читання з розумінням: 12 рівнів запитань. Історія «Порожній горщечок» Ось приклад тексту із завдань PIRLS: «Імператор Китаю оголосив конкурс, щоб визначити наступного спадкоємця престолу. Він був старим та не мав дітей. Оскільки він любив рослини, то вирішив, що всі діти, які хочуть стати імператором, можуть прийти до палацу та отримати одну імператорську насінину. Натовп дітей, що сподівалися перемогти, прийшов до палацу. Надалі в тексті розповідається про те, як у всіх інших дітей з’явилися паростки, окрім Джуна.
За шість місяців настав день, коли імператор мав оцінити рослини. «Імператор сказав так, аби всі почули: — Немає жодного способу, щоб щось виросло з насіння, яке ми роздали, бо воно зварене! І він усміхнувся до Джуна». 25 способів «підсадити» дітей на книжки — освітній блог | «Освіторія» Не карайте читанням: як заохотити дітей до книжок? — журнал | «Освіторія» Чим корисне читання? МІТ спільно з американськими лікарнями проводили дослідження і виявили, що читати корисно навіть немовлятам. Коли мама читає і переживає емоції, то передає їх інтонацією голосу, мімікою. Дитина зчитує все це, і в неї розвиваються чотири зони мозку, що відповідають за сприйняття мови, зорової картинки, перцепцію та пам’ять. Це потужний розвиток нейронних зв’язків у мозку. Звісно, не треба чекати, що дитина одразу заговорить віршами чи сама почне читати у 3 роки. За даними Американської асоціації RAND за 2015–2016 роки діти віком 5–8 років 35 % свого часу проводили з гаджетами, для дітей віком 8–12 років цей показник зростає до 52 % часу.
Як заохотити дітей до читання? У багатьох країнах, у США, наприклад, існує поняття «наставник з читання» — book tutor. Інше важливе явище заохочення до читання — онлайн-самвидав. Читання як запорука професійного розвитку | Онлайн-курси від компанії QATestLab. Дитячий психолог про те, як привчити дітей до читання | Читомо. 12 серпня у просторі для сімей «Halli Galli» відбулася лекція «Хороші книжки у житті дитини», яку прочитала Марія Мельник – дитячий та сімейний психолог, гештальт-терапевт, мама чотирирічного сина. Читомо відвідало лекцію та занотувало те найцікавіше, що варто знати усім батькам, котрі прагнуть прищепити дітям любов до читання. Як привчити дитину читати?
Є кілька важливих моментів. Перше – почати читати з самого раннього дитинства. Найкращим віком для цього є вік 7 місяців. Вікові норми розвитку семимісячної дитини говорять про те, що в цьому віці дитина має уміти перегортати сторінки – звісно, книжка мусить бути з товстими картонними сторінками; до того ж саме у сім місяців у дитини починає формуватися первинне розуміння мовлення, важлива навичка, від якої бере початок розвиток інтелекту, сама мова, комунікація з батьками, первинне пізнання світу. Читайте також: 13 жахастиків і примарок з дитячих книжок . . Читайте також: Дитячі книжки у форматі поп-ап: тренди, історія, шедеври . . . Скролити не гріх: що таке ефективне читання і як його розвинути. У 2019 році міжнародне дослідження PISA показало, що українські учні мають рівень читання «нижче середнього», а кожен четвертий 15-річний школяр не досяг базового рівня читацької грамотності.
Останнє означає, що для 25 % читачів важко зрозуміти ідею тексту середньої довжини та зв’язок між його частинами і зробити висновки, коли вони не очевидні. Проте ж читацька грамотність — це не лише основа успішного навчання в школі, але й необхідна навичка для подальшого дорослого життя. Особливо в наш час, коли найціннішим ресурсом є інформація, а вміння швидко і якісно її опрацьовувати, робити висновки й адаптуватися відповідно до них — це конкурентна перевага на ринку. Крім того, саме поняття читацької грамотності все більш розширюється, адаптуючись до технологічного прогресу. Тому розвиток навичок ефективного читання є актуальним і для дітей, і для дорослих.
Але як їх розвинути й що взагалі таке «ефективне» читання? Що таке «читацька грамотність» Техніки ефективного читання. Читання як стратегія життя. 10 причин, чому потрібно читати вголос дорослим дітям. 7 насолод, які дарує спільне читання Валентина Мержиєвська. Спільне читання паперових книжок зближає дітей та батьків. Навіщо і як привчити дитину до читання ІНСТРУКЦІЯ. Як виховати в дітях радісне читання: 5 лайфхаків. Усвідомлене читання: що це та як його розвинути. Вивчаю не чекаю: як вчитися читати через гру. Закохати дітей у читання: поради Сергія Жадана, Тараса Тополі. #ЖивіПисьменники: 7 секретів читання з дітьми від письменниці Галини Ткачук — освітній блог | «Освіторія» Тільки жваві бібліотекарі. Задоволення від читання: чого хочуть діти та їхні батьки | Читомо. Дитяче читання: 10 «не» від 0 до 100 | Читомо.
15 форм читання на уроках у початкових класах. Читання з олівцем: як малювання допомагає усвідомленому читанню. Ефективні методики роботи з текстом: 7 технік для початкових класів. Нейрореволюція читання: нові методики для читання з розумінням. Читаємо з дітьми: як закохати дітей у книжки. #Живі письменники: інструменти для читання. Цікаве читання за методикою В.Едигея: підбірка карток з текстами - безкоштовно на EDUC.com.ua. Читалочка "І" - розвиток навичок читання в ігровій формі - безкоштовно. ПРАКТИЧНИЙ ПОСІБНИК. Цікаві завдання для формування читацької компетентності молодших школярів.
Нова українська школа: свідоме читання, а не конкурс на швидкість. Види роботи над текстом на уроках читання у початкових класах. Читання влітку (1-4 класи) - Новини. Читання влітку. Список рекомендованих творів з літератури (1 - 9 класи) - Новини. Перший урок нового навчального року: вчительський конструктор. Онлайн-інтенсив “Нові трюки, стратегії, традиції залучення учнів до читання” Ефективні техніки читання | House of Math. Виховуємо блискучих читачів: яких вправ бракує в українських підручниках.
Як на уроках працювати з художніми та публіцистичними текстами: добірка цікавих методів - Новини. PISA-2022: поради, як вчителям підготувати учнів до тестування з читання | Нова українська школа. Як «зарядити» учнів до читання. УРОК читання. Стратегія Шість капелюхів. Буктрейлер як стратегія залучення учнів до читання. Стратегії читання на сучасному уроці літератури.
Стратегії роботи з текстом. Ігри для розвитку оптимального читання. Тренінги для розвитку швидкого читання. Тренажер для розвитку навичок читання. Використання стратегії Блума на уроках читання. Використання стратегії Ромашка Блума на уроках читання.