background preloader

Sites

Facebook Twitter

Düğün fotoğraflarınızı mama karşılığında çektirmeye ne dersiniz? Doyuran Kareler sokak hayvanlarına mama alınması karşılığında sadece İstanbul’da değil, Türkiye’nin her yerinde fotoğraf çekimleri yapıyor. 12 Eylül 2015 tarihinde Özlem ve Tolga’nın düğün fotoğraflarını çekmek için İzmir Alaçatı’daydık ve son derece keyifli bir çalışma gerçekleştirdik.

Düğün fotoğraflarınızı mama karşılığında çektirmeye ne dersiniz?

Özlem ve Tolga’nın evlenirken gönderdikleri mamalar; Kastamonu, İstanbul, Giresun ve Manisa’daki sokak hayvanlarına ulaştı ve yaptıkları bu iyilikle yüzlerce sokak hayvanınının karnını da doyurmuş oldular. En mutlu günlerinde yüzlerce sokak hayvanının doyurulmasını sağladıkları için Özlem ve Tolga çiftine ömür boyu mutluluklar diliyoruz. Sokak hayvanlarına verdikleri mutluluk her zaman yanlarında olsun. İstanbul'un Mega Projeleri. Bant Mag. No:40'tan // Küresel haberlere farklı gözler: Politik beslenme çantası.

Gerçek demokrasiye ulaşmanın yolunun bağımsız ve çeşitli kaynaklardan haber ve bilgi edinme özgürlüğünden geçtiğine inanan, herkese açık web sitelerini derledik.

Bant Mag. No:40'tan // Küresel haberlere farklı gözler: Politik beslenme çantası

İllüstrasyon: Sadi Güran Democracy Now! Democracynow.orgDemocracy Now! , Amy Goodman ve Juan Gonzalez tarafından sunulan, ABD’de ulusal çapta yayın yapan, günlük, bağımsız, ödüllü bir haber programı. Dünya çapında 1.250’den fazla radyo, televizyon, uydu ve kablo kanalında, ayrıca internette yayınlanıyor.

New Internationalistnewint.org New Internationalist, ödüllü, bağımsız ve kâr amacı gütmeyen bir medya kuruluşu. 40 yıldan uzun süredir araştırmacı gazetecilik yapan kuruluş, insan hakları, siyaset, toplumsal ve çevresel adalet üzerine dergi ve kitap yayınlıyor. Mutemetamute.org 1994 yılında kurulan sanat ve yeni teknolojilerin ilişkisini tartışmak için kurulan Mute, internet sonrası kültür ve politikaları inceleyen bir online site.

Contributoriacontributoria.com Bağımsız gazetecilik ağı. Durun bir dakika, neler oluyor? Son birkaç senedir, başta İstanbul olmak üzere büyük şehirlerde yeni bir müzikal söyleme, daha doğrusu benzer müzikal söylemlere tabi yeni gruplar ve solo müzisyenler az çok müzik kovalayan herkese “neler oluyor?”

Durun bir dakika, neler oluyor?

Dedirtmiştir diye tahmin ediyorum. Tam olarak neler olduğunu bilmek için muhtemelen 10 sene kadar geçmesini bekleyip geriye doğru bakmamız gerekecek ancak şimdilik şunu söyleyebilirim: Evet, bir şeyler oluyor gibi görünüyor. Öncüllerinin aksine birtakım temel noktalar üzerinde birleşen, birbirini büyüten Türkçe rock grupları, akustik solo müzisyenler heyecan verici şarkılar üretiyorlar. Use a ‘Fake’ Location to Get Cheaper Plane Tickets. I can’t explain airline pricing but I do know some plane tickets can be cheaper depending on where you buy them or, even better, where you appear to buy them from. This is all about leveraging foreign currencies and points-of-sale to your advantage. For reasons I never quite understood, every time I tried to book a domestic flight in another country, the prices were always exorbitant. But, say, once I was in Bangkok, that same flight that was once $300 would fall to $30 almost inexplicably. This phenomenon is because a ticket’s point-of-sale—the place where a retail transaction is completed—can affect the price of any flight with an international component.

Most people don’t know there is a simple trick for “changing” this to get a cheaper flight on an airline’s website; it’s how I managed to pay $371 for a flight from New York to Colombia instead of $500+. Unsurprisingly, Kayak takes a U.S. Where to change point-of-sale in Google ITA. Prices shown in Colombian pesos. I search again. Make Your Own Middle East. Radiooooo Player. 2.elin 1.adresi bitpazarı.

« Eski | Yeni » Herkese selamlar, Yeni yılda hepimiz için Allah’tan sabır, sağlık, huzur, mutluluk, neşe, şans istiyorum kısmetse.

2.elin 1.adresi bitpazarı

Amin. Yazının başlığını Ankara Ulus bitpazarındaki bir mağazanın sloganından esinlendim (Çiçeğim Ticaret) ama reklamlarını da yapmadan geçmeyeyim, her ne kadar ışık patlasa da, yamuk da olsa bir fotoğrafını çektim. Eğer yok ben minimalistim, yok gelemem öyle kalabalık fotoğraflara, bunalırım diyorsanız söyleyeyim kapatın şimdiden sayfayı (sağ üst çarpıdan). Buralıysanız kesin işiniz düşmüştür bir şekilde Ulus’taki İtfaiye Meydanına, çünkü burası Ankara’da bir zamanlar ticaretin sembolü olan meydanmış (farklı şehirlerden gelen tüccarlar esnaf falan burada mallarını satarmış) ve işte bu sebepten ki adı “Her Gelen Meydanı” ndan “Hergele Meydanı” olarak bizim kuşaklara aktarılmış. Tamam biraz ürkütücü, olsun (sonradan sokakta dolaşırken başka dükkanlarda bayanlarla karşılaştım, az ama öz) :) ve içinden ağaç geçen dükkan :) Fethiye'de 20 TL'ye Yapılacak 40 Şey. Ege ile Akdeniz’in kesiştiği, doğanın sanki tek bir nefesle yarattığı Fethiye, günden güne tatil popülaritesini artırmaktadır.

Fethiye'de 20 TL'ye Yapılacak 40 Şey

Adını Tanrı Apollo’nun oğlu Telmessos’tan aldığı söylenir. 1424′de Osmanlı topraklarına katılan Telmessos’a; “Uzak Şehir”anlamına gelen Makri, daha sonra da Megri denmiş. Megri adı, 1934 yılında ilk Türk pilotu Fethi Bey’in anısına, bugün kullanılan Fethiye ismiyle değiştirilmiş. Bugünkü Fethiye, 1957′den sonra kurulmuş; büyük depremler görmüş geçirmiş, bu sebeple de antik kentin sular altında kaldığı, adeta bir Atlantis büyüsüyle donanmış Fethiye’dir. Dalaman Havaalanı’na 50 kilometre uzaklıktaki Fethiye’ye ulaşım için sizi buraya; dağ ve denizi aynı karede birleştiren, Türkiye’de muhtemelen daha iyi bir manzarayla karşılaşamayacağınız Fethiye’de 20 liraya görüp deneyimleyebileceğiniz 40 şeyi öğrenmek için ise aşağıya alalım: 1- “Eski Kent” Paspatur’da kaybolun 2- Balık Hali’nde kendi balığınızı kendiniz seçin.

Kitap Vitrini en yeni ve en çok okunan indirimli kitaplar.