background preloader

גלישה בטוחה

Facebook Twitter

חוזר מנכ"ל - אתיקה ומוגנות ברשת האינטרנט. מבוא תמצית חוזר זה עוסק בנוהלי התקשורת הראויים בקרב מורים, תלמידים והורים במרחבי רשת האינטרנט בדגש על תקשורת באתרים בית-ספריים, ברשתות חינוכיות וברשתות חברתיות.

חוזר מנכ"ל - אתיקה ומוגנות ברשת האינטרנט

כמו כן החוזר מציג את תכנית ההתערבות "חיים ברשת" במסגרת התכנית "כישורי חיים" שמטרתה חינוך להתנהגות נכונה ושקולה תוך מוגנות ברשת בכלל מוסדות החינוך. תכנית זו היא חלק מאורח החיים ומהעשייה הבית-ספריים שמוביל צוות "חיים ברשת", הפועל לקידום התנהגות מיטיבה, נבונה ובטוחה ברשת האינטרנט. עם זאת, כלל הצוות החינוכי אחראי להקניית מיומנויות אלו. התוקף: החל מ-1 בדצמבר 2011. התחולה: כלל מוסדות החינוך בכל המגזרים. הסטטוס: חדש. חוזרים קודמים בנושאים קשורים - סעיף 2.1-12 בחוזר הוראות הקבע תשע/1(א), "קידום אקלים בטוח והתמודדות עם אירועי אלימות במוסדות החינוך", ותיקון בסעיף 2.1-13 בחוזר הוראות הקבע תשע/3(א) – בתוקף - סעיף 3.6-3 בחוזר הוראות הקבע סג/7(א), "שמירה על פרטיות באתרי האינטרנט הבית-ספריים", ותיקון בסעיף 3.6-4 בחוזר הוראות הקבע סד/3(א) – בתוקף - סעיף 3.6-6 בחוזר הוראות הקבע סד/9(א), "חסימת אתרי מידע בלתי רצויים באינטרנט במערכת החינוך" – בתוקף נספחים.

%D7%9E%D7%90%D7%92%D7%A8%20%D7%A4%D7%A2%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%99%D7%95%D7%AA%20%D7%95%D7%A7%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%9D%20%D7%91%D7%A0%D7%95%D7%A9%D7%90%20%D7%97%D7%99%D7%99%D7%9D%20%D7%91%D7%A8%D7%A9%D7%AA-%20%D7%94%D7%93%D7%A1%20%D7%94%D7%A2%D7%9. מאפייני גלישה באינטרנט חקרשת בדגש בניית פוסטר דיגיטאלי מבוסס אינפוגרפיקה.

שבוע גלישה בטוחה -"האחר הוא אני" "פגיעה מקוונת" Ynet לרגל אחרי הילד בפייסבוק: זה בכלל עוזר ? רגע לפני החופש הבן שלי חזר הביתה מבית הספר כולו עצבני וסירב בתוקף לספר לי מה קרה.

ynet לרגל אחרי הילד בפייסבוק: זה בכלל עוזר ?

ניסיתי להוציא ממנו מידע בכל דרך אפשרית ולברר האם קרה משהו בבית הספר או שאולי מישהו פגע בו, אבל הוא רק ענה בפשטות: "הכול בסדר". לאחר מכן, נכנס לחדר, החל לשחק בפלייסטשיין וזהו. אין עם מי לדבר. ביום השלישי ברציפות שבו ההתנהגות חזרה על עצמה התחלתי להילחץ. הייתי משוכנעת שמשהו איום ונורא עובר עליו והוא פשוט לא מספר לי. הטורים האחרונים של נירית צוק בערוץ הורים : סתם פאן? הדלק יקר? הייתם רוצים לראות את הבת שלכם בסרט כחול? פתאום זה היכה בי: הילדה מתביישת בי! כאמא חרדתית בבסיסה מיד נזכרתי בכל מיני כתבות שקראתי וראיתי בזמן האחרון, במומחים שמסבירים להורים שלילדים של היום אין בכלל פרטיות ושאפשר לראות מה עובר עליהם דרך הפייסבוק שלהם או אפילו בהודעות טקסט שהם שולחים - הכל כדי להבטיח את שלום הילד.

אז אחרי שהבנתי שיש לי "או.קיי" מכל המומחים, ואחרי שהדאגה שלי רק התגברה, החלטתי להיכנס לפייסבוק שלו, משוכנעת שזה מה שיוביל אותי לפתרון. נשאר רק הנייד. הילדים של היום לומדים להסתיר היטב. "אמרתי לך שהכול בסדר", הוא אומר. "מה? " נהלי תקשורת ראויים בקרב מורים, תלמידים והורים במרחבי רשת האינטרנט. היום הלאומי לגלישה בטוחה ברשת האינטרנט. רשת האינטרנט נולדה, בשנת 1969, לתוך עולם אפוף תקשורת.

היום הלאומי לגלישה בטוחה ברשת האינטרנט

הוריה, מכוני המחקר האוניברסיטאיים ומרכזי המידע של צבא ארה"ב, לא ראו בה אמצעי להרחבת ערוצי התקשורת ולייעולם, אלא בעיקר אמצעי מאובטח ביותר להעברת מידע. אולם, כאשר רשת האינטרנט התבגרה ויצאה לעולם בסוף שנות השמונים, הסתבר שאופייה שונה לחלוטין: רשת מידע פרוצה וחשופה לכל, בלתי מבוקרת, ללא מרכז מכוון, אין מי שמנהל אותה, אין לה מנגנוני בקרה ואין עליה פיקוח.

השם WWW - World Wide Web, שהוצמד לה בסוף שנות השמונים, מעיד על אופייה הפתוח, הכלל עולמי, הרחב וחסר הגבולות. היות והרשת הדיגיטאלית היא פרוצה ופתוחה מעצם מהותה, היות והמידע המתרוצץ ברשת אינו מבוקר, אין בו יד מכוונת, אין לו מרכז ואין עליו שליטה, צריכה מערכת החינוך לעשות כל שביכולתה כדי להכין את תלמידיה לקראת המפגש הזה עם מערבולות המידע, עם אמצעי התקשורת הבלתי מוגבלים. יחד עם הכשרת בני הנוער להשתמש, בצורה מושכלת ויעילה, בעושר המידע המתרוצץ ברשת, צריך לחנך אותם לנצל את המידע בביקורתיות, בזהירות ובתבונה, באחריות, ביושר ובכבוד כלפי הזולת וכלפי המידע, כדי שלא יפגעו וכדי שלא יפגעו בזולתם. אינטרנט בטוח. השבוע הלאומי לגלישה בטוחה ברשת תשע"ה 8-13 בפברואר 2015​ סרטון הדרכה פרטיות ברשת אוגדן פעילויות מגוון פעילויות מידע - משרד החינוך נהלי תקשורת ברורים בקרב מורים, גלישה בטוחה מחנכים לגלישה נבונה ברשת אינטרנט בטוח - מדע מינהל טכנולוגיה פעילות כיתות ה- ו שומרים על עצמינו ברשת שימוש בטוח באינטרנט - מאגר מת"ל גולשים ושומרים על עצמנו ברשת - סירטון אינטרנט בטוח - מידע ופעילויות הגנה והגינות ברשת - מידע ופעילויות סרטונים - בריינפופ - אינטרנט בטוח מדריך הורים לבטיחות.

אינטרנט בטוח