background preloader

Wolatpiwowar

Facebook Twitter

wola.tpiwowar

Technika kolażu i kolaż w malarstwie. Dominika - 1-08-2011 Jedną z popularnych technik artystycznych jest kolaż.

Technika kolażu i kolaż w malarstwie

Główną zasadą tej techniki jest łączenie ze sobą różnych materiałów tak, by stworzyć ciekawą kompozycję. Technika kolażu w plastyce - Kolaż - INSPIRACJE SALA 305 - bloog.pl. Fantastyczna postać była następnym tematem naszych zmagań na plastyce.

Technika kolażu w plastyce - Kolaż - INSPIRACJE SALA 305 - bloog.pl

Techniką wykonania tej pracy był kolaż czyli praca plastyczna podczas, której artysta w trakcie wykonywania pracy wykorzystuje, różne materiały /karton, tkaninę, kolorowe papiery ,plastelinę, farby/. W gąszczu wycinkowych myśli - trend kolażu w sztuce. Surrealiści łączyli ze sobą różne, często niepasujące do siebie elementy, aby oddać ideę wizualizacji sennych marzeń, w których przeplatają się elementy rzeczywiste z tymi absurdalnymi.

W gąszczu wycinkowych myśli - trend kolażu w sztuce

Wierzono bowiem, że wszystko, co powstaje w naszej głowie podczas snu, nie jest przypadkiem, a wydobyciem z umysłu podświadomych pragnień, marzeń i wspomnień, które swobodnie mieszają się ze sobą. Ludzkie wizje nie są często uporządkowane, ale tym samym odkrywają inne znaczenia dobrze już znanych wcześniej rzeczy i przedmiotów. Dziś nawiązuje się do tej tradycji - zadaniem współczesnego artysty jest zgrabne lub też całkowicie zaskakujące połączenie wszystkich elementów ze sobą, tak aby stworzyć z nich zupełnie nową jakość.

PLASTYKA

Reklama. Game-based blended learning & classroom response system. Blog MyHome.pl - Nowoczesny design, wnętrza i ogrody. Ze stylami architektonicznymi wielu z nas spotyka się na lekcjach historii, kiedy z uporem nauczyciele wpajają nam wiedzę z zakresu architektury starożytnej, średniowiecznej (styl gotycki, romański) i nowożytnej (barok, renesans, klasycyzm).

Blog MyHome.pl - Nowoczesny design, wnętrza i ogrody.

Niestety, o współczesnych nurtach w architekturze mówi się już niewiele – a szkoda, bo są to z jednej strony bardzo dynamicznie rozwijające i zmieniające się style, z drugiej zaś bogate i często podszyte wielowątkowością, dotykające różnych dziedzin (także tych wykraczających poza środowisko architektoniczne). To powoduje, że budynki przestają być postrzegane jako zwyczajny obiekt, a stają się ważnym elementem kultury i całego ekosystemu społecznego. Wśród wszystkich nurtów w historii nowoczesnego wzornictwa budowlanego wybrałem te najważniejsze i… kilka ciekawostek.

Będziecie zaskoczeni, jak wiele budowli wybudowanych w danym stylu was otacza. Modernizm Ministerstwo Komunikacji w Warszawie wikipedia.org (CC 3.0) Budynek projektu L. 10 najlepszych darmowych programów do obróbki zdjęć. Gdy mówimy o edycji zdjęć, myślimy Photoshop.

10 najlepszych darmowych programów do obróbki zdjęć

A przecież są też inne świetne programy, a przy tym darmowe. Jeśli nie potrzebujemy profesjonalnych narzędzi, zawierzmy bezpłatnym aplikacjom z tego zestawienia. Nastały czasy, kiedy zdjęcia robi łatwo i przyjemnie, a także niestety trochę bezmyślnie. Urządzenia fotograficzne – bo nie tylko aparaty – wyręczają nas niemal w całkowicie, zabierając z naszych barków ciężar właściwego doboru ustawień. Wystarczy wykadrować, pstryk! FastStone Image Viewer pobierz program Ważne dane: Producent: FastStone Soft Licencja: bezpłatna, tylko do zastosowań domowych Wersja programu: 5.3 Wielkość pliku: 5,6 MB (wersja dla Windows) Systemy operacyjne: Windows 98 i nowsze Wersja: 32-bit Wersja językowa: polska Choć FastStone Image Viewer to przede wszystkim wygodna przeglądarka multimediów, ma całkiem bogatą ofertę narzędzi do edycji zdjęć.

Chcesz wiedzieć więcej? Architektura krajobrazu... Dla marzycieli i artystów. Już 24 maja w Londynie rozpocznie się wielkie święto dla wszystkich miłośników kwiatów i ogrodów.

Architektura krajobrazu... Dla marzycieli i artystów

Od 1912 r. Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze co roku organizuje na terenie Royal Hospital Chelsea najpopularniejszą imprezę branżową – Chelsea Flower Show. W trakcie wystawy można zetknąć się ze światowymi trendami aranżacji ogrodów, a projektanci rywalizują między sobą o miano najlepszego architekta krajobrazu. Między innymi dlatego w tym okresie do Londynu przybywają tłumy fascynatów, wśród których znajdują się zarówno amatorzy pięknych widoków, jak i znamienici przedstawiciele tej branży. I tak samo jak w Londynie nie może zabraknąć żadnego miłośnika ogrodów, tak samo na wydziale architektury krajobrazu nie może zabraknąć miłośników projektowania. Właśnie tu można stale rozwijać umiejętności kształtowania krajobrazu. Krótko mówiąc, o tragedię nie trudno. Planowanie i myślenie. „DOMY PRZYSZŁOŚCI” – nowy program TVP2 – AWX2_blog. Od kilku tygodni, co sobotę o 12.25, TVP2 serwuje nam niezwykłą dawkę nowoczesnej architektury.

„DOMY PRZYSZŁOŚCI” – nowy program TVP2 – AWX2_blog

Prowadząca program – Marzena Rogalska otwiera szerzej drzwi polskiej architektury jednorodzinnej. Zaprasza, by lepiej poznać współczesne technologie, nowoczesne rozwiązania, a przede wszystkim talent jaki drzemie w polskich architektach. To właśnie oni – architekci oprowadzają nas po zaprojektowanych przez siebie domach. Bezcennym akcentem są rozmowy z właścicielami domów, którzy zdradzają jak na co dzień żyje się w takiej architekturze. Architektura – sztuka, która do tej pory niedoceniana była przez telewizję, nareszcie wychodzi z cienia. Ale od czego mamy internet. Będziemy dla Was na bieżąco uzupełniać linki do kolejnych odcinków. Prezentacja: Muzyka w okresie baroku - edukator.pl.

Artykuły Wywiady o muzyce, audiofilskie

Muzykoteka Szkolna - ROZŚPIEWANIE #8: Mądrze gadające głowy. W serwisie YouTube zostały udostępnione niemal wszystkie wykłady, które odbyły się w ramach konferencji TED i TEDx.

Muzykoteka Szkolna - ROZŚPIEWANIE #8: Mądrze gadające głowy

Kanał TED-ed (zbierający prezentacje dotyczące nauczania) udostępnia też serię prezentacji poświęconych edukacji muzycznej. Jak to w przypadku serii TED bywa, wystąpienia prelegentów są bardzo umiejętnie skonstruowane, zabawne, niemal na granicy estetyki standup comedy, mają wywoływać emocje – jednocześnie zachowując ambicję bycia odkrywczymi, zaskakującymi. Kilka wystąpień w ramach serii TED poświęconych było edukacji muzycznej. Prezentacje wygłaszali najwyższej klasy praktycy. Wśród nich Richard Gill – australijski dyrygent, prowadzący chóry, zespoły orkiestrowe i wykonania dzieł operowych. Muzyka w szkole. Strona Komitetu Budowy Pomnika i Stowarzyszenia Katyń 2010 - strona główna.

RYTMIKA

NOWOCZESNE NAUCZANIE. Radio Wnet - media prawdziwie publiczne. TED. Motywacja.