background preloader

Wolatpiwowar

Facebook Twitter

wola.tpiwowar

Formy muzyczna AB, ABA, ABA1, ABC

Technika kolażu i kolaż w malarstwie. Dominika - 1-08-2011 Jedną z popularnych technik artystycznych jest kolaż.

Technika kolażu i kolaż w malarstwie

Główną zasadą tej techniki jest łączenie ze sobą różnych materiałów tak, by stworzyć ciekawą kompozycję. Technika kolażu w plastyce - Kolaż - INSPIRACJE SALA 305 - bloog.pl. Fantastyczna postać była następnym tematem naszych zmagań na plastyce.

Technika kolażu w plastyce - Kolaż - INSPIRACJE SALA 305 - bloog.pl

Techniką wykonania tej pracy był kolaż czyli praca plastyczna podczas, której artysta w trakcie wykonywania pracy wykorzystuje, różne materiały /karton, tkaninę, kolorowe papiery ,plastelinę, farby/. W gąszczu wycinkowych myśli - trend kolażu w sztuce. Surrealiści łączyli ze sobą różne, często niepasujące do siebie elementy, aby oddać ideę wizualizacji sennych marzeń, w których przeplatają się elementy rzeczywiste z tymi absurdalnymi.

W gąszczu wycinkowych myśli - trend kolażu w sztuce

Wierzono bowiem, że wszystko, co powstaje w naszej głowie podczas snu, nie jest przypadkiem, a wydobyciem z umysłu podświadomych pragnień, marzeń i wspomnień, które swobodnie mieszają się ze sobą. Ludzkie wizje nie są często uporządkowane, ale tym samym odkrywają inne znaczenia dobrze już znanych wcześniej rzeczy i przedmiotów. Dziś nawiązuje się do tej tradycji - zadaniem współczesnego artysty jest zgrabne lub też całkowicie zaskakujące połączenie wszystkich elementów ze sobą, tak aby stworzyć z nich zupełnie nową jakość.

PLASTYKA

Reklama. Game-based blended learning & classroom response system. Blog MyHome.pl - Nowoczesny design, wnętrza i ogrody. Ze stylami architektonicznymi wielu z nas spotyka się na lekcjach historii, kiedy z uporem nauczyciele wpajają nam wiedzę z zakresu architektury starożytnej, średniowiecznej (styl gotycki, romański) i nowożytnej (barok, renesans, klasycyzm).

Blog MyHome.pl - Nowoczesny design, wnętrza i ogrody.

Niestety, o współczesnych nurtach w architekturze mówi się już niewiele – a szkoda, bo są to z jednej strony bardzo dynamicznie rozwijające i zmieniające się style, z drugiej zaś bogate i często podszyte wielowątkowością, dotykające różnych dziedzin (także tych wykraczających poza środowisko architektoniczne). To powoduje, że budynki przestają być postrzegane jako zwyczajny obiekt, a stają się ważnym elementem kultury i całego ekosystemu społecznego. Wśród wszystkich nurtów w historii nowoczesnego wzornictwa budowlanego wybrałem te najważniejsze i… kilka ciekawostek. Będziecie zaskoczeni, jak wiele budowli wybudowanych w danym stylu was otacza. Modernizm Ministerstwo Komunikacji w Warszawie wikipedia.org (CC 3.0) Budynek projektu L. 10 najlepszych darmowych programów do obróbki zdjęć. Choć Photoshop stał się synonimem programu do obróbki zdjęć, tak naprawdę amatorzy fotografii wcale go nie potrzebują.

10 najlepszych darmowych programów do obróbki zdjęć

To drogi profesjonalny program o ogromnych możliwościach, które wychodzą poza zakres potrzeb większości z nas. Do wielu zastosowań w zupełności wystarczą bezpłatne aplikacje, szczególnie te z benchmarkowego zestawienia TOP 10. Najnowsza edycja zawiera programy desktopowe, które zainstalujemy na komputerze, aplikacje webowe, z których skorzystamy w przeglądarce bez potrzeby instalacji, a także mobilne narzędzia, które z radością wykorzystają użytkownicy smartfonów. Google Nik Collection pobierz program Ważne dane: Producent: Google Wielkość pliku: 430 MB (Windows), 560 MB (MacOS X) Licencja: bezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych Systemy operacyjne: Windows, MacOS X Wersja językowa: polska W zeszłym roku Google udostępniło za darmo znakomity zestaw wtyczek Nik Collection, służących do poprawiania zdjęć i dodawania do nich efektów.

Architektura krajobrazu... Dla marzycieli i artystów. Już 24 maja w Londynie rozpocznie się wielkie święto dla wszystkich miłośników kwiatów i ogrodów.

Architektura krajobrazu... Dla marzycieli i artystów

Od 1912 r. Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze co roku organizuje na terenie Royal Hospital Chelsea najpopularniejszą imprezę branżową – Chelsea Flower Show. W trakcie wystawy można zetknąć się ze światowymi trendami aranżacji ogrodów, a projektanci rywalizują między sobą o miano najlepszego architekta krajobrazu. Między innymi dlatego w tym okresie do Londynu przybywają tłumy fascynatów, wśród których znajdują się zarówno amatorzy pięknych widoków, jak i znamienici przedstawiciele tej branży.

I tak samo jak w Londynie nie może zabraknąć żadnego miłośnika ogrodów, tak samo na wydziale architektury krajobrazu nie może zabraknąć miłośników projektowania. Właśnie tu można stale rozwijać umiejętności kształtowania krajobrazu. Krótko mówiąc, o tragedię nie trudno. „DOMY PRZYSZŁOŚCI” – nowy program TVP2 – AWX2_blog. Od kilku tygodni, co sobotę o 12.25, TVP2 serwuje nam niezwykłą dawkę nowoczesnej architektury.

„DOMY PRZYSZŁOŚCI” – nowy program TVP2 – AWX2_blog

Prowadząca program – Marzena Rogalska otwiera szerzej drzwi polskiej architektury jednorodzinnej. Zaprasza, by lepiej poznać współczesne technologie, nowoczesne rozwiązania, a przede wszystkim talent jaki drzemie w polskich architektach. To właśnie oni – architekci oprowadzają nas po zaprojektowanych przez siebie domach. Bezcennym akcentem są rozmowy z właścicielami domów, którzy zdradzają jak na co dzień żyje się w takiej architekturze. Architektura – sztuka, która do tej pory niedoceniana była przez telewizję, nareszcie wychodzi z cienia. Ale od czego mamy internet. Będziemy dla Was na bieżąco uzupełniać linki do kolejnych odcinków. Prezentacja: Muzyka w okresie baroku - edukator.pl.

Artykuły Wywiady o muzyce, audiofilskie

Muzykoteka Szkolna - ROZŚPIEWANIE #8: Mądrze gadające głowy. W serwisie YouTube zostały udostępnione niemal wszystkie wykłady, które odbyły się w ramach konferencji TED i TEDx.

Muzykoteka Szkolna - ROZŚPIEWANIE #8: Mądrze gadające głowy

Kanał TED-ed (zbierający prezentacje dotyczące nauczania) udostępnia też serię prezentacji poświęconych edukacji muzycznej. Jak to w przypadku serii TED bywa, wystąpienia prelegentów są bardzo umiejętnie skonstruowane, zabawne, niemal na granicy estetyki standup comedy, mają wywoływać emocje – jednocześnie zachowując ambicję bycia odkrywczymi, zaskakującymi. Kilka wystąpień w ramach serii TED poświęconych było edukacji muzycznej. Prezentacje wygłaszali najwyższej klasy praktycy. Wśród nich Richard Gill – australijski dyrygent, prowadzący chóry, zespoły orkiestrowe i wykonania dzieł operowych. Muzyka w szkole. Strona Komitetu Budowy Pomnika i Stowarzyszenia Katyń 2010 - strona główna.

RYTMIKA

NOWOCZESNE NAUCZANIE. Radio Wnet - media prawdziwie publiczne. TED. Motywacja.