background preloader

Parafia pw. św. Jana XXIII w Komornikach

Facebook Twitter

Parafia św. Jana XXIII w Komornikach. Parafia św. Jana XXIII w Komornikach. Powstaje nowa parafia w Komornikach (przy granicy z Wirami i Luboniem) Wyświetlono 311 razy Miejsce, w którym obecnie jest kukurydza, a niedługo stanie kościół.

Powstaje nowa parafia w Komornikach (przy granicy z Wirami i Luboniem)

W tle osiedle Parkowe w Komornikach, osiedle w Wirach i ul. Nowiny w Luboniu. Na teren budowy została już doprowadzona instalacja elektryczna, a także wyznaczono granicę działki, na której stanie świątynia fot. Adam Błaszczak Na pograniczu obecnych trzech parafii: Komornik, Luboń-Żabikowo i Wiry, tuż przy granicy Lubonia, stanie nowy kościół Wyznaczono już miejsce dla nowej świątyni i parafii. Na fragmencie mapy Lubonia, czerwonym kółkiem z krzyżykiem oznaczyliśmy miejsce lokalizacji nowego kościoła i parafii Komorniki Kościół nowa parafia Wiry. W podpoznańskich Komornikach powstanie nowy kościół. 2 paź, 16:00 Arcybiskup Stanisław Gądecki z początkiem października utworzył nową parafię pw. św.

W podpoznańskich Komornikach powstanie nowy kościół

Jana XXIII, która liczyć ok. 3 tysięcy wiernych ze wschodniej części Komornik i podpoznańskich Wir. Docelowo powstanie tutaj nowy kościół, który stanie przy ul. Malwowej w Komornikach. W czwartek Metropolita Poznański abp Stanisław Gądecki poświęcił krzyż, tymczasową kaplicę i teren pod budowę nowej świątyni, która powstanie przy ul. Nowa parafia pw. św. . – Do czasu powstania właściwej świątyni parafialnej nowa parafia korzystać będzie przejściowo z tymczasowej własnej kaplicy.

Archidiecezja Poznańska - Nowa parafia w archidiecezji poznańskiej. Arcybiskup Stanisław Gądecki utworzył 1 października 2015 r. nową parafię pw. św.

Archidiecezja Poznańska - Nowa parafia w archidiecezji poznańskiej

Jana XXIII w Komornikach k/Poznania. To pierwsza w archidiecezji poznańskiej parafia Świętego Papieża, inicjatora Soboru Watykańskiego II. Wspólnota parafialna liczy ok. 3 tysięcy wiernych i ma już teren pod budowę kościoła. Metropolita poznański poświęcił 1 października krzyż, tymczasową kaplicę i teren pod budowę świątyni. Pierwszym proboszczem został mianowany ks. DEKRET PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA POD WEZWANIEM ŚW. Jednocześnie niniejszym dekretem podaję do wiadomości, co następuje:

Archidiecezja Poznańska - Kontakt. Grudzień 20, 2015 (10:00) Słowa poznania (1) Inauguracja nowego programu na antenie TVP Poznań pt. 'Słowa poznania. ...

Archidiecezja Poznańska - Kontakt

Grudzień 25, 2015 (00:00 - 23:59) Narodzenie Pańskie. Pod Poznaniem powstaje nowy kościół. Kościół powstaje na terenie stosunkowo nowej, bo powołanej w 2015 roku, parafii św.

Pod Poznaniem powstaje nowy kościół

Jana XXIII. Wspólnota w chwili utworzenia liczyła około 3000 wiernych. Jej proboszczem został ksiądz Tomasz Ren, który wcześniej był zastępcą dyrektora Caritas Archidiecezji Poznańskiej. - Dziś trudno mi mówić ilu mamy wiernych, bo to nowe osiedla, wspólnota się tworzy - mówi ks. Ren. Do nowej parafii należą wierni ze wschodniej części Komornik i Wir. Od początku było wiadomo, że w nowej parafii powstaną kościół i dom parafialny. Budowa kościoła także jest zaawansowana.

Pomaganie jednoczy ludzi czyli akcja "Pomoc dla szpitali" - Gazeta Mosińsko-Puszczykowska. Każdego dnia lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki oraz inni pracownicy szpitali stawiają czoła walce z koronawirusem.

Pomaganie jednoczy ludzi czyli akcja "Pomoc dla szpitali" - Gazeta Mosińsko-Puszczykowska

Narażają swoje zdrowie, aby ratować innych. Tym razem sami potrzebują naszej pomocy. Na apele pracowników służby zdrowia w całej Polsce, dotyczące braków środków ochrony osobistej odpowiedziało tysiące osób. W naszej okolicy również nie brakuje dobrych i chętnych do pomocy ludzi. źródło: Parafia św. OSP Puszczykowo wraz z Parafią św. Proboszcz i dary dla szpitala.źródło: Parafia św. . – Zadzwoniliśmy do OSP Puszczykowo z pytaniem, czy nie potrzebują pomocy. Parafia św. Parafia zebrała łącznie: wody 1,5l – 123 zgrzewek, wody 0,5l – 127 zgrzewek, wody 5l – 31 butelek, papier/ręczniki papierowe – 290 paczek, chusteczki – 185 paczek, mydło – 115 opakowań, pasta do zębów – 8 sztuk, rękawiczki do czyszczenia – 8 opakowań, inne – 10 opakowań, żele do dezynfekcji – 9 sztuk, rękawiczki nitrylowe – 21 opakowań, gaza – 1 karton.

Strażacy z OSP Puszczykowo i zebrane dary. Poznań: Caritas wydała 470 osób paczek ze świątecznymi potrawami. Czterysta siedemdziesiąt paczek z tradycyjnymi wielkanocnymi potrawami wydali dziś wolontariusze Caritas, harcerze i siostry elżbietanki osobom ubogim, potrzebującym i bezdomnym, które przyszły do jadłodajni Caritas przy ul.

Poznań: Caritas wydała 470 osób paczek ze świątecznymi potrawami

Łąkowej w Poznaniu. W tym roku, ze względu na stan epidemii, potrzebujący nie mogli zasiąść do wspólnego stołu w Niedzielę Zmartwychwstania. „Niedziela Wielkanocna jest szczególnym dniem w kalendarzu chrześcijan. To dzień nadziei, która wypływa z faktu zmartwychwstania Chrystusa. Nie możemy zatem pozbawić tej nadziei ludzi ubogich i bezdomnych, którzy tak bardzo potrzebują naszego słowa, gestu, pomocy” – zaznacza ks. Potrzebujący ustawili się w długiej kolejce, wypełniając całą ulicę Łąkową. Życzenia spokojnych, zdrowych i pełnych nadziei świąt Zmartwychwstania Pańskiego, mimo panującej niecodziennej sytuacji, złożył ks. Wszyscy wysłuchali też fragmentu Ewangelii o zmartwychwstaniu Chrystusa, która była słyszalna dzięki nagłośnieniu.