background preloader

Tech-trends

Facebook Twitter

Download. Free file hosting. File sharing. File upload. FileFactory.com.

Portable Java – Run Java from a Flash Drive. Portable Java on USB. An Official Java Portable version has been created and released by Portableapps. By installing Java on your USB Flash Drive, you can bring Java with you to run your .JAR files from the Portable Java installation on your Flash Drive instead of depending on a local JRE install. : 108MB before adding any Java Programs : : Open Source How we installed "Portable Apps Platform", "Java Portable", and "Java Portable Launcher". Perform the steps in order, using your flash drive as the destination. IOGraphica — MousePath's new home. Attached to Technology and Paying a Price. Nejlepší webové aplikace a služby roku 2008. Rok 2008 přinesl obrovské množství webových aplikací a služeb a programátoři v mnohém zapracovali i na těch staršího data.

Nejlepší webové aplikace a služby roku 2008

Dali jsme v redakci hlavy dohromady a pokusili jsme se vybrat desítku těch nejzajímavějších a nejužitečnějších pro českého uživatele. Najdete mezi nimi každoroční evergreeny i novinky, na které se doufáme jen tak nezapomene. Podle jakého klíče vlastně vybrat tu nejlepší webovou aplikaci nebo službu a jaký je mezi nimi skutečný rozdíl. Patří do této definice pouze chytrá webová stránka, která nabízí něco více než jen prezentaci textových a grafických informací, nebo jsou součástí kategorie i převážně cloud-computingové služby, které nabízí desktopového klienta a na webu se vaše data pouze ukládají nebo zpracovávají? A jaký klíč jsme použili pro samotný žebříček? Ale dost řeči, představujeme vám desítku webových aplikací a služeb roku 2008 podle redakce Živě.cz 10. Facebook dokázal pobláznit doslova celý svět a v současnosti se jedná o nejrozšířenější sociální síť. 9. EasyWhois: Lookup Domain Whois Records and Research DNS Information. IMDB. SQL Injection - Fitness YouTube Fun.

Spidering Hacks: O'Reilly - Safari Books Online. The Internet, with its profusion of information, has made us hungry for ever more, ever better data.

Spidering Hacks: O'Reilly - Safari Books Online

Out of necessity, many of us have become pretty adept with search engine queries, but there are times when even the most powerful search engines aren't enough. If you've ever wanted your data in a different form than it's presented, or wanted to collect data from several sites and see it side-by-side without the constraints of a browser, then Spidering Hacks is for you.

The Daily WTF: Curious Perversions in Information Technology. Elektronické knihy letos prolomí trh. Bez českých vydavatelů? Trh elektronických knih má svého hegemona, jímž je Amazon a jeho platforma Kindle spojená s téměř celosvětovou bezdrátovou distribucí pomocí sítě AT&T a jejích roamingových partnerů.

Elektronické knihy letos prolomí trh. Bez českých vydavatelů?

Více či méně zdatně sekunduje této aktivitě řada dalších společností a aktivit, které jdou proti, případně se vezou. Příkladem může být Sony, které prodává své vlastní čtečky elektronických knih a provozuje pro ně obchod Reader Store nebo Barnes & Noble a jeho čtečka nook spolu s prodejem vlastních eknih. Co změní iPad Apple iPad je na trhu necelý týden a dělat z prvních čísel ohlašujících třista tisíc prodaných kusů za první den, na který se několik měsíců předem sbíraly předobjednávky, nějaké závěry, není nutně směrodatné.

Jenže naděje, které trh vkládá do iPadu, nejsou právě malé. iPad má být metlou na Kindle, protiváhou, která silou a charismatem Apple zválcuje trh elektronických knih do přijatelné podoby. iBookstore, jak se nový produkt Apple jmenuje, vstupuje na trh v podobně složité době, jako tehdy. Gregor_Leos. Site Index. STAMFORD, Conn., October 7, 2010 View All Press Releases Hype Cycle Research Provides a Cross-Industry Perspective on Potentially Transformative Technologies Media tablets, private cloud computing, and 3D flat-panel TVs and displays are some of the technologies that have moved into the Peak of Inflated Expectations, according to the 2010 Emerging Technologies Hype Cycle by Gartner, Inc.

Site Index

Gartner has examined the maturity of 1,800 technologies and trends in 75 technology, topic, and industry areas. Each of the 75 individual Hype Cycle reports provides a snapshot of a key area of IT or business. Senior executives, CIOs, strategists, business developers and technology planners should consider these technologies when developing emerging business and technology portfolios. Transformational technologies that will hit the mainstream in less than five years include media tablets, cloud computing and cloud/Web platforms. Figure 1 Hype Cycle for Emerging Technologies, 2010 · Data-driven decisions.