background preloader

הקטלוג החינוכי של משרד החינוך. כלים דיגיטליים

הקטלוג החינוכי של משרד החינוך. כלים דיגיטליים
הכלים הדיגיטליים משמשים למטרות חינוכיות ומאפשרים לסייע בבניית תהליכי לימוד ובפיתוח אינטראקציה מפרה בין המורים לתלמידים ובקידום מיומנויות המאה ה-21. אל הכלים השונים מצורפים מדריכים מפורטים וסרטוני הסברה המייעלים את השימוש בהם. שימו לב! השימוש בכלים הוא למטרות פדגוגיות בלבד, ואין להעלות אל הכלים מידע מוגן או אישי. השימוש בכלים באחריות ובשיקול דעת של סגל בית הספר, ופרסומם בקטלוג החינוכי אינו מהווה את אישור משרד החינוך. יש להשתמש בכלים הדיגיטליים על פי הנחיות משרד החינוך לרבות השימוש בכלים שונים במרחב הווירטואלי. לשאלות, בקשות והצעות בנושא הכלים הדיגיטליים - לחצו כאן.

http://ecat.education.gov.il/%D7%9B%D7%9C%D7%99%D7%9D-%D7%93%D7%99%D7%92%D7%99%D7%98%D7%9C%D7%99%D7%99%D7%9D

Related:  כלי תקשוב

AnswerGarden AnswerGarden הוא כלי משוב מינימליסטי אותו ניתן לשתף באתר הכיתה באמצעות קישור או הטמעה. המורה מעלה שאלה והתלמידים מקלידים אל הכלי את תשובותיהם (ללא צורך בהרשמה / סיסמה) – תשובות התלמידים יוצגו אוטומטית ב'ענן מילים'. הכנסו לאתר AnswerGarden למידה ניידת שאלונים ובחנים מקוונים לסמארטפון פלטפורמה המאפשרת יצירת סקרים ושאלות (שאלות רבות ברירה ושאלות כן ולא). הסטודנטים עונים עליהן בעזרת הטלפון הסלולארי. הנחיות פעילות בפעילות מסוג זה הסטודנטים רואים צורות במכשיר הנייד, השאלות והתשובות מופיעות על המסך בכיתה. מחייב מחשב מורה+מקרן.

טאבלט ארץ נהדרת דפני ליף ואיציק שמולי, יחד עם מאות עמודי המחאה בפייסבוק עדיין מנסים לגרום לחברות הגדולות להבין שהציבור לא פראייר. למרות שכבר אין כסף לדלק שעולה 8 שקלים לליטר, לחשמל שרק מטפס ללא הפסקה, ובזמן שנושאים כמו חינוך חינם, מדינת רווחה ומעמדה של מערכת החינוך והרפואה רחוקים מלהיות תקינים, יש פרס ניחומים שיכול לסדר את כולנו. במקום לחדול ממנהגן לעשוק את הצרכן הישראלי, החברות הגדולות מצאו דרך מקורית ומפתה להמשיך כרגיל. למידה שיתופית מקוונת: עקרונות, תהליכים וכלים מתוקשבים מערך שיעור לקורס מקוון "הוראה מתוקשב" הלמידה השיתופית היא חלק מרכזי במיומנויות המאה ה-21. לצד היתרונות המוכחים באיכות הוראה-למידה, ובשיתוף כל התלמידים על היכולות והמגבלות של כל אחד, אופן זה של הוראה-למידה עדיין לא הופך לשגרת עבודה בבתי הספר, ואחת מהמטרות המרכזיות של תכנית התקשוב היא הטמעת למידה שיתופית באורח החיים השגרתי של בית הספר. למידה שיתופית בעידן שלנו היא אסטרטגיה הכרחית, כיום כל אדם מומחה בתחום מאוד צר ומצומצם ורק עבוד משותפת עם רעיונות מגוונים ושיתוף פעולה יוכלו להנפיק את התוצר המצופה והרצוי. למידה שיתופית היא למידה בחברותא, למידה בקבוצת למידה כשהצפייה באחר. נתינה, עבודת צוות באמון מלא והסתמכות על אחר הן אבן הפינה של למידה זו, כשחלק ממנה או כולה מקוונת.

על פדגוגיה דיגיטלית, חדשנות בהוראה ומיני מטעמים נוספים… גוגל ועוד -הדרכה למורים אורית אבן חיים כניסה ליומן: ניתן להיכנס מתוך הדואר האלקטרוני (מופיע בצד ימין למעלה) או מתוך החיפוש של גוגל (כותבים יומן גוגל בחיפוש).יצירת יומן: הגדרות (מופיע בצד שמאל למעלה) > הגדרות יומן > בחרו בכרטיסיה של יומנים > צור יומן חדש > כיתבו שם ליומן > הקלידו כתובות של אנשים אשר יהיו שותפים ליומן ובחרו הגדרות הרשאה > צור יומןיצירת אירוע: לחצו על צור אירוע ( מופיע בחלק הימני העליון) > כיתבו כותרת לאירוע > הצגת יומן אחד: כשאתם שותפים במספר יומנים וברצונכם לראות רק יומן אחד בחרו את היומן הרצוי מתוך היומנים שלי > לחצו על החץ > הצג יומן זה בלבד.שינוי צבע ליומן: ברשימת היומנים שמימין, לחץ על לחצן החץ למטה לצד היומן המתאים > לחצו על החץ > בחרו צבעהגדרת תזכורת לטלפון נייד: לחצו על הגדרות > הגדרות יומן > הגדרת התקנים ניידים > כיתבו את מספר הטלפון הנייד שלכם כך שההתחלה תהיה 972+ ולאחר מכן הקלידו את המספר הנייד ללא הסיפרה 0 בהתחלה למשל: 972507771111 + לאחר מכן תקבלו sms עם קוד שאותו תתבקשו להקליד על מנת לאשר את המספר. להלן ההסברים של גוגל לשימוש ביומן: יומן Google - מידע בסיסי

Popplet חדשות יורם אורעד: איך להפוך כלים דיגיטליים למשמעותיים ללמידה? קריאתו של מאמרון בלוג שפרסם לאחרונה מייק בריטלנד (Mike Britland), מאמרון בעל מסר דווקא אופטימי באופיו, הטרידה אותי. היא עוררה אותי לתהות על הבעייתיות של השימוש הראוי בכלים דיגיטליים ועל חילוקי הדעות, חוסר הנחת מיישום הכלים בחינוך ודרכים ראויות ליישומם באופן שיתרמו למערכת החינוך. בריטלנד מביע התפעלות גדולה מן השימוש בכלים הדיגיטליים ומן האופן שבו יישם אותם בכיתתו. הוא אומר שבשנים האחרונות עברו המורים סוג של מטמורפוזה שבה הוחלפו שולחנות הלימוד של התלמידים באייפדים. הוא אומר שהשימוש בטכנולוגיה להקנות חופש לתלמידים בגילוי פתרונות לבעיות הוא כוח מיטיב. שלושים ושלושה הכישורים הדיגיטליים שכל מורה במאה ה-21 נדרש להם ידענים: החינוך בישראל | טכנולוגית מיחשוב הוראת המדעים | חינוך | טכנולוגיות מיחשוב מדהים לראות עד כמה שינתה הטכנולוגיה את העולם והובילה לצורות שונות של חינוך והוראה עליהם לא חשבנו כלל בעבר. התלמידים שלנו יותר ממוקדי-דיגיטליות מבעבר. הם מבלים יותר זמן באינטראקציות עם ההתקנים הניידים שלהם מאשר עם הוריהם או קרוביהם פרויקט מחשב נייד לכל תלמיד בבית ספר בטימפו שבבהוטן.

סביבות הוראה ולמידה אינטגרטיביות באינטרנט: המקרה של מערכת iStudent המרצה או המורה שיחפוץ ללמד בצורה מקוונת באינטרנט יכול עקרונית לפנות לשני כיווני פעולה שונים: א. לעשות שימוש באחת ממערכות הלמידה המתוקשבות לניהול קורסים מסוג LMS בית ספר דיגיטאלי

Related: