background preloader

40 Sprawdzonych Stron, z których pobierzesz Darmowe Zdjęcia

40 Sprawdzonych Stron, z których pobierzesz Darmowe Zdjęcia
Wielu z nas, tworząc materiały na stronę internetową, projektując materiały promocyjne lub ebooki, redagując bloga albo publikując wpisy w mediach społecznościowych cierpi z powodu braku odpowiednich i przede wszystkim łatwo dostępnych i darmowych grafik. Nie od dzisiaj wiadomo, że wszystkie te materiały, odniosły sukces, muszą zawierać oszałamiające zdjęcia, obrazki i grafiki, które w mgnieniu oka zobrazują to co chcemy przekazać. Chcąc udowodnić, że nie zawsze trzeba płacić za niesamowite zdjęcia, przetrząsnęliśmy Internet w poszukiwaniu miejsc, z których legalnie możemy pobierać zdjęcia i wykorzystywać do naszych celów bez obawy o prawa autorskie. Zebraliśmy aż 40 stron oferujących darmowe zdjęcia online, z których możesz korzystać zupełnie bezpłatnie. To prawdziwa kopalnia zdjęć dostępna na wyciągnięcie ręki! Dostępne są one głównie na licencji CC0 (Creative Commons 0), czyli takiej, która zapewnia nam swobodne korzystanie z plików, bez konieczności uznawania ich autorstwa. Legenda:

http://getfound.pl/40-sprawdzonych-stron-z-ktorych-pobierzesz-darmowe-zdjecia/

Related:  2DOtwarte zasoby

Banki z darmowymi zdjęciami To już na szczęście przeszłość. Systematycznie pojawiają się nowe serwisy zbierające i udostępniające darmowe fotografie, a prezentowany przez nie poziom potrafi pozytywnie zaskoczyć. Od jakiegoś czasu tworzę dla siebie taką podręczną listę miejsc najbardziej wartych uwagi i chętnie się nią z Wami podzielę. 10 darmowych stocków ze zdjęciami na licencji CC0 (część 2) Kolejna część zestawienia 10 darmowych stocków na licencji CC0. Mamy nadzieję, że Wam się przydadzą. W końcu wszyscy jesteśmy dziś wzrokowcami i obraz jest bardzo ważną częścią naszej komunikacji nie tylko w Internecie ;) Z podanych stocków możesz ściągnąć zdjęcia na licencji CC0. Licencja CC0 oznacza, że możemy korzystać ze nich w dowolny sposób, ponieważ autor zrzekł się do nich wszelkich praw. To zdecydowanie najbezpieczniejsza i najwygodniejsza forma dla użytkowników.

Darmowe zdjęcia w dobrej jakości - skąd je brać? Darmowe zdjęcia w dobrej jakości – skąd je brać bez konsekwencji ? by Aleksandra Smolarek · 10 września 2014 Pełna lista stron. Tysiące darmowych ikon Dobre ikony to prawdziwy skarb. Potrafią szybko przekazać nawet skomplikowane informacje oraz uatrakcyjniają projekt. Moda na obrazkową komunikację ma się bardzo dobrze i nic nie zapowiada, żeby ten trend miał się odwrócić. Popularne stają się także nowe rozwiązania, takie jak webfonty oparte o piktogramy. W sieci znaleźć można wiele zestawów ikon, ale nie wszystkie zasługują na uwagę.

Darmowe mockupy – jak ładnie zaprezentować grafikę Mockup Catalog Nazwa nie do końca oddaje potencjał tej strony, bo jest to katalog nie tylko darmowych mockupów. Są też np. fonty i szablony. Przydatne banki zdjęć na poziomie Warto by były one legalne. Warto też by były naprawdę dobre. Jednak znalezienie wartościowych zdjeć stockowych nie jest sprawą prostą, nawet szukając wśród płatnych platform, bardzo często poczuć można pewien rodzaj bólu związany ze „stockowym” wyglądem większości zdjęć. Mam tu na myśli charakterystyczne cechy zdjęcia, które sprawiają że dla nas i odbiorców będą jednoznacznie wskazywać na stockowe, a nie autorskie, pochodzenie danego zdjęcia.

The Best Places to Find Free Stock Images for Your WordPress Site A picture paints a thousands words, or so the old adage goes. Images can tell a story in a quick glimpse more than endless paragraphs on a page. This is even up by data that shows 90 per cent of information transmitted to the brain is visual, and visuals are processed 60,000 times faster in the brain than text. Online, visuals are even more important.

10 darmowych narzędzi – nie będziesz wiedział, jak obchodziłeś się bez nich do tej pory (część 3) 3 część cyklu, dzięki któremu ułatwicie sobie życie ;) 1. Infogr.am - narzędzie, dzięki któremu stworzysz ładne wizualizacje swoich danych 2. Thinglink - daje możliwość tworzenia interaktywnych obrazów. Creative Commons – instrukcja obsługi – Otwarta Kultura W naszej współpracy z instytucjami kultury i twórcami często prowadzimy warsztaty i szkolenia, podczas których wyjaśniamy, jak działają licencje Creative Commons i w jaki sposób mogą być przydatne w różnych obszarach pracy i życia. W naszej nowej infografice, stworzonej we współpracy z Vivid Studio, staraliśmy się umieścić wszystkie najważniejsze informacje, niezbędne do tego, by zrozumieć sposób działania mechanizmów oferowanych przez Creative Commons. Omawiamy w niej nie tylko to, co Creative Commons zmienia w prawie autorskim, ale także poszczególne warunki i ich konsekwencje dla twórców oraz użytkowników materiałów udostępnianych na danych licencjach. Podpowiadamy także, jak poprawnie opisywać utwory udostępniane na CC oraz wyjaśniamy, co oznaczają kolejne wersje licencji. Pobierz infografikę w formacie JPG.

Młody PR Skąd brać (naprawdę dobre) zdjęcia na bloga i do komercyjnego wykorzystania? - Młody PR Jedną z bolączek osób zajmujących się komunikacją jest odpowiednie zobrazowanie przekazu. Również tego pisanego. Zdjęcia z popularnych zbiorów są często słabej jakości. Jeśli już trafimy na zdjęcie w dobrej jakości, to okazuje się, że musimy za nie zapłacić lub nie możemy z niego skorzystać w oczekiwanym zakresie. Najlepsze miejsca w Sieci, gdzie za darmo zdobędziesz wiedzę Jak ważna jest silna armia, strzegąca integralności terytorialnej Polski w jej trudnym geopolitycznym otoczeniu, chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć. Nasz kraj od lat modernizuje Siły Zbrojne, a potrzeby są nadal ogromne. Jedną z ważniejszych jest wymiana wysłużonych, pamiętających jeszcze poprzedni ustrój śmigłowców z rodziny Mila.

Related: