background preloader

40 Sprawdzonych Stron, z których pobierzesz Darmowe Zdjęcia

40 Sprawdzonych Stron, z których pobierzesz Darmowe Zdjęcia
Wielu z nas, tworząc materiały na stronę internetową, projektując materiały promocyjne lub ebooki, redagując bloga albo publikując wpisy w mediach społecznościowych cierpi z powodu braku odpowiednich i przede wszystkim łatwo dostępnych i darmowych grafik. Nie od dzisiaj wiadomo, że wszystkie te materiały, odniosły sukces, muszą zawierać oszałamiające zdjęcia, obrazki i grafiki, które w mgnieniu oka zobrazują to co chcemy przekazać. Chcąc udowodnić, że nie zawsze trzeba płacić za niesamowite zdjęcia, przetrząsnęliśmy Internet w poszukiwaniu miejsc, z których legalnie możemy pobierać zdjęcia i wykorzystywać do naszych celów bez obawy o prawa autorskie. Zebraliśmy aż 40 stron oferujących darmowe zdjęcia online, z których możesz korzystać zupełnie bezpłatnie. To prawdziwa kopalnia zdjęć dostępna na wyciągnięcie ręki! Dostępne są one głównie na licencji CC0 (Creative Commons 0), czyli takiej, która zapewnia nam swobodne korzystanie z plików, bez konieczności uznawania ich autorstwa. Legenda:

DIY Gary Fong Lightsphere Hello! My name is Artur Gajewski and I'm the guy who never buys a fancy looking flash diffusers because I realized I could make one myself for the fraction of the cost of the original. As I have sold hundreds of these already, my fingers are getting tired from constant cutting so I decided to show you how to make AG Bouncer/Diffuser yourself. Anyway, there are many types of diffusers and bouncers available for your external flash but many of them do just one thing or are too bulky or heavy. I have tested bubble-plastic wraps, plastic milk bottles, anything I could think of that would diffuse my flash light. Without further rambling about my wedding photography, why don't we manufacture our own light diffuser for your external flash instead of paying alot of money for basically the same thing.

365 project - start your own | tookapic 8 darmowych filmów instruktażowych, dzięki którym nauczycie się retuszu zdjęć beauty | Fotoblogia.pl Jednym z najpopularniejszych tematów różnego rodzaju warsztatów fotograficznych jest retusz i edycja obrazu. Tego typu zajęcia są przeważnie bardzo drogie, aczkolwiek są często organizowane w każdym z większych miast. Podkreśla to wagę tego, jak istotna jest postprodukcja w fotografii. W dobie Internetu jest wiele prostszych i tańszych sposobów na naukę obróbki zdjęć. Tym bardziej, że wiele wartościowych lekcji jest dostępnych za darmo, więc jeśli nie macie problemu z językiem angielskim (chociaż i tak wszystko widać na monitorze), warto zagłębić się w poradniki, udostępnione on-line. Kulturo daru, jesteś cudowna! Sarah Tucker jest profesjonalną retuszerką, która lubi pomagać ludziom, więc z chęcią podzieliła się swoją wiedzą. Wśród przedstawianych przez Sarę technik znajdziemy sposób na opanowanie niedoskonałości skóry, ogarnięcie włosów, wyrównanie cieni, zwiększenie szczegółowości, separację tła oraz końcowe przygotowanie obrazu.

Więcej światła z Chin. Mitakon Speedmaster 85 mm f/1.2 | Fotoblogia.pl Obiektyw dostarczany jest jak to produkt wyższej serii z firmy Zhongyi, czyli w miniaturowej skóropodobnej walizeczce Wykrój wewnętrzny dostosowany jest do najdłuższej możliwości, czyli obiektywu Speedmaster z mocowaniem Sony E. Ja zdecydowałem się na zakup wersji z mocowaniem Canona, aby w razie czego łatwo się obiektywu pozbyć. Wchodził on do walizeczki bez problemu wraz z adapterem do Sony E. Walizeczka waży ponad kilogram. Sam obiektyw to 921 gram metalu. Całość bardzo dobrze wykonana, bez luzów, zakończona solidnym bagnetem mocowania. Mitakon wzbudza szacunek swą masą i potężnymi rozmiarami Założony na Canona wygląda bardzo kompatybilnie. Rozmiary tego chińskiego tele mnie nie przeraziły. Po takim obiektywie spodziewamy się rozmytego tła, ostrości i bardzo małej głębi. Od przysłony 2,8 mamy referencyjną ostrość. Obiektyw jest duży i ciężki w zestawieniu z miniaturowymi produktami Leica czy Voigtlander, jednak do profesjonalnej pracy to wyjątkowo udane narzędzie.

Bokeh Market to narzędzie do sprawdzenia wartości używanego sprzętu. Zobacz, zanim sprzedasz aparat | Fotoblogia.pl Bokeh Market to nowa strona internetowa, która w czasie rzeczywistym wyceni używany sprzęt fotograficzny i porówna jego cenę z nowym oraz poda szacowany koszt wypożyczenia. Jest to szczególnie przydatne narzędzie, ponieważ często możemy nie mieć pojęcia – ile średnio może być warty nasz aparat czy obiektyw. Osobiście mam z tym problemy bardzo często. Generalnie obsługa strony jest bardzo prosta. Znajdziemy tu cenę używanego sprzętu, nowego oraz wypożyczenia. Właściwie w tych cenach kryje się pewnego rodzaju haczyk. Sprawdźcie działanie Bokeh Market i dodajcie sobie tę stronę do ulubionych – na pewno się przyda.

Related: