background preloader

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Rodzaje zadań Kompetencje Rodzaje zadań Zadanie testowe jest podstawową cząstką testu, wymagającą od uczniów odpowiedzi. Zadania mogą być proste – wymagające jednej czynności lub złożone, których rozwiązanie wymaga wykonania kilku czynności prostych i dokonania ich syntezy. Podstawowe kategorie zadań to: zadania otwarte i zamknięte. W zadaniach otwartych uczeń samodzielnie formułuje i zapisuje odpowiedzi. zadania rozszerzonej odpowiedzi, które wymagają od ucznia udzielenia rozwiniętej odpowiedzi pisemnej np. w formie wypracowania lub rozprawki lub dłuższej wypowiedzi matematycznej, technicznej czy też artystycznej; zadania krótkiej odpowiedzi, które wymagają od ucznia udzielenia odpowiedzi w postaci jednego słowa, liczby, symbolu, zdania, wyrażenia matematycznego; zadania na dobieranie, w których uczeń wybiera odpowiedzi spośród listy wspólnej dla wiązki zadań. W zadaniach zamkniętych uczeń wskazuje jedną z gotowych odpowiedzi.

Superbelfrzy RP VIADEO Gryfikacja w edukacji – DimensionU | Gryfikacja – alternatywny sposób komunikacji Według założyciela amerykańskiej firmy Tabula Digita, specjalizującej się w dziedzinie gier edukacyjnych – Ntiendo Etuka największą bolączką współczesnych systemów edukacyjnych nie jest wcale przepełnienie klas, czy brak odpowiednio przygotowanej kadry nauczycielskiej, ale ich niedostosowanie do potrzeb uczniów, co przekłada się na kiepską motywację młodych ludzi do nauki. Jednocześnie wiadomo, że młodzież doskonale odnajduje się w świecie gier i to właśnie na granie poświęca lwią część swojego wolnego czasu. Ta obserwacja poparta zarówno własnymi doświadczeniami, jak i statystykami, doprowadziły go do wniosku, że przyszłością edukacji jest gryfikacja. Jego misją stało się zatem stworzenie sytemu nauczania opartego o wykorzystanie mechanizmów gier, w którym nie ma problemu braku zaangażowania uczniów, gdyż nauka jest w nim przyjemnością i zabawą, a nie złem koniecznym. Poniżej przykłady innych obiecujących inicjatyw w tej dziedzinie:

TeacherTube E-podręczniki: więcej pytań niż odpowiedzi. Parę tygodni temu wyszło rozporządzenie MEN wprowadzające wymóg przygotowania podręczników w formie elektronicznej. Na stronach Ministerstwa mogliśmy przeczytać: Z pozoru wygląda to pięknie. Koniec z ośmiokilowymi plecakami ośmiolatków! Będzie lżej, wygodniej i nowocześniej! No i parę osób temat mi sugerowało, bo przecież e-podręczniki trzeba na czymś czytać, a najlepiej na czytnikach… Ja jednak miałem wiele wątpliwości. Co to jest e-podręcznik? Po pierwsze nie wiadomo, czym właściwie ten podręcznik elektroniczny ma być. W najprostszej postaci będzie to po prostu wersja PDF, która stanowi elektroniczny obraz wydrukowanej książki. Wiemy czym jest PDF. Obok PDF, wydawcy mogą też mieć pokusę, aby wydawać e-podręczniki jako odrębne aplikacje – i tu pojawi się problem kompatybilności aplikacji i dostępu do treści. Inna pokusa – to udostępnienie podręcznika wyłącznie w postaci serwisu internetowego. To wszystko rozbija się o sposób czytania! Nie ma tu jednej odpowiedzi. Brak jakiejkolwiek (!)

Jak się (nie) uczą nauczyciele? Szczegóły Opublikowano: niedziela, 23, sierpień 2015 00:00 Marcin Polak Świat wokół nas szybko się zmienia. Z mediów co chwilę dobiegają informacje, że trzeba się uczyć i zdobywać nowe kompetencje. Pytanie jest podchwytliwe, a odpowiedź wcale nie oczywista. Dziś publikujemy pełne humoru, ale i bardzo poważne w swym temacie, fenomenalne wystąpienie Jacka Ścibora, nauczyciela informatyki z Zespołu Szkół w Chrząstawie Wielkiej i założyciela społeczności Superbelfrzy RP, które miało miejsce podczas INSPIR@CJI 2015. Pytania, które stawia i próby odpowiedzi, których udziela Jacek Ścibor powinny na pewno skłonić do głębszej refleksji – w końcu za chwilę już nowy rok szkolny. Organizatorami Inspir@cji 2015 są: portal o nowoczesnej edukacji Edunews.pl, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK! Partnerem strategicznym konferencji jest projekt Mistrzowie Kodowania firmy Samsung Electronics Polska. Partner medialny: Głos Nauczycielski. Zobacz inne wystąpienia z INSPIR@CJI 2015:

Otwarta nauka » Przewodnik po otwartej nauce Przewodnik po otwartej nauce Wzrost znaczenia otwartości na wszystkich etapach pracy i komunikacji naukowych to jedna z najważniejszych współczesnych tendencji w badaniach naukowych. Ideę „otwartej nauki” popiera nie tylko OECD, UNESCO i Unia Europejska, ale także najważniejsze ośrodki naukowe, jak np. Uniwersytet Harvarda i MIT. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Przewodnik po otwartej nauce jest poświęcony zmianom, które w ostatniej dekadzie nastąpiły w systemie komunikacji naukowej na świecie. Przewodnik został stworzony w ramach projektu “Otwórz książkę”, realizowanego przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego w ramach Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego. Nakład drukowanej wersji przewodnika został wyczerpany – nadal dostępny jest przewodnik w postaci PDF (0,5MB). Poniżej spis rozdziałów przewodnika dostępnych online

O CEO Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) jest niezależną instytucją edukacyjną. Powstała z myślą o poprawie jakości systemu oświaty, upowszechnianiu wiedzy obywatelskiej, promowaniu praktycznych umiejętności i postaw niezbędnych do budowania demokratycznego państwa prawa i społeczeństwa obywatelskiego. CEO ma status organizacji pożytku publicznego (OPP). Otrzymało tytuły Instytucja Pro Publico Bono oraz Najlepsza inwestycja w człowieka w konkursie "Dobre praktyki EFS", a także akredytację Schwab Foundation for Social Entrepreneurship. Swoje działania rozpoczęliśmy w 1994 roku od wprowadzenia do szkół innowacyjnego programu edukacji obywatelskiej KOSS (Kształcenie Obywatelskie w Szkole Samorządowej). Proponujemy projekty edukacyjne na różnych przedmiotach - z zakresu edukacji kulturalnej, ekonomicznej, globalnej, matematyczno-przyrodnicze, w ramach samorządu uczniowskiego i wolontariatu - oparte na lokalnych działaniach uczniów. Pobierz logo CEO (jpg) Pobierz logo CEO (gif)

Multimedia Archive National News Local News Editorial Press Releases RSS Subscribe Multimedia Archive : TV News Coverage : KIPP-Produced Videos View map of all KIPP schools > Share Multimedia Archive Our multimedia archives shares both local and national coverage of KIPP schools, as well as videos produced for sharing across other venues. More in this section TV News Coverage KIPP Videos Sign up for KIPP email news >> KIPP is committed to equal treatment for all individuals. Copyright © 2014 KIPP Foundation. ShareThis Copy and Paste

Related: