background preloader

Dante Bucci - Fanfare‬‏

Related:  Musicians

records Benny Benassi - StumbleUpon ynet 5 שירים מהאלבום החדש של יעל דקלבאום - תרבות ובידור הזמרת והיוצרת יעל דקלבאום לוקחת צעד נוסף בחייה המוזיקליים - ומוציאה אלבום ראשון בעברית. הפעם היא משלבת יותר מתמיד ביצירה גם את חייה האישיים. דקלבאום, שליש מההרכב "הבנות נחמה" שהוציאה בעבר אלבום סולו באנגלית בשם "Ground Zero", מציגה כעת את "שמחה ועצב", אלבום שירים שכתבה בהפקתו המוזיקלית של יונתן לוי. "שמחה ועצב". בחודשים האחרונים, השמענו לכם לראשנה את "כמה קדוש", אחד משירי האלבום שכתבה דקלבאום והיום (ד'), רגע לפני שהאלבום יוצא לחנויות תוכלו להאזין בבכורה לחמישה שירים נוספים מתוכו: "תשרי", "אדם חופשי", "יהודית אומרת", "קצוות" ושיר הנושא, "שמחה ועצב". "כל תהליך יצירת האלבום, משלב כתיבת השירים ועד לשלב ההקלטות, היה עבורי מסע טבעי ומדוייק של חזרה והתחברות למקום נושן מעליו פסחתי במשך רוב חיי", מספרת דקלבאום ל-ynet על תהליך היצירה. "בקעו מתוכי געגועים לבית, למשפחתיות, לארץ ישראל שהייתה פה פעם, לצלילים והריחות של ילדותי. יעל דקלבאום - יהודית אומרת והילדות בהחלט שם, לא רק במילים ובמנגינות, אלא גם בתמונות.

KOB ללכת עד הסוף: יומן המסע של יעל דקלבאום בארה"ב "כלום כלום כלום לא יעצור אותי", זה השיר של תמר אייזנמן שמתנגן לי עכשיו בראש כשאני יושבת במטוס שעומד לקחת אותי לסיבוב הופעות בארה"ב עם 200 דיסקים חדשים שלי בבטן שלו. אני נזכרת איך רק לפני שבוע וחצי הייתי בתוך אמבולנס, לראשונה בחיי, לאחר שאני וחברתי איריס נדרסנו בדיזינגוף. היא בבית עם רגל שבורה ואני פה, קוראת את הסמס ששלחה לי: "Break a leg". אני מחייכת לעצמי, מעבירה את הטלפון למצב טיסה, עוצמת עיניים וממריאה. כשאני פוקחת את עיניי אני כבר בשמים ונזכרת במשפט מהשיר של אביב בכר והדס קליינמן, "אם היה לי מטוס אז הייתי טס מעל לעננים, יש לי כמה וכמה מילים להעביר עם אלוהים", ולא יכולה שלא לחשוב כמה מזל יש לי להעביר את הכמה מילים שלי עם אלוהים, כאן מהצד הזה של החיים. לאחר 11 שעות בקוביית מטר על מטר אני רואה מהחלון את ניו יורק סיטי. עד קצה גבול היכולת עכשיו אני בסוהו, נזכרת בחזרה שהיתה לי אתמול עם הנגנים. אחרי שעה כבר נשבר כל הקרח ואנחנו כמו חבורת ילדים שמשחקים בארגז חול, דוחקים את הגבולות המוזיקליים שלנו אל הקצה ועפים. אני בסאבוויי עכשיו, לידי איש מבוגר קורא עיתון ומולי אישה יפנית עם אזניות.

הגרוב הפמיניסטי של EREZ יוצא לחופשי. ריאיון עם נשמה בואו ניפטר מזה כבר מההתחלה: כן, קוראים לה ארז. כנראה ככה זה כשההורים עושים עלייה מארצות הברית ורוצים לתת לבת שם עברי, אך לא מקדישים מחשבה לכך שבשפה העברית עצמים מתחלקים לזכר ולנקבה. ועכשיו לאחר שהבהרנו את העניין, אפשר לספר שארז (או EREZ כשם הבמה שלה) היא ארז סיון, זמרת וגיטריסטית, בת 22, שגדלה בטבעון אך משדרת ביטחון עצמי של סול־רוקרית ותיקה מאיזה רובע קשוח בניו יורק. עם הגשה אמריקאית לא מתאמצת, חוצפה ישראלית אינהרנטית וחיבה גלויה לאיימי וויינהאוס, אפשר לומר בבטחה שארז היא כוח עולה בגזרת הגרוב המקומית. "לא ממש. סיון גדלה בבית בוהמייני שהמוזיקה תמיד נכחה בו, או אם להשתמש במילותיה, בית שבו "רוקדים בסלון, קרחנות". "לא", היא עונה וצוחקת, "אבל היא שרה סבבה, יש לה פיטץ'. "ההופעה הראשונה שלי עם חומרים מקוריים הייתה בגיל 12. שש שנים אחרי "הרכב הזוועות" שלה, הקימה סיון הרכב נוסף וביצעה איתו חומרים מקוריים, שחלקם מצאו את עצמם באלבום הבכורה שלה. שרתי לו בדירה שלו בפלורנטין את כל החומרים שנראו לי מתאימים לאלבום. "כן, ג'סיקה ולנטי, שהיא אחת הפמיניסטיות הבולטות בארצות הברית עכשיו.

צ'רלי מגירה – סיפור שכזה…. | הבלוג של יובל אראל זהו סיפור לא קצר, די חופר… החופן בתוכו נוסטלגיה ארץ ישראלית לימים עברו, האזנה לצלילים ענוגים ונוגים לצד דיסטורשן וקצב מהיר, דמויות ציוריות מסתוריות ומרתקות ואגדת הפריצה הגדולה שכמעט ומומשה. קרא, שמע, היה, צילם, נפעם, התלהב, פספס וכתב – יובל אראל. הכתבה שעלתה לבלוג בתאריך 25.02.2011 מוקדשת לזכרו של גבי אבודרהם AKA צ'רלי מגירה, שהלך לעולמו אמש 09.11.2016. צ'רלי מגירה – ההופעה ההיא בצימר. את שמו של צ'רלי מגירה המסתורי שמעתי לפני מספר שנים באחת מתוכנית הרדיו העוסקות במוזיקה, קצת אלטרנטיבי. מעת לעת שמו עלה פה ושם בין אם בקטע קצר במדור מוזיקה בעיתון כזה או אחר ובין אם השמעה קצרה באחת התוכניות ברדיו, זה נחקק באחד התאים האפורים יותר בראשי… יום אחד, שישי ליתר דיוק, 31 אוקטובר 2008, הגעתי בעקבות דיווח באחד ממדורי התרבות לרחוב הגדוד העברי, סיפרו שם כי נפתח מעין מועדון מוזיקה חדש, צעיר, בועט, שהעניינים מתרחשים שם, דובר על הופעה שגלשה לרחוב, עניין. המופע הסתיים, אני עדיין עם האדרנלין והקצב עוד מפעפע בראש, רכשתי את האלבום שהציעו לקהל, צ'רלי מגירה ונערת ההפקר, מוגש בתוך שקית חומה מנייר ממוחזר. אפילוג:

Related: