background preloader

Dyktanda, testy z ortografii, gry, karty pracy z ćwiczeniami - Ortografka.pl

Dyktanda, testy z ortografii, gry, karty pracy z ćwiczeniami - Ortografka.pl

http://www.ortografka.pl/

Related:  NA LEKCJE BIBL.

Gry dla dzieci. Język angielski, francuski, niemiecki i polski - YUMMY.pl Oto wkraczacie do niezwykłego świata YUMMY! Nasze gry dla dzieci i młodzieży uczą języków obcych wykorzystując wiedzę specjalistów oraz nowoczesne technologie interaktywne. Najefektywniejszą metodą przyswajania języków obcych jest nauka poprzez zabawę. Dzieciaki w domu Lew z jesiennych liści – praca techniczna dla dzieci Drzewa mienią się pięknymi barwami, ich kolorowe liście to świetny materiał do kreatywnej zabawy i prac plastycznych. Moja dzisiejsza propozycja ich wykorzystania to przyjacielski lew z papierowego talerzyka, oczywiście z bujną i gęstą grzywą :) Żołędzie – zabawa w segregowanie na dwa sposoby W co bawić się z maluszkiem, który staje się już nie tylko obserwatorem, ale aktywnym uczestnikiem zabawy?

Ortografia Ortografia sprawia niektórym dzieciom kłopot, ale nie zrzucajmy winy na dziecko za słabą ocenę z dyktanda - raczej winne są skomplikowane zasady pisowni naszego języka ojczystego ;). A mówiąc poważnie - problemy z ortografią wynikają ze złych metod uczenia dziecka. Nauka ortografii stanie się przyjemna (a tym samym i skuteczna), jeśli będziemy stosować odpowiednie techniki uczenia - zabawę, rymowanie, skojarzenia. Świat Nauczyciela - generator krzyżówek należy podać hasła i podpowiedzi. Każdy wiersz poniżej zawiera dwa pola edycyjne. Lewe przeznaczone jest do podania hasła w krzyżówce, prawe do umieszczenia podpowiedzi do hasła. Wpisywane hasło będzie się pojawiać po lewej stronie. Wiersze można przemieszczać klikając w żółte tło wiersza i przesuwając wskaźnik myszki w dół lub w górę. Wpisane hasło można przemieszczać na prawo bądź lewo klikając w białe prostokąty z literkami i odpowiednio przesuwając je.

NeuroLearning through NeuroTeaching. Kreatywne uczenie się i nauczanie języka obcego. : LEKCJE TEMATYCZNE 1. I got a terrible present Poniżej prezentuję mój pomysł, który świetnie sprawdza się w każdej klasie i grupie wiekowej, oczywiście stosując modyfikacje odpowiednie do zaawansowania grupy. Lekcję przeprowadzałam zarówno wśród 6-7latków, jak i w klasach ponadgimnazjalnych - jest to świetny sposób na poznanie nowego słownictwa, nowych struktur a także świetne ćwiczenie komunikacyjne, angażujące każdego ucznia, wzbudzające sporo emocji i motywujące do pracy. Zadanie zajmuje od 30 do 45 minut w zależności jakie elementy zostaną wdrożone. 0.

Piłka - Gry Edukacyjne dla dzieci Droga Klientko/Drogi Kliencie, możemy lepiej dopasować treści reklamowe do Twoich potrzeb. Potrzebujemy na to Twojej zgody. Jeżeli klikniesz przycisk „Przejdź dalej” lub zamkniesz to okno, to wyrazisz zgodę na przetwarzanie przez Allegro.pl sp. z o.o. (Allegro.pl) i jej Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych zapisywanych w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż Allegro.pl, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam na platformie handlowej Allegro.pl.

Narzędzia i aplikacje internetowe Zapraszam eTwinnerów oraz wszystkich zainteresowanych wykorzystaniem TIK w pracy, nauce i zabawie. Na tej stronie gromadzę ciekawe i przydatne darmowe programy oraz pokazuję przykłady ich wykorzystania. Najczęściej wykorzystuję aplikacje działające online, nie wymagające montowania na komputerze. Wybrane narzędzia zebrałam też w prezentacji multimedialnej, którą można pobrać na swój komputer. Zebrane kolekcje narzędzi warto uporządkować, aby ułatwić sobie pracę z nimi. Można skorzystać z różnych programów, np.

Edukacyjna gra kulturoznawczo-językowa Gra może być wykorzystywana przez nauczyciela jako atrakcyjna pomoc dydaktyczna na lekcjach różnych przedmiotów, w tym lekcji języków obcych. Bogactwo ilustracji odnoszących się do historii, geografii, kultury, obyczajów i wiedzy ogólnej pozwala na przeprowadzenie ciekawej lekcji, która aktywizuje każdego ucznia. Dodatkowy komplet pustych kart dołączony do gry umożliwia stworzenie zestawu własnych pytań bazujących na doświadczeniach kulturowych i językowych uczniów.

10 najnowocześniejszych bibliotek świata “To George Jesttson, Synek Elroy…”. Futurystyczny kształt amerykańskiej biblioteki uniweryteckiej, zaprojektowanej w latach 60-tych przez Williama Pereirę wciąż szokuje. Mi przypomina nieco właśnie budynki z kreskówki o rodzinie Jestsonów. Tak jak przepadałem za tą bajką, tak niezbyt podoba mi się nowoczesna bryła omawianego budynku. Ale wszystko to kwestia gustu. Świat Nauczyciela - Wykreślanki należy podać słowa, które mają być w niej zawarte. Słowa podajemy rozdzielając je spacją lub zaczynając od nowej linii. Oprócz słów można podać własny tytuł np. "Wykreślanka wakacyjna", jak również polecenie np. "Znajdź słowa" albo "Słowa do odnalezienia".

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Brzegu - WSPIERANIE ROZWOJU UCZNIÓW ZDOLNYCH „Tylko wtedy traktujemy dzieci w sposób demokratyczny i zgodny z naturą równości, gdy zapewniamy każdemu dziecku optymalne warunki rozwoju, stosowne do jego możliwości.” J. L. French Od wielu lat zaczęto dostrzegać potrzebę podejmowania różnych działań, na rzecz dziecka zdolnego, ze strony całego otoczenia: rodziny, szkoły, środowiska. Pojawiły się też zapisy dotyczące problematyki ucznia zdolnego w aktach prawnych, poradniki i podręczniki dla pedagogów i psychologów.

Układanki dla dzieci. Puzzle - Potłuczone pisanki. Co za pech! Misiowi Bu potłukły się pisanki, które malował cały ranek. Każdy maluch wie, że bez pisanek wielkanocny koszyczek nie będzie tym samym.

Related: