background preloader

Edupublikacje

Edupublikacje

http://www.epublikacje.edu.pl/

Related:  spzarARTYKUŁY O EDUKACJI

Jak biegać z pulsometrem część 1 Pulsometr to nie nowoczesny gadżet, ani zabawka dla bogatych prezesów firm. Pulsometr to urządzenie dla każdego (także początkującego) biegacza, które można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Może on znacznie poprawić nasze wyniki, samopoczucie i zadowolenie z treningów pod jednym warunkiem: musimy wiedzieć jak prawidłowo używać pulsometru. Najpierw wyjaśnimy Ci kilka podstawowych pojęć związanych z pulsometrem: PULSOMETR bądź MONITOR PRACY SERCA – urządzenie, które dokonuje pomiaru tętna Twojego serca w trakcie wysiłku, ‚pilnuje’ byś nie przekraczał tzw. stref treningowych. Dawniej zwany tętnomierzem, dziś często określany skrótem HRM (od angielskiego HEART RATE MONITOR).TĘTNO SPOCZYNKOWE – liczba uderzeń serca na minutę, którą osiągasz po przebudzeniu ranoTĘTNO ZWYKŁE – liczba uderzeń serca, którą osiąga ono w czasie normalnego funkcjonowania organizmu, ale już po pełnym przebudzeniuTĘTNO MAKSYMALNE – maksymalna liczba uderzeń serca, które może ono wykonać w ciągu jednej minuty.

Co powinien robić nauczyciel? Co powinien robić nauczyciel? To jakaś prowokacja? Żarcik? Pytanie ma jakieś drugie dno? Przecież wiadomo co powinien robić nauczyciel… Uczyć – to jasne jak słońce, do tego trochę wychowywać, choć tak naprawdę wychowaniem powinni zająć się rodzice, więc może lepiej: korygować wychowanie jeśli jest niewłaściwe. Ale przede wszystkim powinien uczyć.

Nauczycielska Agencja Ubezpieczeniowa Pożyczka Nauczyciela Auto Nauczyciela Dom Nauczyciela Podróż Dzień Jeża – pakiet edukacyjny Kliknij w okładkę, by pobrać cały pakiet. Każdemu z nas zdarza się od czasu do czasu najeżyć. Ale nie tylko najeżanie (niektórych również fryzura) łączy nas z jeżami. Te niezbyt duże kolczaste ssaki owadożerne często żyją w okolicy siedzib ludzkich, pomagają w zwalczaniu szkodników i są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych dzikich zwierząt żyjących w Polsce. Jeże towarzyszą nam od dzieciństwa w bajkach i książeczkach. Kto nie pamięta jeżyka z filmu „Krecik”?

otwp Przykładowe pytania 430 pytań i odpowiedzi z zakresu gimnazjumOdpowiedzi prawidłowe zostały wytłuszczone 1. Najwyższą władzą w OSP jest: WYDARZENIA Kształtowanie kompetencji kluczowych w naszej szkole, poddaliśmy od października 2016 roku szczegółowej diagnozie. Celem tego badania było między innymi uzyskanie danych, pozwalających na zaplanowanie wsparcia ułatwiającego nauczycielom organizację zajęć przyczyniających się do rozwoju kompetencji kluczowych, właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy, jak również indywidualizację pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Badanie pokazało, że działania na rzecz nabywania przez uczniów kompetencji i kwalifikacji określonych jako kompetencje kluczowe, są konstytutywnym zadaniem szkoły, wynikającym zarówno z podstawy programowej dla szkoły podstawowej, jak i wewnętrznych dokumentów szkoły. Konsekwencją przeprowadzonych badań był udział w projekcie finansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego „Nowoczesna szkoła, nowoczesna edukacja”. Elżbieta Trzcińska, dyrektor szkoły

otwp Przykładowe pytania 200 pytań i odpowiedzi zakres dla szkół podstawowychOdpowiedzi prawidłowe zostały wytłuszczone 1. Najwyższą władzą w OSP jest: prezes zarząd walne zebranie 2. Koronawirus - Zdalne nauczanie a wynagrodzenie - Karta nauczyciela Dostałam dzisiaj pytanie, które podniosło mi ciśnienie … Czy nauczyciel ma obowiązek prowadzić zajęcia z uczniami w formie telekonferencji – online i czy od takiej formy prowadzenia zajęć można uzależniać wypłacenie mu wynagrodzenia? Czy nie ma dbać o swój wizerunek przed kamerą i chronić swojego miru domowego (widać elementy mieszkania). Co z bezpieczeństwem uczniów, w czasie np. prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego? Jak wykorzystuję padlet w pracy z uczniami? Padlet to bardzo proste narzędzie internetowe, przydatne na lekcjach każdego przedmiotu. Jak korzystam z wirtualnej tablicy? Gromadzę prace uczniów wykonane w czasie lekcji lub prace domowe. Przygotowuję padlet z zadaniami dla uczniów. Przygotowuję zadania wprowadzające do lekcji, w których uczniowie będą na bieżąco wpisywali odpowiedzi.

nowoczesnenauczanie.pl/narzedzia-2/jak-stworzyc-chmure-wyrazow/ Co to jest „chmura wyrazów”? Jest to ciekawa, graficzna wizualizacja wyrazów. Kopiujesz fragment tekstu, wpisujesz wybrane wyrazy lub podajesz linka do strony internetowej i tworzysz chmurę. W ten sposób przykuwasz uwagę oraz zwiększasz aktywność i zaangażowanie uczniów (więcej na ten temat na końcu).

Related: