background preloader

Scholaris

Scholaris

http://scholaris.pl/

Related:  ELT

Blog dla nauczycieli języka angielskiego: Fly swatter, czyli po co mi packa na muchy Dzisiaj o packach na muchy, bombie, papierowej kuli i piórkach. O wszystkich tych rzeczach już pisałam na blogu w różnych postach (najwierniejsi czytelnicy znają), ale do ponownego opisania ich (tym razem w jednym poście) zachęciły mnie pytania koleżanki z pracy, która widziała mnie z tymi wszystkimi szkolnymi pomocami. "Macie muchy w klasie?" - nie, nie mamy much, packa służy mi do różnego typu aktywności. Opisałam już kiedyś zadanie uzupełniające reading z packą, ale tym razem potrzebna mi była do gier z nowym słownictwem.

Lekcje online Muzeum Pałacu w Wilanowie Wilanowskie Wirtualne muzeum oferuje nauczycielom i uczniom otwarte podręczniki multimedialne (e-learning) jako pomoc w pracy indywidualnej, zespołowej i metodą projektową. Zapraszamy zainteresowanych historią i kulturą staropolską do korzystania z e-podręczników Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Opowiadamy o historii i kulturze staropolskiej na podstawie dzieł sztuki i pamiątek, które są blisko nas, dbamy o atrakcyją formę przekazu, udostępniamy pytania testowe, zadania i tematy do dyskusji.

Aplikacje na urządzenia mobilne dla ucznia i nauczyciela Trouble viewing this page? Go to our diagnostics page to see what's wrong. O CEO Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) jest niezależną instytucją edukacyjną. Powstała z myślą o poprawie jakości systemu oświaty, upowszechnianiu wiedzy obywatelskiej, promowaniu praktycznych umiejętności i postaw niezbędnych do budowania demokratycznego państwa prawa i społeczeństwa obywatelskiego. CEO ma status organizacji pożytku publicznego (OPP). Otrzymało tytuły Instytucja Pro Publico Bono oraz Najlepsza inwestycja w człowieka w konkursie "Dobre praktyki EFS", a także akredytację Schwab Foundation for Social Entrepreneurship. Jak się (nie) uczą nauczyciele? Szczegóły Opublikowano: niedziela, 23, sierpień 2015 00:00 Marcin Polak Świat wokół nas szybko się zmienia.

Konspekty Zaprezentowane konspekty lekcji zostały opracowane przez nauczycieli dyplomowanych lub zaczerpnięte z renomowanych międzynarodowych serwisów. Dodatkowo zawierają one materiały potrzebne do przygotowania lekcji. Publikacje można wykorzystać przy tworzeniu własnego konspektu. Przy wykorzystaniu ich prosimy podać Ÿródło tzn. www.jezykangielski.org Baza konspektów z Naszego forum dostępna bez logowania, kliknij aby wejsć

Konto EDU w NINATECE Dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Znajdziesz tu materiały audiowizualne, które pomogą Ci wkroczyć w świat mediów, filmu, animacji oraz kultury i sztuki. Jest to pierwsza tego typu multimedialna biblioteka edukacyjna w Polsce. Oglądaj, słuchaj i ucz się! Czym jest konto EDU?Konto EDU jest skierowane do nauczycieli i uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Centrum Edukacji Obywatelskiej Lechosław Hojnacki Jak się Polak nie może dogadać z Anglikiem Według badań dr. Jörga Zinkena z University of Portsmouth, mówiący po angielsku Polacy są w oczach Anglików niegrzeczni, gdy używają struktur gramatycznych zapożyczonych z języka polskiego. Przez dwa lata badacz nagrywał domowe rozmowy w polskich i polsko-angielskich rodzinach, aby przeanalizować, jak komunikują się członkowie rodziny. Wprawdzie podczas odprowadzania dziecka do szkoły zarówno angielskojęzyczni, jak i polskojęzyczni rodzice używali trybu rozkazującego – włóż buty, zapnij kurtkę – ale gdy cała rodzina siedziała przy stole i jadła śniadanie, prośba o podanie mleka formułowana była inaczej. Brytyjczyk prosił: can you pass the milk?, a Polak najczęściej mówił po prostu: podaj mleko.

Related: