background preloader

Journey through the universe beyond the speed of light

Journey through the universe beyond the speed of light
Related:  חינוך

העלויות של הדגשת הישגים - חינוך פשוט העלויות של הדגשת הישגים: פורסם במגזין "סקול אדמיניסטרטור", נובמבר 1999. מאת אלפי קוהן רק חינוך יוצא דופן עוסק בלמידה. I. חלק מהבעיה היא שאנחנו בורחים מלשאול את השאלות הנכונות ומלעקוב אחרי המידע לאן שהוא מוביל. מנקודת מבט אחרת, הבעיה האמיתית היא לא בניפוח ציונים, אלא בציונים עצמם, אשר מטבען חותרים תחת למידה. הראשונה, תלמידים נוטים לאבד עניין במה שהם לומדים. המידע לאושש את הממצאים האלה נגיש לכל מי שטורח לבדוק, והבעיות הפרקטיות שנוצרות כשנפטרים מציונים (כמו למשל לעזור להורים להבין אאיך זה עוזר לילדיהם) הן ברות פתירה לכל מי שמחויב למשימה. אם אנחנו מעוניינים באיסוף מידע שיחזק את איכות הלמידה, תעודות מסורתיות הן נחותות באופן ברור לחלופות אותנטיות. מנהג מיון הילדים מבוצע לא רק על ידי ציונים (כשהדוגמה השערוריתית ביותר היא מתן ציונים על עקומה) אלא גם על ידי מבחנים פסיכומטריים. כל המאפיינים האלה מייצגים בדיוק את ההיפך מהערכה משמעותית. למעשה, גם חוקרים יכולים להגיד לך את זה. למה? II. תדמיינו בית ספר שתמיד מדגיש את חשיבות הביצוע! האם זה משפיע על מידת היעילות בהם לומדים התלמידים? 1. 2. 3. 4. 5.

SPACEX I - PORQUE VAMOS COLONIZAR MARTE Cerca de seis milhões de anos atrás, uma fêmea primata muito importante teve dois filhos. Uma de suas crianças se tornaria o antepassado comum de todos os chimpanzés. A outra seria o ancestral comum de uma linhagem que, um dia, incluiria toda a raça humana. Enquanto os descendentes de seu primeiro filho seriam bastante normais do ponto de vista de um primata, com o passar do tempo coisas estranhas começaram a acontecer com a linhagem do outro. Não temos certeza da causa, mas nos seis milhões de anos seguintes nossa linhagem ancestral começou a fazer algo que nenhuma criatura na Terra havia feito antes – nossos antepassados acordaram. Aconteceu lenta e gradualmente ao longo de milhares de gerações, do mesmo jeito que o seu cérebro acorda lentamente nos primeiros segundos depois de despertar do sono. Surgida de um sonho há 3,6 bilhões de anos, a vida na Terra formulou suas primeiras questões. O que é essa grande sala em que estamos e quem nos colocou aqui? O sol não girava em torno de nós.

הסכנה בחזרה לבית הספר | חינוך פשוט משברי בריאות נפשית אצל ילדים צונחים בחודשי הקיץ ועולים בחודשי הלימודים דמיינו מקום עבודה בו הבוס שלכם מנהל אתכם בכל פרט ופרט. נאמר לכם בדיוק מה לעשות, איך לעשות את זה ומתי לעשות את זה. מחייבים אתכם להישאר בכיסא שלכם עד שהמנהל שלכם נותן לכם רשות לקום. מעריכים ומשווים כל חלק בעבודה שלכם, כל יום, ביחס לעבודה שעושים חבריכם לעבודה. לעיתים נדירות סומכים עליכם שתחליטו בעצמכם. ילדים הם אנשים, והם מגיבים בדיוק כמו מבוגרים לניהול ברמת המיקרו, להגבלות חמורות על החופש שלהם, ולהערכה בלתי רצויה ובלתי פוסקת. בשלהי המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20, הרבה אנשים דאגו מההשפעות המזיקות של עבודת ילדים על התפתחותם ורווחת של ילדים, וחוקים חוקקו כדי לאסור זאת. במקום אחר (כאן) הצגתי ראיות שילדים, ובמיוחד נערים, הכי פחות שמחים בבית הספר לעומת כל מקום אחר בו הם מוצאים את עצמם בקביעות ושהרחבה של בית הספר, ביחד עם הפחתת העצמאות מחוץ לבית הספר, קשורים, לאורך מספר עשורים, לעליה חדה בשיעור ההפרעות הפסיכיאטריות בקרב אנשים צעירים, הכוללים דכאון חמור ובעיות חרדה. ינואר 145 פברואר 130 מרץ 174 אפריל 156 מאי 185 יוני 102 יולי 74 אוגוסט 66

עשיתי, שמתי, לא זוכר | תחשוב טעים, יהיה טעים. 1 קודם כל, *שימו* קצת מוזיקה, ורק אז המשיכו לקרוא. 2 יופי, עכשיו יותר טוב. נתחיל. הניתוח של יובל דרור על מערכת ההשכלה הגבוהה ועל הדור הנוכחי של הסטודנטים גרם לי לחשוב. דיברתי על זה קצת עם אהובתי באוטו בדרך חזרה מהצפון, ומשום מה בסופו של דבר קו המחשבה שלי הוביל אותי לטיול ש*עשינו* בפסח עם החברים שלנו. היינו בפסח בקיבוץ גדות. 3 ייתכן מאוד שאני הופך את הילד שלי לבוק מושלם, ושבגללי הוא יחטוף מכות בהמשך הדרך. 4 וזה מביא אותי למשהו אחר לגמרי. * אחרי שעוד כמה אנשים בני דורי אמרו לי שגם הם שוכחים מלים, *עשיתי* את עצמי נרגע. 5 זה בנאלי, אני יודע.

הנה לכם דרך פלאית ללמוד את כפולות 6 , 7 , 8 מאת: שמרית כץ וינברג אתם הולכים להודות לי על זה. מבטיחה לכם. שלב 1 - קבעו ערכים. הזרת מקבלת את המספר 6 ומשם עולים עד לאגודל שהוא מקבל את מספר 10. אפשר לכתוב על כריות האצבע בשלב הלימוד. שלב 2 - איך להכפיל? שלב 3 - מגלים את התוצאה שלב זה מתחלק לשני חלקים: 1. התוצאה היא העשרות. בדוגמא שבתמונה ספרנו חמש אצבעות וזה אומר שהתוצאה תהיה עם חמש עשרות. כלומר חמישים ו... (תיכף תבינו - לא להתייאש - זה ממש פשוט!) התוצאה היא ספרת היחידות. בדוגמא שבתמונה יצא 2X3=6 נחבר את זה עם העשרות שיצאו לנו בשלב הקודם וקיבלנו את התוצאה. עכשיו נסו את זה בכל המכפלות האפשריות. * שימו לב: בכפולות של 6 : 6X6 ו 6X7 נוצר מצב בו יש תוצאה גבוהה ביחידות ב 6X7 לדוגמא: מהאצבעות המחוברות ומטה נספור 3 (עשרות) ובחלק השני נכפיל את האצבעות שמעל החיבור (ימין X שמאל) וזה יצא 3X4=12 המקרה זה נחבר את המספר שיצא עם העשרות. ההסבר יותר מסובך מהשיטה, האמינו לי.

טלוויזיה תינוקות וילדים | הריון | לידה | טיפת חלב ברשת | תינוקות | פעוטות | התפתחות הילד הטלוויזיה הפכה לחלק בלתי נפרד מחיינו. גיל הצפייה בה הולך ויורד עם השנים, כאשר הורים רבים מאפשרים לילדיהם לצפות בטלוויזיה כבר מגיל צעיר מאוד, ממש החל מהחודשים הראשונים לחייו. חלק מההורים סבור, בטעות, שתוכניות הטלוויזיה מסייעות להתפתחות הילדים, מעשירות ומלמדות אותם, בעוד שבפועל - ההפך הוא הנכון. חוקרים רבים ברחבי העולם טוענים ששלושת השנים הראשונות לחיי הילד הן קריטיות מבחינת התפתחות המוח שלו, על כן, בגיל זה, עליהם לקבל את מירב הגירויים הדרושים להתפתחות קוגניטיבית תקינה. ההמלצה הגורפת הבינלאומית, היא למנוע מילדים מתחת לגיל שנה לצפות בטלוויזיה והמחמירים אף סבורים כי יש להמתין לגיל שנתיים או אפילו שלוש. מדוע יש למנוע מפעוטות צפייה בטלוויזיה? 1. 2. 3. 4. לפעמים פשוט אין ברירה מומחים רבים טוענים דווקא שיש לאפשר לילדים לצפות בטלוויזיה, מכיוון שיש תכנים ש"גולשים" מהטלוויזיה לחיי היום יום וילדים שלא צופים בתוכניות הילדים הפופולאריות, עלולים למצוא עצמם מנותקים מנושאי השיחה המקובלים והם חשים עצמם "לא בעניינים". המלצות לצפייה בטלויזיה 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7.

17 ציטוטים של ג'ון הולט | חינוך פשוט "אנחנו מבקשים מילדים לעשות במשך רוב היום מה שמעט מאיתנו המבוגרים מסוגלים לעשות אפילו לשעה. כמה מאיתנו, שנמצאים בהרצאה שלא מעניינת אותנו, יכולים לשמור שמחשבותינו לא יתפזרו? כמעט אף אחד." - מתוך כיצד נכשלים ילדיםג'ון הולט עונה לשאלה הבאה: שאלה: "האם יהיה להם את ההזדמנות להתגבר על או לעשות דברים שהם חושבים שהם לא רוצים לעשות?" מתוך וויקיפדיה:ג'ון קלדוול הולט (באנגלית: John Caldwell Holt;‏ 14 באפריל 1923 - 14 בספטמבר 1985) היה מחנך וסופר אמריקאי, ונחשב לאבי תנועת החינוך החופשי. ספריו בעברית: כיצד נכשלים ילדים, הוצאת מסדה, רמת-גן , 1974.בלמידה מתמדת, הוצאת פראג, תל אביב, 2004.

Alfie Kohn - Unconditional Parenting The Writings of John Holt - Homeschooling Articles - Home Education Magazine HEM Family Life Resources January-February 2010 Selected Content Publisher's Note - Helen Hegener The Writings of John Holt "A lot of people have come to me and said, 'Your books have changed my life,' and I believe them." -- John Holt. In December, 1981 the northeastern regional magazine Yankee published an interesting character study by Mel Allen titled "The Education of John Holt," and it profiled the man who would, in large part, help create and shape the modern homeschooling movement. Four years after Holt began his homeschool newsletter, Growing Without Schooling, Allen quoted him in the Yankee article, stating, "It's not that I feel that school is a good idea gone wrong, but a wrong idea from the word go. That key concept, that learning doesn't need to be cut off from the rest of life, certainly changed my perspective on living and learning. Holt's writing style is conversational and easy to read, as in this passage about attending a concert of young Japanese musicians: "We waited in great suspense.

The Educating Parent, Beverley Paine (formerly Homeschool Australia and Unschool Australia) John Holt (educator) John Caldwell Holt (April 14, 1923 – September 14, 1985) was an American author and educator, a proponent of homeschooling or unschooling, and a pioneer in youth rights theory. At the urging of his sister, Holt became a fifth grade teacher. He also spent much time with the babies and young children of his sisters and friends. He was struck by the difference between the 10-year-olds (whom he liked) and the 1- and 2-year-olds. The children in the classroom, despite their rich backgrounds and high IQs, were, with few exceptions, frightened, timid, evasive, and self-protecting; the infants at home were bold adventurers. After several years of teaching in Colorado, he moved to Boston. In 1964, Holt published his first book, How Children Fail, asserting that the academic failure of schoolchildren was not despite the efforts of the schools but actually because of the schools. Holt became a sought-after speaker and supporter of school reform. Holt's philosophy was simple: Holt, J. (1967).

Alice Domurat Dreger מדעים בחינוך חופשי: למידה איטית, טבע והחיים - חינוך פשוט נראה שיש התפוצצות אוכלוסין של שבלולים בשכונה שלנו השנה. מעכתי עשרות מהם בטעות בהליכות היומיות שלי. בוקר אחד, ראיתי ילד קטן שהלך לבית הספר עם אמא שלו. אם לילד יש מזל, השבלולים יהיו שם כשהוא יצא לחופשה בקיץ. כשמאפשרים לילדים להיות חופשיים ולחיות בקצב שלהם, הם מדענים טבעיים. למעשה, שני הדברים האלה לבדם, יכולים להפסיק את רוב הלמידה האמיתית. אבל הנה הקטע: מדעים הם למעשה רק החיים… וסקרנות לגביהם. אבל יש עוד מגבלות ללימוד מדע. אולי שמעתם על ניסוי ה"צייר מדען" הפעיל, אשר התחיל בשנות החמישים. במאמר שפורסם ב 2011 ב The Science Creative Quarterly, סטודנט להנדסה בשם פיטר אויגסטר תיאר את שורשי התפיסה של מדע ומדענים. רובנו רואים את המדע כשיטה מסודרת ושקולה של איסוף עובדות שמוכיחות היפותזה (המילה היפותזה היא כמעט כל מה שאני זוכרת משיעורי המדעים שלי בתיכון). אם כך מדענים חושבים, אני חייבת לתהות למה אנחנו מתאמצים לעבור את כל העמדת הפנים הזו שבה אנחנו מכריחים ילדים לבצע "ניסויים" על דברים שכבר ידועים במקום לעודד אותם למצוא משהו שעדיין לא ידוע. בשביל לקרוא את המאמר המקורי, תלחצו כאן.

Kids Are Natural Scientists - Unschooling Science There seems to be an overpopulation of snails this year in my neighborhood. I’ve accidently crunched dozens on my daily walks. One morning, I encountered a small boy who was being taken to school by his mother. He was excited by the slow moving shells on the sidewalk and was asking one question after another. If the boy was lucky, the snails were still around when school let out for the summer. When kids are allowed to be free and live at their own pace, they are natural scientists. In fact, those two things, all by themselves, can shut down most real learning. But here’s the thing: Science is really just life...and curiosity about it. But there are other impediments to learning science. You may have read about the ongoing “Draw A Scientist” experiment, which began in the 1950s. In an article published in 2011 in The Science Creative Quarterly, engineering student Peter Eugster describes the roots of this perception of science and scientists.

Related: