background preloader

KHAN ACADEMY POLSKA - KHAN ACADEMY

http://www.edukacjaprzyszlosci.pl/

Related:  MatematykaedukacjaProject 1,2,3-play and learn with me

Narzędzia matematyczne dla ucznia: Graphmatica « Młody Technik Poza Microsoft Math, który to znakomity bezpłatny program matematyczny omawiałem tu od kilku miesięcy, istnieje oczywiście wiele innych, spełniających podobne funkcje – wszystkie, lub tylko niektóre. Jednym z moich ulubionych jest dość już stary program Keitha Hertzera Graphmatica (aktualna wersja 2.09g dla Windows pochodzi z roku 2009, została uaktualniona w styczniu roku 2010 i pobierzesz ja pod adresem przeznaczony głównie do badania zmienności funkcji jednej zmiennej rzeczywistej oraz do graficznego rozwiązywania nierówności, znajdowania stycznych, obliczania pochodnych i całek. Jest to program o zdumiewająco małych rozmiarach jak na bogactwo swoich funkcji (pakiet instalacyjny ma ledwo 376 KB) i – oczywiście – w związku z tym piekielnie szybki w działaniu.

Technologie informacyjno-komunikacyjne na lekcjach - darmowa publikacja od CEO Redakcja portalu, 04 Sierpień 15 Drukuj Zachęcamy do lektury, udostępnionej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, darmowej publikacji pt. "Technologie informacyjno-komunikacyjne na lekcjach. Przykładowe konspekty i polecane praktyki" autorstwa Małgorzaty Ostrowskiej i Danuty Sterny. Pierre Levy - Drugi Potop Tekst pochodzi z serwisu CyberForum.edu.pl \u2013 //magazynsztuki.home.pl/n_technologia/drugi%20potop.htm Pierre Delvy- Drugi Potop Tekst jest obszernym wyborem z opracowania "Deuxieme Deluqe" [Drugi Potop] przygotowanego na Wiedza - NBPortal.pl Rynek pracy to wzajemne relacje między kupującymi i sprzedającymi, w wyniku których kształtują się popyt, podaż i cena. Specyficzny jest tylko towar – są nimi kompetencje uczestników tego rynku. Rozpoczynając ścieżkę edukacyjną warto więc na wstępie zadać sobie pytanie jakie umiejętności zawodowe są obecnie oraz w niedalekiej przyszłości będą najbardziej pożądane dla pracodawców. Młodzi ludzie mogą wpływać na rynek pracy dostarczając poszukiwaną przez zatrudniających wiedzę, umiejętności oraz kompetencje interpersonalne.... zobacz więcej » Polecamy Frajda Richarda Bransona

Pierwsze kroki z programowaniem Szczegóły Opublikowano: poniedziałek, 20, kwiecień 2015 00:00 Krystyna Kużmin-Smalc Do realizacji projektu „Mistrzowie Kodowania” przymierzałam się dość długo. Pracuję z trzema klasami pierwszymi (sześcio i siedmiolatki), więc wyzwanie duże. Narzędzia matematyczne dla ucznia: GeoGebra (1) « Młody Technik Mam jeszcze w oczach dyżurnego, który przed lekcją geometrii (mieliśmy oddzielne lekcje geometrii, algebry i trygonometrii ? w sumie było tego ?za moich czasów? pięć godzin matematyki tygodniowo, dziś chyba rzecz niewyobrażalna?) przynosił z pokoju nauczycielskiego ogromny cyrkiel i takiż liniał, wszystko paskudnie upaćkane kredą.

Szkoły świata: Steve Jobs Schools Szczegóły Opublikowano: niedziela, 12, lipiec 2015 00:00 Marcin Polak Można stworzyć w istniejącym systemie szkolnictwa placówki oświatowe, które choć publiczne, wcale nie są zorganizowane tak samo, jak większość szkół. Wszystko zależy od koncepcji szkoły, wizji i siły organizatorów, którzy swoją wizję wprowadzają w czyn. Aktualności o polskiej nauce, badaniach, wydarzeniach, polskich uczelniach i instytutach badawczych Nowoczesne narzędzia informatyczne mogą pomagać w wizualizacji danych i zauważaniu pewnych istotnych trendów. Studenci Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie w ramach projektu "Wizualizacja sztuki" wykorzystali te narzędzia w analizie twórczości sławnych artystów. W ramach prac studentów powstały m.in. analiza nastroju Vincenta van Gogha, przeprowadzona na podstawie jego listów, wykresy przedstawiające tematykę piosenek Toma Waitsa, czy chmury słów najczęściej występujących w wierszach Piotra Szmitkego. Młodzi badacze próbowali też pokazać, czy temat samotności na obrazach amerykańskiego malarza Edwarda Hoppera wiąże się z liczbą postaci, które pojawiają się na obrazach tego artysty, a także tworzyli wykresy ilustrujące rodzaj dzieł sztuki tworzonych przez Andy'ego Warhola.

Progra - specjalistyczne oprogramowanie z dziedziny informacji zawodowej Zapraszamy Państwa do udziału w webinariach. Szkolenia adresowane są do doradców zawodowych, pedagogów, psychologów, osób zainteresowanych tematyką doradztwa zawodowego. Terminy i tematy szkoleń znajdą Państwo poniżej. Zgłoszenia przyjmujemy na adres e-mail: szkolenia@progra.pl W zgłoszeniu prosimy o podanie: tematu szkolenia, terminu, imienia i nazwiska oraz numeru telefonu do kontaktu. Narzędzia matematyczne dla ucznia: GeoGebra (2) « Młody Technik Kontynuujemy zapoznawanie się z GeoGebrą, znakomitym programem do kreślenia i badania konstrukcji geometrycznych. Kolejny obiekt, który nauczymy się budować, to okrąg. Będzie to zatem najpierw okrąg o środku w danym punkcie, przechodzący przez jakiś inny dany punkt.

Inspiruj przyszłość edukacji Inspire the Future – dwudniowa konferencja, część zjazdu europejskich środowisk edukacji demokratycznej EUDEC. Byłam tam, przywiozłam tonę notatek, drugie tyle zdjęć, a przede wszystkim ogromną dawkę inspiracji. Moje dzieci nie chodzą do szkoły demokratycznej, nie uczę ich w domu, ani nie jesteśmy unschoolersami. A jednak czuję, że wszystkie konferencyjne tematy i inspiracje były bardzo dla mnie. I dla każdego rodzica, nauczyciela, edukatora, dyrektora szkoły, wychowawcy… Dla każdego, kto chce rozwijać siebie w swojej relacji z dziećmi i kto chce na miarę swoich możliwości zmieniać edukację. 1 stycznia 2015 John Moravec, amerykański naukowiec specjalizujący się w badaniu kierunków rozwoju edukacji, opublikował Manifesto 15 – dokument będący refleksją nad obecną edukacją, nad tym, co już o niej wiemy oraz nad tym, jaka powinna być i dokąd zmierzać.

To kobiety nie dają rady! facet.wp.pl | 2012-11-02 (16:07) | 116 opinie fotochannels.com Równouprawnienie?

Related:  Strony edukacyjne