KHAN ACADEMY POLSKA - KHAN ACADEMY

KHAN ACADEMY POLSKA - KHAN ACADEMY

http://www.edukacjaprzyszlosci.pl/

Related:  biologiaNauka 2.0Nowoczesne narzędzia dla nauczycieliviolettamajek

Pierre Levy - Drugi Potop Tekst pochodzi z serwisu CyberForum.edu.pl \u2013 //magazynsztuki.home.pl/n_technologia/drugi%20potop.htm Pierre Delvy- Drugi Potop Tekst jest obszernym wyborem z opracowania "Deuxieme Deluqe" [Drugi Potop] przygotowanego na Jak wykorzystywać blog w edukacji? Publikacja, przygotowana w ramach projektu Medialab Gdańsk - pracownia edukacji i kultury, opisuje jak wykorzystać blogi w edukacji, jak łatwo można założyć bloga i wykorzystać go jako platformę komunikacji rówieśniczej, czy w kontaktach nauczyciela z uczniami i rodzicami. "(Nie)bój się bloga" to również źródło inspiracji przedstawiające szereg dobrych praktyk z już istniejących blogów edukacyjnych. Dzięki tej publikacji chcemy pokazać, że blog można założyć bardzo łatwo i wykorzystywać go jako istotną platformę zarówno w komunikacji rówieśniczej, jak i kontaktach nauczycieli z uczniami i rodzicami.

Wiedza - NBPortal.pl Rynek pracy to wzajemne relacje między kupującymi i sprzedającymi, w wyniku których kształtują się popyt, podaż i cena. Specyficzny jest tylko towar – są nimi kompetencje uczestników tego rynku. Rozpoczynając ścieżkę edukacyjną warto więc na wstępie zadać sobie pytanie jakie umiejętności zawodowe są obecnie oraz w niedalekiej przyszłości będą najbardziej pożądane dla pracodawców. Młodzi ludzie mogą wpływać na rynek pracy dostarczając poszukiwaną przez zatrudniających wiedzę, umiejętności oraz kompetencje interpersonalne.... zobacz więcej » Polecamy Frajda Richarda Bransona

Szkolenia | Progra - specjalistyczne oprogramowanie z dziedziny informacji zawodowej Zapraszamy Państwa do udziału w webinariach. Szkolenia adresowane są do doradców zawodowych, pedagogów, psychologów, osób zainteresowanych tematyką doradztwa zawodowego. Terminy i tematy szkoleń znajdą Państwo poniżej. Zgłoszenia przyjmujemy na adres e-mail: szkolenia@progra.pl W zgłoszeniu prosimy o podanie: tematu szkolenia, terminu, imienia i nazwiska oraz numeru telefonu do kontaktu.

Idealne narzedzie do Webquestu. ~ Piotr Peszko elearning blog 27. listopada 2006 roku ukazala sie nowa wersja dodatku do przegladarki internetowej(Mozilla Firefox) ScrapBook. W wersji 1.2.0.7 zajmuje 229kB i sluzy do zapisywania fragmentow, lub calych stron internetowych w odpowiedniej, zaproponowanej przez nas strukturze katalogowej. Narzedzie to zasluguje na szczegolna uwage wszystkich osob ktore chca wykorzystac WebQuest jako narzedzie edukacyjne. jest bardzo proste w instalacji i jeszcze prostsze w obsludze. English Teaching - Aktualności Szanowni Państwo! Informujemy, że zakończyliśmy pierwszy etap rekrutacji do ścieżki English Teaching Activities. Nasi Eksperci do drugiego etapu zakwalifikowali osiemdziesiąt sześć wniosków (w tym pięć warunkowo). Minimalną liczbą punktów, umożliwiającą udział w dalszej części rekrutacji było 51,5. Wszystkie z zakwalifikowanych osób zostaną zaproszone do udziału w indywidualnych rozmowach, podczas których wyłonimy sześćdziesięcioro uczestników ETAs. Osoby te wezmą udział w szkoleniach i otrzymają szansę złożenia wniosku o dofinansowanie indywidualnego projektu.

..::Interkl@sa :: Polski Portal Edukacyjny::.. Easter Activities for Children Jeżeli uczycie w szkole podstawowej, przyda Wam się kilka pomysłów na połączenie angielskiego z pracami manualnymi. Wiązania wodorowe Artyści i ich dzieła na wizualizacjach studentów UMCS | Aktualności o polskiej nauce, badaniach, wydarzeniach, polskich uczelniach i instytutach badawczych Nowoczesne narzędzia informatyczne mogą pomagać w wizualizacji danych i zauważaniu pewnych istotnych trendów. Studenci Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie w ramach projektu "Wizualizacja sztuki" wykorzystali te narzędzia w analizie twórczości sławnych artystów. W ramach prac studentów powstały m.in. analiza nastroju Vincenta van Gogha, przeprowadzona na podstawie jego listów, wykresy przedstawiające tematykę piosenek Toma Waitsa, czy chmury słów najczęściej występujących w wierszach Piotra Szmitkego. Młodzi badacze próbowali też pokazać, czy temat samotności na obrazach amerykańskiego malarza Edwarda Hoppera wiąże się z liczbą postaci, które pojawiają się na obrazach tego artysty, a także tworzyli wykresy ilustrujące rodzaj dzieł sztuki tworzonych przez Andy'ego Warhola.

Kurs języka hiszpańskiego Zarejestruj swoje konto demo przez facebook, korzystaj z dodatkowych funkcji - avatar, punkty i dziel się ze znajomymi swoimi osiągnięciami. Zaloguj z Facebook Aktywuj dostęp do kursu w usłudze Kursy123 z Play - przez 7 dni testujesz pełną wersję kursu za darmo, później 4,92zł/tydz. To kobiety nie dają rady! facet.wp.pl | 2012-11-02 (16:07) | 116 opinie fotochannels.com Równouprawnienie? Sztuka informowania Infografika to pojęcie bardzo szerokie. Mieści się w każdym rodzaju grafiki, który wspiera bądź przekazuje informacje, a więc zarówno prosty wykres ze słupkami, jak i interaktywny przewodnik po muzeum. John Casserta, projektant, którego prace zamieszczają New York Times i National Geographic, uważa, że bardziej precyzyjny byłby termin "grafika objaśniająca", bo kładzie nacisk nie na informowanie, ale raczej samo graficzne wyjaśnienie informacji. "Grafika objaśniająca może przybierać różne postacie" - twierdzi Casserta.

Adobe Illustrator: jak stworzyć infografikę W wielu przypadkach nasz umysł łatwiej rejestruje obrazy aniżeli surowy tekst. Nic więc dziwnego, że plakaty to najprostszy i najbardziej przystępny sposób przekazania informacji. Ostatnio sporym zainteresowaniem cieszą się przedstawiane w sposób graficzny informacje. Możemy znaleźć mnóstwo takich elementów w Internecie, przedstawiających wiedzę przy pomocy statystyk czy ciekawostek w interesujący a nawet zabawny sposób.

Related: