background preloader

KHAN ACADEMY POLSKA - KHAN ACADEMY

Resources | Plant Based Dietitian Resources Websites: Recommended Products: DVDs: Books: Cookbooks: Plugin from the creators of Brindes Personalizados :: More at Plulz Wordpress Plugins Superbelfrzy RP dla domu - Domek na Drzewie - eko zabawki AKTUALNA OFERTA: dla domu Produkty od: 1 do 18 (z 40 produktów) Ośrodek Rozwoju Edukacji Zdrowa żywność - VisVitalis.com.pl - sklep ekologiczny ze zdrową żywnością TeacherTube Cała prawda o komplementarności białek | VIMED: odchudzanie Warszawa Kraków - dietetyk, leczenie otyłości - hydrokolonoterapia, nietolerancja pokarmowa Dawniej uważano, że dieta zawierająca białka pochodzenia zwierzęcego jest zdecydowanie lepsza od diety dostarczającej białka roślinnego. W świetle najnowszych danych pogląd ten wymaga wyjaśnień. Należy jednak pamiętać, że większa część ludności świata odżywia się głównie pokarmami roślinnymi. Znaczenie białek nie podlega dyskusji. Do utworzenia i utrzymania przy życiu organizmu potrzebnych jest wiele dziesiątek tysięcy różnych białek. Ich znaczenie dla organizmu ludzkiego jest olbrzymie, gdyż ze wszystkich związków chemicznych to właśnie one zajmują pierwsze miejsce, pod względem różnorodności funkcji, jakie spełniają w przyrodzie. Chociaż białko po spaleniu dostarcza energii, to główną jego rolą jest dostarczenie materiału budulcowego dla komórek i tkanek ustrojowych. Białka zbudowane są z mniejszych cząsteczek – aminokwasów. Tymczasem białko występujące w pożywieniu nie jest bezpośrednio przerabiane na aminokwasy, których potrzebujemy. Referencje: 1.

Jak się (nie) uczą nauczyciele? Szczegóły Opublikowano: niedziela, 23, sierpień 2015 00:00 Marcin Polak Świat wokół nas szybko się zmienia. Pytanie jest podchwytliwe, a odpowiedź wcale nie oczywista. Dziś publikujemy pełne humoru, ale i bardzo poważne w swym temacie, fenomenalne wystąpienie Jacka Ścibora, nauczyciela informatyki z Zespołu Szkół w Chrząstawie Wielkiej i założyciela społeczności Superbelfrzy RP, które miało miejsce podczas INSPIR@CJI 2015. Pytania, które stawia i próby odpowiedzi, których udziela Jacek Ścibor powinny na pewno skłonić do głębszej refleksji – w końcu za chwilę już nowy rok szkolny. Organizatorami Inspir@cji 2015 są: portal o nowoczesnej edukacji Edunews.pl, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK! Partnerem strategicznym konferencji jest projekt Mistrzowie Kodowania firmy Samsung Electronics Polska. Partnerami instytucjonalnymi są Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Do dzieci z pasją O CEO Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) jest niezależną instytucją edukacyjną. Powstała z myślą o poprawie jakości systemu oświaty, upowszechnianiu wiedzy obywatelskiej, promowaniu praktycznych umiejętności i postaw niezbędnych do budowania demokratycznego państwa prawa i społeczeństwa obywatelskiego. CEO ma status organizacji pożytku publicznego (OPP). Swoje działania rozpoczęliśmy w 1994 roku od wprowadzenia do szkół innowacyjnego programu edukacji obywatelskiej KOSS (Kształcenie Obywatelskie w Szkole Samorządowej). Proponujemy projekty edukacyjne na różnych przedmiotach - z zakresu edukacji kulturalnej, ekonomicznej, globalnej, matematyczno-przyrodnicze, w ramach samorządu uczniowskiego i wolontariatu - oparte na lokalnych działaniach uczniów. Od 2000 roku wspieramy wprowadzanie zmian w szkołach poprzez program Szkoła Ucząca się, prowadzony wspólnie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności. Polecamy materiały edukacyjne, warsztaty, coachingowe kursy internetowe, podręczniki.

zimno Lechosław Hojnacki

Related: