KHAN ACADEMY

KHAN ACADEMY

http://www.edukacjaprzyszlosci.pl/

Related:  Nowoczesne narzędzia dla nauczycieliNauka 2.0MatematykaWeb 2.0fila

Jak wykorzystywać blog w edukacji? Publikacja, przygotowana w ramach projektu Medialab Gdańsk - pracownia edukacji i kultury, opisuje jak wykorzystać blogi w edukacji, jak łatwo można założyć bloga i wykorzystać go jako platformę komunikacji rówieśniczej, czy w kontaktach nauczyciela z uczniami i rodzicami. "(Nie)bój się bloga" to również źródło inspiracji przedstawiające szereg dobrych praktyk z już istniejących blogów edukacyjnych. Dzięki tej publikacji chcemy pokazać, że blog można założyć bardzo łatwo i wykorzystywać go jako istotną platformę zarówno w komunikacji rówieśniczej, jak i kontaktach nauczycieli z uczniami i rodzicami. Pierre Levy - Drugi Potop Tekst pochodzi z serwisu CyberForum.edu.pl \u2013 //magazynsztuki.home.pl/n_technologia/drugi%20potop.htm Pierre Delvy- Drugi Potop Tekst jest obszernym wyborem z opracowania "Deuxieme Deluqe" [Drugi Potop] przygotowanego na

VIMED: odchudzanie Warszawa Kraków - dietetyk, leczenie otyłości - hydrokolonoterapia, nietolerancja pokarmowa Dawniej uważano, że dieta zawierająca białka pochodzenia zwierzęcego jest zdecydowanie lepsza od diety dostarczającej białka roślinnego. W świetle najnowszych danych pogląd ten wymaga wyjaśnień. Należy jednak pamiętać, że większa część ludności świata odżywia się głównie pokarmami roślinnymi. Znaczenie białek nie podlega dyskusji. Do utworzenia i utrzymania przy życiu organizmu potrzebnych jest wiele dziesiątek tysięcy różnych białek. Ich znaczenie dla organizmu ludzkiego jest olbrzymie, gdyż ze wszystkich związków chemicznych to właśnie one zajmują pierwsze miejsce, pod względem różnorodności funkcji, jakie spełniają w przyrodzie.

Narzędzia matematyczne dla ucznia: Graphmatica « Młody Technik Poza Microsoft Math, który to znakomity bezpłatny program matematyczny omawiałem tu od kilku miesięcy, istnieje oczywiście wiele innych, spełniających podobne funkcje – wszystkie, lub tylko niektóre. Jednym z moich ulubionych jest dość już stary program Keitha Hertzera Graphmatica (aktualna wersja 2.09g dla Windows pochodzi z roku 2009, została uaktualniona w styczniu roku 2010 i pobierzesz ja pod adresem przeznaczony głównie do badania zmienności funkcji jednej zmiennej rzeczywistej oraz do graficznego rozwiązywania nierówności, znajdowania stycznych, obliczania pochodnych i całek. Jest to program o zdumiewająco małych rozmiarach jak na bogactwo swoich funkcji (pakiet instalacyjny ma ledwo 376 KB) i – oczywiście – w związku z tym piekielnie szybki w działaniu.

Zobacz temat - Kreatywne spędzanie czasu z dzieckiem Byłam na warsztacie, na którym była też Anja i Wretka, to może dziewczyny coś dopiszą, co mi umknęło. Notatki pieczołowicie robiłam dla Dżo, która nie mogła pójść, a jako i ja ma dziecko wymagające duużo uwagi i pomysłów, których nie ukrywam, że mi czasem (no.. często ) brakuje. A więc: 3 podstawowe kwestie, które musimy zapewnić dziecku: - bezpieczeństwo - miłość - rozwój Idealne narzedzie do Webquestu. ~ Piotr Peszko elearning blog 27. listopada 2006 roku ukazala sie nowa wersja dodatku do przegladarki internetowej(Mozilla Firefox) ScrapBook. W wersji 1.2.0.7 zajmuje 229kB i sluzy do zapisywania fragmentow, lub calych stron internetowych w odpowiedniej, zaproponowanej przez nas strukturze katalogowej. Narzedzie to zasluguje na szczegolna uwage wszystkich osob ktore chca wykorzystac WebQuest jako narzedzie edukacyjne. jest bardzo proste w instalacji i jeszcze prostsze w obsludze.

Narzędzia matematyczne dla ucznia: GeoGebra (1) « Młody Technik Mam jeszcze w oczach dyżurnego, który przed lekcją geometrii (mieliśmy oddzielne lekcje geometrii, algebry i trygonometrii ? w sumie było tego ?za moich czasów? pięć godzin matematyki tygodniowo, dziś chyba rzecz niewyobrażalna?) przynosił z pokoju nauczycielskiego ogromny cyrkiel i takiż liniał, wszystko paskudnie upaćkane kredą. 7 klubów, kawiarni… dla rodziców i dzieci w Krakowie - Dzieci są ważne Każda inna, każda gdzie indziej, wszystkie kolorowe, z warsztatami dla dzieci i kawką da rodziców. Oto mały przewodnik po klubokawiarniach dla dzieci w Grodzie Kraka, Smoka i Wandy. Culca Cafe Narzędzia matematyczne dla ucznia: GeoGebra (2) « Młody Technik Kontynuujemy zapoznawanie się z GeoGebrą, znakomitym programem do kreślenia i badania konstrukcji geometrycznych. Kolejny obiekt, który nauczymy się budować, to okrąg. Będzie to zatem najpierw okrąg o środku w danym punkcie, przechodzący przez jakiś inny dany punkt.

Aktualności o polskiej nauce, badaniach, wydarzeniach, polskich uczelniach i instytutach badawczych Nowoczesne narzędzia informatyczne mogą pomagać w wizualizacji danych i zauważaniu pewnych istotnych trendów. Studenci Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie w ramach projektu "Wizualizacja sztuki" wykorzystali te narzędzia w analizie twórczości sławnych artystów. W ramach prac studentów powstały m.in. analiza nastroju Vincenta van Gogha, przeprowadzona na podstawie jego listów, wykresy przedstawiające tematykę piosenek Toma Waitsa, czy chmury słów najczęściej występujących w wierszach Piotra Szmitkego. Młodzi badacze próbowali też pokazać, czy temat samotności na obrazach amerykańskiego malarza Edwarda Hoppera wiąże się z liczbą postaci, które pojawiają się na obrazach tego artysty, a także tworzyli wykresy ilustrujące rodzaj dzieł sztuki tworzonych przez Andy'ego Warhola.

Narzędzia matematyczne dla ucznia: Wolfram Alpha (1) « Młody Technik Wśród wielu narzędzi matematycznych, jakie daje do dyspozycji ucznia (i nauczyciela!) informatyka, jedno jest zupełnie szczególne. I nie dlatego, że jest ono dostępne on-line, tzn. aby zeń skorzystać nie trzeba mieć w komputerze nic więcej, niż przeglądarkę internetową (obojętnie jaka, ale radzę ostatnią wersję, bo w starszych wyniki pracy narzędzia mogą wyglądać rozmaicie?); takich narzędzi w Sieci jest całkiem sporo. To jest wyjątkowe z racji niesamowitych zupełnie możliwości ? ale i z uwagi na osobę autora.

Dieta dr Budwig – czy siemię lniane jest toksyczne? Siemię lniane zawiera substancje cyjanogenne, czyli takie, które mogą przekształcić się w cyjanowodór (kwas pruski, chem. HCN). Dr Budwig jednak przez 50 lat ordynowała swoim pacjentom duże dawki siemienia i oleju lnianego a jej pacjenci nie tylko nie ulegali zatruciom, a wręcz zdrowieli ze śmiertelnych chorób. Jak zatem wygląda realne zagrożenie zatruciem kwasem pruskim w diecie dr Budwig? Nitrylozydy w siemieniu

Related: