background preloader

KHAN ACADEMY POLSKA - KHAN ACADEMY

KHAN ACADEMY POLSKA - KHAN ACADEMY

http://www.edukacjaprzyszlosci.pl/

Related:  Nauka 2.0Web 2.0filaProject 1,2,3-play and learn with me

Pierre Levy - Drugi Potop Tekst pochodzi z serwisu CyberForum.edu.pl \u2013 //magazynsztuki.home.pl/n_technologia/drugi%20potop.htm Pierre Delvy- Drugi Potop Tekst jest obszernym wyborem z opracowania "Deuxieme Deluqe" [Drugi Potop] przygotowanego na VIMED: odchudzanie Warszawa Kraków - dietetyk, leczenie otyłości - hydrokolonoterapia, nietolerancja pokarmowa Dawniej uważano, że dieta zawierająca białka pochodzenia zwierzęcego jest zdecydowanie lepsza od diety dostarczającej białka roślinnego. W świetle najnowszych danych pogląd ten wymaga wyjaśnień. Należy jednak pamiętać, że większa część ludności świata odżywia się głównie pokarmami roślinnymi. Znaczenie białek nie podlega dyskusji. Do utworzenia i utrzymania przy życiu organizmu potrzebnych jest wiele dziesiątek tysięcy różnych białek. Ich znaczenie dla organizmu ludzkiego jest olbrzymie, gdyż ze wszystkich związków chemicznych to właśnie one zajmują pierwsze miejsce, pod względem różnorodności funkcji, jakie spełniają w przyrodzie.

Zobacz temat - Kreatywne spędzanie czasu z dzieckiem Byłam na warsztacie, na którym była też Anja i Wretka, to może dziewczyny coś dopiszą, co mi umknęło. Notatki pieczołowicie robiłam dla Dżo, która nie mogła pójść, a jako i ja ma dziecko wymagające duużo uwagi i pomysłów, których nie ukrywam, że mi czasem (no.. często ) brakuje. A więc: 3 podstawowe kwestie, które musimy zapewnić dziecku: - bezpieczeństwo - miłość - rozwój 7 klubów, kawiarni… dla rodziców i dzieci w Krakowie - Dzieci są ważne Każda inna, każda gdzie indziej, wszystkie kolorowe, z warsztatami dla dzieci i kawką da rodziców. Oto mały przewodnik po klubokawiarniach dla dzieci w Grodzie Kraka, Smoka i Wandy. Culca Cafe

Aktualności o polskiej nauce, badaniach, wydarzeniach, polskich uczelniach i instytutach badawczych Nowoczesne narzędzia informatyczne mogą pomagać w wizualizacji danych i zauważaniu pewnych istotnych trendów. Studenci Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie w ramach projektu "Wizualizacja sztuki" wykorzystali te narzędzia w analizie twórczości sławnych artystów. W ramach prac studentów powstały m.in. analiza nastroju Vincenta van Gogha, przeprowadzona na podstawie jego listów, wykresy przedstawiające tematykę piosenek Toma Waitsa, czy chmury słów najczęściej występujących w wierszach Piotra Szmitkego. Młodzi badacze próbowali też pokazać, czy temat samotności na obrazach amerykańskiego malarza Edwarda Hoppera wiąże się z liczbą postaci, które pojawiają się na obrazach tego artysty, a także tworzyli wykresy ilustrujące rodzaj dzieł sztuki tworzonych przez Andy'ego Warhola.

Dieta dr Budwig – czy siemię lniane jest toksyczne? Siemię lniane zawiera substancje cyjanogenne, czyli takie, które mogą przekształcić się w cyjanowodór (kwas pruski, chem. HCN). Dr Budwig jednak przez 50 lat ordynowała swoim pacjentom duże dawki siemienia i oleju lnianego a jej pacjenci nie tylko nie ulegali zatruciom, a wręcz zdrowieli ze śmiertelnych chorób. Jak zatem wygląda realne zagrożenie zatruciem kwasem pruskim w diecie dr Budwig? Nitrylozydy w siemieniu

To kobiety nie dają rady! facet.wp.pl | 2012-11-02 (16:07) | 116 opinie fotochannels.com Równouprawnienie? Zabawy, edukacja, gry, komiksy Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Nowa gra: Latająca kula

Darmowe gry online dla dzieci – kolorowanki, puzzle - Wyspa gier ciufcia.pl “ Projekt Ciufcia wychodzi naprzeciw oczekiwaniom tych Rodziców, którzy w sposób wartościowy chcieliby we wspólnej zabawie spędzić czas z własnym dzieckiem. Proponowane zabawy nie tylko podtrzymają rodzinną więź, wzmocnią wzajemne relacje, pokażą możliwości wspólnego bawienia się ale też wzbogacą dziecko poznawczo.” Prof. AP dr hab. Bożena Muchacka Specjalistka w zakresie pedagogiki przedszkolnej “Ciufcia może zaoferować szansę połączenia światów dzieci i dorosłych, pogodzić pragnienie dziecka bycia razem z rodzicem i spędzania czasu wykorzystując możliwości jakie niesie ze sobą internet.”

Złość miłości szkodzi I znów świetna książka, którą poleciłabym jako lekturę obowiązkową wszystkim rodzicom: Przez pierwszy rok życia mojego dziecka byłam chyba całkiem cierpliwą matką. Aż sama się sobie dziwiłam, bo raczej jestem nerwus. Widocznie widok bezbronnego niemowlęcia w połączeniu z dawką laktacyjnych hormonów działały uspokajająco i kojąco. Owszem, miewałam dość. Bywałam nieludzko zmęczona i niewyspana, zwłaszcza na początku. Pierwsze kroki z programowaniem Szczegóły Opublikowano: poniedziałek, 20, kwiecień 2015 00:00 Krystyna Kużmin-Smalc Do realizacji projektu „Mistrzowie Kodowania” przymierzałam się dość długo. Pracuję z trzema klasami pierwszymi (sześcio i siedmiolatki), więc wyzwanie duże.

Sztuka informowania Infografika to pojęcie bardzo szerokie. Mieści się w każdym rodzaju grafiki, który wspiera bądź przekazuje informacje, a więc zarówno prosty wykres ze słupkami, jak i interaktywny przewodnik po muzeum. John Casserta, projektant, którego prace zamieszczają New York Times i National Geographic, uważa, że bardziej precyzyjny byłby termin "grafika objaśniająca", bo kładzie nacisk nie na informowanie, ale raczej samo graficzne wyjaśnienie informacji. "Grafika objaśniająca może przybierać różne postacie" - twierdzi Casserta.

Related: