KHAN ACADEMY POLSKA - KHAN ACADEMY

KHAN ACADEMY POLSKA - KHAN ACADEMY

http://www.edukacjaprzyszlosci.pl/

Related:  Web 2.0MatematykaNauka 2.0Nowoczesne narzędzia dla nauczycieliProject 1,2,3-play and learn with me

Pierre Levy - Drugi Potop Tekst pochodzi z serwisu CyberForum.edu.pl \u2013 //magazynsztuki.home.pl/n_technologia/drugi%20potop.htm Pierre Delvy- Drugi Potop Tekst jest obszernym wyborem z opracowania "Deuxieme Deluqe" [Drugi Potop] przygotowanego na Jak wykorzystywać blog w edukacji? Publikacja, przygotowana w ramach projektu Medialab Gdańsk - pracownia edukacji i kultury, opisuje jak wykorzystać blogi w edukacji, jak łatwo można założyć bloga i wykorzystać go jako platformę komunikacji rówieśniczej, czy w kontaktach nauczyciela z uczniami i rodzicami. "(Nie)bój się bloga" to również źródło inspiracji przedstawiające szereg dobrych praktyk z już istniejących blogów edukacyjnych. Dzięki tej publikacji chcemy pokazać, że blog można założyć bardzo łatwo i wykorzystywać go jako istotną platformę zarówno w komunikacji rówieśniczej, jak i kontaktach nauczycieli z uczniami i rodzicami.

Narzędzia matematyczne dla ucznia: Graphmatica « Młody Technik Poza Microsoft Math, który to znakomity bezpłatny program matematyczny omawiałem tu od kilku miesięcy, istnieje oczywiście wiele innych, spełniających podobne funkcje – wszystkie, lub tylko niektóre. Jednym z moich ulubionych jest dość już stary program Keitha Hertzera Graphmatica (aktualna wersja 2.09g dla Windows pochodzi z roku 2009, została uaktualniona w styczniu roku 2010 i pobierzesz ja pod adresem przeznaczony głównie do badania zmienności funkcji jednej zmiennej rzeczywistej oraz do graficznego rozwiązywania nierówności, znajdowania stycznych, obliczania pochodnych i całek. Jest to program o zdumiewająco małych rozmiarach jak na bogactwo swoich funkcji (pakiet instalacyjny ma ledwo 376 KB) i – oczywiście – w związku z tym piekielnie szybki w działaniu.

Narzędzia matematyczne dla ucznia: GeoGebra (1) « Młody Technik Mam jeszcze w oczach dyżurnego, który przed lekcją geometrii (mieliśmy oddzielne lekcje geometrii, algebry i trygonometrii ? w sumie było tego ?za moich czasów? pięć godzin matematyki tygodniowo, dziś chyba rzecz niewyobrażalna?) przynosił z pokoju nauczycielskiego ogromny cyrkiel i takiż liniał, wszystko paskudnie upaćkane kredą. Idealne narzedzie do Webquestu. ~ Piotr Peszko elearning blog 27. listopada 2006 roku ukazala sie nowa wersja dodatku do przegladarki internetowej(Mozilla Firefox) ScrapBook. W wersji 1.2.0.7 zajmuje 229kB i sluzy do zapisywania fragmentow, lub calych stron internetowych w odpowiedniej, zaproponowanej przez nas strukturze katalogowej. Narzedzie to zasluguje na szczegolna uwage wszystkich osob ktore chca wykorzystac WebQuest jako narzedzie edukacyjne. jest bardzo proste w instalacji i jeszcze prostsze w obsludze.

Narzędzia matematyczne dla ucznia: GeoGebra (2) « Młody Technik Kontynuujemy zapoznawanie się z GeoGebrą, znakomitym programem do kreślenia i badania konstrukcji geometrycznych. Kolejny obiekt, który nauczymy się budować, to okrąg. Będzie to zatem najpierw okrąg o środku w danym punkcie, przechodzący przez jakiś inny dany punkt. Narzędzia matematyczne dla ucznia: Wolfram Alpha (1) « Młody Technik Wśród wielu narzędzi matematycznych, jakie daje do dyspozycji ucznia (i nauczyciela!) informatyka, jedno jest zupełnie szczególne. I nie dlatego, że jest ono dostępne on-line, tzn. aby zeń skorzystać nie trzeba mieć w komputerze nic więcej, niż przeglądarkę internetową (obojętnie jaka, ale radzę ostatnią wersję, bo w starszych wyniki pracy narzędzia mogą wyglądać rozmaicie?); takich narzędzi w Sieci jest całkiem sporo. To jest wyjątkowe z racji niesamowitych zupełnie możliwości ? ale i z uwagi na osobę autora.

Aktualności o polskiej nauce, badaniach, wydarzeniach, polskich uczelniach i instytutach badawczych Nowoczesne narzędzia informatyczne mogą pomagać w wizualizacji danych i zauważaniu pewnych istotnych trendów. Studenci Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie w ramach projektu "Wizualizacja sztuki" wykorzystali te narzędzia w analizie twórczości sławnych artystów. W ramach prac studentów powstały m.in. analiza nastroju Vincenta van Gogha, przeprowadzona na podstawie jego listów, wykresy przedstawiające tematykę piosenek Toma Waitsa, czy chmury słów najczęściej występujących w wierszach Piotra Szmitkego. Młodzi badacze próbowali też pokazać, czy temat samotności na obrazach amerykańskiego malarza Edwarda Hoppera wiąże się z liczbą postaci, które pojawiają się na obrazach tego artysty, a także tworzyli wykresy ilustrujące rodzaj dzieł sztuki tworzonych przez Andy'ego Warhola.

Zabawy, edukacja, gry, komiksy Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Nowa gra: Latająca kula Narzędzia matematyczne dla ucznia: Wolfram Alpha (2) « Młody Technik Z genialną witryną Wolframa jeden jest kłopot. Ten mianowicie, że aby z niej w pełni korzystać trzeba – mimo wszystko – znać angielski. Można wprawdzie robić błędy składniowe w konstruowaniu zapytania i wypowiadać się mocno niegramatycznie –witryna jest tolerancyjna – ale jednak trzeba wiedzieć, które słowa w budowanym zdaniu są naprawdę istotne. I choć angielszczyzna staje się pomału także w Polsce naszym drugim językiem, to jednak pewien problem jest.

To kobiety nie dają rady! facet.wp.pl | 2012-11-02 (16:07) | 116 opinie fotochannels.com Równouprawnienie? Darmowe gry online dla dzieci – kolorowanki, puzzle - Wyspa gier ciufcia.pl “ Projekt Ciufcia wychodzi naprzeciw oczekiwaniom tych Rodziców, którzy w sposób wartościowy chcieliby we wspólnej zabawie spędzić czas z własnym dzieckiem. Proponowane zabawy nie tylko podtrzymają rodzinną więź, wzmocnią wzajemne relacje, pokażą możliwości wspólnego bawienia się ale też wzbogacą dziecko poznawczo.” Prof. AP dr hab. Bożena Muchacka Specjalistka w zakresie pedagogiki przedszkolnej “Ciufcia może zaoferować szansę połączenia światów dzieci i dorosłych, pogodzić pragnienie dziecka bycia razem z rodzicem i spędzania czasu wykorzystując możliwości jakie niesie ze sobą internet.”

Related: