background preloader

Nowości - Portal EDUSCIENCE

Nowości - Portal EDUSCIENCE

http://www.eduscience.pl/

Related:  edukacjaStrony dla uczniów i nauczycieli

Cyfrowa Biblioteka Polskiej Piosenki - pieśni powstania styczniowego Z okazji 150. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, prezentujemy wybrane pieśni związane z tym okresem. Utwory oraz wszelkie informacje na ich temat zostały opracowane w Cyfrowej Bibliotece Polskiej Piosenki oraz w Śpiewniku Polaka. Poniższe zestawienie zawiera repertuar, w którym znalazły się pieśni skomponowane zarówno podczas styczniowych walk o niepodległość jak i innych zrywów narodowych, czy wydarzeń historycznych. Pomimo jednak różnego czasu powstania wszystkie utwory odzwierciedlają niepodległościowe dążenia Polaków, a tym samym upamiętniają oraz ukazują ówczesne nastroje społeczne. Każda z wybranych kompozycji była wykonywana w trakcie powstania styczniowego. Zachęcamy do zapoznania się z historią zobrazowaną w pieśni.

Top 10 darmowych i niesamowitych materiałów do tablic interaktywnych Coraz nowsze technologie wkraczają do szkół. Tablica interaktywna staję się podstawowym narzędziem edukacji w szkołach. Wraz z wkraczaniem Tablic interaktywnych do szkół pojawia się coraz więcej materiałów oraz oprogramowania dostępnego dla nich. Poniżej przedstawiamy listę 10 bardzo ciekawych projektów, które mogą przydać się w edukacji zastępując czasem drogie oprogramowanie. 1. Nauczycielska Agencja Ubezpieczeniowa Pożyczka Nauczyciela Auto Nauczyciela Dom Nauczyciela e-Doświadczenia w fizyce I. Informacja Multimedialne programy komputerowe w wersji testowej dla szkół ponadgimnazjalnych, zwane dalej „e-doświadczeniami”, zostały wyprodukowane przez Politechnikę Gdańską (zwaną dalej Producentem) przy wsparciu Young Digital Planet S.A. (zwaną dalej Partnerem), w ramach realizacji Projektu o nazwie ,,e-Doświadczenia w fizyce", współfinansowanego w ramach Priorytetu III Wysoka jakość systemu oświaty, konkurs zamknięty nr 4/POKL/2009 na projekty innowacyjne PO KL.

12 najlepszych stron z materiałami do tablicy interaktywnej Tablica interaktywna w klasie, to „marzenie” wielu nauczycieli – jest narzędziem do przeprowadzenia ciekawej lekcji, angażuje uczniów. Jeśli należysz do grona tych szczęśliwców, którzy mogą z niej korzystać, na pewno zainteresuje Cię poniższe zestawienie. W końcu nie zawsze mamy czas przygotować własne materiały na lekcję z tablicą interaktywną. Largest collection of high quality HD and Wide Desktop Wallpapers Google Arts & Culture Wczytuję Odkrywaj historie i zbiory z całego świata 'The Tower of Babel' by Pieter Bruegel the Elder Museum Boijmans Van Beuningen Edukacja interaktywna Strona ta powstała, by gromadzić i upowszechniać informacje na temat edukacyjnych zasobów Internetu, jak również darmowego oprogramowania, które może być wykorzystywane przez nauczycieli do przygotowywania i prowadzenia lekcji. Portale edukacyjne, aplikacje interaktywne online, gry, quizy umiejętnie wykorzystane mogą być efektywnym i efektownym sposobem przekazywania i przyswajania wiedzy. Wiele z nich doskonale sprawdzi się na tablicach interaktywnych. Większość materiałów do których docieram jest w języku angielskim - tych zasobów jest po prostu bardzo, bardzo dużo i większość z nich jest naprawdę na wysokim poziomie. Odwiedzając wyszukiwane przeze mnie strony łatwo się jednak przekonać, że aplikacje te są na tyle intuicyjne, że obcojęzyczny interfejs wcale nie będzie przeszkodą w ich używaniu.

Centrum Edukacji Obywatelskiej Polski Portal Edukacyjny Brak polecanych zasobów. Mitoza Mitoza to proces odpowiedzialny za namnażanie się komórek. Gry dla dzieci. Ustawianie zegara. W tej grze dzieci uczą się odczytywać godzinę z zegara wskazówkowego. Aby ustawić odpowiednią godzinę na zegarze elektronicznym, należy klikać na znaki + lub -. Jeśli podoba Ci się Buliba, umieść link do "Gry dla dzieci, gry dla dziewczyn. Piosenki dla dzieci online - Buliba.pl" na swojej stronie, blogu lub forum. Aby umieścić link kliknij tutaj. Opcja 1 - link tekstowy do stronydziecięce gry<a href=" gry</a> Opcja 2 - banner z logo Buliba.pl<a href=" rel="nofollow"><img src=" width="160" height="50"/></a>

Scholaris - Scholaris to portal wiedzy dla nauczycieli zawierający bezpłatne, elektroniczne zasoby edukacyjne dostosowane do wszystkich etapów kształcenia. Materiały dostępne na portalu są zgodne z nową podstawą programową i kompatybilne ze wszystkimi tablicami interaktywnymi i innymi urządzeniami wspomagającymi pracę nauczyciela, np. tabletami. Portal ma na celu wsparcie nauczycieli w przygotowaniu ciekawych, często interaktywnych zajęć poprzez dostarczenie im gotowych i sprawdzonych materiałów edukacyjnych. Korzystanie z portalu jest bezpłatne.

Related: