background preloader

PLAKAT

PLAKAT
Related:  ODWRÓCONA LEKCJA

Blended learning - edukacja hybrydowa - Część I Blended learning - edukacja hybrydowa - Część I Na przelomie 2013 i 2014 roku na Courserze (www.coursera.org) można było wziąć udział w wykładzie pod tytułem "High Quality Blended Learning". Kurs zrobił furorę i od razu zaczęliśmy myśleć jak udostępnić go w języku polskim. Poniżej umieszczamy pierwszą grupę filmów wchodzących w skład kursu "High Quality Blended Learning" opatrzone polskimi napisami. LearningApps.org - interactive and multimedia learning blocks Lekcja odwrócona z perspektywy nauczyciela historii Szczegóły Opublikowano: poniedziałek, 02, marzec 2015 00:00 Bartek Janicki Dlaczego zdecydowałem się odwrócić lekcje? Podczas moich lekcji wielokrotnie zaobserwowałem, że niektórym uczniom trudno jest utrzymać skoncentrowaną uwagę na przebiegu całych zajęć. Od jakiegoś czasu zastanawiałem się również jak rozwiązać problem różnego tempa pracy poszczególnych uczniów – jedni uczą się szybko i chcieliby szybciej przejść do realizacji kolejnych zagadnień, a inni potrzebują nieco więcej czasu na opanowanie choćby podstawowych treści. Na czym to polega? Metoda ta opiera się na prostym pomyśle: uczniowie w domu zapoznają się z treściami lekcji, a w szkole powtarzają i systematyzują wiedzę oraz ćwiczą umiejętności. Trzydzieści lat temu były to w większości wydrukowane teksty. Jak przygotować materiały, czyli i Ty zostaniesz lektorem Ja jednak zdecydowałem się na samodzielne wykonanie multimedialnych wersji swoich lekcji. Przykładowy filmik z lekcją multimedialną na temat kolonializmu w XIX wieku:

Edukacja hybrydowa, czyli blended learning (1) Szczegóły Opublikowano: niedziela, 27, lipiec 2014 00:00 Marcin Polak Jakiej szkoły, jakiego uczenia się potrzebują dzisiejsi uczniowie, albo szerzej – osoby uczące się? Korzystając z wakacyjnego, wolnego czasu zachęcamy nauczycieli i edukatorów do obejrzenia serii filmów przygotowanych przez Fundusz Szkół Doliny Krzemowej i Instytut Claytona Christensena, który dostępny jest z polskimi napisami dzięki współpracy z Khan Academy. Dlaczego akurat dziś ta forma uczenia się tak się rozwinęła? Czym jest blended learning? (Notka o autorze: Marcin Polak jest twórcą i redaktorem naczelnym Edunews.pl, zajmuje się edukacją i komunikacją społeczną, realizując projekty społeczne i komercyjne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Zobacz pozostałe części cyklu Edunews.pl o edukacji mieszanej: Loading...

Cyfrowa Szkoła > Poradnik > Poradnik narzędziowy - Często w naszych projektach wykorzystujemy aplikacje i narzędzia internetowe dostępne za darmo w sieci - piszą na swoim bogu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu. Spytaj się, z jakich rozwiązań korzystają Twoi uczniowie i przedstaw im wybrane przez nas propozycje narzędzi - pogrupowaliśmy je w zależności od sposobu ich wykorzystania. A jeśli znasz inne ciekawe propozycje, prześlij je do nas, a dodamy je do katalogu (na każdej stronie znajduje się formularz zgłoszenia narzędzia TIK - możesz go wypełnić). WAŻNE: aby móc wykorzystać niektóre z opisanych narzędzi wymagana jest rejestracja. Przy okazji używania narzędzi TIK, warto więc zapoznać uczniów z bezpieczeństwem ich użytkowania oraz z podstawowymi informacjami dotyczącymi ochrony danych osobowych pozostawianych np. z okazji rejestracji czy zakładania konta.

Materiały dydaktyczne, scenariusze lekcji, wolne podręczniki | Polski z TIK Baza dobrych praktyk - zbiór dobrych praktyk i sprawdzonych pomysłów z języka polskiego, historii, matematyki, biologii, chemii, fizyki,i geografii i wiedzy o społeczeń Culture.pl – strona, na której można znaleźć wiele ciekawych,nieznanych informacji o twórcach i dziełach literackich, malarskich, filmowych, architektonicznych, muzycznych, fotograficznych i Edukacja medialna – portal zawiera scenariusze, ćwiczenia i materiały do prowadzenia zajęć z edukacji medialnej w szkołach, domach kultury i bibliotekach; gromadzi ponad 150 lekcji dla klas IV – VI szkoły podstawowej, gimnazjum i szkół Edukator.pl – baza wiedzy zawierająca teksty niektórych dramatów, opowiadań, powieści, wierszy, prezentacje multimedialne z wielu przedmiotów, zbiór narzędzi TIK Polska wersja Khan Academy – materiały przede wszystkim z nauk ścisłych i przyrodniczych (zdarzają się materiały z historii i historii sztuki)

emaze - Online Presentation Software – Create Amazing Presentations Home Nauka. To lubię Without panic, in this video I will give the most current information about the virus and I will tell you what to pay special attention to minimize the risk of infection. So it will be about masks, whether alcohol helps or disturbs, and why panic can be worse than illness. If you like my videos subscribe to my channel! Sources:Xu, X., Chen, P., Wang, J. et al. Tao Liu, Jianxiong Hu, Jianpeng Xiao et al .: Time-varying transmission dynamics of Novel Coronavirus Pneumonia in China, 2020. World Health Organization: www.who.int Chief Sanitary Inspectorate: gis.gov.pl www.worldometers.info/coronavirus/coronavirus-cases/ Without panic, in this video I will give the most current information about the virus and I will tell you what to pay special attention to minimize the risk of infection. If you like my videos subscribe to my channel! Sources:Xu, X., Chen, P., Wang, J. et al.

Odwrócona lekcja w praktyce – skuteczny sposób na poprawę wyników klasy - LIBRUS Szkoła Nowy rok pod znakiem ciągłych zmian? Przeładowana podstawa? Zbyt liczne klasy? Postaw na odwróconą lekcję. Teraz jest najlepszy moment. Nauczyciel nie ma czasu. Idealnie byłoby, gdyby nauczyciel miał więcej czasu na indywidualną pracę z uczniem, a uczeń miał poczucie, że w swojej edukacyjnej podróży, którą przecież musi odbyć przymusowo, nie jest sam. Mówiąc najkrócej, chodzi o to, by zamiast zadawać pracę domową po przerobieniu tematu, nauczyciel polecał uczniom zapoznanie się z materiałami wprowadzającymi temat kolejnej lekcji. Jak to działa Wyobraźmy sobie nauczycielkę matematyki w VII klasie. Kasia zmienia więc podejście. Jeśli wszystko się uda, Kasia będzie miała sporo czasu na indywidualną pracę z uczniem: słabszym pomoże, a lepszym rzuci wyzwanie, żeby się nie nudzili. To jest zbyt piękne Co jednak zrobić, gdy nie wszystko idzie zgodnie z planem? Skąd brać filmy? Czy nie można zastąpić filmu kserówką z podręcznika? Co, jeśli rodzice są przeciwko? Co, jeśli wciąż brakuje czasu?

Pan Belfer - nauczyciel z Internetów - pozytywna strona szkoły.

Related: