background preloader

Edukacja Medialna

Edukacja Medialna

Ekslibris (znak) Ekslibris (łac. ex libris – z książek) – znak własnościowy danego egzemplarza, książki najczęściej ozdobny, wykonany w technice graficznej, z imieniem i nazwiskiem właściciela księgozbioru, (lub np. stylizowanymi inicjałami) albo nazwą instytucji. Typowy ekslibris jest małą, zadrukowaną karteczką przyklejoną do wewnętrznej strony okładki. W prostszej formie może to być np. pieczątka. Projektowanie ekslibrisów jest jedną z dziedzin grafiki artystycznej. Posługiwanie się ekslibrisem jest uważane za wyraz wysokiego szacunku i dbałości o książki, jak również wysokich potrzeb kulturalnych ich właściciela. Najstarsze oznaczenia własnościowe na książkach pojawiły się w Polsce w drugiej połowie XIV wieku, na kartach rękopisów. E.

mam Ośrodek Rozwoju Edukacji :: Aktualności ekslibris Materiały dla kategorii: Nauczyciele - Civilia - Portal edukacji medialnej Z pojęciem „edukacja medialna” mamy do czynienia coraz częściej, także w kontekście polskiej szkoły, choć trzeba zauważyć, że bywa ono używane nieadekwatnie do swego znaczenia. Niekiedy pod hasłem medialnej edukacji młodzież uczy się obsługi komputera. Czasami wręcz określa się tak wykorzystanie urządzeń audiowizualnych do urozmaicania lekcji z obowiązkowych przedmiotów nauczania. W najlepszym przypadku edukacja medialna młodzieży sprowadza się do przeprowadzenia warsztatów dziennikarskich. Problemem może tu być to, że samo pojęcie ma dość nieostry charakter.

Edukacja medialna - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji Czym jest edukacja medialna? Film przygotowany przez Fundację Citizen Project , Beata Staszyńska & Onno Hansen 2012 Media w edukacji czy edukacja do mediów? Umiejętności technologiczno - informatyczne czy raczej strona humanistyczna? Czego właściwie dotyczy edukacja medialna i dlaczego jest ona tak istotnym elementem kształcenia? Żyjemy dziś w społeczeństwie informacyjnym, w którym dynamika ciągłych zmian w świecie mediów i ich ogromnej roli edukacyjnej nabierają coraz większego znaczenia. Media i pedagogika Media stanowią łącznik między człowiekiem, a kulturą stając się narzędziami gromadzenia, przetwarzania i generowania informacji. Pedagogika natomiast, to należąca do nauk społecznych nauka o wychowaniu. Przedmiotem zainteresowań pedagogiki medialnej są więc przede wszystkim: Edukacja medialna Równie ważną kwestią jest sama edukacja medialna, będąca praktycznym przełożeniem pedagogiki medialnej.

Nasze projekty « Fundacja Nowoczesna Polska Poniżej prezentujemy krótkie podsumowanie naszych głównych projektów. Jeśli chcesz wesprzeć jeden z nich, zobacz w jaki sposób możesz przekazać darowiznę na jego rzecz. Zachęcamy także do zapoznawania się ze szczegółowymi rocznymi sprawozdaniami z naszej działalności. Wolne Lektury Wolne Lektury to biblioteka internetowa czynna 24 godziny na dobę, 365 dni w roku i całkowicie darmowa. Edukacja Medialna Serwis edukacyjny edukacjamedialna.edu.pl zawiera wysokiej jakości scenariusze zajęć, ćwiczenia i materiały do edukacji medialnej, gotowe do wykorzystania w szkołach oraz w ramach zajęć prowadzonych w domach kultury i bibliotekach. Cyfrowa Przyszłość W ramach projektu powstał raport analizujący obecny stan kompetencji medialnych i informacyjnych polskiego społeczeństwa oraz innowacyjny katalog kompetencji z podziałem na grupy wiekowe – pierwsza udana próba zdefiniowania zakresu edukacji medialnej i informacyjnej. Zamknięte projekty:

Related: