background preloader

PhET Simulations Translated into Hebrew

PhET Simulations Translated into Hebrew
Related:  שיעורי מדעיםסדנה

לנסות בבית - תנועה והסוואה | לילדים מה רואים? דמות של בעל חיים בעל דגם הזהה לדגם של הרקע, המתמזג עם הסביבה, כך שמאד קשה לראות אותו. ניתן להבחין בנוכחות בעל החיים, כאשר הדמות זזה. מה לוקחים? מספריים.עיפרון וצבעים.לוח שקוף.חבר או בן משפחה. איך בונים? בוחרים דגם (קוים, נקודות, כתמים או שילובים שונים) ומדפיסים את הדגם הנבחר בשני עותקים.מכניסים את אחד העותקים המודפסים למדפסת, ומדפיסים עליו את דף הדמויות. מה עוד? מזיזים את דמות בעל החיים במהירויות שונות האם מהירויות התנועה משפיעה קלות ההבחנה בדמות? איפה פה המדע? הסוואה בבעלי חיים הינה אמצעי להעלמות בעל החיים מעיני רואיו, בדרך כלל להגנה או התקפה. בחזרה לרשימת הניסויים

שלושה פרפרי זהב, דף הבית אדמה- (גירסת איורי הגאופיטים) הורדה תצוגה אדמה- (גירסת איורי תירס) הורדה תצוגה הורדה תצוגה פעילות חקר: "מעל ומתחת לאדמה" @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ הגבעות הכחלות מילים: אוריאל אופק, לחן: דובי זלצר גאולה גיל עברית כניסה קורין מרצ'נד צרפתית כניסה גלגל מזל: אותיות א-ב כניסה כדי להכנס לאנימציה, יש ללחוץ על הכתם האפור, ולהעלות פלש פלייר במבט חדש - סדרת לימוד במדע וטכנולוגיה לבית הספר היסודי - במבט חדש- חומרי עזר לנוחיות המורים מוגשים חומרים בפורמט WORD להורדה.שימוש בחומרים אלה יכול לחסוך זמן בשיעור. כתה א 1. טבלת מעקב "מזג אוויר בסתיו", עמוד 95 במדריך למורה2. טבלת מעקב "מזג אוויר בחורף", עמוד 109 במדריך למורה3. טבלת מעקב "מזג אוויר באביב", עמוד 127 במדריך למורה4. כיתה ב1. 5. 6. כתה ג 1. כיתה ד1. כיתה ה1. כתה ו 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21.

Make Your Own Rock Candy A wooden skewer (you can also use a clean wooden chopstick) A clothespin 1 cup of water2-3 cups of sugarA tall narrow glass or jar Clip the wooden skewer into the clothespin so that it hangs down inside the glass and is about 1 inch (2.5 cm) from the bottom of the glass. (as shown) Remove the skewer and clothespin and put them aside for now. Want colored rock candy? When you mixed the water and sugar you made a SUPER SATURATED SOLUTION.

הטלוויזיה החינוכית : סופי לעת עתה - דרמה ללימוד מדע מה הוא גז? והאש, איזה מין דבר היא? חומר? ואיך יכול להיות שיש דבר כמו ריק - אם ריק הוא שום דבר? השאלות המדעיות האלה לא רק מטרידות אותנו מאז ימי יוון, הודו ומצריים העתיקות, אלא הן גם היוו דלק לכמה ויכוחים לוהטים לאורך ההיסטוריה, עד שהגענו למסקנה סופית... לעת עתה. אבל במקום ללמוד את המדע רק מול הלוח והספרים, "סופי לעת עתה" מחיה את הויכוחים האלה בדרמות קצרות ומשעשעות. "סופי לעת עתה" נולדה כסדרה לסיוע בהוראת המדעים בבתי הספר, כמו סדרות רבות של הטלוויזיה החינוכית. אז בואו הצטרפו לגלילאו גליליי וארכימדס, אריסטו ואלי מצרים העתיקה בויכוחים המרים שלהם על העולם שלנו מאז ועד היום. מבית היוצר של הטלוויזיה החינוכיתמנחה: משה בקרמשך: 30 דקותמספר פרקים: 8

רשימת כל הניסויים באתר הרשימה המלאה של ניסויי "מדע בבית" – ניסויים מדעיים לילדים ולמבוגרים – שהתפרסמו עד היום (לפי סדר פרסומם, החדשים בתחתית הרשימה). כל שבועיים מתפרסם ניסוי חדש: כאן תמצאו מגוון הצעות לניסויים מדעיים לילדים (ומבוגרים) שאפשר לעשות בבית – ללא שימוש במכשירים או חומרים מיוחדים. התוצאות – מפתיעות ולפעמים מדהימות, ולפעמים נראות כמו קסם – אך אין כאן שום דבר על-טבעי, הכל לפי חוקי הכימיה, הפיסיקה, הביולוגיה והמתמטיקה. ניסויים עם טקסט ותמונות בלבד (ללא סרט וידאו): חרציות צבעוניות – בניסוי הזה נלמד איך לשנות את צבען של חרציות לבנות בעזרת צבעי מאכל.מים בורחים מכוס – בניסוי הזה נלמד איך מים יכולים "לברוח" ממכל אחד לאחר – וכל זה בלי שנטה את המכל או אפילו ניגע בו.בלוני גומי חסיני אש – בניסוי הזה נראה איך אפשר להניח בלון גומי רגיל מעל אש בלי שיתפוצץ.כרומטוגרפיה של טוש שחור – בניסוי הזה נפריד את הצבע השחור של טוש לצבעים שמהם הוא מורכב ונראה שהוא בעצם בנוי מתערובת של כמה צבעים.כרומטוגרפיה של פרחים – בניסוי הזה נכין תמצית של צבענים (פיגמנטים – חומרים בעלי צבע) מתוך עלי הכותרת של פרחים צבעוניים.

ynet חילוץ בלב ים: גולשים הצילו צב ים מרשת דייגים - ירוק צילום: ארז ארליכמן, צילום סטילס: אורי מגנוס, צילום תת ימי: חגי נתיב, עריכה: תמר אברהם כתב וצילם: ארז ארליכמן, צילום סטילס: אורי מגנוס, יניב לוי מרשות הטבע והגנים ו"מרפאת כל-חי" . צילום תת ימי: חגי נתיב, עריכה: תמר אברהם גיא ארד, גל ברכה ומתן פיין, נערים בני 15-17 המתגוררים במעגן מיכאל, הגיעו לגלוש בים מול חוף הקיבוץ. רשת דייגים שהושארה בים גרמה לצב הים להסתבך בה ללא יכולת לחלץ עצמו (צילום: אורי מגנוס) בתחילה ניסו הגולשים להסיר את הרשת מצב הים, אך הצב התגונן והקשה על המחלצים (צילום: אורי מגנוס) רשת הדייגים נתקעה בקרקעית הים ומנעה מהצב לזוז. נוכח הסכנה לחיי הצב, החבורה החליטה לפצל כוחות. בחוף הים הוא הזעיק את אורי מגנוס ודוד גל, מדריכי גלישה בימייה של מעגן מיכאל שנרתמו לסייע לצב הים במצוקה (צילום: אורי מגנוס) הזרמים החזקים והגלים הגבוהים מנעו מהמחלצים לחתוך את הרשת בלב הים והם החלו לחתור אל החוף (צילום: אורי מגנוס) (צילום: אורי מגנוס) ג'נגו המותש בחוף הים, מסובך ברשת הדיג (צילום: אורי מגנוס) חותכים את הרשת (צילום: אורי מגנוס) הגולש גיא ארד וג'נגו הצב (צילום: אורי מגנוס) יום ההשבה לטבע.

Eating Nails for Breakfast - Cool Science Experiment ‪Oil Spill impact on wildlife‬‏

Related: