background preloader

במבט חדש - סדרת לימוד במדע וטכנולוגיה לבית הספר היסודי - במבט חדש שיעורים מתוקשבים

במבט חדש - סדרת לימוד במדע וטכנולוגיה לבית הספר היסודי - במבט חדש שיעורים מתוקשבים
להלן מוגש מבחר של שיעורים מתוקשבים.כל השיעורים מותאמים לפעילויות המשלבות יחידות לימוד בסדרה "במבט חדש".השיעורים מאורגנים על פי כיתות, ובכל כיתה מפורטים הנושאים.הקשה על הנושא המבוקש מאפשרת פתיחה של קובץ בפורמט pdf. הערה: מעת לעת מתווספים שיעורים מתוקשבים בנושאים חדשים. כתה א - צמחים בעונת הסתיו - בעלי חיים בעונת הסתיו - נדידת ציפורים בעונת הסתיו - מזג האוויר בחורף - בעלי חיים בחורף - צמחים בחורף - סימני עונת האביב- צמחים באביב- בעלי חיים באביב- נדידת הציפורים באביב - חוש השמיעה - חוש הראיה - חוש הריח - חוש המגע - חוש הטעם כיתה ב - סימני חיים- מבנה השיניים ותפקודן- תפקידי השיניים- שומרים על בריאות השיניים- תכונות של חומרים- חומרים מסוכנים כיתה ג- יום ולילה- הירח הוא לווין- בעירה ומניעת שריפות- זיהום אוויר - נביטת זרעים- תכונות של סלעים- שימוש בסלעים, התועלת והנזק - תכונות של קרקעות - בטיחות בחשמל - המעגל החשמלי - מוליכים ומבדדים - חומרי דלק, תכונות ושימושים - חקר מדעי: צרכי קיום של צמחים כיתה ד- מחזור המים בטבע - מחסור במים- זיהום אוויר- שפע מינים, עושים סדר- מיון בעלי חיים- התאמת בעלי חיים לסביבה- הגוף כמערכת

http://mabat.edumining.info/index.php?option=com_content&task=view&id=58&Itemid=79

Related:  פעילויות מתוקשבות במדעיםכלים והדרכהשיעורי מדעים

cms.education.gov.il/EducationCMS/Units/MadaTech/hatamat_marechet_21/PituchTochenDigitali/portal_tochn_cinuch.htm פורטל התוכן החינוכי | עדכונים | סיסמאות התנסות | סרטוני הדרכה לשימוש בפורטל פורטל התוכן החינוכי לתמיכה בפורטל: 03-9298888 עכשיו גם בצ'אט מול נציג! במסגרת התכנית הלאומית – "התאמת מערכת החינוך למאה ה-21" הוקם פורטל תוכן חינוכי שמטרתו להנגיש לכלל הציבור, ולמורים בפרט את מגוון התכנים הדיגיטליים הקיימים בהתאמה לתכניות הלימודים.

במבט חדש - סדרת לימוד במדע וטכנולוגיה לבית הספר היסודי - במבט חדש- חומרי עזר לנוחיות המורים מוגשים חומרים בפורמט WORD להורדה.שימוש בחומרים אלה יכול לחסוך זמן בשיעור. כתה א 1. טבלת מעקב "מזג אוויר בסתיו", עמוד 95 במדריך למורה2. טבלת מעקב "מזג אוויר בחורף", עמוד 109 במדריך למורה3. לנסות בבית - תנועה והסוואה מה רואים? דמות של בעל חיים בעל דגם הזהה לדגם של הרקע, המתמזג עם הסביבה, כך שמאד קשה לראות אותו. ניתן להבחין בנוכחות בעל החיים, כאשר הדמות זזה. Hundreds of Science Fair Projects For Students הטלוויזיה החינוכית : סופי לעת עתה - דרמה ללימוד מדע מה הוא גז? והאש, איזה מין דבר היא? חומר? ואיך יכול להיות שיש דבר כמו ריק - אם ריק הוא שום דבר? השאלות המדעיות האלה לא רק מטרידות אותנו מאז ימי יוון, הודו ומצריים העתיקות, אלא הן גם היוו דלק לכמה ויכוחים לוהטים לאורך ההיסטוריה, עד שהגענו למסקנה סופית...

ynet חילוץ בלב ים: גולשים הצילו צב ים מרשת דייגים - ירוק צילום: ארז ארליכמן, צילום סטילס: אורי מגנוס, צילום תת ימי: חגי נתיב, עריכה: תמר אברהם כתב וצילם: ארז ארליכמן, צילום סטילס: אורי מגנוס, יניב לוי מרשות הטבע והגנים ו"מרפאת כל-חי" . צילום תת ימי: חגי נתיב, עריכה: תמר אברהם גיא ארד, גל ברכה ומתן פיין, נערים בני 15-17 המתגוררים במעגן מיכאל, הגיעו לגלוש בים מול חוף הקיבוץ. במרחק של כ-400 מטר מהחוף, הבחינו לפתע בצב ים חום שנקלע למצוקה (צילום: אורי מגנוס) רשת דייגים שהושארה בים גרמה לצב הים להסתבך בה ללא יכולת לחלץ עצמו (צילום: אורי מגנוס) תצפית בשמש – Astropedia מתוך Astropedia עוצמת האור הנראית של השמש כה חזקה עד כי מבט ישיר וממושך בשמש עלול לגרום ל נזק בלתי הפיך ל עין האנושית. על כן, בעת תצפית שמש יש לנקוט בכללי זהירות - ראו מאמר מורחב בנושא: כללי בטיחות בתצפית שמש . ישנן מספר תופעות שניתן לראות בקלות יחסית על השמש , כגון: כתמי שמש, כתמים לבנים, אפקט ווילסון ואפקט האפלת השפה. בנוסף, על ידי שימוש ב פילטר המעביר רק אור באורך גל של הקו ה ספקטרלי Hα (ראו: ספקטרום אטום המימן ) ניתן לראות סערות שמש מתפרצות בקרבת שפת השמש.

חשיפה לשמש שקיעת השמש בחוף תל אביבהתמונה באדיבות אוסף התצלומים הלאומי נסו לתאר לעצמכם עולם בלי שמש -קרררר...חשוך... אבל לא רק מידות החום (מעלות החום יצנחו לטמפרטורה של -270 מעלות בלי קרינת השמש!) והאור ישתנו בעולם בלי שמש. נניח שהעולם לא היה קופא - האם ניתן יהיה לחיות ללא אור השמש? ללא אור השמש, קודם כל ימותו הצמחים. מכת ארבה: נזק של מאות אלפי ש"ח הארבה ממשיך לפשוט על הנגב: נחיל ארבה בעל מיליוני פריטים נכנס בשעות הצהריים מסיני למערב הנגב, והמוני פריטים נצפו בשמי הדרום, באזור ניצנה. הלהקה הגדולה המשיכה מזרחה והתפשטה מעל מספר אזורים בנגב. נכון לשעה זו, מומחים מעריכים כי הנזק שייגרם לחקלאות צפוי להיות בשווי של מאות אלפי שקלים ואולי אף יותר מכך. רוצים לקבל עדכונים נוספים?

ynet עוד ריסוס לפנות בוקר: "חוששים שהארבה יתרבה" יותר משבוע חלף מאז הגיעו ראשוני החגבים, ונראה שמדינת ישראל תמשיך להתמודד עם מכת הארבה גם בימים הבאים. ארבעה מטוסי ריסוס של משרד החקלאות החלו לרסס הבוקר (יום ב') עם אור ראשון בשטחי מועצת רמת נגב. המטוסים צפויים לרסס כ-7,000 דונם. "אין שום חיית בר בארץ שמאיימת על אדם" משה אלפרט יכול ליטול על עצמו את היומרה לשמש דוברם של בעלי החיים. במשך 20 שנה תיעד אותם בסבלנות ואהבה אין קיץ והתוצאה, ששודרה הערב, היא סרט הטבע הישראלי הקולנועי הראשון. "לקחתי על עצמי את הזכות להיות דוברם של בעלי החיים בסרט הזה" מספר משה אלפרט, יוצר הסרט "ארץ בראשית".

ynet ארבה, אבל מעט: חגבים הגיעו למרכז וצפון הארץ הבוקר (שבת) אמנם נערך ריסוס נוסף נגד נחילי ה ארבה בדרום, אולם החגבים האדומים הם כבר לא רק חלק מהנוף של תושבי הדרום. למייל האדום של ynet הגיעו עשרות תמונות של פריטי ארבה מתל-אביב, בת-ים, ראשון-לציון, אור יהודה, מודיעין, אזור נתב"ג, אשדוד, כפר-סבא, נתניה, הרצליה ועוד. היו גם גולשים שדיווחו כי הארבה הגיע אפילו לחיפה, זכרון-יעקב, נהריה וטבריה. ממשרד החקלאות נמסר כי "מדובר בפריטים בודדים של ארבה שנמצאים בכל הארץ כבר מתחילת השבוע. המעטים אינם מטרידים.

Related: