background preloader

The World’s First Vertical Forest: An

The World’s First Vertical Forest: An
I’d like to introduce you to the world’s first Bosco Verticale (Italian for Vertical Forest), which is being built right now in Milan. According to Christopher Woodward, a writer for the Financial Times, it’s “the most exciting new tower in the world.” This vertical forest will span across two towers that have fabulous balconies designed to house these trees. This forest, designed by architect Stefano Boeri, will allow the greenery to get shade in the summer, sunlight in the winder and protection from the wind while it cleans the air, produces oxygen and cuts down on all the noise pollution in Milan. Via: [Amusing Planet] [Treehugger]

Vertical Gardening Ideas: Tube Planters - Gardening Gone Wild I was transformed into a lover and student of vertical gardening after seeing Patrick Blanc’s vertical wall designs years ago in a magazine. I’ve written about vertical gardening on GGW over the past few years. Since then, the field has continued to grow at a quick pace. In he 1980s, Pat McWhinney noticed that many rock and waterfall type projects were lacking plant life around the rock formations. Tube planters are made of an industrial cloth: Patrick has them sown up by a seamstress into circular tubes and lengths of varying dimensions. Five tube planters secured to a latticed screen, ready to be planted. An example of a single tube (on the production table) planted with a lush variety of succulents Succulent framed walls in a variety of sizes Close up of an intricate tapestry of color and shapes Fewer varieties of plant material can still make for an outstanding living wall Vertical and horizontal succulent tube planters on latticed wall Agapanthus in 4 inch tube planter in full bloom.

General Motors and Partners Create Detroit Urban Garden Using Repurposed Shipping Crates GM’s metal shipping crates were repurposed into raised beds. Photo: John F. Martin for General Motors They paved paradise and put up a parking lot. Katherine Guzman, 8, of Detroit fills her bag with tomatoes and peppers during the opening Wednesday of Cadillac Urban Gardens. Officially opened Wednesday, the gardens are a collaborative effort initiated in April between General Motors, Ideal Group, Southwest Detroit Environmental Vision, and local composting company, Detroit Dirt. Detroit Dirt founder Pashon Murray, left, and John Bradburn, manager of General Motors’ waste reduction efforts, helped tend the Cadillac Urban Gardens. “Instead of recycling this material, we found a direct reuse, which saves energy and resources,” said John Bradburn, GM’s manager of waste reduction efforts. One of the metal shipping crates repurposed as a raised bed. Katherine Guzman, 8, of Detroit looking for peppers. Photo: John F. Detroit has more than 500 gardens, many on land that once held houses.

Úžasná zahrádka do bytu i na balkon? Ta vertikální! Vertikální zahrada v moderním pojetí? To je rostlinami pokrytá fasáda domu tak, jak ji technologicky vymyslel Francouz Patric Blanc. Přestože nebyl první, jeho jméno se v souvislosti s vertikálními zahradami nejčastěji zmiňuje. Ovšem i vy, kteří nemáte dům, můžete rostlinami ozdobit balkonovou stěnu nebo i část interiéru. Hodí se všude „Vertikální zahrady se používají na fasádu domu i jako ozdoba plotu, ovšem vejdou se i do malého panelákového bytu, aniž by ubíraly prostor k bydlení. Foto: Svobodné zahrady KlusŽivé zelené stěny nabízejí doslova pastvu pro oči a používají se nejen v soukromých interiérech Foto: matouš hydroponieUkázka použití rostlin jako originálního rámu televizoru. Konstrukční možnosti Konstrukce pro svislou zahrádku může mít mnoho podob, byť se mnohdy montují na rošt ukotvený ve zdi. Co je důležité? Při zvažování vertikální zahrádky myslete na to, jak stabilizovat ve svislé poloze substrát, nebo jak ho nahradit zmiňovanými textiliemi pro hydroponii.

BBC Learning English | Pronunciation Tips Zahrady na svislé ploše aneb Vertikální zahrady | Dům a zahrada - bydlení je hra Zahrada na střeše už dnes asi nikoho nepřekvapí, ale co taková vertikální zahrada? Ta už u mnohých z nás jistě překvapení vyvolá. Jak vypadá? Vertikální zahrady jsou bezesporu zajímavou alternativou klasických i střešních zahrad. Vertikální zahrady, co si máme představit pod tímto pojmem? Kdy a kde se tyto zahrady objevily poprvé? Kde všude nacházejí uplatnění? schopnosti rostlin absorbovat látky znečisťující prostředí; regulují teplotu budovy – vytváří další izolační vrstvu; a v neposlední řadě také působí estetickým dojmem. Jak náročné jsou na realizaci? Je možná jejich realizace svépomocí? Ačkoliv je pravdou, že „zlaté české ručičky“ dokážou vyrobit cokoliv, v tomto případě je opravdu lepší obrátit se na odborníky, nejen kvůli konstrukčním detailům, ale také výběru vhodných rostlin a správnému poměru živin v oběžném roztoku. Pokud bychom si nechali vertikální zahradu vytvořit odborníkem, kolik bychom za ní zaplatili? Jaká je následující péče?

Podcasting for the ESL/EFL Classroom Zelené (živé) fasády - vertikální zahrady Zelené fasády dokáží klimatizovat budovy pasivní cestou - pomocí stínění a odvodu slunečního záření, a pomocí evapotranspirace lepšit mikroklima uvnitř a v blízkosti budovy... Neustále rostoucí ceny energií vedou v poslední době k tlaku na snižování energetické náročnosti budov. Podíl budov činí na celkové spotřebě energie v EU 40% a s přibývající zástavbou a urbanizací krajiny neustále roste. Základem pro nízkou energetickou náročnost budovy je především energeticky úsporný obvodový plášť. Jednou z jeho variant, která je zároveň šetrná k životnímu prostředí, jsou systémy zelených fasád. Zelené fasády dokáží klimatizovat budovy pasivní cestou - pomocí stínění a odvodu slunečního záření, a pomocí evapotranspirace lepšit mikroklima uvnitř a v blízkosti budovy. Speciálním prototypem zelených fasád jsou fasády francouzského botanika Patricka Blanca, který pro ně využívá systém panelů a stěn. Systém vertikálních zahrad (Mur végétal) představuje novou techniku kultivace rostlin bez substrátu.

Vertikální zahrady | Luxusní povrchy NĚMEC s.r.o Představte si živé stěny ve skalách, trsy rostlin, které bujně rostou na těch nejnepřístupnějších místech a vyrazí Vám dech svou nespoutanou krásou. A tuto nádheru dokážeme přenést i do Vašeho interiéru či exteriéru. Vertikální zahrady mohou zkrášlit byt nebo dům či impozantně dokreslit jednoduchou krásu moderních kancelářských budov. Můžete si vybrat z nepřeberného množství a tvarů krásných květin a rostlin. Technologie je dovedena firmou NĚMEC LUXUSNÍ POVRCHY k maximální spokojenosti zákazníka včetně jednoduché údržby. Konstrukce je lehká a tudíž snadno umístitelná, systém zavlažování je možné buď napojením na vodovod nebo manuálním doléváním vody do nerezového truhlíku pod zahradou, ve kterém je umístěno čerpadlo. Jako každá rostlina i vertikální zahrady potřebují péči a pokud se o ni zákazník nechce starat, tak společnost NĚMEC LUXUSNÍ POVRCHY nabízí i možnost dlouhodobé údržby a servisu. METROSTAVStudio A69 Více obrázků... METROSTAVStudio A69 Společnost EconomiaMgA. Společnost KKCG

Related: