background preloader

Dan Pink on the surprising science of motivation

Dan Pink on the surprising science of motivation

The 20 most-watched TEDx talks so far News X marks the spot: This week’s TEDxTalks Each week, TEDx chooses four of our favorite talks, highlighting just a few of the enlightening speakers from the TEDx community, and its diverse constellation of ideas worth spreading. Below, give this week’s talks a listen. Fighting Duchenne muscular dystrophy: Dr. Global Issues 4 TEDxTalks on how the world could end today (but, chances are, won’t) Well, it’s December 21st, 2012, in EST time zones and, if you’re reading this, the world has not ended. עובדות מרתקות על חלומות חקר המוח האנושי הוא תחום מעניין ופופולארי שמתפתח עם השנים ומספק גילויים שונים בתדירות גבוהה. המחקר לגבי חלומות בפרט, הוא נישה מרתקת במיוחד, אבל למרות העיסוק הרב בה, עדיין אנחנו יודעים כל כך מעט על התוכן, המטרה ופשר החלומות שלנו. מה שבטוח, הוא שהתמונות, המחשבות והרגשות שהחלומות מצליחים לעורר בנו, אינם ברי חלוף וגם אחרי היקיצה, הרי שהם מלווים אותנו ומשפיעים על המציאות ועל הלך הרוח שלנו במהלך היום. רבים מאמינים כי חלום הוא לא רק שיקוף של ההווה אלא תחזית של העתיד, יש גם המאמינים כי חלום הוא ביטוי של האני הפנימי שלנו והוא מדבר בשפה שטרם רכשנו, יש גם אלה שטוענים שהם לא חולמים בכלל... קבלו 10 עובדות מרתקות על החלומות שלנו המוח וחלומות מחקרים רבים סיפקו ראיות המצביעות על הבדלים עצומים של פעילות המוח בזמן השינה. בעלי חיים וחלומות אומנם מחקרים לא יכולים לומר בוודאות אם בעלי החיים חולמים באותו האופן שבו בני האדם חולמים, אך הם כן יכולים לקבוע האם הם מסוגלים לחלום. מריחואנה וחלומות הרבה אנשים שמעשנים מריחואנה מדווחים שהם לא חולמים וכאשר הם מפסיקים לעשן, לפתע הם חוזרים לחלום בצורה אינטנסיבית. שיתוק שינה

Events Highlights World-changing talks, debates, film screenings, podcasts, videos, and animations - all made available for free, for everyone. All of our work including our free public events programme is supported by our 27,000 Fellows who inspire, support and enable new solutions to address the problems of the 21st Century. Is War Good for Us? Thursday 10 April, 13:00 Has killing made the world safer? Find out more Alcohol and Crime: How Do We Break the Cycle? Tuesday 13 May, 18:30 A new survey by the Alcohol & Crime Commission has found that while many prisoners will be able to manage their alcohol problems during their sentence, a lack of support upon being released can lead them straight back into criminal behaviour. Find out more The Self is Not an Illusion Thursday 22 May, 13:00 Is there anything more to the self than brain cells and processes? Find out more RSA Animate Re-Imagining Work More RSA Animates RSA Shorts Growth is not enough More RSA Shorts Past events and podcasts Is War Good for Us?

10 TED talks about the beauty - and difficulty of being creative להיות זכר מסוג אלפא - האם זה הכי טוב? מיהו זכר אלפא? איך מזהים אותו? מה יש לו שאין לזכרים אחרים ולמה זה עושה לנו את זה? האם להיות זכר אלפא זה באמת תואר נכסף ומה הקשר לבבונים? זכרי אלפא קיימים משחר הימים. אצל בעלי חיים - זכר אלפא הוא הזכר שמשמש מנהיג הקהילה, אצל בני האדם - זכר אלפא מסמל גבר עוצמתי, כריזמתי, שנראה טוב, בעל ביטחון עצמי גבוה וסטטוס נחשק. זכרי אלפא הם לא סתם גברים דומיננטיים אלא הגברים הדומיננטיים בה' הידיעה - והמעמד שלהם נקבע בעיקר באופן יחסי לשאר הזכרים שסביבם. מה שמבדיל בין זכר אלפא לזכר בטא או לזכר אומגה זה מרכיב אחד קטן ופשוט - הטסטוסטרון! בעידן המודרני, קשה לזהות זכר אלפא - מה לעשות, גברים כבר לא נאלצים להאבק עם חזירים, להפשיט נמרים או לגלגל סלעים כבדים, אך העובדה שקשה לזהות אותם, אינה אומרת שהם לא חלק מאיתנו - הנה לכם מספר התנהגויות לזיהוי זכר אלפא: • הוא נוגע בחופשיות, ללא הרשאה מפורשת או מרומזת, בחברי הקבוצה שלו. • הוא עלול לבהות בלי פחד או בושה בבני אדם. • הוא תמיד יחוש בנוח עם קשר עין, ואף פעם לא ישברו אותו ראשון. • הוא לא ירגיש צורך להתנצל אם נכנס בדברים של אחרים. "עליך לאהוב את מה שמוטל עליך לעשות.

Meet JR: Video interview and FAQ about the 2011 TED Prize winner Want to know more about JR, the winner of 2011′s TED Prize? We did, and his team put together this video, above, with an overview of his work in his own words and images. And below, here’s an FAQ to answer the big questions. First: Who is JR? JR is an anonymous photographer and artist. Why JR? JR attracts loyalty and respect from both his subjects, his friends and volunteers who help him mount all of his exhibitions. How will JR work with the TED community? Why a guerrilla artist? Isn’t his work illegal? Several of his recent projects, such as “Unframed,” are done in conjunction with museums and festivals. JR doesn’t allow any association with corporations.

מחוות שעלולות להרוג אותך בחו"ל האם יצא לכם בחו"ל להתנהג כהרגלכם, בדרככם המנומסת והמוכרת ולקבל תגובות כועסות ועצבניות? - כנראה שעשיתם תנועה או סימן שיש להם פרשנות קצת אחרת בחו"ל מאשר בארץ. לכל תרבות, מילון המונחים שלה, הסימנים המובנים והמוכרים שלה. בעידן ה"כפר הגלובלי", בו התנועה בין מדינות היא פשוטה כמו לעלות על רכבת, כדאי שנדע מה עלול לעצבן את חברינו מעבר לים. לפניכם רשימה של 7 מחוות תמימות בהחלט, שיכולות לעצבן אזרחים במדינות אחרות, ולסבך אתכם לחינם: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. WOMEN ARE HEROES - un film de JR - au cinéma le 12 janvier 2011

מחקר חדש על הקשר בין עבודה לתפוקה מחקר חדש שהתפרסם היום מצא כי תנאי העבודה המודרנים, מפחיתים את הפרודוקטיביות של העובדים במשרד ופוגמים ברווחתם. הממצאים התגלו בתוכנית "החיים הסודיים של בניינים" ששודרה בערוץ הבריטי. החוקרים גילו כי עבודה משרדית בתנאים של Open Space יוצרת הסחות-דעת שפוגמות בתפקוד המוחי של העובדים ומפריעה להם לבצע את המשימה. הרעיון של Open Space הוצג לראשונה בשנת 1950 ועד מהרה הפך פופולארי כדרך יעילה של ניצול מרחבי. ד"ר ג'ק לואיס, הנוירולוג שערך את הבדיקה הסביר שמשרדים שבנויים בשיטת ה-Open Space נועדו להעניק לאנשים תחושה של תנועה ותקשורת חופשית כדי לקדם חשיבה יצירתית "אבל זה לא באמת עובד ככה" הוא מסביר, שכן אם אדם מוצף בעבודה ובטלפונים והוא מוקף אנשים שעובדים בקדחתנות מסביבו ואין רגע דל, אפשר בקלות לצאת מריכוז. מסקנתם של החוקרים היא שמשרדים מודרנים שמסרבים לאפשר קישוטים אישיים על קירות או על שולחנות, וזאת כדי לשמור על אחידות, עשויים לפגום ברווחת העובד בכ-32% ולהוריד את הפרודוקטיביות שלו בכ-15%. בסדרת ניסויים שערכו החוקרים, הם מצאו כי העובדים מגיבים טוב יותר בחללים שמועשרים בתמונות ובצמחים. 1. 2. 3. 4. 5. 6.

מה תנוחות השינה אומרות על הזוגיות? "מילותיו של האדם מושכות בדרך כלל תשומת לב רבה יותר מתנועותיו, ותנועותיו מושכות תשומת לב רבה יותר מתנוחותיו." (גבריאל רעם). עוד יום עבר לו, אתם מותשים ועייפים, כל מה שבא לכם זה להכנס למיטה הרכה והנעימה שלכם, להתכרבל בין הכריות המלטפות, להתחבק עם השמיכה החמימה. זחילה לתוך מצעים נעימים בסופו של יום, זה אחד הדברים המענגים ביותר לעשות. המיטה משמשת כמקום אינטימי בו ניתן להרפות את הגוף והנפש מאירועי היום. המחשבה על העניין הזה העסיקה אותי אתמול בלילה בעת שנכנסתי למיטה עם בן זוגי. חיפשתי אחר תשובה שתספק אותי, עד שנתקלתי בסיפרה של אוואני תומאס,"השפה הסודית של השינה". אוואני התעלתה על עצמה ואף יצרה נישה באתר הבית של ספרה, בו ניתן לערוך מבחן אישיות קטן, שתוצאתו תגלה לכם את תנוחת השינה המומלצת עבורכם. גבריאל רעם, מומחה לתקשורת לא מילולית, מסכים את הקו המנחה של אוואני. לפניכם מספר תנוחות שינה והמשמעויות שלהם, שנבחרו בקפידה על פי שכיחותן: תנוחת הכפיות הרומנטית - תנוחה נוחה בה שעונים על הצד, בעוד גבו של האחד פונה לחזיתו של השני, כך שהשני ים יוכלו להתחבק במצב אופקי. של האחר. ומחפש מגע עם היד או הרגל.

Related: