background preloader

Dan Pink on the surprising science of motivation

Dan Pink on the surprising science of motivation

http://www.ted.com/talks/lang/eng/dan_pink_on_motivation.html

עובדות מרתקות על חלומות חקר המוח האנושי הוא תחום מעניין ופופולארי שמתפתח עם השנים ומספק גילויים שונים בתדירות גבוהה. המחקר לגבי חלומות בפרט, הוא נישה מרתקת במיוחד, אבל למרות העיסוק הרב בה, עדיין אנחנו יודעים כל כך מעט על התוכן, המטרה ופשר החלומות שלנו. מה שבטוח, הוא שהתמונות, המחשבות והרגשות שהחלומות מצליחים לעורר בנו, אינם ברי חלוף וגם אחרי היקיצה, הרי שהם מלווים אותנו ומשפיעים על המציאות ועל הלך הרוח שלנו במהלך היום. להיות זכר מסוג אלפא - האם זה הכי טוב? מיהו זכר אלפא? איך מזהים אותו? מה יש לו שאין לזכרים אחרים ולמה זה עושה לנו את זה? מחוות שעלולות להרוג אותך בחו"ל האם יצא לכם בחו"ל להתנהג כהרגלכם, בדרככם המנומסת והמוכרת ולקבל תגובות כועסות ועצבניות? - כנראה שעשיתם תנועה או סימן שיש להם פרשנות קצת אחרת בחו"ל מאשר בארץ. לכל תרבות, מילון המונחים שלה, הסימנים המובנים והמוכרים שלה. בעידן ה"כפר הגלובלי", בו התנועה בין מדינות היא פשוטה כמו לעלות על רכבת, כדאי שנדע מה עלול לעצבן את חברינו מעבר לים. לפניכם רשימה של 7 מחוות תמימות בהחלט, שיכולות לעצבן אזרחים במדינות אחרות, ולסבך אתכם לחינם:

מחקר חדש על הקשר בין עבודה לתפוקה מחקר חדש שהתפרסם היום מצא כי תנאי העבודה המודרנים, מפחיתים את הפרודוקטיביות של העובדים במשרד ופוגמים ברווחתם. הממצאים התגלו בתוכנית "החיים הסודיים של בניינים" ששודרה בערוץ הבריטי. החוקרים גילו כי עבודה משרדית בתנאים של Open Space יוצרת הסחות-דעת שפוגמות בתפקוד המוחי של העובדים ומפריעה להם לבצע את המשימה. הרעיון של Open Space הוצג לראשונה בשנת 1950 ועד מהרה הפך פופולארי כדרך יעילה של ניצול מרחבי. הבעיה במשרדים כאלה היא שהם מספקים לעובד מרחב אישי קטן שבדרך כלל מעוצב בצורה אחידה וסטרילית, מה שגורם לעובד לחוש, במודע או לא במודע, כמו בורג קטן בתוך מערכת מקובעת של פס ייצור. מה תנוחות השינה אומרות על הזוגיות? "מילותיו של האדם מושכות בדרך כלל תשומת לב רבה יותר מתנועותיו, ותנועותיו מושכות תשומת לב רבה יותר מתנוחותיו." (גבריאל רעם). עוד יום עבר לו, אתם מותשים ועייפים, כל מה שבא לכם זה להכנס למיטה הרכה והנעימה שלכם, להתכרבל בין הכריות המלטפות, להתחבק עם השמיכה החמימה. זחילה לתוך מצעים נעימים בסופו של יום, זה אחד הדברים המענגים ביותר לעשות. זמן של מנוחה, זמן של רגיעה.

המושכים בחוטים - מה בין ניסיון תעסוקתי למגדר? כשמדובר במציאת עבודה, מסתבר שהפרמטר "את מי אתה מכיר" חשוב לא פחות מהפרמטר "מה אתה יודע". אין ספק שניסיון עבודה הוא אמצעי יעיל להרחבת הקשרים העסקיים והעשרת האפשרויות, אבל מחקר חדש מצא כי זה נכון רק עבור גברים! הגיע הזמן לפטר את המושכים בחוטים! המחקר החדש מגלה כי בעוד שניסיון עבודה משפר את סיכויי הקבלה של גברים לעבודה, הרי שעבור נשים אין לכך כלל השפעה; "המחקר מצא כי ניסון עבודה הוא חשוב, במידה רבה משום שהוא מסייע לפתח קשרים חברתיים וזה יכול לעזור לנו ללמוד על אפשרויות תעסוקה עתידיות" מסביר ד"ר סטיב מקדונלד, פרופסור לסוציולוגיה מאוניברסיטת צפון קרוליינה שערך את המחקר "עם זאת, בעוד שגברים קוצרים את היתרונות של ניסיון עבודה ויחסים חברתיים, נשים לא" כל מה שרציתם לדעת על שקרים מדוע ילדים משקרים? ראשית, חשוב לזכור שהשקר הוא מנגנון טבעי ובריא בהתפתחותו של כל ילד. כל עוד הילד מאמין באיחוד בין העצמי לסביבה, הוא יוצא מנקודת הנחה שכל מה שידוע לו ידוע גם לסובב אותו, ובמצב כזה - שקר אינו רלוונטי. היכולת להבדיל בין השניים תוליד את היכולת לשקר. ילדים לומדים לשקר כבר בגיל צעיר מאוד (גילאי 2-3), בד"כ כדי להימנע מקבלת עונש.

ynet כך תשכילו ברשת << ביקורת: Test Drive Unlimited 2 אתם תראו אותם בתמונות האילוסטרציה בכל אתרי האוניברסיטאות - נשים וגברים צעירים ישובים על כר דשא רענן; היא מחזיקה בידה ספר, הוא אוכל תפוח בזמן שלפטופ קטן נח על ברכיו, ושניהם צוחקים מבדיחה אינטלקטואלית עלומה. זו התמונה שמוכרים לנו - שלימודים אקדמים והשכלה גבוהה מתאימים לתקופה מסוימת בחיים (בין 18 ל-28), למעמד כלכלי גבוה (זה שיכול להרשות לעצמו נטבוק), ולאווירת השלווה הפסטורלית של הקמפוס. מאמר מעניין על התנהגות חברתית בגיל בית הספר גיל הלומדים בבית ספר יסודי 6-12 שנים, הוא השלב הרביעי בשלבי ההתפתחות על פי התיאוריה של אריקסון. בשלב זה מתרחב המעגל החברתי של הילד וקבוצת בני גילו הופכת להיות בעלת משמעות דומיננטית. בגיל זה הציפיה מן הילד היא לפתח יכולת לעבוד בשיתוף פעולה עם אחרים, לכוון את האנרגיה שלו לרכישת מיומנויות אקדמיות ולחוש גאווה על הישגיו. אם הוא מצליח לעמוד בקריטריונים החברתיים ובמשימות הבית - ספריות, תתפתח אצל הילד התכונה שאריקסון קורא לה "חריצות". תכונה זו תתבטא, בין היתר, בתחושת ערך עצמי חיובי, "אני הוא מה שאני מצליח לעשות". אם ילדים אינם זוכים בתמיכה מספיקה או אינם עומדים בציפיות, הם יפתחו תחושת "נחיתות".

הסבר על אפקט פורר קלענו בול, נכון?? אז נגלה לכם סוד קטן. בלחיצה על כל אחד מהציורים התשובה זהה. אז איך זה שזה כל כך מתאים לך?

Related: