background preloader

Annotate images and videos — ThingLink

https://www.thinglink.com/

Related:  ODWRÓCONA LEKCJAWirtualny festiwal/edukacja medialnaedukacjaTIK NOWYCiekawe programy

Materiały dydaktyczne, scenariusze lekcji, wolne podręczniki Baza dobrych praktyk - zbiór dobrych praktyk i sprawdzonych pomysłów z języka polskiego, historii, matematyki, biologii, chemii, fizyki,i geografii i wiedzy o społeczeń Culture.pl – strona, na której można znaleźć wiele ciekawych,nieznanych informacji o twórcach i dziełach literackich, malarskich, filmowych, architektonicznych, muzycznych, fotograficznych i Edukacja medialna – portal zawiera scenariusze, ćwiczenia i materiały do prowadzenia zajęć z edukacji medialnej w szkołach, domach kultury i bibliotekach; gromadzi ponad 150 lekcji dla klas IV – VI szkoły podstawowej, gimnazjum i szkół Edukator.pl – baza wiedzy zawierająca teksty niektórych dramatów, opowiadań, powieści, wierszy, prezentacje multimedialne z wielu przedmiotów, zbiór narzędzi TIK Edux.pl – portal edukacyjny zawierający m.in. bogatą bazę materiałów dla nauczycieli do pracy dydaktyczno – wychowawczej od szkoły podstawowej po studia wyż

Kurs on-line edukacji medialnej. Zapraszamy! Zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych (kl. IV-VI), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) na kurs internetowy z edukacji medialnej. W kursie mogą wziąć udział zarówno nauczyciele realizujący projekty z uczniami w ramach programu "Włącz się. Młodzi i media", jak i ci, którzy nie biorą udziału w programie, a są zainteresowani edukacją medialną. Kurs internetowy ma za zadanie wspierać nauczycieli w realizacji lekcji i projektów medialnych w sposób aktywny, ciekawy, angażujący uczniów.

Edytor wideo YouTube - YouTube - Pomoc Dostosowywanie głośności Dla każdego klipu w projekcie można ustawić inny poziom głośności. Najedź kursorem myszy na klip na osi czasu i znajdź suwak głośności. Przesuń go, aby zmniejszyć głośność klipu lub utworu muzycznego. Dodawanie dźwięku Do filmu można dodać nową ścieżkę dźwiękową.

Matka, malarka, aktywistka, feministka, artystka. Pięć twarzy Marty Frej Częstochowianka Marta Frej ma różne twarze - jak bohater erotycznego bestselleru Christian Grey. Ktoś inny zestawiony z tym książkowo-filmowym bożyszczem pewnie by się obruszył, ale nie ona. - Świadome nawiązanie do popularnej szmiry leży w duchu mojej postmodernistycznej twórczości, opartej na cytatach i odniesieniach - mówi. I może za to poczucie humoru i bezpośredniość ceni ją tyle osób. A najbardziej kobiety. Cyfrowa Szkoła > Poradnik > Poradnik narzędziowy - Często w naszych projektach wykorzystujemy aplikacje i narzędzia internetowe dostępne za darmo w sieci - piszą na swoim bogu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu. Spytaj się, z jakich rozwiązań korzystają Twoi uczniowie i przedstaw im wybrane przez nas propozycje narzędzi - pogrupowaliśmy je w zależności od sposobu ich wykorzystania. A jeśli znasz inne ciekawe propozycje, prześlij je do nas, a dodamy je do katalogu (na każdej stronie znajduje się formularz zgłoszenia narzędzia TIK - możesz go wypełnić).

Wirtualny Festiwal Antydyskryminacyjny Wirtualny Festiwal Antydyskryminacyjny to niepowtarzalna okazja by sprawdzić swoją wiedzę z zakresu znajomości innych kultur oraz dokonania refleksji na temat tak ważnych zagadnień jak tolerancja, dyskryminacja i mowa nienawiści. Zadania będą nie tylko sprawdzać Waszą wiedzę, ale także inspirować i pobudzać Waszą kreatywność! Zapoznacie się z inicjatywami dotyczącymi mowy nienawiści, dowiecie się więcej o mniejszościach narodowych i etnicznych w Polsce i przypomnicie czym różni się stereotyp od faktu. Ci spośród Was, którzy poprawnie rozwiążą zadania wygrają atrakcyjne nagrody! Czy lubicie już nasze strony na Facebooku? Szkoła Edukacja interaktywna Strona ta powstała, by gromadzić i upowszechniać informacje na temat edukacyjnych zasobów Internetu, jak również darmowego oprogramowania, które może być wykorzystywane przez nauczycieli do przygotowywania i prowadzenia lekcji. Portale edukacyjne, aplikacje interaktywne online, gry, quizy umiejętnie wykorzystane mogą być efektywnym i efektownym sposobem przekazywania i przyswajania wiedzy. Wiele z nich doskonale sprawdzi się na tablicach interaktywnych.

Gephi #1. Narysuj graf społeczny i pokoloruj kręgi znajomych To sieć relacji łączących moich znajomych. Widać na nim cztery ważne dla mnie grupy: znajomi z rodzinnego miasta (żółta sieć po lewej), ci ze studiów (sieć zielona powyżej), znajomi, których poznałam przez mojego chłopaka (sieć fioletowa po prawej) oraz największa grupa ludzi, z którymi obecnie przebywam najczęściej (w centrum i na niebiesko). Jest jeszcze dołączająca się do nich sieć ludzi z innego miasta (Warszawy), z którymi ostatnio wszyscy mocno zacieśniamy relacje. Łącznie 162 osoby i 867 relacji. Wychodzi na to, że średnio każdy zna 5 innych osób, ale czy na pewno? Trzy główne węzły wyróżniają się z pewnością.

Edukacja hybrydowa, czyli blended learning (1) Szczegóły Opublikowano: niedziela, 27, lipiec 2014 00:00 Marcin Polak

Related: