background preloader

Best Of Gheorghe Zamfir

Best Of Gheorghe Zamfir

http://www.youtube.com/watch?v=1mHuf8owjoQ

Related:  Projekt: Wizualizacja Wiedzy (DARIAH)

Bieżące trendy w JavaScript Witaj w nowej rzeczywistości... W świecie frontendu od kilku lat zauważyć można dynamiczny rozwój technologii i narzędzi. Minęły te czasy, kiedy developer posiadający wiedzę w zakresie jednego języka programowania może spokojnie przepracować kilka lat, pogłębiając swoją wiedzę w mozolnie tworzonych aplikacjach. Konferencja Digital Cultures - Szkolenia w Warszawie, 25.09.2017 - Evenea.pl Technologie cyfrowe przenikają dziś do sal teatralnych, są silnie obecne w kinie, wspomagają codzienną pracę reporterów i dokumentalistów, umożliwiają opowiadanie złożonych historii w muzeach, przenoszą najciekawsze opowieści do świata gier komputerowych. Konferencja Digital Cultures to prezentacja najciekawszych zjawisk w polskiej kulturze cyfrowej, a także okazja do nawiązywania międzynarodowych kontaktów i dzielenia się doświadczeniami. W programie: dyskusje panelowe, warsztaty, stoliki tematyczne z udziałem ekspertów, działania artystyczne i pokazy kinowe. Będziemy dyskutować o grach komputerowych, digitalizacji, interaktywnych filmach i muzeach narracyjnych. Dołącz do nas!

Data-Mining 100 Million Instagram Photos Reveals Global Clothing Patterns - MIT Technology Review “Imagine a future anthropologist with access to trillions of photos of people—taken over centuries and across the world—and equipped with effective tools for analyzing these photos to derive insights. What kinds of new questions can be answered?” This is the dream that has inspired Kevin Matzen, Kavita Bala, and Noah Snavely at Cornell University in Ithaca, New York. Their thinking is that the millions of photos uploaded each day to social media provide a fascinating window into the cultural, social, and economic factors that shape societies around the world.

Scientists Used CRISPR to Put a GIF Inside a Living Organism’s DNA - MIT Technology Review The promise of using DNA as storage means you could conceivably save every photo you’ve ever taken, your entire iTunes library, and all 839 episodes of Doctor Who in a tiny molecule invisible to the naked eye—with plenty of room to spare. But what if you could keep all that digital information on you at all times, even embedded in your skin? Harvard University geneticist George Church and his team think it might be possible one day. They’ve used the gene-editing system CRISPR to insert a short animated image, or GIF, into the genomes of living Escherichia coli bacteria.

Sztuczna inteligencja wyeliminuje cię z rynku pracy? Sprawdź, czy nie jesteś na liście - nt.interia.pl Eksperci są zgodni: Większość wykonywanych dziś zawodów odejdzie do lamusa. Według firmy analitycznej McKinsey & Company, aż 60 proc. zawodów ma być w najbliższym czasie zastąpionych przez komputery. Na liście zagrożonych profesji znajdują się m.in. taksówkarze, księgowi, analitycy bankowi i dziennikarze. Pracy może zabraknąć nawet dla hollywoodzkich gwiazd filmowych. "Kolejna fala dyslokacji ekonomicznej będzie wynikiem zawrotnego tempa automatyzacji, która sprawi, że wiele dobrych zawodów, wykonywanych przez klasę średnią stanie się nieaktualne" - stwierdził były prezydent USA Barack Obama. Zmiany zdają się być nieuniknione, a dyktuje je rozwój sztucznej inteligencji, która powoli zadomawia się w kolejnych branżach, przejmując na siebie coraz więcej pracowniczych obowiązków.

Rewolucja technologiczna zmusi rząd do wypłacania stałego wynagrodzenia każdemu obywatelowi? W opinii Sebastiana Starzyńskiego, prezesa instytutu badawczego ABR SESTA, wypieranie ludzkiej pracy przez roboty i sztuczną inteligencję następuje według schematu przypominającego proces przemian technologicznych w epoce przemysłowej. Teraz zmiany zachodzą jednak znacznie szybciej, niż w XIX w. W dobie robotyzacji proste i powtarzalne czynności zostały już oprogramowane w celu zwielokrotnienia wydajności produkcyjnej. Przykładem tego zjawiska są powstające w Chinach tzw. czarne fabryki. Tam, przy zgaszonych światłach, pracują setki robotów.

Cyfrowy Polak chce nowoczesnego, zautomatyzowanego mieszkania, czyli tzw. smart home Zalogowani do życia Jak wykazuje raport, aż 89% Polaków z dostępem do Internetu ma w domu laptopa, 87% korzysta z sieci W-Fi, a niemal 8 na 10 z nich to posiadacze smartfonów. Internet jest dla nich źródłem informacji, rozrywki, sposobem na komunikowanie się ze znajomymi, a coraz częściej też na robienie zakupów. Futurystyczna wizja stała się faktem. Maszyny uczą się ludzkich emocji Jak to możliwe, że maszyna wyposażona jedynie w mikroprocesory i miliony linii kodu jest w stanie nauczyć się czegoś tak skomplikowanego jak ludzkie emocje? Sukcesy na tym polu nie byłyby możliwe, gdyby nie intensywny rozwój kilku ważnych instrumentów. Najważniejszym z nich jest sztuczna inteligencja. Algorytmy uczą się naszych emocji na kilka sposobów.

Gdzie jest raj na Ziemi - projekt Paradise Found Wciąż słyszymy o sztucznej inteligencji i tzw. uczeniu maszynowym. Sztuczna inteligencja to dość szerokie pojęcie, zaś uczenie maszynowe się do niej zalicza. To np. autokorekta w klawiaturze – efekt tego, że człowiek dostarczył maszynie ogromnych ilości danych i przykładów, a ona nauczyła się jakie słowo powinno znajdować się po danym słowie czy w danym miejscu zdania. Tę technologię wykorzystała pewna firma, by znaleźć… raj na Ziemi.

ŻYCIE ROZWÓJ ZMIANA: Tęsknota za edukacyjnym autorytaryzmem Sprzeciw wobec reformy edukacyjnej winien uwzględniać fakt, że wielu obywateli ją popiera. Wniosek ten snuję na podstawie licznych rozmów, jakie odbyłem w ostatnich tygodniach. Nie chodzi tu jedynie o sentyment do schematu szkoły 8+4 (do której uczęszczali orędownicy zmian). To tylko symbol. Kluczem jest przywiązanie do pewnej kultury edukacji: autorytarnej, dyrektywnej, opartej na hierarchii i "porządku" (czytaj: posłuszeństwie).

Related: