background preloader

Creative Commons Polska

Creative Commons Polska
8 April 2014 Wiki lubi podręczniki – konkurs wolnych ilustracji do e-podręczników Wikimedia Polska w partnerstwie z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji (który tworzy e-podręczniki w programie Cyfrowa Szkoła) organizuje konkurs Wiki lubi e- podręczniki na wyszukiwanie, dostosowywanie i tworzenie od nowa wolnych ilustracji do e-podręczników. Wszystkie zasoby muszą być udostępnione na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa. „E-podręczniki do kształcenia ogólnego” (pisaliśmy o nim wiele razy wcześniej) współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i jest jednym z pierwszych tak dużych narodowych programów tworzących otwarte zasoby edukacyjne. W rama programu, a teraz również konkursu mogą powstać zasoby, które będą nie tylko wykorzystywane w podręcznikach, ale wzbogacą również zasoby projektów Wikimedia albo dowolny inny otwarty projekt edukacyjny czy wydawniczy.

http://creativecommons.pl/

Related:  cdbezpieczny internet

Bajka terapeutyczna Bajka terapeutyczna – krótkie opowiadanie z morałem tworzone dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat. W opowiadaniach tych świat jest widziany z dziecięcej perspektywy. Ich głównym zadaniem jest przezwyciężanie i redukowanie lęku u dzieci. Cechą bajek terapeutycznych jest to, że bohater znajduje się w trudnej sytuacji i przeżywa stany lękowe. Wprowadzone do bajki postaci pomagają bohaterowi znaleźć sposoby przezwyciężenia trudnych chwil życia. Zasady tworzenia silnych i skutecznych haseł Coraz więcej osób korzysta z Internetu oraz możliwości jakie nam on daje. Bardzo dobrze ten trend wykorzystały banki, tworząc dla swoich klientów banki internetowe. Internauci coraz chętniej, przeważnie dla własnej wygody korzystają z bankowego konta internetowego. Mając takie konto posiadamy bezpośredni dostęp do pieniędzy. Pamiętajmy jednak, że dostęp do nich musimy odpowiednio zabezpieczyć poprzez hasło dostępu do konta. Hasła tworzymy także z okazji rejestracji na portalach społecznościowych, oraz wszędzie tam, gdzie musimy podać informacje na swój temat, jak na przykład imię i nazwisko, dane teleadresowe, czy nawet pesel.

Bajkoterapia - Artykuł wiki - Familie.pl Bajkoterapia jest terapią przez bajki. Stanowi część biblioterapii, skierowanej głównie do dzieci w wieku od ok. 3 do 9 lat. Bajki terapeutyczne mogą mieć charakter relaksacyjny, psychoterapeutyczny lub psychoedukacyjny. Odpowiednio opowiedziane historie mogą dziecku pomóc w wielu trudnych dla niego sytuacjach emocjonalnych. Główne cele bajkoterapii to: Jak stworzyć bezpieczne hasło? Nie wpisuj oczywistych danych! [infografika] 12345, data urodzin czy imię żony – to bardzo często podawane przez wielu internautów hasła. Zarazem najprostsze do złamania. Sporo użytkowników internetu nadal nie zdaje sobie sprawy, jak właściwie zabezpieczyć swoją skrzynkę e-mail czy konto na Facebooku. Co zrobić, aby nasze hasła były maksymalnie trudne do złamania? Najlepiej przypomnieć sobie kilka prostych, złotych zasad. Tym, którym chce się ochronić własną […]

Bajkoterapia – terapia poprzez czytanie bajek dla dzieci - Ekorodzice.pl Bajkoterapia jest jedną z metod terapii wykorzystywaną do pracy z dziećmi. Jej celem jest lepsze zrozumienie dziecka oraz jego problemu. Dostarczenie mu wiedzy oraz pozytywnych wzorców zachowania, sprawia, że dziecko poznaje różne sposoby myślenia jak i działania dzięki czemu potrafi sam stawić czoła problemom. Gramatyczne frytki ~ Zamiast kserówki. Edukacyjne gry i zabawy dla dzieci. Wiadomo, że każde dziecko lubi frytki. Kiedyś zaproponowałam moim uczniom pracę w McDonaldzie. Oczywiście wszyscy ochoczo zabrali się do pracy. Dzieciaki dostały kubeczki z nazwami części mowy, które zrobiłam na wzór tych z McD i garść patyczków na których były wypisane wyrazy. Ich zadanie polegało na posortowaniu frytek i umieszczeniu ich w odpowiednich kubeczkach. Ja byłam kierownikiem działu frytkowego i sprawdzałam poprawność realizowanego zamówienia.

Czy wiesz jak telewizor puszczony w tle działa na Twoje dziecko? O tym, że bezpośrednia ekspozycja na TV nie jest dobra dla dziecka wiedzą już chyba wszyscy. Niestety mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że praktykowany w wielu domach zwyczaj wielogodzinnego puszczania telewizji w tle codziennego życia – bo bez tego cicho, pusto i dziwnie – może mieć równie niekorzystne konsekwencje. Zwyczaj ten nie jest oczywiście powszechny jedynie w naszym pięknym kraju. Z badań przeprowadzonych w USA wynika bowiem, że statystycznie dzieci w wieku od 8 miesięcy do 8 lat codziennie narażone są na niemalże czterogodzinną dawkę telewizji w tle! Co ciekawe jest to średnia dla całej grupy badawczej – średnia dla dzieci w wieku 8 miesięcy do 2 lat jest niestety znacznie wyższa i wynosi … ponad 5,5 godziny! Sporo prawda?

Bajka o Krzysiu - konspekt zajęć czytelniczych z elementami bajkoterapii Mirosława Skorupska – nauczyciel - bibliotekarz „Bajka o Krzysiu” – konspekt zajęć czytelniczych z elementami bajkoterapii w klasie III a ( integracyjnej ) Cele ogólne :• Cel relaksacyjny – rozluźnienie, uspokojenie dzieci• Cel terapeutyczny – uwolnienie dzieci od zalegających emocji, okazanie im akceptacji, bliskości emocjonalnej• Cel psychoedukacyjny – dostarczenie dzieciom informacji o nowych, korzystnych dla nich zachowaniach, reakcjach emocjonalnych, sposobach rozwiązywania problemów, poszerzanie wachlarza możliwych zachowań w danej sytuacjiCele szczegółowe :• Dostrzeżenie jednostki i jej problemów• Rozbudzenie empatii wśród dzieci• Kształtowanie poczucia własnej wartości• Przełamywanie nieśmiałości• Złagodzenie napięć emocjonalnych• Dostarczenie dzieciom wzorców pozytywnych zachowań Metody :• Słowna ( pogadanka )• Głośne czytanie bajki• Rozmowa kierowanaFormy :• Zespołowa • IndywidualnaPomoce :• Kartki z imionami• Kredki świecowe• Blok rysunkowy

Im więcej czasu dzieci spędzają na oglądaniu telewizji, tym mniej słów znają Jednym z popularnych sposobów na skuteczne zaoszczędzenie miejsca jest łóżko piętrowe, szczególnie w pokoju dziecięcym. Wysokie łóżka potrafią wykorzystać taką samą powierzchnię dwukrotnie, nawet trzykrotnie, a dzieci je uwielbiają. Jeżeli Państwo mają rodzeństwo, może także Państwo spali na takim łóżku co najmniej część swojego dzieciństwa. Dzięki praktyczności łóżka piętrowe występują w projektowaniu wnętrz od lat. Ich wygląd jednak przeszedł kilka zmian, łóżka piętrowe dziś, oprócz miejsca do spania, oferują znacznie więcej.

Co to jest biblioterapia?- czyli o terapeutycznej roli książki 2003-10-22 Zalewska Teresa Maria, dr Co to jest biblioterapia?- czyli o terapeutycznej roli książki ZSS ERASMUS+ - Strona główna W ostatnich dniach lipca siedmioro nauczycieli z Zespołu Szkół „Silesia” w Czechowicach-Dziedzicach, pani Magdalena Czarnecka, pan Tomasz Figura, pani Jolanta Małysiak, pani Barbara Bartas, pani Sylwia Magiera-Wnętrzak, pani Katarzyna Zawadzka-Wilczyńska i pan Łukasz Ćwiertnia, uczestniczyło w szkoleniu w Irlandii w ramach projektu „Unowocześnienie metod nauczania przez wykorzystanie technologii informacyjnej, metod dynamizujących i rozwijających umiejętności społeczne uczniów” w programie Erasmus+ Mobilność kadry edukacji szkolnej. Kurs „Group Dynamics and Social Skills in the Classroom” związany z metodami pracy z grupą, nastawiony był na zdobycie przez uczestników wiedzy na temat dynamiki pracy w grupie i umiejętności społecznych, jak również zdobycie narzędzi dla tworzenia atmosfery sprzyjającej nauce. Podczas kursu stosowane były metody aktywne: dyskusje, analizy, drama, socjodrama, uczenie kooperatywne, uczenie przez sztukę i doświadczenie.

Z mózgu sieczka, czyli telewizja nie jest dla dziecka Znacie "Gliniarza z Beverly Hills"? Film stary jak świat, który widział praktycznie każdy. Jako dziecko oglądałam go kilka razy i szczególnie pamiętam jedną scenę - Axel pyta kobietę "czy to twój wóz?", a ona odpowiada mu sarkastycznie "nie, tutaj wsiada się do dowolnego samochodu". Nic wielkiego, scena banalna i mało znacząca, ale mając kilka lat nie wiedziałam jeszcze, czym jest ironia i naprawdę myślałam, że gdzieś tam w Ameryce jest miasto, w którym możesz "pożyczać" sobie cudze samochody kiedy tylko chcesz.Telewizja nie dla maluchów

Agresywne, słabe i nieprzystosowane społecznie. Takie jest najmłodsze pokolenie wychowane nie przez rodziców, a tablety Pora deszczowa nadchodzi tu w czerwcu i trwa do października. Właśnie rozpoczął się nowy marcowy dzień, a niebo jest wyjątkowo zachmurzone. Gromadka kurcząt, pod czujnym okiem rodziców, ukryta pod nisko zawieszonym hamakiem, energicznie otrzepuje zmoknięte piórka. Palmę bananowca porusza lekko woda spływająca po jej soczyście zielonych liściach.

Related: