background preloader

St. Patrick's Day Song for Kids

St. Patrick's Day Song for Kids

http://www.youtube.com/watch?v=BSJsP_EBhR4

Related:  kamilinaIreland

SID TV 2018 - Take a minute: film for 11-14 year olds This film accompanies the Safer Internet Day 2018 KS3 Education Pack for 11-14 year olds. It focuses on how young people feel when they are online, and encourages them to consider how others are feeling. Young people consider some response strategies including taking a minute before responding. The Education Pack and film can be used by school staff in classrooms as well as by all professionals working with children and young people. British Sign Language version Download film here. IRELAND Granuaile (Gaelic) Gráinne Ní Mháille was Queen of Umaill, chieftain of the Ó Máille clan following in the footsteps of her father Eoghan Dubhdara Ó Máille. 40 gier i zabaw jezykowych. Kochani, ponieważ dostaje od Was sporo wiadomości z zapytaniem o scenariusze zajeć oraz gry i zabawy do wykorzystania podczas zajec językowych w przedszkolu, postanowiłam zebrać wszystko w jedną całość. Niestety nie mogę udostępniać Wam wszystkich moich scenariuszy, ponieważ w ich przygotowanie wkładam bardzo dużo pracy. Jednak będę starała się co jakiś czas udostępniać jakieś ciekawsze plany zajeć. Niektóre możecie znaleźć już na moim blogu: Body parts: Farm Animals:

Ireland facts for kids Ready to discover one of Europe’s most beautiful countries? Then check out our cool Ireland facts… Ireland facts Skuteczne ćwiczenia na wyciszenie uczniów na lekcjach języka angielskiego w kl. I-III. - The Teacher Doświadczenie pokazało mi, że z roku na rok coraz więcej uczniów klas I-III ma problem z wyciszeniem się na lekcji języka angielskiego. Bardzo często zanim pierwszaki zapamiętają zasady: „Nie rozmawiamy i nie krzyczymy na lekcji”, „Jak jedna osoba mówi, to reszta słucha” czy „ Pracujemy w ciszy” , mija większa część pierwszego semestru. Jednakże i starsi uczniowie mają problem w wyciszeniem się po dzwonku. Aby cała lekcja nie poszła w zapomnienie, a uczniowie wynieśli z niej, jak najwięcej, opracowałam metody, które ułatwiają mi pracę w klasach młodszych na lekcjach językowych. Zanim zaczęłam stosować wspomniane metody, uczniowie mieli problem z wyciszeniem się zaraz po dzwonku, przy zmianie aktywności, gry lub zabawy oraz podczas zadań grupowych. „Chinese whispers” – Uczniowie siadają w kręgu na dywanie.

20 sposobów na wykorzystanie flashcards (kart obrazkowych) W dzisiejszym poście chciałabym opisać 20 sposobów na wykorzystanie flashcards Z pewnością wiekszość zabaw jest Wam już znanych Zapraszam także na inne blogi takie jak: Sposoby na użycie flashcards Miganie obrazka – pokazujemy dzieciom szybko flashcards i chowamy. Zadaniem dzieci jest odgadniecie co widziały na obrazku.Magic envelope.

Forest Animals Zwierzęta z tej tematyki przewijają się gdzieś przez cały rok, tu w wersji kart "leśnych":) W linku powyżej znajdziecie: - karty obrazkowe - proponuję druk 2na1 - karty do gry w memory - należy wydrukować podwójnie Funglish: Wyniki wyszukiwania: clothes Dziękuję za wszystkie miłe komentarze i słowa pod pierwszą częścią posta. Nawet nie wiecie jakie to motywujące. A teraz zapraszam Was do części drugiej. Lekcje z tematem clothes nie mogły obyć się bez gry Orchard Toys - Washing Machine. Gra jest świetna, chyba jak wszystkie Orchard Toys. Prowadzę wiele zajęć indywidualnych i w małych grupach, a na nich sprawdza się rewelacyjnie.

FUNtastyczny Angielski: Icebreakers - czyli jak zintegrować klasę na początku roku szkolnego Wakacje w pełni, ale na pewno część nauczycieli już myśli o nowym roku szkolnym. Z pewnością wśród Was są nauczyciele-wychowawcy, którym szczególnie ten post powinien się przydać. Zabawy opisane poniżej, świetnie sprawdzają się jako "integratory" nowopowstałych grup, ale także jako "łagodne" wejście w rok szkolny, dla uczniów, którzy się już znają. Można je wykorzystać nie tylko na angielskim, czy każdym innym obcym języku, ale także na godzinie wychowawczej. Toilet Paper game Gra dla uczniów w różnym wieku (może mieć różny poziom trudności), począwszy od 4 klasy

Funglish: Wyniki wyszukiwania: body parts Wśród anglistów gorączka, w Biedronce pojawiły się Zagadki Obrazkowe wydawnictwa Edgard i pojawia się pytanie "Czy warto kupować?". Aby pomóc Wam odpowiedzieć na to pytanie przygotowałam opis kart, porobiłam zdjęcia, żebyście mogli zobaczyć je z bliska, a także przedstawię mój pomysł na ich wykorzystanie. Zestaw zagadek obrazkowych dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Sorting activity czyli kreatywne wykorzystanie klamerek do bielizny. – In a mine of ideas. Z początkiem sierpnia postanowiłam przenieść swoją Facebookową działalność tutaj To mój pierwszy blogowy post, ale w najbliższym czasie postaram się uzupełnić stronę o materiały, które umieszczałam na FB. Pierwszy z nich: SORTING ACTIVITY.

Funglish: Transport Dwa tygodnie temu z grupą Maluszków zaczęliśmy temat Transport. Wkręciłam się w tworzenie nowych materiałów, a także znalazłam mnóstwo super gotowców w sieci, więc postanowiłam je wykorzystać również z nieco starszymi uczniami. Przypominaliśmy sobie słownictwo już Nam znane oraz je rozszerzaliśmy. W pracy z dziećmi niezbędnikiem są karty obrazkowe. Nie wyobrażam sobie zajęć bez nich.

Nauczanie angielskiego dzieci - praca i pasja.: Means of transport. Dzisiejszy wpis będzie dotyczył lekcji poświęconej nauce środków transportu. Niedawno natknęłam się na youtubie na piosenkę "Let's go to school", która pochodzi z programu multimedialnego Super English Happy Words autorstwa Anny Wieczorek. Tak wpadła mi w ucho,że postanowiłam wykorzystać ją na zajęciach i stworzyłam wzbogacone o dodatkowe słownictwo flashcards, grę Memory oraz kostki do gry DICE1 , DICE2. Jedna kostka przedstawia pojazdy,a druga liczby od 1-6.Dzieci rzucają dwiema kostkami,najpierw z liczbami i wiedzą wtedy o ile punktów grają,a później muszą ułożyć zdania ze środkiem transportu, który pokaże druga kostka:) Wygrywa osoba,która nazbiera najwięcej punktów. Dzisiaj przetestowałam na moich lekcjach prywatnych i dzieciom naprawdę się podobało:) Jeśli moje materiały przydały się wam na zajęciach lub macie inne pomysły na ich wykorzystanie dajcie znać w komentarzu. Będę również wdzięczna za polubienie mojej strony -> Facebook :)

Londonopoly: Where is Stefan? Where is Stefan? to krótka zabawa na powtórzenie słówek związanych z położeniem (in,on,under,behind) oraz nazw mebli, do której potrzebujemy jedynie czystej kartki. Zabawa sprawdzi się raczej na lekcjach indywidualnych, ale możemy ją też dostosować pod mniejsze grupy. Kartkę dzielimy na 8 równych części. Na siedmiu z nich wypisujemy różne miejsca w pokoju np. under the sofa lub behind the desk w zależności od tego co mamy w pomieszczeniu, w którym jest lekcja.

Related: