background preloader

משחקים

Facebook Twitter

Trello. Pig-little-pig-countryside-hooves-close-up-face. GoNoodle. Vizia. Gamification. אני רוצה לשתף אתכם בהרצאה שהעברתי לאחרונה בנושא של שילוב גיימיפקציה (התמשחקות) בחינוך.

Gamification

ההרצאה היתה למובילי תקשוב בבתי ספר בתל-אביב, אך יכולה לעניין כל מורה שרוצה לשלב גיימיפקציה בחינוך ועיקריה מפורטים בפוסט זה. ראשית חשוב להבהיר, התמשחקות היא שילוב של אלמנטים משחקיים ולא שילוב של משחק. בעבר כתבתי על שילוב התמשחקות בחינוך, תוכלו לקרוא על כך בהרחבה כאן. בפוסט זה, אמנה את האלמנטים המשחקיים ואציג להם מקבילות שניתן ליישם בחינוך. מטרות גיימיפיקציה עידוד פעילות שגרתית הפיכת פעילות משעממת לפעילות מהנה השפעה על התנהגות עידוד השתתפות קהל / תלמידים יתרונות גיימיפיקציה השפעה על קבוצות גדולות, ביצוע פעילות קבוצתית השפעה על משתמשים ייחודיים – מתאים לסוגים שונים של משתמשים זמני פעילות ארוכים פופולאריות גבוהה נאמנות – מי שנהנה יחזור לבצע פעילות משחק = כיף.

הנה כמה דוגמאות למאפיינים שקיימים במשחק, אבל לא קיימים בחיי היומיום. במשחק ניתנים משובים על פעילות השחקן באופן רציף (ולא פעם במחצית, או פעם בשנה) השחקן מרגיש: אני טוב! סוגי שחקנים לפי מבחן ברטל אני הקבלתי בין סוגי השחקנים לסוגי תלמידים ומצאתי הרבה מן המשותף. Nearpod - Create, Engage, Assess through Mobile Devices.

Build with Chrome. משחקים דיגיטליים – Gameful Heroes. שמעתם פעם משפטים כמו "איך אתם מזניחים את הילדים שלכם?!

משחקים דיגיטליים – Gameful Heroes

", "למה אתם נותנים לילדים לשחק במשחקי מחשב? ". שמעתם פעם את הטענה ש"תגבילו את זמן המסכים כי הילדים שלהם הופכים לזומבים, מכורים" או ש"חשיפה למשחקי וידאו גורמים לילדים שלכם בעיות קשב וריכוז"? "מומחים" לתרבות נוער, מגבירים את הסטיגמות והדעות הקדומות הללו, כלפי הדור הצעיר, שמכונה גם "דור המסכים" או דור ה – Y, באמצעות ניגון על רגשות אשמה ונקיפות המצפון שלנו ההורים. אותם "חוקרים" לכאורה, לא בוחלים לתאר את הילדים ובני הנוער בכינויים ציוריים כמו דור הפנקייק , ולא בוחלים להשמיץ אותם כילדים בעלי חשיבה שטחית וצרי אופקים, מכורים למסכים. ואתם ההורים , אתם האשמים. ארבעה בנים מופיעים בהגדה של פסח: חכם, רשע, תם וזה שאינו יודע לשאול. בואו נתחיל: 1. בנגוד לסטיגמה, לפיה משחקים גורמים להפרעות קשב וריכוז, כתוצאה מחשיפה ממושכת למסכים ולמשחקים, *מחקר שפורסם לאחרונה בכתב העת Frontiers in psychology, מצייר תמונה אחרת לגבי מה קורה במוח בזמן למידה בסביבה משחקית.

סביבות למידה משחקיות ומשחקים דיגיטליים מהווים למעשה רטלין דיגיטלי. 2. 3. 4. דמיינו גיימר ממוצע. Trello.

טפסים

20 טיפים לשילוב משחקים בכיתה. טיפים למורים 20 טיפים לשילוב משחקים בכיתה אודי מלכה עקבו אחרי מרץ 2 2016 12:03 נניח שנשארתם לבד בכיתה בסוף היום.

20 טיפים לשילוב משחקים בכיתה

השאלות הללו עוסקות בגבולות של מהו משחק ומהי פעילות רצינית, בעלת מאפיינים משחקיים, מה מניע טוב יותר אנשים לבצע פעולות מסוימות וגם על היחס שבין משחק ללמידה. מהו משחק? עוד הגדרות של משחק כוללות את הרעיון כי משחק הוא פעילות שתוצאותיה אינן מחייבות את השחקנים ולרוב בכל רגע ניתן לעזוב את המשחק ו-"לחזור למציאות"; פעילות שבה כללי המשחק ברורים ומוגדרים, ההשתתפות חופשית ללא כפיה חיצונית; פעילות מלווה בחיוך וצחוק, מהנה וניתן לנצח בו באמצעות פעילות מאורגנת. מהו מישחוק? קיים בלבול בין פעילות משחקית ומשחק. מישחוק בבית הספרנראה כי בית הספר הוא המקום האולטימטיבי לחוויית מישחוק. שילוב משחקים בהוראה אינו דבר חדש והמגוון הרחב של המשחקים כיום עלול לבלבל את המורה בבחירת המשחק. לאחר ניסיון של מספר שנים בפיתוח משחקים, יישומם בכיתה ובשילוב אלמנטים משחקיים בלמידה, אני שמח לחלוק עמכם מספר טיפים ליישום משחק ומישחוק בכיתה: 20 טיפים לשילוב משחקים ומישחוק בכיתה הדפסת סיפור זה אודי מלכה סיפורים נוספים של אודי מלכה הבא.

Quizes

עלונים מקוונים - כלי התקשוב של מירב. This NYC School Integrates Games in ALL Subjects, and Kids Love it. Image Source If you think that digital games have no place at school, or that it is too early to try them in class, think again.

This NYC School Integrates Games in ALL Subjects, and Kids Love it

A school based in New York City has already made it come true, integrating digital games in all subjects. Yes, you read it correctly: all of them. Considering play as one of the best ways to learn has been defended by the greatest minds of child psychology, such as Jean Piaget. However, when it comes to video games, many teachers and scholars are still resistant to it. The Quest for Digital Games in the Classroom The school named Quest To Learn opened its doors in 2009 taking children from 6th to 9th grade. For instance, maths and science are taught to sixth-grade students through a gaming experience called “The Way Things Work”, in which they help a scientist in a journey through a virtual human body.

Wizer.me. Naraview. Multimedia Learning Resources - Educaplay. Sorting, Labeling & Matching iPad Games. Stickers don’t have to be text!

Sorting, Labeling & Matching iPad Games

They can be images or drawings! This puzzle’s stickers are all images. And do you see the little triangle on each sticker? Those are Play buttons! Stickers can have recorded audio! This puzzle is about matching homophones. There are limitless possibilities for puzzles! Label people in a photoannotate the water cyclefill in a venn diagramplace locations on a mapalphabetize wordsput fractions in ordermatch animals and habitatscomplete a timelinelabel continentsmatch faces with feelingssequence events on a timelinematch clocks with timessort foods into groupslabel notes on a pianomatch words and definitionslabels parts of the brain Playing puzzles is great, but making them is even better! Teacher tools for creating quizzes or polls. Super Teacher Tools.