background preloader

Tücsök-bogár

Facebook Twitter

Energy Saver: A villanyszámla alkonya, avagy a hiszékenység vámszedői. 2014. március 17. hétfő, 11:25 Írta: Fülöp Miklós, Németh Gábor Csodás jövőt, akár 75%-os áramár-megtakarítást ígér egy titokzatos készülék, amely alig több mint 10 ezer forintért a villanyszámlánkat tartósan és jelentős mértékben csökkenti.

Energy Saver: A villanyszámla alkonya, avagy a hiszékenység vámszedői

A több webcímről is elérhető magyar nyelvű honlapon a termék használatáról is felvilágosítást kapunk: csak illesszük az eszközt a dugaljba, és várjuk a nevetségessé váló villanyszámlát, más dolgunk nincs is. Érdekesen hangzik? Nos, a mi kíváncsiságunkat is felkeltette az ügy. A jelenleg is folyamatban lévő rezsicsökkentés ugyan mérsékli a háztartások terheit, de a friss adatok azt mutatják, hogy a magyar háztartások – az európai átlaghoz képest – továbbra is viszonylag magas árat fizetnek a közműszolgáltatásokért, azon belül a villamos energiáért, így némi további „áramdíj-csökkentés” mindenkinek jól jönne.

Csak az elavult gyógyítási szokásokra akartam rávilágítani. Nemrég adott egy interjút egy orvosi portálnak, amiből jó nagy botrány lett.

Csak az elavult gyógyítási szokásokra akartam rávilágítani

Ebben az interjúban arról beszélt, mennyire nem nézték jó szemmel az Egyesült Királyságban azokat az eljárásokat, amiket Magyarországon tanult és amiket még most is alkalmaz az itteni orvosok egy része. Erre magára rontott szinte a teljes gyermekorvosi szakma azzal, hogy a magyar orvosok rossz hírét kelti. A Coca-Cola vagy a fehér kenyér glikémiás indexe az alacsonyabb? - Napi Táptudás. A glikémiás index (GI) manapság egy elég népszerű tulajdonsága az ételeinknek.

A Coca-Cola vagy a fehér kenyér glikémiás indexe az alacsonyabb? - Napi Táptudás

Minél alacsonyabb az értéke, annál jobb. Gondolják sokan... Fogyókúrázók, cukorbetegek és különböző diétákat követő emberek számára nagyon fontos információt rejt. Lényegében ezzel különböztetjük meg, hogy az adott étel a tiszta szőlőcukorhoz képest mennyire nyomja fel a vércukorszintet (és ennek megfelelően mennyi inzulint kell kifacsarnia magából szegény hasnyálmirigyünknek egy-egy étkezés után, hogy azt a sok cukrot eltávolítsa a vérünkből). Egy egészséges ember sem hagyhatja figyelmen kívül a glikémiás indexet. Kókuszvirágcukor és társai. Egészséges cukor alternatívák vagy csak jól marketingelt termékek? - Napi Táptudás. Ma drága cukortermékekről lesz szó, melyek „egészségesebb” édes élvezettel kecsegtetnek.

Kókuszvirágcukor és társai. Egészséges cukor alternatívák vagy csak jól marketingelt termékek? - Napi Táptudás

Ha egy sütemény kókuszvirágcukorral készült, ösztönösen jobban felfigyelünk rá. Mentes = egészséges? A „mentes = természetes = egészséges” képlettel működő marketinges trükk egyáltalán nem új, a legutóbbi ilyen jelenségről, az E-szám-mentes termékek divatjáról itt írtunk.

Mentes = egészséges?

És máris megérkezett a legújabb hasonló trend: olyanok is átállnak laktóz- és gluténmentes termékekre, akik nem érzékenyek ezekre. A divat nyugatról jön; Amerikában már 2014-ben olyan nagy buli volt, hogy a háztartások 11 százaléka vásárolt gluténmentes élelmiszereket, miközben csak a lakosság 1 százaléka gluténérzékeny. A mentes termékek piaca évi 10,5 milliárd dollárosra (az azóta eltelt két évben pedig 15 milliárdosra) nőtt. Lássuk, ma éppen mi gyógyítja a rákot! Hogyan lehet gyógyítani a rákot?

Lássuk, ma éppen mi gyógyítja a rákot!

Ha erre a kérdésre bárki egymondatos választ ad, egészen biztosan butaságot beszél. A rák nem egy betegség, hanem egy betegségkategória, többtucatnyi altípussal, és rengeteg kezelési módszerrel, amelyek különféle hatékonysággal képesek a daganat ellen hatni. Sugárkezelés, kemoterápia, gyógyszerek, sebészeti beavatkozások – egy egész orvostudományi ág, az onkológia foglalkozik a rákbetegségek diagnosztizálásával és kezelésével. CT vizsgálat egy francia kórház onkológiáján Fotó: Bsip Ehhez képest üssük fel az egyik legnépszerűbb magyar alternatívmedicina-oldal keresőjét, ahonnan sokkal reménykeltőbb információkat kapunk.

Vegyület = méreg = halál. Vani Hari 35 éves amerikai hölgy, eredetileg programozó, az egyetem után egy pénzügyi szolgáltatónál kezdett el dolgozni, és ahogy az karrierista, a pályája elején járó, ambiciózus embereknél sokszor megesik, az első években agyonhajtotta magát, egészségtelenül élt.

Vegyület = méreg = halál

Vani aránylag könnyen megúszta a dolgot: felszedett 15 kilót, és beleszaladt egy vakbélgyulladásba. Miután kivették a vakbelét, megkérdezte az orvost, hogy mi okozta ezt nála, és azt a választ kapta, hogy semmi különös, az embereknél néha csak úgy kialakul a vakbélgyulladás. Vani nem fogadta el ezt a magyarázatot, és az életmódját, azon belül is az étkezési szokásait okolta a betegségért (egyébként valószínűleg jogosan) – így született meg a blogger, Food Babe, és a keresztes hadjárat az élelmiszeripar ellen. Bár az égvilágon semmilyen, témába vágó előképzettsége nincs, ez nem akadályozta meg abban, hogy összekalapáljon egy meglehetősen egyszerű, jolly joker egészségformulát. E-szám-mentes jó étvágyat! K - A szalonna és a rák, avagy mit is jelent 18%? - Voyager: a tudomány határain. Tegnap végigsöpört az interneten a hír, miszerint „napi 50 gramm feldolgozott hús elfogyasztása 18%-kal növeli a vastagbélrák kockázatát”.

K - A szalonna és a rák, avagy mit is jelent 18%? - Voyager: a tudomány határain

A 18% természetesen ijesztően hangzik, de még ez a generált ijedelem is smafu ahhoz képest, amit az alábbi bekezdés elolvasása után érezhetünk: Plázs: WHO: Rákkeltő a kolbász és a szalonna, és valószínűleg a vörös húsok is. A WHO a mai nap folyamán bejelentette, hogy a bacon szalonna, a kolbász és más feldolgozott húsok rákot okoznak, és ez talán igaz a vörös húsokra is.

Plázs: WHO: Rákkeltő a kolbász és a szalonna, és valószínűleg a vörös húsok is

A WHO rákkutató ügynökségének hétfőn nyilvánosságra hozott tanulmányából kiderül, hogy már ötven gramm feldolgozott kolbász- és szalonnaféle napi szintű fogyasztása tizennyolc százalékkal növeli a vastag- és végbélrák kockázatát. Sonka, kolbász, szalonna: mind rákkeltők lehetnek. A szalonna, a sonka és a kolbász is ugyanabba a kategóriába került, azaz rákkeltő, mint a cigaretta – írja friss jelentésében a World Health Organisation (WHO).

Sonka, kolbász, szalonna: mind rákkeltők lehetnek

A pácolt és feldolgozott húsok ugyanabba a kategóriába kerültek, mint az azbeszt, az arzén, az alkohol és a dohány. A WHO rákkal foglalkozó részlege, az International Agency for Research on Cancer (IARC) szerint elég bizonyíték van arra, hogy a feldolgozott húsokat mostantól a rákkeltő anyagok első csoportjába sorolják, mivel egyértelmű a kapcsolat: bélrákot okoznak. Fotó: Bloomberg / Europress / Getty. TÉNYEK / Viszkettek a mérgező anyagtól - Tények-riport / tv2.hu.