background preloader

בריאות ותזונה

Facebook Twitter

אריאל הרטמן.

היגיינה

Se connecter à Facebook. הפרעות שינה. Ynet הפעולה שאתם עושים כל יום שגורמת לסוכרת ולמחלת לב. בואו נעשה רגע חישוב פשוט: אם אדם ישן בממוצע 7 שעות בלילה (הלוואי על כולנו), יש לפניו 17 שעות של עירנות ביום.

ynet הפעולה שאתם עושים כל יום שגורמת לסוכרת ולמחלת לב

כיצד הוא מנצל אותן? נניח שמדובר באדם פעיל, ספורטיבי, כזה שמתעורר השכם בבוקר ויוצא להליכה, או אפילו ריצה, בת 45 דקות ואולי אף שעה. מרשים, נכון? אבל רגע, מה קורה לו בהמשך היום? הוא יושב ברכב או בתחבורה ציבורית בדרך לעבודה, מתיישב מול המחשב במשך רוב שעות היום, חוזר הביתה בנסיעה במצב ישיבה, מתיישב לאכול ארוחת ערב, ואז זוכה סוף סוף לשבת מול הטלוויזיה או לקרוא ספר טוב למשך שלוש שעות נוספות עד שהוא חוזר לישון. מה קורה לכם בשעות שאתם יושבים מול המחשב? יושבים מול מחשב: 5 עצות בריאות לגב יושבים במשרד כל היום? מחקר: ישיבה בשעות הפנאי מובילה לתמותה מוקדמת כאבי גב.

עודף משקל

אסטרטגיות לשינה טובה יותר. ישנן הרבה טעויות חשיבה בנוגע להפרעות שינה.

אסטרטגיות לשינה טובה יותר

אנשים חושבים שהפרעות שינה זה דבר רגיל. אנשים חושבים שתרופות שינה הן הפתרון הטוב ביותר להפרעות שינה. למזלנו, יש הרבה אסטרטגיות שינה טובות ובעלות השפעה ארוכת טווח והסיבה שהן עוזרות היא שהן משפיעות על התפיסה שלנו של השינה ועל הרגלי השינה שלנו. שימו לב למחשבות שלכם חלק גדול מהבעיות שקשורות לשינה קשורות לאיך שאנחנו תופסים את השינה, ואיך אנחנו חושבים על הלילה, השינה והשעות המנוחה. לחץ דם. וטיהרתם מים בששון. מי הברז שאנו שותים אמנם טובים ובריאים, אך רבים מעדיפים לשתות מים מטוהרים.

וטיהרתם מים בששון

ממה בדיוק מגנים עלינו המסננים למיניהם ואיך הם פועלים? וגם: האם מים מינרליים בהכרח בריאים יותר? טעמם המלוח של מי הים והריח המוכר של מי הבריכה נובעים שניהם מהנוכחות של חומרים נוספים במים – בעיקר מלח וכלור. באופן דומה, גם המים המגיעים אל הברזים בבתינו עלולים להכיל חומרים נוספים, חלקם רצויים וחלקם ממש לא. מדוע אסור לערבב אלכוהול ותרופות? תרופות מסוגים שונים יכולות להגיב עם אלכוהול, להעלות את הסיכון למחלה ולמוות ולגרום נזק ארוך טווח.

מדוע אסור לערבב אלכוהול ותרופות?

אלה הסכנות הנפוצות בשילוב של צריכת אלכוהול עם נטילת תרופות אלכוהול הוא חומר רעיל וממכר. הוא משפיע ישירות על המוח ועל הכבד, וגם גורר נזק עקיף באמצעות יחסי גומלין עם תרופות מסוימות. צריכה חד-פעמית או צריכה קבועה – לא משנה מה תדירות השתייה של משקאות אלכוהוליים, השילוב שלהם עם תרופות עלול להיות קטלני. לכן, אנשים הנוטלים תרופות באופן קבוע, ובעיקר קשישים, צריכים לנקוט משנה זהירות בשתיית אלכוהול. מה הבעיה בעצם? צריכה מתמשכת (כרונית) של אלכוהול דווקא יכולה להפעיל את האנזימים המפרקים את התרופות, וכך השפעתן נחלשת - לעתים גם שבועות לאחר הפסקת השימוש באלכוהול. אלה הסכנות הנפוצות ביותר של שילוב אלכוהול עם תרופות: אלכוהול ותרופות של מערכת העצביםאלכוהול מגביר את פעילותו של המוליך העצבי המעכב GABA, בדומה לתרופות הרגעה רבות כגון ואליום (דיאזפאם) וקלונקס (קלונזפאם), ובכך מגביר את תופעות הלוואי שלהן.

משקאות אלכוהוליים מסוימים מכילים טיראמין, חומר שמעלה לחץ דם.

פעילות גופנית

ויקיתרופות. מיוחד:RunQuery/חיפוש מתקדם מתוך ויקיתרופות קפיצה אל: ניווט, חיפוש כעת בוויקיתרופות 4,225 תרופות ו-1,428 מרכיבים פעילים מקורות מידע מרכזי מידע תרופתי בישראל תרופות בהיריון תרופות בהנקה תופעות לוואי מתרופות.

ויקיתרופות

איך לחץ משפיע על הגוף שלכם? בזמנים של לחץ מתרחשים שינויים בגוף שמטרתם לשמור עלינו מפני איום עד חלוף סכנה.

איך לחץ משפיע על הגוף שלכם?

כאשר הלחץ מתמשך, אותם תהליכים שאמורים להגן עלינו עלולים לגרום לנזקים – חלקם חולפים וחלקם בלתי הפיכים. בהתבסס על מידע של האיגוד הפסיכולוגי האמריקאי (APA) ואיגודים מקצועיים נוספים, ריכזנו הסבר על כל מה שמתרחש בגוף בזמן לחץ, כדי להזכיר לכם כמה חשוב למצוא דרכים להירגע. ויקירפואה. Pelvicfloor.co. Health and Fitness. TheMedical - אתר הרופאים של ישראל. השמנה ידועה כמקור חולי עוד מימי קדם.

TheMedical - אתר הרופאים של ישראל

היפוקרטס התייחס לכך כבר לפני 2,500 שנה והתובנות השזורות בכתבי הרמב“ם מעוררות השראה ביחס לנקודת המבט של היום. ההשמנה, כמגיפה, נובעת מהשפעות סביבתיות סוחפות במהלך העשורים האחרונים והטיפול בה, שהינו התנהגותי בעיקרו, קשה ליישום, כך שאין עדיין סימנים להצלחה בהאטת המגיפה. מטרת פרק זה היא להקנות עקרונות לגישה טיפולית יעילה, מפוקחת והוליסטית בהשמנה. הגדרה מדד ה-BMI הינו היחס המחושב בין משקל בק“ג לריבוע הגובה במטרים וממנו נגזרות קטגוריות המשקל: משקל תקין BMI=18.5-24.9, עודף משקל 25-29.9=BMI והשמנה BMI>30 עם תתי חלוקות ל-Class I,II,III עבור קטגוריות BMI=30-34.9, BMI=35-39.9 ו-BMI>40, אשר מוגדר גם השמנה חולנית. מגיפת ההשמנה החלה בסביבות שנות ה-80. שילוב מיץ אשכוליות עם תרופות מסוכן כמו מנת יתר - בריאות. הרופאים יודעים זאת כבר משנות ה-90, נטילת תרופות מסוימות בשילוב מיץ אשכוליות עלולה לגרום לתופעות לוואי חמורות ואף למוות.

שילוב מיץ אשכוליות עם תרופות מסוכן כמו מנת יתר - בריאות

מידע זה אינו ידוע לרוב הצרכנים, מכיוון שעד לפני 20 שנים האזהרה התייחסה רק לתרופות בודדות. יחד עם זאת, בשנים האחרונות רשימת התרופות ששילובן עם אשכוליות מסוכן, גדלה באופן ניכר, כפי שמציין ד"ר דיוויד ביילי, שעמד בראש מחקר חדש שהתפרסם בשבוע שעבר בכתב העת המדעי Canadian Medical Association Journal. "במהלך השנים האחרונות, הבחנתי במגמת עלייה מדאיגה במספר התרופות שפרט לתופעות לוואי, מתגלות כבעלות השפעה מסוכנת ורצינית", כותב ביילי במאמר. בארבע שנים, מספר התרופות שנטילתן עשויה לגרור סיבוכים חמורים כגון אי ספיקת כליות, בעיות במערכת הנשימה, דימום במערכת העיכול ולעיתים אף לגרום מוות, עלה מ-17 ל-44.

בסך הכל, 85 תרופות מסוכנות לשימוש כשנוטלים אותן בשילוב עם מיץ אשכוליות.

ביטוח בריאות

תזונה. בריאות nrg מעריב - בריאות. בריאות. חדשות 2 עם העדכונים בבריאות ובאיכות הסביבה. בריאות ורפואה.