background preloader

צרכנות פיננסית

Facebook Twitter

איתור טפסים

משקיות הניילון במרכול ועד החיסכון לפנסיה: השינויים שיתרחשו ב-1 בינואר - כללי. צריך לפתוח את דוחות הפנסיה. 1.

צריך לפתוח את דוחות הפנסיה

במסע ההיכרות עם מערכות הפנסיה בעולם אנחנו מגיעים היום להולנד ולאוסטרליה, והמצב שם בהשוואה לישראל בהחלט מעורר קנאה. ראשית, השכר הממוצע שממנו נגזרת הפנסיה (הכוונה לרובד השני המבוסס על הפרשות לחיסכון פנסיוני מהשכר) גבוה לאין שיעור מישראל. ההשוואות הללו, כמובן, אינן מביאות בחשבון את איכות השירותים באותן מדינות ואת יוקר המחיה, פקטורים משמעותיים בהכנסה הפנויה, אבל גם בזה אין לישראל במה להתגאות במיוחד. השכר הממוצע בהולנד עומד על כ-19 אלף שקל (בערך דולרי, נכון ל-2014) ואילו באוסטרליה הוא עומד על כ-21 אלף שקל בחודש - גבוה באופן משמעותי, פי שניים, מהשכר הממוצע בישראל, שמגרד בקושי את ה-10,000 שקל בחודש. פוליסת חיסכון או קרן נאמנות? במה עדיף להשקיע ,בנקרייט ,ניהול תיקים. מתלבטים איך להשקיע את הכסף שלכם?

פוליסת חיסכון או קרן נאמנות? במה עדיף להשקיע ,בנקרייט ,ניהול תיקים

בואו להכיר את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהאופציות שניים ממסלולי ההשקעה הפשוטים ביותר שבהם יכול לחסוך הישראלי הממוצע הם פוליסת חיסכון וקרן נאמנות. מהם ההבדלים ביניהם ומה היתרונות והחסכונות של כל מסלול? הנה כמה דברים שחשוב לדעת. טופס ההצעה : מנהלי תיקי השקעות. קרן השתלמות - המדריך השלם לבחירה נכונה - savey. קראו עוד על קרן השתלמות 1.

קרן השתלמות - המדריך השלם לבחירה נכונה - savey

מה זה בעצם קרן השתלמות? 2. מי יכול לחסוך בקרן ההשתלמות 3. פירוט הטבות המס בקרן ההשתלמות 4. כך תבטיחו את עתיד ילדכם. מה הסיבה האמיתית שהישראלי הממוצע קבור בחובות? רשימת שירותים. לפח או למגירה? מדריך הניירת המלא. כמעט בכל חודש מגיעה אליכם בדואר ערימה של ניירת – הבנק, חברת ביטוח, חשבון המים, חשבון הסלולר, חשבון הארנונה והרשימה עד ארוכה.

לפח או למגירה? מדריך הניירת המלא

במקרה הטוב, תסתכלו על החשבון ותזרקו אותו כלאחר יד ובמקרה הרע אפילו לא תטרחו להסתכל כי בשביל מה המציאו את הוראת הקבע? אבל דעו כי יש חשיבות גדולה לשמור על הניירת באופן שתהיה נגישה לכם ומסודרת כך שבבוא העת, תוכלו לשלוף אותה ולחסוך לעצמכם הרבה זמן וכסף. אז מה כדאי לשמור, לשם מה וכמה זמן: לערוץ החינוך הפיננסי החדש של כלכליסט לחצו כאן. האוצר שלי. בנק ישראל - שירות לציבור - מסלולי עמלות עובר ושב. בתאריך, 1.4.14, נכנס לתוקף התיקון בכללי הבנקאות (שירות ללקוח)(עמלות) – התשס"ח 2008, אשר מחייב את הבנקים לכלול במסגרת השירותים לניהול חשבון עובר ושב המוצעים ללקוחותיהם, את המסלול הבסיסי ואת המסלול המורחב.

בנק ישראל - שירות לציבור - מסלולי עמלות עובר ושב

עד למועד זה גבו הבנקים עמלה עבור כל פעולה בחשבון עובר ושב, בין אם הפעולה בוצעה על ידי פקיד ובין אם הפעולה בוצעה בערוץ ישיר. בהתאם לכך, התשלום החודשי השתנה מדי חודש בחודשו בהתאמה למספר הפעולות שבוצעו בפועל על ידי הלקוח. החל מ-1.4.14, מחויבים הבנקים להציע ללקוחותיהם שיטת תמחור נוספת: מחיר אחד לשירותים הבסיסיים הכרוכים בניהול חשבון העו"ש (מסלול בסיסי או מסלול מורחב). מסלול בסיסי כולל עד 10 פעולות בערוץ ישיר ועד פעולת פקיד אחת, ומחירו מפוקח ואינו יכול לעלות על 10 ₪. מסלול מורחב כולל עד 50 פעולות בערוץ ישיר ועד 10 פעולות פקיד. מסלול מורחב פלוס חלק מהבנקים מציעים, בנוסף, גם מסלול מורחב פלוס, הכולל את הפעולות במסלול המורחב ושירותים נוספים ייחודיים לכל בנק ובנק. חינוך פיננסי.

שכר עבודה ופנסיה

ביטוח. קרן השתלמות. עסקים - צרכנות nrg - ...סיפור מסגרת: כך תשיגו את המקסימום. החיסכון שעולה ביוקר: חיסכון חודשי, הפסד שנתי ומה שהבנק מסתיר. לקוחה: "שלום, יש לנו הוראת קבע של 250 שקל בחודש (לפיקדון – ש"א) ואנחנו מתלבטים אם לבטל את זה כי אנחנו פשוט במינוס די כל הזמן".

החיסכון שעולה ביוקר: חיסכון חודשי, הפסד שנתי ומה שהבנק מסתיר

פקיד הבנק: "אני לא מציע. זה שאתם במינוס כל הזמן, זה יימשך. תשאירו את החיסכון. 250 השקלים האלה הם לא מה שיסגור את המינוס. כך תהפכו את חייכם לנוחים וחסכוניים יותר: הטיפים שאתם חייבים להכיר - כללי. "זהו," אמרתי לאשתי, "אי אפשר לשלם יותר את המחירים של הסופרמרקט השכונתי שלנו.

כך תהפכו את חייכם לנוחים וחסכוניים יותר: הטיפים שאתם חייבים להכיר - כללי

מהשבוע הבא, אני מתחיל לקנות את האוכל וחומרי הניקוי באינטרנט". נשמע מוכר? מן הסתם. אם זה מזכיר לכם דיבורים בסגנון "ממחר דיאטה", חכו להמשך. מלא רוח הרפתקנות ונחישות, התיישבתי מול המחשב. צרכנות // קניות באינטרנט ועוד 11 דרכים לחסוך בכל ההוצאות שלכם עצמאות כלכלית // 7 דרכים לחסוך הרבה כסף נדל"ן // איך לקנות דירה? 5 דברים שאתם חייבים לדעת בשביל לנצח את הבנק שלכם. 1.

5 דברים שאתם חייבים לדעת בשביל לנצח את הבנק שלכם

איך יודעים מתי צריך לעבור בנק / סיון איזסקו לקוחות פרטיים צריכים לבדוק את העמלות שגובה מהם הבנק בשני מקרים: עמלות האשראי ועמלות בגין תיק השקעות. אלה הן שתי הפעילויות שבהן הבנקים נוהגים לגבות מחירים מפולפלים. אם יש לכם הלוואה או מסגרת אשראי בחשבון הבנק, מומלץ שתבררו מה גובה הריבית ותנסו לנהל משא ומתן עם הבנק לשיפור התנאים — או תבקשו הלוואה בתנאים טובים יותר מגוף אחר. החיסכון עשוי להגיע לאלפי שקלים בשנה. 2. אם הבנק לא מוכן להשוות את תנאי החשבון שלכם לאלה שמציע בנק מתחרה, אתם לא חייבים להעביר את כל הפעילות הבנקאית לבנק אחר. 3. הריבית במשק היא כיום הנמוכה ביותר אי פעם — וזה אומר שהריבית על המשכנתאות מעולם לא היתה נמוכה יותר. התשובה על השאלה כמה כרטיסי אשראי כדאי להחזיק, פשוטה: כמה שפחות.

עמותות וארגוני צרכנות

מדור צרכנות פיננסית. צרכנות פיננסית, הכסף שלך, פנסיה וחסכונות - כלכליסט הכסף. כך מבטחים מכונית פרטים ומסחרית - משרד האוצר - אגף שוק ההון, ביטוח וחסכון. Mof.gov. צרכנות פיננסית nrg מעריב - הצילו! מהון להון - מדריכים ומידע בצרכנות פיננסית. צרכנות פיננסית, הכסף שלך, פנסיה וחסכונות - כלכליסט הכסף. הפורטל לצרכנות פיננסית - משכנתאות, בנקאות, ביטוח. כלים לצרכנות פיננסית. הכסף שלי.