background preloader

צרכנות

Facebook Twitter

הוצאות תחבורה

Ynet המקרר התקלקל - מתי היצרן אחראי לתיקון? תארו לעצמכם: אחרי לבטים ארוכים והשוואת מחירים, בחרתם מוצר וביצעתם עסקה.

ynet המקרר התקלקל - מתי היצרן אחראי לתיקון?

כעבור זמן מה מתברר כי המוצר אכן עונה על הדרישות: המנוע חזק, התפקוד מעולה - כמו שאומרים: הכל טוב. אלא שגומיה אחת קטנה כבר התעייפה, ובלעדיה המוצר מקרטע. האם תיאלצו לרכוש מכשיר חדש, או שמא היצרן מחויב לספק לכם חלקי חילוף? בואו נבדוק את הסוגייה. כתבות נוספות של עו"ד אבינועם מגן : נהוג לומר כי בעבר היו מוצרים יקרים שהחזיקו שנים ארוכות וכיום המוצרים זולים יותר, חיים פחות והתיקון שלהם עולה יותר מרכישת מוצר חדש.

החוק קובע מפורשות כי הרומן שלנו עם המוכר לא נגמר בתום הרכישה או בשעת האספקה.

עשה זאת בעצמך

הלקוח לא תמיד צודק: תלונות צרכנים שנובעות מאי-הכרת החוק. יום הצרכן הבינלאומי הוא יום מצוין לחדד עבור הצרכנים הישראלים מה מגיע להם על-פי חוק ומה לא.

הלקוח לא תמיד צודק: תלונות צרכנים שנובעות מאי-הכרת החוק

זאת לאור התלונות הרבות שמגיעות לארגון "אמון הציבור" מצרכנים שאינם בקיאים בתקנות ובחוקים ולעתים סבורים לא בצדק כי נעשה להם עוול, אף שהחוק אינו לצדם. רבות מהתלונות עוסקות בכל הקשור לביטולי עסקה. "לא מדובר במקרה", אומרים ב"אמון הציבור". "בישראל מצד אחד החקיקה מאד פרו-צרכנית ומפורטת, בוודאי בתחום ביטול עסקה. מצד שני, היעדר אכיפה אפקטיבית מובילה למודעות נמוכה אצל העסקים. הנה כמה דוגמאות: מדריך: כך תנצלו ותעקבו אחר חבילת הגלישה שלכם.

מאז שחבילות הסלולר ללא הגבלה נכנסו לחיינו הפסקנו לספור: כבר לא אכפת לנו כמה סמסים שלחנו או אם נתקענו שעות בטלפון.

מדריך: כך תנצלו ותעקבו אחר חבילת הגלישה שלכם

ניהול תקציב

חשבונות החשמל, המים והארנונה מנופחים? אם רק תקראו אותם תצליחו לחסוך. החשבונות התקופתיים - חשמל, מים, ארנונה וגז - שמגיעים לכל בית, עמוסים בטעויות.

חשבונות החשמל, המים והארנונה מנופחים? אם רק תקראו אותם תצליחו לחסוך

אחרת, קשה להסביר את אלפי הפניות שמצטברות בארגוני הצרכנים מדי שנה, ובהן השגות לגבי תשלומים אלה. כמה מצער, אם כך, לגלות כי רק 40% מהצרכנים בישראל טורחים להתעמק בחשבונות שלהם, כפי שעולה ממדגם מייצג שערכה המועצה לצרכנות. אלה שכבר טורחים ומתלוננים - מגלים לא פעם כי עשו זאת מאוחר מדי. כך למשל במקרה של אלונה, ששילמה תעריף גבוה בחשבון המים, מכיוון שלא עידכנה את מספר הנפשות בביתה; או מוטי, שהמשיך לשלם את חשבון הארנונה בעת שביתו היה בשיפוץ ולא ניתן היה להתגורר בו, אף שהיה זכאי לפטור. בשני המקרים ההחזר היה חלקי אם בכלל, והצרכנים הפסידו מאות שקלים. "צרכן עירני לא ייתן לדברים האלה לקרות", אומר עו"ד אהוד פלג, מנכ"ל המועצה הישראלית לצרכנות. גם דינה וגם אבי התקשו להבין כיצד נערך החישוב, ואף הלינו שאילו רק היו יודעים את המחיר האמיתי במועד, אולי היו מצליחים לשנות את הרגלי הצריכה שלהם.

הוצאות חשמל ואנרגיה

חשיבה צרכנית. צרכנות נבונה. להבין דו"חות כלכליים - קבוצת אש לידור. משכנתא ופנסיה. מה אתם יודעים? דיור ומשכנתא. אנטי צרכנות. הפחתה במקור. מכסחים את ההוצאות. רשתות מזון. יד שנייה. צרכנות ברשת. חופשה בחו"ל. אנטי צרכנות. תקשורת סלולרית. Ynet לכל תלונה יש כתובת: כך תתלוננו - צרכנות. כמה פעמים התעצבנתם על עוול צרכני שנעשה לכם, אבל שמרתם אותו בבטן.

ynet לכל תלונה יש כתובת: כך תתלוננו - צרכנות

כמה פעמים בא לכם לגרום לכך שאותו גוף שפגע בכם ישלם את המחיר, אבל לא עשיתם עם זה כלום - מתוך עצלות או בגלל שלא ידעתם לאן לפנות. כדאי לדעת שלכל תלונה יש כתובת, ולכל גוף מסחרי כמו רשתות שיווק, חברות מזון, בנקים, חברות ביטוח ועוד, יש גופים ממשלתיים שפמפקחים עליהם ויכולים גם להעניש אותם במידה ויימצא שהתלונה שלכם מוצדקת. אז בשביל לקצר הליכים, ולקראת יום הצרכן הבינלאומי שיחול ב-15 במרץ, הכנו לכם מדריך שינחה אתכם היכן להתלונן (כמעט) על כל גוף בארץ.

אתם רק צריכים להדפיס ולשמור, ובמידת הצורך לא להסס להתלונן. מחוז ירושלים והסביבה: רחוב דוד המלך 8 ירושלים, ת.ד. 3166 מיקוד 91036 טלפון: 6662034 פקס: 02-6231581 מחוז תל-אביב והמרכז: רחוב מזא"ה 76 תל-אביב, ת.ד. 14021 מיקוד 65789 טלפון: 03-7101567 פקס: 03-5662422 מחוז חיפה והצפון: רחוב פל-ים 15 חיפה, ת.ד. 556 מיקוד 33090 טלפון: 04-8631050 פקס: 04-8671668 מחוז באר-שבע והדרום: קרית הממשלה רח' התקווה 4 באר שבע. לבירורים בנושאי צרכנות ניתן לפנות למועצה לצרכנות בטלפון 03-6241034. רוצים להתלונן? כלכלת המשפחה. עצמאות כלכלית. השוואת מחירים. צרכנות נבונה. צרכנות פיננסית. קניות באינטרנט. משפחה חורגת - רשת. משפחה בצמיחה. Familyfuture.co.

ניהול תקציב משפחתי

Familyfuture.co. ניהול פיננסי - חלק 1 - הסוד לחיים פיננסיים מאוזנים ונינוחים. נתקלים בבעיות כלכליות?

ניהול פיננסי - חלק 1 - הסוד לחיים פיננסיים מאוזנים ונינוחים

חווים לחץ כלכלי? מינוס בבנק? חוסר וודאות כלכלית? בדפים אלו תוכלו למצוא סדרת סרטים שתדריך אתכם צעד אחר צעד, באמצעות כלי עוצמתי ופשוט, כיצד להתנהל נכון מבחינה פיננסית על מנת שתוכלו לחיות חיים כלכליים מאוזנים ונינוחים יותר. להורדת קובץ טבלאת הניהול הפיננסי לחצו כאן: ליחידים ומשפחות: לזוגות: במידה ואינכם מצליחים לצפות בסרטון, תוכלו להוריד אותו מכאן אנו שואפים להפיץ ערכה זו לכמה שיותר אנשים על מנת שיכולו לשנות את חייהם. כמו כן נשמח לקבל מכם פידבקים והצעות לשיפור עבור ערכת הניהול הפיננסי. מינוס, לחץ כלכלי, לצאת מהמינוס, כלכלת משפחה, ניהול כלכלי נכון, הוצאות לא צפויות, אוברדרפט, חופש כלכלי, ניהול פיננסי, חובות, ניהול חשבונות.

יד שנייה

בעלי מקצוע. מרכז ידע בתחומי כלכלת המשפחה - קבוצת אש-לידור. אנו מעמידים לרשותכם מאגר ידע שהלך וגדל ברבות השנים ומספק ידע כללי, אפשרות להכרת מושגים כלכליים, קבלת תובנות והעמדת כלים שפותחו לצורך השגת שליטה ובקרה על כלכלת המשפחה.

מרכז ידע בתחומי כלכלת המשפחה - קבוצת אש-לידור

מה תוכלו למצוא כאן? טיפים מושגים כלכליים בשפה פשוטה וברורה הצגת דו"חות כלכליים עם הסברים מפורטים ידע כללי מגוון מאמרים בתחומים שונים. צרכנות פיננסית. מדריכי צרכנות. פורומים. צרכנות נבונה. מדורי צרכנות. בלוגים. כלים ואפליקציות לצרכנות נבונה. איגודי צרכנות. המועצה הישראלית לצרכנות, סיירת המועצה לצרכנות. 'צרכנות ברשת' in צרכנות ברשת.