background preloader

תזונה

Facebook Twitter

‫אומגה 3‬‎

תזונה טבעונית

Ynet ארגון הבריאות העולמי קורא: להעלות מס על משקאות ממותקים. ארגון הבריאות העולמי קובע לראשונה כי העלאת המיסוי על משקאות ממותקים תציל חיים: דו"ח חדש של הארגון מצא כי המיסוי יביא להפחתה בצריכת המשקאות המסוכרים, ובכך להפחתה בשיעור ההשמנה, הסוכרת והעששת.

ynet ארגון הבריאות העולמי קורא: להעלות מס על משקאות ממותקים

על פי פרסומי הארגון, הפחתת צריכת משקאות מסוכרים פירושה צריכה מופחתת של "סוכרים חופשיים" והפחתה בצריכה הקלורית הכוללת. התוצאה היא שיפור התזונה, והפחתה בשיעור הסובלים מעודף משקל, סוכרת ופגיעה בשיניים.

תזונה ליתר לחץ דם

כמה מים? קראתי את הכתבה "מי אמר שקפה לא נחשב", ועכשיו אני רוצה לדעת כמה מים כדאי תכל'ס לשתות ביום...

כמה מים?

אין לכך תשובה פשוטה. כל אחד מאיתנו הוא עולם ומלואו, וכך גם דרישת הגוף שלנו לנוזלים. קיימות שתי גישות עיקריות להערכת כמות הנוזלים הדרושה לנו, ובסופו של דבר - כולן נותנות המלצות דומות: 1. "החלפות": המלצה המבוססת על כמות הנוזלים שיש להשיב לגוף במקום אלה שאבדו במשך היום. 2. המזון והמשקאות שאנו שותים (כולל תה, קפה, מיצים ומים, וכן מזון כמו ירקות, פירות, יוגורט וכדומה) – כולם תורמים לצריכת הנוזלים. מכון וינגייט - האתר הרשמי - Wingate - תזונה. אנשים שלא עברו אקלום לתנאי הסביבה שבה מתרחשת הפעילות – כאשר עוברים לבצע פעילות גופנית ממושכת בסביבה שבה עומסי חום גבוהים, יש להקפיד על ביצוע הדרגתי של האימונים, ולתמוך בשתייה מספקת.

מכון וינגייט - האתר הרשמי - Wingate - תזונה

בביצוע מאמץ ללא אקלום ריכוז הנתרן בזיעה גבוה ולכן קצב איבודו גבוה. האקלום מאפשר הפחתה של קצב איבוד הנתרן בזיעה. מקור החיים: האם יותר מדי מים יכולים להרוג אתכם? - וואלה! בריאות. השמש במרכז השמים, הלחות בשיאה ואיתה מגיע גם צמא גדול.

מקור החיים: האם יותר מדי מים יכולים להרוג אתכם? - וואלה! בריאות

מים הם אומנם מקור החיים וגם רכיב דומיננטי בגוף האדם (55-75 אחוזים מהגוף), אבל מקור החיים יכול להוות גם סכנת חיים. הכל שאלה של מינון. ערכים תזונתיים - אבות המזון. מוצרים המכילים הכי הרבה. Ynet אוהבים לזלול בשעות המאוחרות של הלילה? כך תיגמלו. רובנו מכירים את התופעה: אנחנו חוזרים הביתה בערב, עייפים מיום של עבודה והתרוצצויות, צונחים מול הטלוויזיה ומתחילים לנשנש.

ynet אוהבים לזלול בשעות המאוחרות של הלילה? כך תיגמלו

הרעב שהצטבר כל היום, יחד עם עייפות ושעמום, יוצרים ריטואל של אכילה בלתי פוסקת – עוד סיבוב למקרר ועוד אחד. מי בכלל מרגיש את הקלוריות שמצטברות להן 'על הדרך'? אבל אכילה רבה ולא מסודרת בלילה היא הרגל שכדאי להיפטר ממנו. על פי תוצאות מחקר שהתפרסמו במגזין האמריקאי לרפואת ספורט (ACSM) אכילה בין השעות שמונה בערב לארבע לפנות בוקר קשורה בעלייה במשקל בתקופת הקולג'. המחקר נמשך 12 שבועות וכלל 212 סטודנטים. מחקרים אחרים מצביעים על כך ששינה של פחות משבע שעות בלילה יכולה לתרום להשמנה. מצד שני יש לזכור שאסור להפסיק את האכילה זמן רב מדי לפני השינה. שנפסיק לאכול רעל? ראיון עם ד"ר מייקל גרגר. ד"ר מייקל גרגר לא אוהב את המונחים "צמחונות" או "טבעונות".

שנפסיק לאכול רעל? ראיון עם ד"ר מייקל גרגר

הוא אמנם משוכנע שרק תזונה המבוססת על ירקות ופירות (ולא כוללת מוצרים מהחי) היא המפתח לבריאות טובה והמגן האמתי נגד מחלות, אבל מעדיף לדבר על תזונה אחראית, שקולה, מבוססת הוכחות. Ynet מקלקול קיבה ועד סרטן: 7 מזונות שאסור לאכול. אחת ההוצאות המרכזיות של כל משפחה היא על מזון, ולכן אנחנו מנסים לעשות הכל כדי להימנע מלזרוק אותו לפח מבלי שנעשה בו שימוש.

ynet מקלקול קיבה ועד סרטן: 7 מזונות שאסור לאכול

זו הסיבה שכולנו לעתים מעגלים פינות ועושים שימוש במוצרים שכבר ראו ימים טובים יותר. אך בעוד שלרוב מדובר במפגע אסתטי בלבד, ישנם מזונות שעלולים להוות סכנה של ממש. "באופן כללי, אנחנו חיים בסביבה שאינה סטרילית בלשון המעטה, ולרוב מסתדרים עם זה מצוין", מסבירה הדיאטנית הקלינית, ד"ר אולגה רז, "אך שימוש במזונות לא טריים או נגועים בעובש וחיידקים עלול לפגוע בנו, בעיקר כאשר מערכת החיסון שלנו אינה חזקה מספיק בכדי לעמוד בפני מזיקים שונים". בריאות - תזונה וכושר nrg - ...תנו לסיב להסתובב: מדריך. רחל אינגבר | 19/4/2009 11:29 כתרים רבים נקשרו לסיבים התזונתיים שנמצאים בחלק גדול מהמזונות הצמחיים שאנחנו אוכלים.

בריאות - תזונה וכושר nrg - ...תנו לסיב להסתובב: מדריך

אלא שיש הבדל בין הסיבים שמסדירים את היציאות לבין אלה שמאזנים את רמת הסוכר בדם, בין סיבים שמגיעים ממקור טבעי לבין תוספי סיבים, ובין הסיבים של התפוח לסיבים של הפול. הסיבים התזונתיים הם מרכיבים בדופן התא הצמחי שמקנים לו את הנוקשות שלו. Nutrition. המלצה של דיאטנית: שילוב בריא ונכון של פירות בתזונה היומית. פירות הם מקור נפלא לויטמינים, מינרלים ונוגדי חמצון.

המלצה של דיאטנית: שילוב בריא ונכון של פירות בתזונה היומית

נוגדי החמצון הם מעין "חיילים טובים" הנלחמים בחומרים מזיקים, המכונים רדיקלים חופשיים של חמצן. הרדיקלים החופשיים נוצרים בגוף באופן טבעי, כתוצר לוואי של תהליכי החיים בהם מעורב חמצן, הפוגע בתאים, בחלבונים, בשומנים חיוניים ובחומר התורשתי (DNA). Ynet לא מה שחשבתם: לחם מקמח מלא בריא יותר מלבן? אם תלכו כמה צעדים בסופרמרקט השכונתי לכיוון מדף הלחמים, תמצאו שפע של לחמים, רובם מכריזים על עצמם כעשויים מקמח מלא.

ynet לא מה שחשבתם: לחם מקמח מלא בריא יותר מלבן?

ואכן, הסיבים תזונתיים שבתוך הקמח המלא חשובים מאוד לבריאות מערכת העיכול, אך אם אתם סובלים מסוכרת חשוב שתדעו שאצלכם מדובר בעניין שונה לחלוטין. עוד על לחם ובריאות: איזה סוג לחם יעזור להיות שבעים ולרזות בדיאטה? דיאטת הלחם של אולגה רז. דיאטת הלחם של אולגה רז מגישות:גלי אמיר, עליזה חן אודות הדיאטה. News1 מחלקה ראשונה - תזונה. אפשריבריא - התכנית הלאומית לחיים פעילים ובריאים. מכבי שירותי בריאות.

תזונה , משרד הבריאות. תזונה נאותה ידועה בשנים האחרונות כמרכיב הכרחי בשמירה על הבריאות ומניעת מחלות. ההמלצות של המחלקה לתזונה כוללות שימוש בפירמידה הישראלית החדשה בצריכת מזון, תוך שימת דגש על צריכת מזון מגוון ושילוב הרגלי אורח חיים בריא, כגון שתיית מים לרוויה וביצוע פעילות גופנית יומית. תזונה נכונה - שירותי בריאות כללית. דיאטה. מחשבון דרישות תזונתיות. מחשבוני תזונה ובריאות. Doctors.

פורום תזונה קלינית - פורומים. Se connecter à Facebook. Doctors. אולגה רז המומחית לדיאטות. תזונה ודיאטה.