background preloader

ביטוח תאונות אישיות

Facebook Twitter

עו"ד ונוטריון גיל גולדרייך - פוליסת ביטוח תאונות אישיות. גרסת הדפסה שלח לחבר חשוב לציין שכל ילדי ישראל בגילאי 18 – 6 (לעיתים גם ילדים בני 5) מבוטחים בפוליסת ביטוח תאונות אישיות תלמידים.

עו"ד ונוטריון גיל גולדרייך - פוליסת ביטוח תאונות אישיות

חשוב מאוד לבדוק את רשימת החריגים שקיימת בכל פוליסה. לעיתים, רשימת החריגים היא כל כך מורחבת, עד שבעצם לא ברור מה הפוליסה כן מבטחת. במקרים רבים, גם עורך דין מיומן לנזקי גוף ובפרט לפוליסת ביטוח תאונות אישיות מתקשה להבין מה בעצם הפוליסה מבטחת. Ynet נפצעתם במשחק כדורגל? תוכלו לקבל פיצוי. שיחקתם כדורגל עם החבר'ה בשכונה וסדקתם את היד לאחר שקיבלת בעיטה הגונה?

ynet נפצעתם במשחק כדורגל? תוכלו לקבל פיצוי

נתקלתם במכשול ברחוב ומצאתם את עצמכם שרועים על המדרכה עם רגל שבורה? מעדתם בחדר המדרגות או במהלך החלפת נורה בבית וקיבלתם חבלה של ממש? אף שלא מדובר בתאונות עבודה, המוסד לביטוח לאומי יכול להיות הכתובת עבורכם לצורך קבלת גמלה כספית. הדוגמאות בהן פתחנו מתארות מצב של פציעה, שנגרמה בשל תאונות שאינן מוגדרות כתאונות עבודה, אך עדיין עשויות לזכות את הנפגע בגמלאות מהביטוח הלאומי. הזכות לקבלת גמלה מהביטוח הלאומי אינה אוטומטית, ופעמים רבות מותנית באי-קבלת כספים ממקור אחר.

חוק הביטוח הלאומי מגדיר תאונה כאירוע פתאומי, שבו גורם חיצוני מביא לחבלה פיזית וכתוצאה ממנה לאובדן כושר התפקוד. תנאי 1: האירוע צריך להיות "אירוע פתאומי". תנאי 2: הפגיעה צריכה לקרות כתוצאה מ"גורם חיצוני". תנאי 3: בנוסף צריכה להיגרם "חבלה פיזית" כתוצאה מהאירוע. תנאי 4: כאשר מדובר בעובד שכיר או עצמאי, אובדן כושר התפקוד בשל התאונה ייקבע רק אם הוא אינו מסוגל לעבוד בעבודתו ואף לא בעבודה מתאימה אחרת. תאונות תלמידים - את מי ניתן לתבוע? - אורן אמסלם, משרד עורכי דין. תלמידים רבים נפגעים מידי שנה בדרגות חומרה שונות במהלך פעילות בתוך בית הספר בשעות הלימודים (למשל במהלך שיעור, ביציאה להפסקה, בחצר בית הספר) בפעילויות בית הספר מחוץ לשטח המוסד החינוכי (למשל טיולים, סדנאות, ימי כיף) וכן בפעילויות בשעות הפנאי במקום המגורים.

תאונות תלמידים - את מי ניתן לתבוע? - אורן אמסלם, משרד עורכי דין

קראו עוד בתחום מאת: עו"ד אורן אמסלם כתוצאה מכך, נאלץ התלמיד להתמודד עם הנזק הישיר הכרוך בפגיעה פיזית ולעיתים גם נפשית, וההורים נאלצים אף הם לסבול מנזק עקיף בדמות הפסד ימי עבודה ושהייה בבית בצמוד לילד. הורים רבים אינם יודעים כלל, כי ילדיהם מבוטחים במסגרת פוליסת תאונות אישיות וכי קיימת זכאות לפיצוי כספי גם אם לבית הספר אין כל אשמה בקרות האירוע וגם אם האירוע התרחש מעבר לשעות הלימודים. יצוין, כי במקרים בהם הורים משמשים כמלווים לפעילות בית ספרית (למשל טיולים, ימי כיף) הרי שגם הם זכאים לפיצוי כספי, אם נפגעו במהלך אותה פעילות. יודגש, כי הפיצוי הכספי לנפגע נקבע בהתאם לתנאי פוליסת הביטוח לרבות הנכות שנקבעת בעקבות הפציעה, כל זאת לאחר בדיקה על ידי רופא מומחה לפי תחום הפגיעה. החופש הגדול, וכל מה שחברות הביטוח רוצות שלא תדעו - ורדית ירושלמי- משרד עו"ד נוטריון וגישור. האם ידעתם שגם בזמן החופש הגדול ילדכם מבוטח במקרה של תאונה?

החופש הגדול, וכל מה שחברות הביטוח רוצות שלא תדעו - ורדית ירושלמי- משרד עו"ד נוטריון וגישור

מה בדיוק מכסה הביטוח, ולמה עדיף לא לקחת סיכונים לפני שתובעים את חברת הביטוח? קראו עוד בתחום ידוע לכולם כי תלמיד הנחבל במהלך בית הספר, בגן, בפעוטון או במעון יום המופעל על ידי רשויות מקומיות, מכוסה על ידי פוליסת ביטוח התלמידים השייך לבית הספר. ביטוח תאונות לתלמידים - משלמים יותר, מקבלים פחות. כל תלמיד וילד במדינת ישראל, מגיל שלוש ועד 18, מחויב ב"ביטוח תאונות אישיות לתלמידים", הנגבה באמצעות הרשויות המקומיות, בכפוף לחוק חינוך חובה.

ביטוח תאונות לתלמידים - משלמים יותר, מקבלים פחות

במסגרת סל תשלומי ההורים השנתי, המוגש להורים כחודש אחרי פתיחת שנת הלימודים, ניתן למצוא בראשית הטבלה את הסעיף היחיד שבאופן מסורתי אינו ניתן לשיקולו של ההורה והוא חייב לשלמו, כשהשנה מדובר על 49.5 שקלים. מדי שנה עלותו מתעדכנת בהתאם לעליית המדד ובכפוף לתנאי הפוליסה, מה שגרם לכך שבשנים האחרונות חלקם של ההורים רק גדל. כך, למשל, השנה משלמים ההורים חצי שקל יותר לילד בהשוואה לשנה שעברה. "ביטוח תאונות אישיות לתלמיד" הוא תשלום חובה שמושת על ההורים מדי שנה, מגלגל כ-100 מיליון שקלים ומנפח את כיסן של חברות הביטוח. עם זאת, כשהתלמידים והוריהם זקוקים לו, אותו ביטוח ממש אינו מופעל. ביטוח תאונות אישיות על חשבון ביטוח לאומי - יהושוע (שוקי) בלנגה -משרד עו"ד. איזור: אזור הצפון כתובת: לוחמי הגטאות 12 עיר: נהריה טלפון: 053-9428843 פנייה ללא התחייבות אל יהושוע (שוקי) בלנגה -משרד עו"ד קיימת אפשרות להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי לקבלת פיצוי עקב תאונה שנגרמה עקב גורם חיצוני שבעקבותיו נגרמה חבלה פיזית ששללה מהמובטח את כושר התפקוד.

ביטוח תאונות אישיות על חשבון ביטוח לאומי - יהושוע (שוקי) בלנגה -משרד עו"ד

קראו עוד בתחום לידיעתכם ! מהו אובדן כושר תפקוד? * לגבי עובד שכיר או עצמאי, באם הם אינם מסוגלים לעבוד בעבודתם ואף לא בעבודה מתאימה אחרת. * לגבי מי שאינו עובד כלל (לא שכיר ולא עצמאי) רק אם הוא מאושפז בבית חולים או מרותק לביתו. * לגבי עקרת בית, רק אם איננה מסוגלת לעבוד בעבודות משק הבית. פציעות בבית - מה צריך לדעת? - וואלה! עסקים וצרכנות. נזקי גוף רבים נגרמים בזמן שאנשים שוהים בביתם או בבית אחרים.

פציעות בבית - מה צריך לדעת? - וואלה! עסקים וצרכנות

הדוגמאות לכך רבות: מזגן שהותקן ברשלנות נפל על ראשו של בעל הבית, ילד נפצע מטלביזיה שנפלה עליו, סבתא נפצעה ממדרגות פגומות בביתם של נכדיה, חבר שהזמין הילד להתארח נפל ממעקה לא תקני במרפסת הבית, עוזרת הבית התחשמלה במהלך פעולות הנקיון ועוד. גם מי שנפצע בביתו – ולעתים ברשלנותו או באשמתו – יכול ויהא זכאי לפיצויים. תביעה למוסד לביטוח לאומי ענף ביטוח נפגעי תאונות הפועל במוסד לביטוח לאומי מקנה פיצוי לכל אדם תושב ישראל מעל גיל 18 ומתחת לגיל פרישה, שעקב תאונה נבצר ממנו לתפקד ולמעשה הוא איבד את כושר עבודתו. הפיצוי ניתן לתקופה קצרה בת 90 יום, וזכאים לקבלו לא רק אנשים עובדים, אלא גם סטודנטים, מובטלים, עקרות בית ועוד.