background preloader

ביטוח

Facebook Twitter

קחו את חברות הביטוח לבית המשפט - זה שווה לכם הרבה כסף - כללי. א' נפטר בקיץ 2010.

קחו את חברות הביטוח לבית המשפט - זה שווה לכם הרבה כסף - כללי

בנובמבר של אותה שנה הגישו אלמנתו והילדים תביעה למימוש ביטוח החיים שלו מחברת הביטוח הראל. לפי הפרטים, שנפרשו בפני בית המשפט השלום בחיפה, לקח להראל שלושה חודשים להשיב למשפחה כי חברת הביטוח בודקת את התיק הרפואי של א'. הפעם הבאה שהמשפחה שמעה שוב מהראל היתה בנובמבר 2013 - שלוש שנים ושבוע מיום שהתחיל הטיפול בתיק. חברת הביטוח הודיעה למשפחה כי היא גילתה שא' הסתיר ממנה מידע על מצבו הרפואי, ועל כן היא דוחה את תביעת המשפחה.

המשפחה לא ויתרה, והגישה תביעה לבית המשפט נגד הראל. שופט בית המשפט השלום בחיפה, עמית רוזינס, התרשם בדיוק כך. עורכי דין העוסקים בתביעות ביטוח ויועצי ביטוח אינם מופתעים מפסק הדין החריף נגד הראל. הרוב המוחלט של המבוטחים יוותר מראש על ההליכים המורכבים והיקרים של תביעה משפטית, ויסכים להתפשר עם חברת הביטוח על חלק מסכום התביעה שהגיע לו. ממדי השימוש בנשק של תביעות משפטיות בידי חברות הביטוח נחשפים כאן לראשונה. "נראה אם תעזו לפנות לבית המשפט" לכאורה, הנתונים חיוביים, ומעידים על כך שרק מספר קטן של תביעות ביטוח מסתיימות בתביעה משפטית. הפיקוח מסרב לחשוף את נתוני החברות.

איפה טעינו? 5 טעויות נפוצות בנוגע לביטוח סיעודי - קבוצת אש לידור. Article-315c1ba409b4b41004. Ynet שיטת מצליח גם בפוליסת הביטוח הסיעודי. לא סוד הוא שחברות הביטוח לא ממהרות לשלם כשמתרחש אירוע ביטוחי.

ynet שיטת מצליח גם בפוליסת הביטוח הסיעודי

המציאות הזו מוכרת היטב ולא מעט חוו זאת על בשרם. אולם אם תשלום פיצוי מחברת הביטוח הוא משימה קשה, כאשר מדובר בביטוח סיעודי, מסתבר שזו משימה קשה עוד יותר. כארבעה מיליון ישראלים מבוטחים בביטוח הסיעודי, רובם באמצעות קופות החולים, חלקם באמצעות ביטוחים פרטיים וחלקם מחזיקים בשניהם. אך ניתן לומר באופן כוללני כי רוב הציבור נמצא בתת ביטוח, כלומר למבוטח אין בפועל כיסוי מספיק, למקרה שבו יהפוך סיעודי. (צילום: ירון ברנר) כך לדוגמה, בפוליסות שנמכרות באמצעות קופות החולים (הקופות, אינן חברות ביטוח ולכן גם אסור להן לבטח, הן רק "מתווכות" בין חברת הביטוח ללקוחות), הכיסוי המקסימאלי נע בין 5,000 ל-7,000 שקל בחודש והוא ניתן רק למשך שלוש עד חמש שנים.

עלות טיפול חודשית בחולה סיעודי המאושפז במוסד, עולה על 10,000 שקל בחודש ולצערנו, ברוב המקרים, חולה כזה לא מבריא תוך שלוש שנים. צריך גם לזכור שאין דבר כזה "חולה סיעודי חלקי", מי שמגיע למצב כזה, זקוק לסיוע 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע. ‫סדר יום עם קרן נויבך - על ביטוח בכלל וביטוח סיעודי בפרט‬‎ מה חשוב לדעת על שאלוני הביטוח? - וואלה! עסקים וצרכנות. בשבוע שעבר פרסמנו סיפור מקומם של מבוטחי חברת הביטוח הראל, בני העדה האתיופית, שתביעתם בעקבות מות האישה מזאבת נדחתה בטענה כי המבוטחת הסתירה מידע רפואי.

מה חשוב לדעת על שאלוני הביטוח? - וואלה! עסקים וצרכנות

האישה, שעלתה לארץ בצעירותה, לא שלטה היטב בעברית. מהקלטת השיחה של המבוטחת עם נציגת חברת הביטוח טרם רכישת הפוליסה, נשמע שהיא מתקשה להבין את השאלות שנשאלה במסגרת השאלון הרפואי. שיחה זו תתברר כגורם קריטי ששוויו מאות אלפי שקלים. כך למשל, כשהנציגה שאלה "את חולה במחלת כליות? ", השיבה המבוטחת: "מה זה אומר, שאני לא מרגישה טוב? ". לאחר שנפטרה ממחלת הזאבת, דחתה הראל את תביעת תגמולי הביטוח. דחייה של תביעות על רקע אי-גילוי מידע בשאלוני הבריאות הם עניין שכיח. שאלוני הבריאות נדרשים עבור ביטוח בריאות וביטוח חיים והם כוללים 10-15 שאלות המעידות על מצבו הבריאותי של המבוטח עד למועד ההצטרפות לפוליסה.

"השאלות הללו, בדיעבד, מהוות את המכשול העיקרי בדרך לקבלת דמי הביטוח", אומרת עו"ד מאירה זוהר, העוסקת בתביעות סיעוד ואובדן כושר עבודה, "הצהרת בריאות היא שלב הכרחי. מה צריך לדעת? "גלובס" מפרט 5 כשלים נפוצים שעולים בעקבות דחיית תביעות של מבוטחים על רקע שאלוני הבריאות. 1. Ynet נתבעת בעקבות תאונה? אולי מגיע לך החזר כספי. אם הייתם מעורבים בתאונת דרכים ונדרשתם לסיוע משפטי בגין תביעה שהוגשה נגדכם, אתם זכאים להחזר כספי מחברת הביטוח.

ynet נתבעת בעקבות תאונה? אולי מגיע לך החזר כספי

המבצעים הפיננסיים: ביטוח ייחודי לנשים שכר הטרחה הנגבה ע"י עורכי דין לייצוג של נהג בבית המשפט לתעבורה בשל מעורבותו בתאונת דרכים, מתחיל באלפי שקלים ומאמיר עוד יותר כאשר מדובר בתאונות קשות עם נפגעים. בפוליסות ביטוח מקיף לרכב קיים סעיף במסגרתו חברת הביטוח תכסה הוצאות הגנה משפטית לבעל הפוליסה בגין הליך משפטי שננקט כנגדו. מדובר לרוב בתביעה שמגישה המשטרה בגין עבירה תעבורתית (מהירות מופרזת, אי שמירת מרחק וכו') כנגד בעל הפוליסה. אולם, מסתבר שמעטים האנשים המודעים לזכותם לדרוש מחברת הביטוח החזרים בגין ההוצאה המשפטית. גבול סכום אחריות החברה בכיסוי זה נקוב בפוליסה, ועומד לרוב על כ-20 אלף שקל למקרה.

יש לציין כי בניגוד לתביעה על עבירת תעבורה, בתביעות בגין נזקי התאונה סעיף זה אינו רלוונטי מכיוון שחברת הביטוח מייצגת בעצמה את הנתבע.

ביטוח תאונות אישיות