background preloader

חיסכון פנסיוני

Facebook Twitter

פצצת הפנסיה: מה צריך לדעת לפני שלוקחים הלוואה? הגופים המוסדיים מאפשרים לחוסכים במוצרי החיסכון השונים לקבל הלוואה בתנאי ריבית אטרקטיביים וללא עמלות, ללא תשלום מס - בניגוד למשיכת כספי הפנסיה טרם היציאה לגמלאות, שעליהם חייבים החוסכים בתשלום מס בשיעור 35%.

פצצת הפנסיה: מה צריך לדעת לפני שלוקחים הלוואה?

סכום ההלוואה תלוי בסוג המוצר. למשל, מקרן הפנסיה או מקופת גמל ניתן ללוות סכום שעומד על 30% מסך החיסכון הפנסיוני. בקרן השתלמות, סכום ההלוואה תלוי במעמד של כספי החיסכון. כלומר, אם הכספים נזילים וניתן למשוך אותם בכל עת בהתאם להוראות הדין, סכום ההלוואה הוא עד 80% מהחיסכון. אם הכספים לא נזילים ולא הבשילו התנאים שמאפשרים משיכה בהתאם להוראות הדין, סכום ההלוואה יעמוד על 50% מסך החיסכון. היקף ההלוואות מגופים מוסדיים עומד כיום על 9 מיליארד שקל בשנה, לעומת אשראי צרכני בסך 142 מיליארד שקל, הניתן על ידי בנקים וחברות כרטיסי אשראי. "יהיו אנשים שייחלו למותם מאשר לחיות בעוני בזקנתם" - גלובס. הלב נשבר מלראות בכתבות ערב שבת איך בישראל 2016 אנשים מבוגרים, בני 70 ו-80, מספרים בדמעות כי הם נאלצים לעבוד כשליחי פיצה ושוטפי רצפות, אחרת פשוט לא יהיה להם ממה לחיות.

"יהיו אנשים שייחלו למותם מאשר לחיות בעוני בזקנתם" - גלובס

איך תהפכו את קרן ההשתלמות לתכנית חיסכון - פנסיה: 10 דברים שחשוב לדעת. גם אתם מייד חושבים על המילים משעמם, מסובך, רחוק ממני, זקן, כאשר מדברים אתכם על פנסיה?

פנסיה: 10 דברים שחשוב לדעת

אפשר להבין אתכם, אבל זה ממש לא חייב להיות ככה. אתם פשוט צריכים את האדם הנכון שיסביר לכם את כל זה במילים פשוטות: מהי קרן פנסיה, כמה כסף צריך לחסוך כדי לחיות בכבוד לאחר הפרישה, ומה ההבדל בין קופות גמל, קרן פנסיה וביטוח מנהלים? Ynet הלוואה על חשבון הפנסיה, האם זה כדאי? אחת האפשרויות הפחות מוכרות בשוק לקבלת הלוואה חוץ־בנקאית היא הלוואה על חשבון החיסכון הפנסיוני (קרן פנסיה, קופת גמל או ביטוח מנהלים).

ynet הלוואה על חשבון הפנסיה, האם זה כדאי?

עמית בקרן או קופה או מבוטח בביטוח מנהלים, עם ותק של יותר משלוש שנים, רשאי לקבל הלוואה על חשבון ערך הפדיון של הכספים שצבר. מדריך מקוצר בנושא: קרן השתלמות - paamonim. Ynet הלוואה לקיץ? תבדקו קודם את קרן ההשתלמות שלכם. תחילת החופש הגדול ושלל ההוצאות מכבידות על הכיס.

ynet הלוואה לקיץ? תבדקו קודם את קרן ההשתלמות שלכם

זה הזמן מבחינתם של הבנקים וחברות כרטיסי האשראי לשדל אותנו לקחת הלוואה והם מקפידים לעשות זאת בשלל אמצעי התקשורת. נקדים ונאמר שהלוואה צריכה להיות מוצא אחרון והתנהלות כלכלית נבונה שמתאימה את הרצונות ליכולות הכלכליות - אמורה למנוע מאתנו להגדיל את ההתחייבויות. פצצת הפנסיה: מה צריך לדעת לפני שלוקחים הלוואה? 4 המכות שנחתו על קרנות הפנסיה שלכם בשנה החולפת. חמש קרנות הפנסיה הגדולות שלשלו לכיסיהן ב־2015 דמי ניהול בהיקף כולל של 1.3 מיליארד שקל מ־3.8 מיליון חוסכים ישראלים, כך עולה מהדו"חות הכספיים שלהן לשנה זו, שהאחרון שבהם פורסם בשבוע שעבר.

4 המכות שנחתו על קרנות הפנסיה שלכם בשנה החולפת

מדובר על עלייה של 7% בהכנסות מדמי ניהול בהשוואה ל־2014. "כלכליסט" נבר בדו"חות וגילה כי תמונת המצב בשוק הפנסיה בעייתית יותר משאתם חושבים, ומציג לכם את ארבע המכות של שוק הפנסיה, שבזכותן הקרנות מרוויחות הרבה כסף על חשבון החסכונות לעתיד, וגם את הניסיונות של משרד האוצר לטפל בחלק מהמכות האלה. נתחיל בנתון המוזר ביותר. יותר מחצי מאותם 3.8 מיליון חוסכים לפנסיה — 2 מיליון איש — מחזיקים חשבונות פנסיה לא פעילים.

דמי הניהול שטסים מתחת לרדאר של החוסכים. החוסכים לפנסיה הופתעו לגלות בדו"חות השנתיים ששלחו אליהם קרנות הפנסיה סעיף חדש ומרגיז: "הוצאות ניהול השקעות", שהופיע מיד לאחר פירוט דמי הניהול "הרגילים" שמשלם החוסך.

דמי הניהול שטסים מתחת לרדאר של החוסכים

סעיף זה הוא פרי יוזמה של הממונה על שוק ההון, הביטוח והחיסכון דורית סלינגר. זו עוררה מהומה בשלהי 2013, כשהכריזה כי תגביל את כפל דמי הניהול שמשלמים חוסכי הפנסיה למנהלי הקרנות. סלינגר מגבילה כפל דמי ניהול בחיסכון פנסיוני ל-0.25% הציבור שילם כ-800 מיליון שקל בשנה למגוון שלם של ברוקרים, מתווכחים ומנהלי השקעות זרים.

סלינגר מגבילה כפל דמי ניהול בחיסכון פנסיוני ל-0.25%

זאת בעקבות השקעה של מנהלי הכספים הפנסיונים בקרנות השקעה, קרנות גידור, נדל"ן, קרנות זרות ושאר מוצרים פיננסיים אלטרנטיביים. הצילו! - חיסכון nrg - ...דוחות שנתיים - איך אפשר לקרוא את. מדי שנה בין החודשים מרץ עד מאי, נוחתת על סף הדלת מעטפה מטעם החברות עם הדוחות השנתיים של קופות הגמל, קרנות ההשתלמות, קרנות הפנסיה ותוכניות הביטוח לשנת 2008.

הצילו! - חיסכון nrg - ...דוחות שנתיים - איך אפשר לקרוא את

ביטוח שארים לעמית רווק בקרן פנסיה. כאשר אנחנו רוכשים ביטוח אנחנו משלמים על מנת להעביר סיכון כלשהו , לחברת הביטוח או לגוף אחר שמבטח.

ביטוח שארים לעמית רווק בקרן פנסיה

הדיל הוא תשלום חודשי עבור העברת הסיכון כדי שבמקרה שהסיכון יתממש חברת הביטוח או הגוף המבטח ישא בעלויות הסיכון שהתממש. האם תסכימו לשלם ביטוח גם במצב שבו הגוף המבטח, הלכה למעשה , לא לקח עליו שום סיכון שכן גם בהתממשות הארוע המבוטח אין מוטלת עליו חובת תשלום? התשובה לכאורה ברורה. כל בר דעת יגיד שבתנאים אלו לא היה רוכש ביטוח. עם זאת בפועל, מצב זה מתרחש לא מעט דווקא בקרנות הפנסיה לגבי ביטוח השארים של עמיתים שהם רווקים ללא ילדים. כיצד קורה שעמית שמשלם דמי ביטוח לא יהיה זכאי לדמי תגמולים קרנות הפנסיה מבוססות על תקנון. מה קורה אם אין שארים כהגדרתם בתקנון קרן הפנסיה? אז למה בכל זאת רוכשים עמיתים רווקים ללא ילדים ביטוח חיים בקרן פנסיה?

חולמים על קרן פנסיה בניהול אישי? תמתינו עם החלומות - חלמתם לנהל לבד את החיסכון שלכם בקרן הפנסיה? הסוד הגדול של קרנות הפנסיה - מסלולי ההשקעה של הפנסיונרים - בהתאם להנחיות האוצר, קרנות הפנסיה חייבות לפתוח מסלולי השקעה מיוחדים עבור הפנסיונרים. ואכן, כאשר נכנסים לאתר הפנסיה נט רואים שלכל קרן פנסיה לצד מסלולי ההשקעה המתמחים קיים גם מסלול השקעה לפנסיונרים. לדוגמה, במקפת יש מספר מסלולי השקעה מתמחים (מניות, אגרות חוב, מסלול כשר וכד') ניתן לראות עבור כל מסלול את התשואה שהשיג ב -12 החודשים, ממוצע התשואה בשלוש השנים האחרונות וממוצע התשואה בחמש השנים האחרונות. בנוסף, אפשר לראות את הגרעון האקטוארי של הקרן, נתוני מדד הסיכון ונתונים נוספים. איך לקרוא דו"ח פנסיה חדש מקרן הפנסיה? 2015. בכל פעם שמגיע המכתב מקרן הפנסיה, אנחנו יודעים שזה הולך להיות אתגר לפענח אותו. במספר רב של בתי אב בישראל יש אפילו חשבונות במספר חברות שונות, דבר שהופך את האתגר של קריאת הדו"חות לקשה אף יותר. אז איך מתמודדים עם זה? משרד האוצר הוציא הנחיה שכל חברות הביטוח יצטרכו להתיישר על פי פורמט אחיד, ובו כל המידע שדרוש ללקוח, בצורה ברורה ושקופה ככל שניתן.

הוראה זו תיכנס לתוקף כבר ב-2015, כך שאולי הדו"ח הבא שתקבלו כבר יהיה בפורמט החדש. Reshet. סלינגר משיקה מלשינון פנסיה; הקנס למעסיקים - 1.8 מיליון שקל. חיסכון פנסיוני.