background preloader

שכר עבודה ופנסיה

Facebook Twitter

חיסכון פנסיוני

מחשבוני שכר ומס הכנסה. החזרי מס. תיק השקעות אישי.

החזרי מס

ימי מחלה (זכות) – כל-זכות. עובד זכאי להיעדר מהעבודה בשל מחלה 18 ימים בשנה עובד הנעדר בשל מחלה זכאי לתשלום דמי מחלה מהמעסיק החל מהיום השני להיעדרותו (ניכוי ימי המחלה נעשה, בכל מקרה, החל מהיום הראשון)

ימי מחלה (זכות) – כל-זכות

חישוב מספר ימי החופשה השנתית (מושג) – כל-זכות. עובד שבשנה מסוימת עבד רק בחלק מהשנה, זכאי לחלק היחסי של ימי החופשה המקסימליים שנקבעו בחוק ימי מחלה שבגינם מקבל העובד דמי מחלה יחשבו לצורך צבירת ימי החופשה כאילו היו ימי עבודה בפועל חוק חופשה שנתית קובע כללים לגבי הזכאות לחופשה שנתית ואורך החופשה.

חישוב מספר ימי החופשה השנתית (מושג) – כל-זכות

Ynet זכות השבעה: למה זכאים עובדים בימי אבל? חילן - חופשה שנתית. בחר נושא: חופשה שנתית - שאלות ותשובות נכתב על ידי דוד שי, ראש מוקד פיתוח יישומים בחילן שאלה:

חילן - חופשה שנתית

חילן - עבודה ושכר בחגים. בחר נושא: עבודה ושכר בחגים - שאלות ותשובות נכתב על ידי דוד שי, ראש מוקד פיתוח יישומים בחילן שאלה: באיזה מימי החג אין עובדים?

חילן - עבודה ושכר בחגים

דמי הבראה. חילן - מילון לתנאי עבודה. מילון חילן לשכר ותנאי עבודה הינו מילון מקיף הכולל הגדרות מפורטות של יותר מאלף מונחים.

חילן - מילון לתנאי עבודה

מ-"אאוטסורסינג" ועד "תשר". תחום השכר ותנאי העבודה מתאפיין במגוון רחב של מושגים, שרבים מהם מוכרים רק ליודעי ח"ן. ריבוי המושגים וגיוונם נובע, בין השאר, מהתחומים הרבים המשפיעים על השכר ותנאי העבודה. הרוצח השקט של האופן ספייס. "אתה יודע איך נראה חרם אצל ילדים?

הרוצח השקט של האופן ספייס

", שואלת אותי עו"ד נעמי לנדאו כשהיא מנסה להסביר לי מה זו בדיוק התעמרות בעבודה. היא חוששת שלא אבין, כי גברים, לטענתה, מתקשים מאוד להכיר בתופעה, אף שהם קורבנות שלה לא פחות מנשים. "תגיד לגבר 'בריונות' בעבודה, בזה הוא מוכן להכיר. גם בהטרדה מינית, אבל לא בהתעמרות", היא אומרת. "הרבה גברים לא מוכנים להודות בקיום התופעה, אולי כי הם לא מסוגלים לראות בעצמם קורבנות". לנדאו (65), מעורכות הדין המובילות בארץ בתחום דיני העבודה שמייצגת בין השאר כמה מהוועדים החזקים במשק, מוכרת לאחרונה לציבור בעיקר בתפקידה כעורכת דינו של מני נפתלי, שתובע את בנימין ושרה נתניהו על התעמרות בעת עבודתו כאב הבית במעון ראש הממשלה. ‫קצרצר על הפנסיה‬‎ מנוע לאיתור. Ynet רשות המסים: אישור מיידי על תאום מס באינטרנט. הקלות בתיאום מס: שדרוג במערכת המקוונת לתיאומי מס של רשות המסים, יאפשר להדפיס את האישורים במדפסת הביתית מייד עם הפקתם.

ynet רשות המסים: אישור מיידי על תאום מס באינטרנט

לאומי: הקנס על הסיוע בהעלמות מס עלול לגדול עד כה, מי שערך תיאום מס באינטרנט, נדרש להמתין כשבועיים עד לקבלת האישור בדואר. במציאות זו רבים העדיפו לפנות למשרדי מס הכנסה ברחבי הארץ, להמתין בתורים המשתרכים בפרט בתחילת שנה ב"עונת תיאומי המס" ובלבד שיקבלו את האישור מייד. שדרוג נוסף שנעשה הוא האפשרות הניתנת לעורכי תיאומי המס לקבל מספר אסמכתא במייל או ב SMS, באמצעותו ניתן להפיק ולהדפיס העתקים של האישורים בכל עת. בנוסף, גדלה תקרת ההכנסה השנתית מיגיעה אישית המאפשרת שימוש בשרות עד לסכום של 436,272 שקל (בשנים הקודמות הסכום עמד על עד 188,712 שקל).

מדי שנה מפיקה רשות המסים מאות אלפי אישורים לתיאומי מס למשלמים השונים. מתחילת 2014 ועד כה הופקו כ- 843,000 אישורים, מתוכם כ-10% באמצעות השרות האינטרנטי. תיאום מס מאפשר למי שיש לו מספר מקורות הכנסה, לבצע תיאום על ידי מילוי פרטים ההכנסות וכן נתונים נוספים ובכך להימנע מתשלום מס עודף. כך תקראו את תלוש השכר שלכם - קריירה. SwiftNess - המסלקה הפנסיונית. פרשת משפטים - קבוצת אש לידור. דרמה בפנסיה: האוצר יאפשר ניוד של ביטוחי מנהלים. דורית סלינגר, המפקחת על שוק ההון והביטוח באוצר, צפויה להודיע בקרוב על פתיחת חלק שוק ביטוחי המנהלים לתחרות והתרת הניוד של הפוליסות בין חברות הביטוח תוך שמירה על מקדמי ההמרה (ראו הסבר בנפרד), כך נודע ל"גלובס".

דרמה בפנסיה: האוצר יאפשר ניוד של ביטוחי מנהלים

מדובר ברעידת אדמה בשוק החיסכון ארוך הטווח, שתאפשר לחלק מבעלי הפוליסות לנייד כ-200 מיליארד שקל בין החברות כדי להוזיל את דמי הניהול בהן. מהאוצר נמסר בתגובה כי הם מגבשים פתרון לבעיית ביטוחי המנהלים והוא יפורסם בקרוב. ביטוחי המנהלים עברו כמה גלגולים, עד שיצאו אשתקד מהאופנה לחלוטין כמעט בגלל הוראות רגולטוריות (האיסור על הבטחת מקדם המרה). מדובר בפוליסה שבה חברת הביטוח מבטיחה לשלם לכם קצבה מדי חודש עם צאתכם לפנסיה. Ynet תאונה בדרך לעבודה: מה הן הזכויות שלי? רבים מהאנשים אינם יודעים כי אם עברו תאונת דרכים היא יכולה במקרים רבים להיחשב לתאונת עבודה בגינה הם זכאים לפיצויים מהמוסד לביטוח לאומי ובמקרים מסוימים גם מביטוח החובה.

ynet תאונה בדרך לעבודה: מה הן הזכויות שלי?

לתאונה מסוג זה יש הגדרה משולבת: "תאונת דרכים שהיא תאונת עבודה". מתי תאונת דרכים תחשב לתאונת עבודה? אדם שנפגע בתאונת דרכים במהלך ובמסגרת עבודתו, בין אם הוא עובד במקצוע המחייב נהיגה כגון נהג אוטובוס או שליח, או בין אם הוא נוסע ברכב ואינו נוהג בו כגון מורה נהיגה או בנסיעה במונית לפגישת עבודה, תחשב הפגיעה ל"תאונת דרכים שהיא תאונת עבודה".

בנוסף, תאונה שארעה תוך כדי נסיעה או הליכה מהמקום בו העובד לן בלילה בדרך לעבודה, או בדרך מעבודה אחת לעבודה אחרת, למי שעובד בשתי עבודות, תיחשב כתאונת עבודה. חילן - חקיקה. 10 עובדות שלא ידעתם על הפנסיה שלכם. בכל רבעון מגיעה לביתנו המעטפה, הדוח הרבעוני של קרן הפנסיה. כן, זו שמרביתנו לא פותחים, מבין אלה שפותחים אותה, מרביתנו אינם מעיינים בה לעומק, ואחרים פשוט לא מבינים את משמעות הסעיפים השונים. קבלו 10 דברים שככל הנראה לא ידעתם לגבי החיסכון הפנסיוני שלכם: לא רק דמי ניהול: אפליה גם בהשתתפות המעביד בפנסיה. רבות דובר בשנים האחרונות על הפער ועל האפליה בין אוכלוסיות החוסכים בשוק הפנסיה. מדובר בסוגיה חשובה, שמשפיעה מאוד על קצבת הזקנה העתידית שיקבלו החוסכים, שכספם מוכנס לקופה משותפת. אבל זו לא הסוגיה היחידה שבה קיים הבדל בין החוסכים ששייכים לארגונים חזקים, וזוכים ליותר, לבין היתר.

ההבדל בין האוכלוסיות השונות קיים גם בשיעורי ההפקדות לפנסיה.