background preloader

CHEMIE VIRTUÁLNĚ

Facebook Twitter

Chemické výpočty - online procvičování a testy. Úvod. Chemické názvosloví – anorganika. Názvosloví organických sloučenin. Nacházíte se v internetové aplikaci určené k procvičování organického názvosloví.

Názvosloví organických sloučenin

Tento systém má dvě hlavní sekce: teoretickou a praktickou. V teoretické části (Pravidla) se naučíte (případně si zopakujete) základní pravidla pro určování názvů organických sloučenin. V praktické části pojmenováváte vykreslené organické sloučeniny (Ze vzorce) respektive z uvedených názvů tvoříte vzorce (Do vzorce). Kromě online procvičování organického názvosloví nabízí tento systém i vytváření písemných prácí ve formátu PDF (tzn. připravených pro tisk). Tuto možnost využijí zejména učitelé chemie – staňte se i vy registrovaným učitelem.

Nelíbí se vám vzhled tohoto sídla? Zajímá Vás také anorganické názvosloví? Vybrané aplikace do chemie pro tablety. Tento příspěvek obsahuje výběr z výukových aplikací do chemie pro tablety.

Vybrané aplikace do chemie pro tablety

U jednotlivých aplikací je uvedeno, pro který operační systém jsou k dispozici a odkazy do internetových obchodů. Alchemy (Android, zdarma, CZ) Elements – Learn the Periodic Table (iOS, zdarma) goReact (Android, iOS, zdarma) Elemental (iOS, zdarma) Chem3D (iOS, zdarma) ChemDoodle Mobile (iOS, Android, zdarma) Chemical Elements (Android, zdarma, CZ) Chemical Equation Balancer (Android, zdarma) Chemical Solutions (Android, zdarma) Chemical Reactions (iOS, zdarma, CZ)

Chemie - INSTALUJ.cz. Aplikace Chemie - ITveSkole.cz. Chemie PHET simulace – on-line simulace v angličtině do fyziky, biologie, chemie a matematiky ChemSketch – program pro tvorbu chemických vzorců, není vhodný pro tablety Concord Consortium – on-line simulace v angličtině do fyziky, biologie, chemie a matematiky Periodická tabulka prvků – aplikace pro windows Chemistry Sky Lab – aplikace pro windows v angličtině na chemické pokusy Nezkreslená věda – on-line 10 výukových videí Akademie věd ČR o fyzice, biologii a chemii Videa PřF UK – výuková videa, hry, kvízy, pracovní listy PřF UK Vítejte na Zemi – portál, jehož součástí hry na koloběhy kyslíku, uhlíku apod.

Aplikace Chemie - ITveSkole.cz

Test z chemie - Obecná chemie 7. Chemie – online testy zdarma, Test park. STEP - Chemický kvíz - STEP. Making Learning Awesome! - Kahoot! Pexeso. Chemická laboratoř. Počet spuštění: 490 575× Představte si, že jste se úplnou náhodou ocitli v chemické laboratoři, z nenadání se však za vámi zavřely bezpečnostní dveře a vy jste zůstali uvězněni v této nehostinné místnosti.

Chemická laboratoř

Vaše instinkty vám navíc našeptávají, že zde rozhodně není něco v pořádku. Všude je až podezřele uklizeno, po šíleném vědci, který zde dříve pracoval není ani stopy a na jeho pohovce jste navíc po chvilce hledání nalezli stopy zaschlé krve. Pokuste se v napínavé online hře Chemická laboratoř vypátrat, co se v této podivné místnosti nedávno přihodilo. Když budete pozorně hledat, jistě brzy najdete pár indicií, které vás rychle navedou k dalším předmětům, s jejichž pomocí se pak již budete moci dobádat skutečné pravdy. Rozbalit popis. Spustit hru Atomix (Atomic)

Concepts in Biochemistry - Interactive Animations. Khanova škola. Chemie — PORT. Potravinářská aditiva prodlužují trvanlivost potravin, ovlivňují jejich energetickou hodnotu, ale třeba také chuť či vzhled.

Chemie — PORT

Označují se kódem, který se skládá z písmene E a trojmístného čísla, odtud název éčka. Jejich schvalování podléhá velmi přísným toxikologickým zkouškám. Čí… Přidat do mého PORTu Vesmír. FameLab je zábavná soutěž pro mladé vědce a vědkyně, která jim nabízí šanci zlepšit svou schopnost vědu popularizovat. Vysoká spotřeba fruktózy, která je obsažená v kukuřičném sirupu, kterým se sladí nápoje, džusy i další potraviny, vede k obezitě a poškození jater.

Helium je vzácný plyn s vynikajícími vlastnostmi – je stálý, lehčí než vzduch a vůbec není výbušný. Bez dostatečného přísunu kyslíku ze vzduchu, například ve vysokých nadmořských výškách, naše tělo slábne a mysl rovněž – ostatně Filip si to vyzkoušel sám na sobě. V polovině září loňského roku vyplul z jihoanglického Falmouthu na svou sólovou plavbu kolem světakapitán Ing. Pokusy nás baví 1 - Van der Graaffův generátor. The Nucleus: Crash Course Chemistry #1. Unipetrol - ZAŽIJ CHEMII. Virtual Labs. Chemistry - PhET Simulations. Rozcestník experimentů s ISES a iSES Remote Lab SDK. Remote-LAB : Vzdálená laboratoř GymKT. Acid-Base Solutions - pH, Concentration, Conductivity. Virtuální prohlídka ČEZ - Vodní elektrárna Orlík. Vodní dílo Orlík je stěžejním článkem vltavské kaskády.

Virtuální prohlídka ČEZ - Vodní elektrárna Orlík

Přehrada zadržující 720 mil. m3 vody je nejobjemnější akumulační nádrží v České republice a je spolu s Lipenským jezerem rozhodující pro víceleté řízení průtoků na Vltavě i na dolním Labi. Hladina nádrže pokrývá 26 km2 a vzdouvá Vltavu v délce 70 km, Otavu v délce 22 km a Lužnici v délce 7 km od ústí. Kromě regulace průtoků Vltavy a Labe umožňuje též rozsáhlou letní rekreaci, plavbu po jezeře a rybní hospodářství. Nad pomezím středních a jižních Čech Plavba vzduchem nad vodním dílem Orlík je současně exkurzí po kraji, kde Vltava definitivně dává své sbohem jihočeské krajině a přechází do středních Čech.

V severním směru, kudy zkrocený vodní živel opět nabírá sílu a míří vyrábět ekologickou elektřinu do elektrárny Kamýk, je prvním zřetelným bodem obec Solenice a most spojující oba břehy kamýckého jezera. Vodní dílo bylo vystavěno v letech 1954 - 1962. Stáhněte si brožuru pro návštěvníky Vodní elektrárny Orlík. Podívejte se do galerie. RUDOLF JELÍNEK - Virtuální prohlídka.