background preloader

Ökoturizmus

Facebook Twitter

WELLNESS TOURISM WORLDWIDE'S INTERVIEW WITH G ADVENTURES  founder & N.Y. Times Best SElling Author - Wellness Travel Journal. Zöld minősítések. Zöld Szálloda A zöld szálloda címet a Magyar Szállodaszövetség ítéli oda, de a nagy nemzetközi hotelláncoknak saját környezetvédelmi chartájuk is van. Az Accor-Pannonia Hotels összes szállodájának előterében például a vendégek és a dolgozók számára is jól látható helyen kimerült szárazelemeket gyűjtő konténer áll már három éve. A szállodába betérők figyelmét arra is felhívják, milyen fontos a veszélyes hulladékok külön gyűjtése. A zöld szálloda cím kiérdemléséhez azonban ennél szélesebb követelményrendszernek kell megfelelni. Egész kötetnyi EU-konform szabványrendszernek kell eleget tenni, hogy egy szálloda ezt a kitüntetést elnyerje. Néhány teljesítendő kritérium a sok közül: parkosítás, öntözés, környezetkímélő növényvédő és tisztítószerek használata, szelektív hulladékgyűjtés, takarékos vízfelhasználás, korszerű szennyvíztisztítás.

A BSI az egyik első olyan szervezet, ami kidolgozta a fenntartható események értékelési és minősítési rendszerét, a BS 8901-et. Green Globe. The International Ecotourism Society | Uniting Conservation, Communities, and Sustainable Travel. Dél-Dunántúli Ökoturisztikai Klaszter - Kezdőlap. Innovatív Turizmus Klaszter - Észak-alföldi régió - Klaszter. A klaszter háttere és szakmai megalapozása A turizmus korunk egyik legfontosabb, legnagyobb jövedelmet termelő iparága. A turizmus azonban e mellett ma már sok tekintetben multidiszciplináris ágazat, ahol egyes különálló iparágaknak meghatározó szerep jut - akár mint a turizmus-ipar beszállítói, kritikus sikertényezői, akár mint a turizmus egyes trendjei révén piaci lehetőséghez jutó iparágai. Előbbire az informatika, a marketing, a kreatív- és design-ipar, az utóbbira a gyógyszeripar és az építőipar jó példa.

Éppen ezért a világ trendjei alapján ma már turisztikai, illetve turisztikához kötődő termékek létrehozásáról is beszélhetünk a hagyományos utaztatás, illetve vendégfogadás mellett. Ezeket a termékeket exportálni is lehet, azaz tulajdonképpen hasonlóan viselkedhetnek, mint a többi export-orientált iparág termékei. Itt is innovatív szolgáltatások és termékek együttes exportjáról van szó, mint általában a távközlésben, informatikában vagy az egészségiparban. Ecovillages Project | For sustainable rural development. European Ecotourism Network. ECOLNET. The European Ecotourism Knowledge Network (ECOLNET) is a 3-year project 2010-2013) co-financed by the European Commission, Lifelong Learning Programme, Transversal Programmes, Key Activity 3 – ICT Networks.

ECOLNET has a dual aim: a) to create an Ecotourism network to bring together a variety of stakeholders and b) to develop innovative evaluation tools and learning products for sharing knowledge among the network and facilitating quality certification through the European Ecotourism Labelling Standard (EETLS). The EETLS was developed by two previous Leonardo da Vinci projects in compliance with the Global Sustainable Tourism Criteria of Global Sustainable Tourism Council (GSTC). Objectives Products and Results EETLSA revised and updated version of EETLS and a Handbook for its application Learning supportE-learning packages to support the application of the online evaluation tools and conduct of pilot tests in at least 9 countries followed by an e-seminar to discuss the results.

The International Ecotourism Society | Uniting Conservation, Communities, and Sustainable Travel. EEN - European Ecotourism Network Knowledge Base | DestiNet.