background preloader

Tadeks

Facebook Twitter

Tadeks Fertig Haus

Tadeks to polski producent domów prefabrykowanych, drewnianych, pasywnych i biologicznych. Skorzystaj z naszej oferty i buduj efektywnie.

Domy z prefabrykatów keramzytowych. Ile na wykończenie domu w stanie deweloperskim? Budowa szkieletowa domu drewnianego. Standard energetyczny budynku. Jak maksymalnie wykorzystać prąd z fotowoltaiki? Domy prefabrykowane drewniane. Domy z prefabrykatów drewnianych. Gotowe domy drewniane. Domy z prefabrykatów. Domy prefabrykowane, określane również jako domy gotowe – to domy na miarę współczesnych czasów!

Domy z prefabrykatów

To innowacyjne rozwiązanie na polskim rynku budownictwa drewnianego, import z krajów skandynawskich i zachodu, gdzie niezmiennie cieszy się ogromnym uznaniem. Drewniany szkielet prefabrykowany, to obecnie jedna z najnowocześniejszych i zarazem najbardziej popularnych technologii wznoszenia domów. Poszczególne elementy budynku realizowane są na podstawie projektu w suchych warunkach odpowiednio wyposażonej hali produkcyjnej z materiałów doskonałej jakości a elementy przetransportowane na miejsce przeznaczenia, zmontowane są w bardzo krótkim czasie.

Podstawową zasadą tej technologii w przeciwieństwie do tradycyjnych domów murowanych, jest niezrównanie wysoka jakość i precyzja wykonania elementów oraz szczelności połączeń poszczególnych warstw. Zalety domów prefabrykowanych Do podstawowych zalet gotowych domów z prefabrykatów należą: Domy skandynawskie - Tadek Fertig Haus. Technologia kanadyjska. Prefabrykat vs Kanadyjczyk – o co chodzi ?

Technologia kanadyjska

5 września, 2017 Czym jest technologia ciężkiego prefabrykatu drewnianego i co różni ją od popularnie nazywanej na naszym rynku technologii tzw. kanadyjskiej? Co łączy a co dzieli obie technologie? Czy tylko to, że obie oparte są na konstrukcji wykonanej z drewna? Na te i wiele innych pytań będziemy starali się odpowiadać w całym naszym blogowym cyklu a wszystko po to, aby w jak największym stopniu przybliżyć elementy związane z podjęciem ważnej decyzji związanej z doborem odpowiedniej technologi budowy. Jako że technologie szkieletowe budowy domów nadal są technologiami dopiero rozwijającymi się na Polskim rynku i choć świadomość inwestorów w tym temacie ciągle rośnie, na swojej drodze często spotykamy się z błędnymi opiniami. Prefabrykat a dom kanadyjski: podobieństwa i różnice – ciężka konstrukcja/stabilna – grube przekroje ścian (duża il. . – duża izolacyjność akustyczna – technologia skandynawska (ciężkie warunki atmosferyczne) Back to blog. Dom zeroenergetyczny - Tadeks Fertig Haus.

Wszyscy kiedyś widzieliśmy przykłady nowoczesnych domów na okładce magazynów o tematyce budowlanej lub w innych branżowych publikacjach.

Dom zeroenergetyczny - Tadeks Fertig Haus

Kwadratowe bryły i zaskakujące konstrukcje architektoniczne z duża ilością wypustów lub proste struktury doskonale wkomponowują się w architekturę wiejską jak i urbanistyczną. Istnieje wiele wytycznych konstruowania nowoczesnego domu – zależnych od bryły budynku i zastosowanej technologii budownictwa. Czasy domów budowanych z pustaków o bardzo wysokim zapotrzebowaniu na energię już dawno poszły w niepamięć. Nowoczesny dom powinien być funkcjonalny i (zgodnie z obecnym trendem) powinien być to dom zeroenergetyczny. Temat redukcji zużycia energii budzi zainteresowanie inwestorów głównie za sprawą stale rosnących kosztów energii. Dom zeroenergetyczny z Tadeks Fertig Haus Zastosowanie wysoce energooszczędnych technologii w budownictwie stało się już właściwie koniecznością. Tadeks Fertig Haus. Domy prefabrykowane, gotowe elementy: producent. Płyty fundamentowe: konstrukcje, wykonanie, rodzaje i zalety. Fundament jest najmniej widoczną częścią budynku, lecz nie mniej ważną niż sama jego konstrukcja.

Płyty fundamentowe: konstrukcje, wykonanie, rodzaje i zalety

Pod nasze gotowe domy prefabrykowane istnieje możliwość przygotowania zarówno fundamentu tradycyjnego, jak również coraz częściej stosowanej ze względu na wiele zalet płyty fundamentowej. Konstrukcja fundamentów tworzona jest według takich samych zasad jak pod budynki w technologii tradycyjnej. Pragniemy jednak zaznaczyć, że przy budowie domów prefabrykowanych szczególny nacisk kładziemy na niezwykłą staranność wykonania płyty fundamentowej, ze względu na to iż musi być ona równie wysoce energooszczędna co sam budynek i tworzą one wspólnie integralną całość. Decydując się na takie rozwiązanie, zyskujemy fundament oraz podłogę pierwszej kondygnacji budynku, która dodatkowo może być już wyposażona w ogrzewanie, co oszczędza zachodu przy dodatkowym montowaniu tradycyjnego ogrzewania podłogowego.

Płyta fundamentowa wykonanie pod domy drewniane Zalety płyty fundamentowej: Domy pasywne z drewna: nowoczesna budowa, dobre ceny, producent. Innowacyjna idea w podejściu do oszczędzania energii we współczesnym budownictwie oraz reakcja na stale wzrastające koszty energii.

Domy pasywne z drewna: nowoczesna budowa, dobre ceny, producent

Domy pasywne – co jest ich istotą? Oczywiście maksymalizacja zysków energetycznych i skrajne ograniczenie strat ciepła. Rosnące ceny energii wymuszają rozsądne nią gospodarowanie a zmniejszenie zużycia energii i jej zasadne wykorzystywanie to również ochrona klimatu w skali świata i poprawa otaczającego nas środowiska. Coraz bardziej powszechna staje się zatem świadomość konieczności ograniczenia emisji gazów cieplarnianych do atmosfery i troska o nasze naturalne środowisko.

Firma TADEKS FERTIG HAUS – jest certyfikowanym wykonawcą i ambasadorem budownictwa pasywnego. Czym są domy pasywne? To jedna z najdoskonalszych form budownictwa o ekstremalnie niskim zapotrzebowaniu na energię poniżej 15 kWh/(m²/ rok). Domy pasywne projektowane są w sposób bardzo restrykcyjny; najważniejsze kryterium, to możliwie maksymalne zminimalizowanie zużycia energii. Domy zeroenergetyczne - www.tadeks.pl. Wszyscy kiedyś widzieliśmy przykłady nowoczesnych domów na okładce magazynów o tematyce budowlanej lub w innych branżowych publikacjach.

Domy zeroenergetyczne - www.tadeks.pl

Kwadratowe bryły i zaskakujące konstrukcje architektoniczne z duża ilością wypustów lub proste struktury doskonale wkomponowują się w architekturę wiejską jak i urbanistyczną. Istnieje wiele wytycznych konstruowania nowoczesnego domu – zależnych od bryły budynku i zastosowanej technologii budownictwa. Czasy domów budowanych z pustaków o bardzo wysokim zapotrzebowaniu na energię już dawno poszły w niepamięć. Nowoczesny dom powinien być funkcjonalny i (zgodnie z obecnym trendem) zero-energetyczny. Temat redukcji zużycia energii budzi zainteresowanie inwestorów głównie za sprawą stale rosnących kosztów energii. Dom zero-energetyczny z Tadeks Fertig Haus Zastosowanie wysoce energooszczędnych technologii w budownictwie stało się już właściwie koniecznością. Domy prefabrykowane, szkieletowe.